Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1206
Egy adott programon belül nem tudod az egyes fázisok idejét módosítani. Némely programnál (ezt jelzi a használati utasítás) van lehetőség a cipó méretét, illetve a színét megválasztani.

A különböző programok éppen arról szólnak, hogy mindegyikben más-más funkciók vannak, s azok különböző ideig tartanak. Ezért van tészta program, francia, gyors, teljes kiőrlésű, sütemény stb.stb. A használati utasításban szerepel a különböző programoknál, hogy ott mennyi az előmelegítés, a kelesztés, a dagasztás stb.
Előzmény: Pif (1196)
faqkac Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1205
Hülye vagyok........hát én is szoktam cifrázni, mert teszek bele reszelt sajtot, burgonya pelyhet, magokat, meg kenyérfűszert, meg aszkorbinsavat is. Csak ez már olyan természetes! ˘!˘
Előzmény: krnemarika (1204)
krnemarika Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1204
Még sosem vettem BL80-as lisztet. Keverem a finomat a rétessel 2/3-ad 1/3-ad arányban. Ha teszek bele teljes kiőrlésűt, akkor az a fehér lisztek kb. egynegyede. "Cifrázni" szoktam 1-1 kanálnyi búzacsírával, zabkorpával, burgonyapehellyel stb. Használok sikért és aszkorbinsavat is.
Előzmény: Törölt nick (1201)
faqkac Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1202
Én speciel csak azt használom! Persze lehet cifrázni, de én nem szoktam! :-)
Előzmény: Törölt nick (1201)
faqkac Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1200
Ha nem kapsz BL80-ast, azt mondják a lányok, hogy fele finom, fele rétesliszt is jó.
Előzmény: Törölt nick (1199)
faqkac Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1198
Hááááát..............én inkább keverem. Abba tudom, hogy mit tettem.
Előzmény: Törölt nick (1197)
Pif Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1196

Általában hogyan, mennyire rugalmasan programozhatók a kenyérsütők? Az egyes ciklusok (felmelegítés, dagasztás, kelesztés, sütés) fix hosszúak az egyes programokban, vagy van lehetőség ezek módosítására, finomhangolására?

.ETNA. Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1195
Nem akartál soha utánajárni, hogy mi lehet az oka? Egy gasztroenterológusnak talán van néhány "válasza" :-)

Persze - igazad van - az is megoldás, ha egyszerűen csak kiiktatod ezeket az étrendedből. Szerencsére attól, hogy nem eszel teljes kiőrlésűt, vagy barnarizst, nem leszel "kevésbé" egészséges:-) Tuti van bennük valami, ami nálad irritációt vált ki, talán a héjban?... hm
Előzmény: ZsuR (1193)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1194
Itt most nincs készleten, de azt írják, hogy előjegyezhető! 2.990,- Ft
http://orczy.startuzlet.hu/termek/kenyersuto_ekszij_hauser_bm801_rendelesre.html

------------------------------------------------------------------------------------------------

Üstöt és keverőlapátot itt is árulnak, talán hívd fel őket telefonon és kérdezd meg, hátha tudnak segíteni a szíj ügyében is:

http://www.rotovill.hu/termekcsoport/98/Kenyersuto_alkatreszek.html

Előzmény: TIBIBI66 (1192)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1193
A teljes kiorlesu sem mindig okoz gondot - de mas meg egyaltalan nem okoz gondot. Hasolnot erzek a barna rizsnel is. Tudom egeszsegesek, jo is lenne enni oket, de mar egy ideje nem eszem a barna rizst, es most leirom a teljes kiorlesu lisztet is.
Előzmény: .ETNA. (1191)
TIBIBI66 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1192
Üdvw mindenkinek elromlott a kenyérsütő ékszíjak kellenének rá de sehol nem találok a méretét sem tudom mert nincs ráírva semmi .
a gép :Hauser BM-801
előre is köszönöm a segítséget .
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1191
A teljes kiőrlésű lisztekről jut eszembe, hogy főleg ezekben fordul elő a fuzárium gomba, ami még hőkezelés után is életképes. Különböző emésztési stb. gondokat okoz, sőt - elsősorban gyerekeknél - még a hormonháztartásba is bekavar.

Gondolom Te már többször próbálkoztál a különböző (rozs, tönkölybúza stb.) teljes kiőrlésű lisztekkel, így nem hinném, hogy Nálad ez okozza a gyomorégést, mert nem lehet minden liszt "fertőzött", amit valaha próbáltál:-) Nem kell persze pánikolni, vagy ilyesmi, de az tény, hogy a teljes kiőrlésű liszteknél - sajnos - van egy ilyen rizikó is.

Bálint gazda elég jól elmagyarázta, hogy miért: http://www.rtlklub.hu/cikk/269804


Előzmény: ZsuR (1188)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1188
Nalam nincs sipszo - de a fuszereket mar probaltam. Finom kenyer lett veluk is.

Amit eszrevettem... a teljeskiorlesu liszttel keszult kenyertol eg a gyomrom - vagy valami nagyon erdekes erzest ad. Mar tobbszor tapasztaltam,amikor ilyen liszttel keszult etelt ettem, valamit csinal a gyomrommal.
Előzmény: .ETNA. (1184)
Pif Creative Commons License 2010.10.23 0 0 1186
Köszi!
Előzmény: Törölt nick (1185)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.20 0 0 1184
A következő lépésben szerintem már akár a fűszerekkel is lehet próbálkozni, persze ha szeretitek. Például a fűszeresbe az oregano, petrezselyem, bazsalikom, tárkony, vagy az olaszba az oregano, bazsalikom paradicsompüré ...

De jöhetnek majd előbb-utóbb a sípszónál bedobálható ez+azok: vagdalt olajbogyó az olaszkenyérbe, felvágott pekandió és aszalt sárgabarack (ez együtt a barackos kenyérbe, amibe 310 ml víz, 4 evő cukor és 4 evő vaj kell a többi ua. mint az alapreceptnél), vagy a mazsola és fahéj (4 kis adagolókanálnyi fahéj többi ua. mint az alapreceptemben).

Én most csináltam egy adag (2 db-os) pizzatésztát a géppel, mert van egy kis mexikói chilis bab (apróra vágott csirkehússal csinálom) "maradék", így már nem nagyon fogy, de az egyik pizzára feltétnek még éppen elég:-)
Előzmény: ZsuR (1183)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.19 0 0 1183
Fogom tenni! Most meg csak az alap receptet varialom - kicst keverek hozza magokat. Finom. Raszoktunk.
Előzmény: .ETNA. (1182)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.19 0 0 1182
Hajrá :-) Ha sikerül valami különleges finomság, majd oszd meg velünk is a receptet!!
Előzmény: ZsuR (1177)
Pif Creative Commons License 2010.10.19 0 0 1180
Csak most esett le, hogy a nekem írott hozzászólásod (mint reklám / külső hivatkozás) miatt töröltek??? Te használsz Orion-t, ugye? Aznap nem jött be a link a böngészőben, később igen, de nem mentettem el (akkor nem volt időm vele foglalkozni), azután meg már nem volt meg a hozzászólásod... Küldd el légyszi e-mailben a link-et, vagy a típusszámot! És a tapasztalataidat is, ha lehet, már nem emlékszem, mit írtál... :-( Ismételd meg légyszi, e-mailben (vagy itt, típus, link nélkül?)... Mióta használjátok, milyen gyakran?
Előzmény: Törölt nick (1178)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1177
Igen, ovatosan kezdek kiserletezni a kulonbozo izekkel. Mmmm finomsagok... :))
Előzmény: .ETNA. (1175)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1176
Törlődött? Hát az meg hogyan lehetséges, ilyet még nem is hallottam... A lényeg a lényeg, hogy visszataláltál:-)

Szerintem csak a topiknyitó módosíthat a címen, esetleg a modik?! Ez utóbbiban nem vagyok biztos.
Előzmény: Törölt nick (1172)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1175
:-)) hát ez így szokott történni, ilyenkor lehet észrevenni, hogy micsoda különbség van a bolti és az otthoni között. Na jó, lehet, hogy olykor a forma nem tökéletes, no de a tartalom!!!

Próbálgasd a többi receptet, a különböző ízesítésű kenyereket is, ahogy írod, szerencsére elég hálás az "evőközönség":-))
Előzmény: ZsuR (1173)
Pif Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1174
Köszönöm!
Előzmény: krnemarika (1165)
ZsuR Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1173
Most mar nyugodtan kijelenthetem, hogy megszerettuk az otthoni kenyeret annyira, hogy a ferjem, aki nagyon szeret kenyeret enni kijelentette, nem is jo a bolti kenyer :)).

Vagy egy alap receptem, amit most mar batorsaggal alakitgatok, mindig sikerrel.

3 csesze liszt (2 csesze feher es egy csesze valami mas lehet)
1 1/2 kkanal szaraz eleszto
1 ekanal cukor
1 csesze melegviz
1/4 csesze olaj
1 1/2 kkanal so

Tegnap a kenyeret 2:1 aranyban feher es szemolina liszttel csinaltam - a ferjem megette a felet azonnal :)). Most sutok megint. Lehet le kell allni vele, mert tobb kenyeret eszunk mint a boltibol...
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.18 0 0 1171
Legalább finom! Vidd nekik szeletelve, és nem egymás mellé állítva a szeleteket, hanem fektetve, szépen, mint a süteményt:-), úgy nem olyan feltűnő, hogy be van kicsit horpadva a teteje:-)))

De viccet félretéve, itt van, amit minimálisan tudni kell a sikérről (én még nem használtam, de most már tudom, hogy "horpadás" ellen is jó)

http://hazikenyer.blog.hu/2007/09/28/a_siker_titka_a_siker
Előzmény: zsuzsa (1170)
zsuzsa Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1170
sikér... egy csomó mindnet kéne még beszereznem :-(
Előzmény: Törölt nick (1168)
zsuzsa Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1169

jaja az elfogyásával nincs baj, isteni finom, a tetején lévő horpadás csak esztétikailag zavar, mert olyna szépen volt a teteje sütés elején.

Mostanában mindig száritott élesztőt hazsnálok. A liszt... hát elméletileg mind ugyanolyna simaliszt, csak más gyártótól.

ja azt nem mondtam, hogy én döglöttélesztő fóbiás vagyok ( párszor megjártam már..) és valaki itt azt tanácsolta nyugodtan rakjam az élesztőt a folyadékokhoz, hogy lássam megindul -e ( 2-3 perc ) a tejes kenyered minden egyes alkalmmal tökéletes lett eddig ezzel a módszerrel, sőt egy szintén ebből a topicból szerzett ropogós héjú barna is, talán ennél megpróbálom legközelebb a liszthez keverve az élesztőt.

csak azért gond, mert a család már várja a jó kenyeret és már az anyám is kéri, hogy süssek és vigyek, úghogy többen ugranak rá amikor megsül, nincs sok lehetőségem gyakorolgatni meg rizikózni :-(
Előzmény: .ETNA. (1167)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1168
a túl sok élesztő is csinálhat ilyet

szoktam tenni 1 evőkanál sikért a bekevert diabeteszes kenyérliszthez is - szebbre dagad
Előzmény: .ETNA. (1167)
.ETNA. Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1167
Ó, te szegény, nagyon sajnálom:-(, de azért meg tudtátok enni?

Nem hiszem, hogy a vajjal van gond, én sosem olvasztom fel, de ha bizonytalan vagy használj olajat. A beeséssel kapcsolatban én inkább az élesztőre, esetleg a lisztre gyanakszom. Nem volt elég erős, friss.. ilyesmi.

Mivel az élesztő gázt termel, a tészta szépen megdagad, megkel, de amikor már a gép elkezdi sütni a kenyeret, a nem elég erős élesztő "meghal", vagyis a kenyér megsüllyed a saját súlya alatt. Legalábbis általában ez történik, ha az élesztővel van gond. Milyet használtál?

Fontos, hogy amikor bekészíted a hozzávalókat az élesztő ne érintkezzen a vízzel, ja és a víz persze ne legyen meleg (hiszen a gépek többsége először egyforma hőmérsékletre melegíti a hozzávalókat, csak ezután kezd dolgozni), csak sima, hideg csapvíz.

Sokat számít a jó liszt is, hogy az élesztő gázbuborékjai ne "szökjenek" meg:-)) Ezen úgy is szoktak néha "segíteni", hogy teljes kiőrlésű progin sütik a kenyeret, hogy a hosszabb dagasztási idő alatt jobban felszabaduljon a glutén a tésztában.

Bár én gyakran sütök sima "mezei" lisztből, ami nem kimondottan "erős", szóval mégis inkább az élesztő lehet a ludas!
Előzmény: zsuzsa (1166)
zsuzsa Creative Commons License 2010.10.17 0 0 1166
jajajaj ETNA valamit elszúrtam... megcsináltam a pekándiós-barackos kenyeret , gyönyörüen feljött, de sütés felénél beesett a teteje.

El vagyok keseredve, hetek óta terveztem a sütést. Új mérlegem van, de visszaellenőriztem a régivel, pontosan mér. Tényleg betartottam a sütési utasitásokat, azon töprengek mt szúrhattam el. A vaj adagolása mindig kicist necces, mert nem egyértelmü, hogy mérjek ki evőkanálnyi menyniséget egy kemény anyagból, esteleg olvasszam fel és úgy mérjem ?

Nézegettem, talán a buborékok kissé nagyobbak mint pl a tejes kenyérben, de egyenleteske, szépek amúgy.
Előzmény: .ETNA. (1162)
krnemarika Creative Commons License 2010.10.15 0 0 1165

Szia!

Nem ismerem ezt a gépet. Sokféle gép van forgalomban, mindegyik  hasonló elven működik. Az én első gépem Clatronic volt. Évekig használtam. Most Hauzerem van, hasonló az előzőhöz. Mindkettő két lapátos. Nálam nagy az igénybevétel, naponta használom, néha többször is. /Mindenféle kelt tésztát ebben dagasztok, még a fánkot is!/ Már csak dagasztok benne, mert sütőben sütöm a kenyeret.

 

Előzmény: Pif (1163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!