Keresés

Részletes keresés

H. Bernát Creative Commons License 4 órája 0 0 109763

Milyen magyar szavak, s hogy bizonyítják az elit magyar nyelvét?

Nézd, alapismeretek hiányában ne is reméld, hogy vitaképes leszel. Tudományos ismeretterjesztésre nem vállalkozom (bár a forrásaimat mindig megadom, mint most is tettem.)

Mint megrögzött idiótát emlékeztetnélek, hogy ne minősíts valamit azelőtt, hogy megértenéd. A helynévadásban miért kellene megjelennie varég hatásnak?

Látom, szépen tahósodsz te is, megtaláltad a társaságod ebben is ....Az adott korban hol máshol, mint helynévadásban lehetne dokumentálható egy néptöredék jelenléte ? Szláv van, frankisch van, török csak a veszprémvölgyi alapítólevélben, esetleg a Conversióban.

Ha olyannyira egységes lett volna a magyar nyelv, akkor ugyanazok a nevek sem szerepelnének annyiféle változatban.

A nyelv egységes volt, de egységes helyesírás természetesen nem volt: az írnok a füle no meg a (gyatra) latin tudása alapján körmölte le a magyar szavakat.

Azt azért megkérdezném, ha az átnyargalás legfeljebb két generációnyi idő alatt zajlott, akkor a kijevi varégek hogy lehettek sokadik generációs magyarok nyelvileg a honfoglalás idején?

HOL írtam én ilyet, varégokra vonatkoztatva?? Sehol. Ezt írtam: " AZAZ akár hun csatolmány gótok/akár hunok/bárki más törökök is igazolhatók lennének genetikusan a honfoglalóknál, ők már sokadik generációs magyarok voltak nyelvileg."

Sokadszor mondom: először értsd meg a mondanivalót, mielőtt baromságokkal traktálnád az olvasóközönséget! 

Ugye, aki nem "ért", az éppen megint te vagy. Nem először, nem másodszor. Minden posztodban igazolod. Nem érzed most sem, hogy egyik mondatoddal agyonütöd a másikat:

"... egy erősen központosított bürokrata-hálózat egységes nyelvi szabályok alapján lejegyzett termékei maradtak fenn."  versus  "Ha olyannyira egységes lett volna a magyar nyelv, akkor ugyanazok a nevek sem szerepelnének annyiféle változatban."

Szóval hátrébb az agarakkal.

Előzmény: szakor (109758)
Legfőbb Istenyi lény Creative Commons License 6 órája 0 0 109762

.........

Erre én is kíváncsi lennék. (Mert ugye amire a 19. sz-ban alkottak egy hasonlóan hangzó magyar szavat, az a forrás szöveglben nem számítható magyar szónak.. Ez ugyanaz a kategória, mint akik Stockholmot Istókhalmának írják, mint eredeti magyar város:)..ha már rákattantál erre a viking vonalra :)

Legfőbb Istenyi lény Creative Commons License 6 órája 0 0 109761

nála jobban itt ezt senki nem csinálja :)

Előzmény: netuddkivogymuk (109748)
Legfőbb Istenyi lény Creative Commons License 6 órája 0 1 109760

Akkor mire is irigykedsz?

..........

Sehol nem írtam, hogy irigykedek, ez a te privát belemagyarázásod. Viszont helytelenítem, hogy mindenféle áltudomány kategóriában diplomát osztogatnak, mint ez az említett hölgy is. Ugyan miféle tudomány az a folklorosztika? Ennyi erővel tenyérjós-kineziológus szakon is oszthatnának doktori címet az MTA-n. De mint mondottam, nem a papírt irigylem tőle, hanem hogy a papír birtokában másokat ledilettánsoz. Mintha valóban tudomány lenne amire a papírt kapta, ő meg egy valódi tudós. És még tanulmányt is ír róla, hogy ki a dilettáns. Magánvéleményre persze mindenkinek joga van, de a kocsmai hőzöngés mitől lenne már tudomány?

Előzmény: bagatur1 (109750)
netuddkivogymuk Creative Commons License 6 órája 0 0 109759

Az nem zavar, hogy minden fellelhető egyházi dokumentum latin nyelvű?

szakor Creative Commons License 8 órája 0 0 109758

"a/ a honfoglaló elit magyar (= már elmagyarosodott) voltát jelzik a DAI magyar szavai (még Makkaytól sem tagadottan), illetve "

"Mint frissen termett varégfil -- gótfil --, emlékeztetlek, hogy egyenes viking kardok csak mutatóban az I. generációs honfoglalóknál, amely, ugye, szerzett portéka is lehet, nyelvice meg semmi germán -- mint ahogy török sem -- nem fedezhető fel a helynévadásban, stb. AZAZ akár hun csatolmány gótok/akár hunok/bárki más törökök is igazolhatók lennének genetikusan a honfoglalóknál, ők már sokadik generációs magyarok voltak nyelvileg."

Mint megrögzött idiótát emlékeztetnélek, hogy ne minősíts valamit azelőtt, hogy megértenéd. A helynévadásban miért kellene megjelennie varég hatásnak?

A nyelvi szösszenetekre meg már korábban is reflektáltam: Az egyház kancelláriai nyelve volt a magyarnak egy változata. A források (jellemzően oklevelek a korai időből) azért olyan ritka egységesek, mert az oklevelek írói, kezdetben idegen nyelvűek, akik szójegyzékek alapján dolgoztak, később egyházi képzésben részesült írnokok egy dialektust sajátítottak el. Az, hogy a nép, az istenadta milyen nyelveket beszélt, s milyen dialektusban azért nem jelenik meg az oklevelekben, mert egy erősen központosított bürokrata-hálózat egységes nyelvi szabályok alapján lejegyzett termékei maradtak fenn. Amikor meg már általánosabbá válik a latin kultúra, az egyház tekintélye, presztízse okán, meg a műveltségi/oktatási monopóliuma folyományaként az "egyházi" magyar nyelv vált uralkodóvá. Ha olyannyira egységes lett volna a magyar nyelv, akkor ugyanazok a nevek sem szerepelnének annyiféle változatban.

Azt azért megkérdezném, ha az átnyargalás legfeljebb két generációnyi idő alatt zajlott, akkor a kijevi varégek hogy lehettek sokadik generációs magyarok nyelvileg a honfoglalás idején? Vannak még ilyen baromságok a tarsolyodban?

Sokadszor mondom: először értsd meg a mondanivalót, mielőtt baromságokkal traktálnád az olvasóközönséget! 

"több évszázadot magában foglaló nyelvi — benne nyilván szókészletben — különbségnek ez esetben nyomai kellett volna maradjanak a korai Árpád-kor nyelvi-névi anyagában, sót még valószínűleg később is."

Ugyan miért? A pesti utcákon a Pestre költözöttek hány évszázadig őrzik eredeti dialektusukat, tájszólásukat? Már a második generáció sem, mert kiröhögik... Az egyház által kanonizált nyelvjárás, különösen a művelt rétegek esetén, akik az írott forrásokat hagyták, többszázados uniformizálás hatására rendkívül homogénné vált. Mire szélesebb körből kerülnek elő források, addigra már, ha voltak is különbségek, eltűntek.  

Előzmény: H. Bernát (109647)
dzsaffar3 Creative Commons License 8 órája 0 0 109757

:-))

Egy vagyont költöttem az elmúlt húsz év alatt hiteles nyelvészeti munkákra, sőt tanították/tanultam is Czeglédi Katalin által, de nem vagyok meggyőződve a nyelvészet bizonyos állításairól, hiteles adat/ forrás hiányában, bármit is állítanak.

Egyetértek László Gyula, Makkay János és más régészek, nyelvészek állításaival: "nincs forrás arra, hogy Árpádék nyelvünket beszélték.

Safi 

Előzmény: szakor (109756)
szakor Creative Commons License 9 órája 0 0 109756

Köszönöm.

Előzmény: dzsaffar3 (109648)
netuddkivogymuk Creative Commons License 10 órája 0 0 109755

"Hol is volt itt szó arról, hogy ki nem szólhat hozzá a mihez?"

Máshol. 

Azt hittem, hogy elég jó példát hoztam a mondanivalóm megértéséhez. Egy történelemtudományok doktorának  ez már csak nem okozhat nehézséget:-)))

Előzmény: bagatur1 (109754)
bagatur1 Creative Commons License 10 órája 0 0 109754

"Melyik fele maradt le? "

a lényeg.

Hol is volt itt szó arról, hogy ki nem szólhat hozzá a mihez?

Előzmény: netuddkivogymuk (109752)
Autocrator Autenthicus Creative Commons License 10 órája 0 0 109753

"Akkor mire is irigykedsz?"

A túl sok a pecsétedre, és túl magas a fizetésedre.

Minden altermaki a hatalomátvétel és a vagyonfosztás vágyával teszi teljessé a pszichózisát. És nem ma kezdték...

Előzmény: bagatur1 (109750)
netuddkivogymuk Creative Commons License 10 órája 0 0 109752

Melyik fele maradt le? 

Visszanéztem, és csak az általad beidézett szövegemet nem tettem be másodszor is. A te teljes szöveged ott van bemásolva. 

Előzmény: bagatur1 (109751)
bagatur1 Creative Commons License 10 órája 0 0 109751

Minden doktori annyit ér, amennyit - de ugye itt nem erről volt szó.

(És ez nem azon múlik, hogy természettudományos vagy bölcsészdoktori.)

Valahogy a beszélgetés egyik fele mindig kimarad neked.

Vajon miért?

Előzmény: netuddkivogymuk (109749)
bagatur1 Creative Commons License 10 órája 0 0 109750

"Én konkrétan az ő nevét még sosem hallottam,"

És ez jelentene valamit?

"titulusát meg nem írta oda, szóval mégcsak felvágnia sincs mire"

Akkor mire is irigykedsz?

Előzmény: Legfőbb Istenyi lény (109746)
netuddkivogymuk Creative Commons License 10 órája 0 0 109749

"Arról ugye, hogy kinek van diplomája vagy doktorija és az egyesek szerint mennyit ér, meg nem kéne leszállni?

Az neked rendben van?"

A saját múltamból igen gazdag és fölöttébb érdekes kép alakult ki bennem, hogy mit is ér egy doktori. 

Előzmény: bagatur1 (109730)
netuddkivogymuk Creative Commons License 11 órája 0 0 109748

"ezt az alter trollt eteted itt heteken keresztül..."

Ő is troll. Méghozzá tipikus. Csak épp nem alter.....így aztán te már el is fogadod a trollkodását. 

Előzmény: bagatur1 (109727)
H. Bernát Creative Commons License 11 órája 0 0 109747

Előző nickjeidnek megtettem. Konzultáljatok magaddal.

Előzmény: Legfőbb Istenyi lény (109745)
Legfőbb Istenyi lény Creative Commons License 11 órája 0 0 109746

ugyanezt írta ő is, csak más szavakkal, csak minek. ( sokakkal szemben, akiknek szintén van "nevük" és "teljesítményük")

Én konkrétan az ő nevét még sosem hallottam, titulusát meg nem írta oda, szóval mégcsak felvágnia sincs mire

Előzmény: bagatur1 (109744)
Legfőbb Istenyi lény Creative Commons License 11 órája 0 0 109745

nem tudom milyen adatolásra gondolsz, talán bővebben kifejthetnéd

Előzmény: H. Bernát (109743)
bagatur1 Creative Commons License 11 órája 0 0 109744

Neked ugyan jó lenne, de én sem magamra gondoltam: ugyanis a linken megadott tanulmány írója,  Mikos Éva valaki, van neve és van megnevezhető teljesítménye veled ellentétben anonim senki uram/hölgyem, akitől itt csak szimpla rosszindulat /butaság és irigység telik...

Előzmény: Legfőbb Istenyi lény (109741)
H. Bernát Creative Commons License 11 órája 0 0 109743

Pedig adatolt -- az x,y,z/t szférában. A negyedik dimenzióban nem vagyok tájékozott ...

Előzmény: Legfőbb Istenyi lény (109742)
Legfőbb Istenyi lény Creative Commons License 11 órája 0 0 109742

De a ruszok, ugye, eredetileg nem szlávok voltak, csak a nevük háramlott emezekre

..........

milyen átháramlásról beszélsz? Ugyanazon emberkék vér szerinti fiai tanultak meg egy másik nyelvet. Ettől lettek szlávok. Nincs népnév háramoltatás sehol itten

Előzmény: H. Bernát (109728)
Legfőbb Istenyi lény Creative Commons License 11 órája 0 1 109741

egy anonim senki ilyen - és ehhez hasonló - hozzászólásaiban

........................

A linkedre reagáltam, de ugye ha neked ugye inged, akkor magadra vetted.  Ne feledd, hogy itt a fórumon mindenki csak anonim senki, mint ahogy te is.

Előzmény: bagatur1 (109707)
bagatur1 Creative Commons License 11 órája 0 0 109740

vegyél be kalciumot...

Előzmény: H. Bernát (109738)
Autocrator Autenthicus Creative Commons License 11 órája 0 0 109739

Az altermakik degeneratív evolúciója pszichés alapokon nyugszik. Ez logikai érveléssel nem módosítható folyamat.

Előzmény: H. Bernát (109738)
H. Bernát Creative Commons License 11 órája 0 0 109738

Hát ... ebben is van valami. Csak az irracionalizmustól, igénytelenségtől --- saját szakmámban is, de a mindennapi életben is -- allergiás tünetek lépnek fel nálam, amelyeket kezelni kell ...

Előzmény: Autocrator Autenthicus (109736)
bagatur1 Creative Commons License 11 órája 0 0 109737

Most őszintén megsajnáltalak ....

Előzmény: H. Bernát (109735)
Autocrator Autenthicus Creative Commons License 12 órája 0 0 109736

Én nem kárhoztatlak érte. Csak a gyökér altermakik kapnak végtelen táptalajt itt a közreműködéseddel. Az meg azért eléggé bosszantó egy történelemtopikban, ilyen mértékben.

Előzmény: H. Bernát (109735)
H. Bernát Creative Commons License 12 órája 0 0 109735

Közben tőzsdézek. Így e fórumozás tökéletes kikapcs.

Előzmény: Autocrator Autenthicus (109731)
Autocrator Autenthicus Creative Commons License 12 órája 0 0 109734

Vagy próbáljon ki egy másik böngészőt. Az egyéni problémáit nem kellene közügyként kezelnie.

Előzmény: bagatur1 (109732)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!