Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sentinel-n1 2014.04.24 22:10:42 © 109374

Igazad van! Mit ittál? Engedd ki a gőzt EKE. :)

Előzmény: geler52 (109367)
gáncli 2014.04.24 21:36:14 © 109373

De, most már értelek. Ez a lényeg, amit leírsz. 

Előzmény: geler52 (109366)
gáncli 2014.04.24 21:20:19 © 109372

Az azért más. Nemzetközi trend. Egyébként ,,geler52" írásai rátapintanak a lényegre. 

,,Vagyis azt kellene elérni, hogy a készülék legyen támadhatatlan, például örökre beégetett és garantáltan csaláskizáró szoftverrel, hologramos megbontásgátlóval és bepakoláskor kódolt versenytitkosító kóddal. (Ha a pakoláskor egy egyedi nagy számot ír a gép a csipre, érkezéskor tudja ellenőrizni, hogy az igazi csipet veszi vagy egy hamisított másolatot tartottak az antennára.)"

Például nálunk ilyen rendszerek vannak.

Előzmény: bosua (109365)
geler52 2014.04.24 21:19:42 © 109371

Ne találjatok ki szabályokat, a röpcsoport csak versenylistaközösség, nem magasabb fórum.

Nem téged akartalak sérteni, maga a homályos észjárás bosszant, és ha ezt még meg is akarják magyarázni, a falra mászok.Amúgy továbbra is kérdés, mi az az érintettség? Rossz vagy jó? Édes vagy savanyú? És a röpcsoportnál miért nem az? A röpcsopprtnál szentek vannak, akik születetten érintettségmentesek?

Előzmény: Zsákó dúc (109370)
Zsákó dúc 2014.04.24 21:09:05 © 109370

Az egyesületek röpcsoportokat alkotnak ami egy magasabb fórum minden röpcsoportnak van egy vezetője, akit vagy kijelölnek vagy az egyesületek választanak meg maguk közül. A röpcsoport vezető kijelölhetne olyan személyeket akik ellenőrizhetnének egyesületi gyűjtéseket és bontásokat, pl. a D-05-ös kijelölt személy végezhetné a címkézést és az ellenőrzéseket a D-06-os egyesületnél és viszont fordítva. Így talán elkerülhető lenne az érintettség. 

Ne legyél ideges én ennél közönséges megnyilvánulásodnál többet gondoltam rólad, nem kell mindennel egyetérteni! Amit te írtál a chipekkel kapcsolatban még nem oldja meg a problémát, ha az egyesületen belül nem figyelnek egymásra a tagok, és ráadásul rengeteg plusz költséget jelentene és mindig van egy okosabb ember aki feltöri a technikát.

geler52 2014.04.24 21:05:17 © 109369

küldő=külső

Előzmény: geler52 (109368)
geler52 2014.04.24 21:04:15 © 109368

Jó, írok világosabban.

Azt érzem, hogy az egyesületek némelyike ingatja meg a bizalmat. Nem működnek, gyanúsak, néha közismerten Patyomkin-faluk. (Látszólag rendben megy minden, de mindenki tudja, hogy valójában csődtömeg.)

Akkor nem küldő pótszervet kell melléjük állítani, hanem ki kell zárni ezt az egyesületet, menjenek a francba, oszoljanak fel, álljanak be a működő szervezetekhez a tagjaik. A Szövetség nem irgalmas rend, hanem országos garantáló szervezet az egységes működésre.

geler52 2014.04.24 20:50:23 © 109367

Mi a faszom az az érintettség? Egyszerűen hihetetlen, mik vannak.

Elbaszott koncepció minden, ami az eredeti működés ellen vagy helyett akar megoldást adni. A központi gyűjtőhely például. A versenyszervezés és ellenőrzés kivétele az egyesület hatásköréből. Ezek óriási károkat okoznak, így mindenki másra fog várni, a csalók paradicsoma ez.

Előzmény: Zsákó dúc (109364)
geler52 2014.04.24 20:41:34 © 109366

Nem nagyon értettél meg, pont azt írtam, hogy a fejekben kell rendet tenni, szabály így is annyi van, hogy sok.

Én másképp csinálnám, az utóbbi évek elvadult faszságokat hoztak, mind a probléma helyett valami látszatra igyekeznek.

Például a csipek azért bajosak, mert túl primitívek eszközben (a csip egy kezdetleges elektronikai elem, könnyű hamisítani), a készülék viszont átlagembernek ellenőrizhetetlen. Még szakértő sem tudja ránézésre megmondani, hogy a szoftver milyen csalásokra ad lehetőséget. A szoftver ugyanis cserélhető megbuzeráltra.

Vagyis azt kellene elérni, hogy a készülék legyen támadhatatlan, például örökre beégetett és garantáltan csaláskizáró szoftverrel, hologramos megbontásgátlóval és bepakoláskor kódolt versenytitkosító kóddal. (Ha a pakoláskor egy egyedi nagy számot ír a gép a csipre, érkezéskor tudja ellenőrizni, hogy az igazi csipet veszi vagy egy hamisított másolatot tartottak az antennára.)

Ehelyett ugye most kaparós címke az ötlet, mindig valami mellékes körülmény, a probléma viszont marad.

Előzmény: gáncli (109363)
bosua 2014.04.24 20:21:20 © 109365

Más sportágakba a helyezetteket automatikusan dopping vizsgálatra küldik(ellenőrzik) mégsem háborognak ellene mert tudják hogy az ő érdeküket szolgálja.A szemléleten kellene változtatni nem azért történik mert csalással vádolják.

Előzmény: gáncli (109363)
Zsákó dúc 2014.04.24 20:20:48 © 109364

Sajnos az ellenőrzésekre vagy nevezzük azt bármi másnak nagy szükség van jelenleg a Magyar Postagalambsportban, sokan tettek azért, hogy az eredmények megkérdőjelezhetőek legyenek. Sajnos! Minden ilyen vagy hasonló intézkedés pontosan az ártatlanok a sikeresek védelmét szolgálja ilyetén támogatni kell azt! Sajnos jelenleg a sikeresnek kell az ártatlanságát bizonyítani mert rengeteg az áskálódás és minden eredmény gyanús! A többszöri elellenőrzésre is azért van szükség, hogy a korábbi jó eredményeket ne érhesse kétség ha esetleg később kevésbé eredményes az a galamb! Természetesen a címkézést nem házon belül kell megoldani erre röpcsoportonként, tagszövetségenként kell kijelölni több személyt, hogy az érintettséget el lehessen kerülni. De azt hiszem a szaklapban ez egyértelműen le lett írva. 

Előzmény: geler52 (109362)
gáncli 2014.04.24 19:58:06 © 109363

Persze ez akkor lenne igaz, ha mindenki galambjára tennének gumigyűrűt vagy mást. Nem akkor ha kétszer dobogós volt a galamb, hanem már előtte. Már előre hallom a sustorgó kórust, ,,amikor kaparóst tettek rá, még kerületi ötvenben sem volt a galamb" . Vagy például kötelező a galambot mondjuk két díj után is betenni, hogy az előző eredmények hitelesek legyenek és ehhez megint díjat kell repülnie? Na ne! Példák vannak erre a közelmúltból. Szerinted így kit védünk meg? 

Előzmény: geler52 (109362)
geler52 2014.04.24 19:32:28 © 109362

Nem csak neked szól, csak éppen kapcsolnom kell a véleményem valahová.

Nagyon rossz irányba vezetitek a vitát. Én úgy vagyok vele, hogy akit évi tizszer kell ellenőrizni, azzal eszem ágában sincs együtt galambászni, az egy megbízhatatlan hazudós senkiházi. Nem arról szól a galambászat, nem arról szól az életünk, hogy azzal küzdjünk sziszifuszként, aki rendszeresen át akar baszni.

Ám lehet, hogy tisztességes úriembernek lesz egy csodagalambja, és az eredménye hitetlenséget szül másokban. Vagy egy csodacsapata, mindegy.

Őt viszont meg kell védenünk, erre szolgál, hogy technikai kiegészítésekkel is támogatjuk, például kaparós cimkével. De ezt ne hívjuk ellenőrzésnek, sportemberi voltunkban szégyenkezhetünk és sportemberi voltában sértjük azt, aki nem szolgált rá a bizalmatlanságra, és hogy szájára vegye a világ szeplős nyelvű része.

Szóval két dolgot válaszunk ketté, az ügyeskedőket és a sikereseket, a kettő között óriási szakadék van indíttatásukban, és őrizkedjünk attól, hogy mindent összekenjünk szarral.

A módszert tehát ne hívjuk ellenőrzésnek, ennek rossz íze van. Legyen támogatás,  vagy nekem mindegy, ki kell találni valami méltó nevet.

Amúgy meg nem sokat ér bármi technika, ha az egyesület ugyanazokkal a fejekkel fogja alkalmazni, akik például lusták, alkalmatlanok, meghunyászkodók. Legfeljebb mások lesznek a problémák. Ezt csak úgy írom, mert az emberek mindig mást akarnak mással megoldani, nem a problémát magát, hanem valamit, ami körötte van.

Előzmény: Zsákó dúc (109360)
pufi-tufi 2014.04.24 19:29:38 © 109361

Így van. Csak indokolt esetben, hivatalos igazolással vagy egyeztetéssel. Már most vannak akik azt hiszik, hogy ott gyűjtenek ahol akarnak. Az alapszabály és versenyszabályzat világosan rendelkezik erről.

Előzmény: bosua (109359)
Zsákó dúc 2014.04.24 18:28:22 © 109360

Szia Frici!

Nem értem a negatív hozzáállásodat a "kaparós sorsjegyhez". Véleményem szerint ennél egyszerűbb ellenőrzési rendszert nem lehet alkalmazni a versenyek tisztaságának érdekében. Röpcsoportonként kell az ellenőrzést megszervezni egy felelős személyt kell kijelölni a versenyek előtt aki az ellenőrzést a leírt módon végre is hajtja, természetesen csak az eredményt elért galambokat kell ily módon ellenőrizni, így nem alakulhat ki telefon vonal izzás. Rengeteg előnye van ennek a rendszernek. Nem kell senkinek a saját költségén az ellenőrizendő sporttársakhoz utazni és így ott nem alakulhat ki fölösleges feszültség  a versenyző és az ellenőrzést végző személy között. Ráadásul így egyszerre több személy is ellenőrizhető közel egyazon időben. Sorolhatnám még az érveimet a rendszer mellett, de én inkább két észrevételemet emelném ki, jelen esetben azt, hogy meddig díj a díj és meddig számít él helyezettnek egy galamb. Tehát kit is kell ellenőrizni? Valamint az ellenőrzések sűrűségére lennék kíváncsi amit már más fórumon kérdésként feltettem, de választ nem kaptam rá, bemásolom ide is hátha itt valaki reagál rá érdemben. Remélem te megteszed én kíváncsi lennék a te véleményedre. Előre is köszönöm. 

Tisztelt Dél-Duna Tagszövetség versenybizottsága! Kedves versenyző tagtársak!
Üdvözlöm a versenyeredményekkel kapcsolatos ellenőrzésekre tett javaslatukat, elképzeléseiket.Szerintem is szükség van az ellenőrzésekre az eredmények megkérdőjelezhetetlensége véget. Ez a fajta ellenőrzési forma mindenki számára teljesen új lesz, éppen ezért felmerült bennem egy pár kérdés az ellenőrzés menetét illetően. Az apróságokat részleteket már megbeszéltem Gál László úrral, de egy dologban még kérdőjelek merülnek fel bennem és szeretném ebben a dologban mások véleményét is megismerni! A kérdésem az ellenőrzőt galamb ellenőrzési menyiségére vonatkozik, két élhelyezés után csak egyszer vagy esetleg többször is ellenőrzik-e a kitűnő eredményt elért galambot? Véleményem szerint nem elég az egyszeri ellenőrzés, annak az első alkalom után folyamatosnak kell lennie mert a galamb bármennyire is kitűnő foghat ki ő is rossz napot és máris gyanúba keveredik a tenyésztőjével egyetemben! Mindenkinek körültekintően kell végezni a feladatát, hogy senkiben ne maradjon kétség a hitelességet illetően!
"Nem elég becsületesnek lenni, annak is kell látszani"
Előre is köszönöm az esetleges véleményeket!
Barátsággal Zsákó!

Előzmény: frici608287 (109320)
bosua 2014.04.24 17:26:35 © 109359

Az még kihagytam hogyha az egyesületbe nincs meg a 7fő akkor is tudjanak versenyezni,ne legyen az hogy nem fogadja őket más egyesület.

Előzmény: pufi-tufi (109357)
bosua 2014.04.24 17:22:54 © 109358

A központi gyűjtőhely azt a célt szolgálja ha valaki lekési az egyesületi gyűjtés legyen még alkalma gyűjteni,de bontani is oda kell vinni az órát ezt a célt szolgálja elsősorban,a tagnak viszont az egyesülete felé van kötelezettsége ahol elsősorba gyűjtenie kell.

Előzmény: pufi-tufi (109357)
pufi-tufi 2014.04.24 16:29:30 © 109357

Szia! A véleményed szeretném kérni. Dönthet e tag egy egyesületben úgy, hogy ő a központi gyűjtőhelyre viszi a galambjait és nem az egyesületébe?

Előzmény: bosua (109333)
SN31 2014.04.24 16:24:13 © 109356

Hoppá nem neked szántam,csak úgy általánosságban :)

Előzmény: SN31 (109355)
SN31 2014.04.24 16:23:21 © 109355

Nálunk is mindig ugyanazok csinálnak mindent,a többiek meg húznak haza,6 éves korom óta járok ebbe a közösségbe,de pl a mechanikus órák bontását még mindíg ugyanazok végzik,annyi különbséggel hogy közben 1-1 részfeladat apáról fiúra szállt!Azért azt nem hiszem hogy a többieknek mindig más dolga van...

Előzmény: W-123. (109354)
W-123. 2014.04.24 14:30:45 © 109354

Hogy pontosan kiegészítsem:

- A VB elnök az a jegyzőkönyvekkel, gépekkel és 2 -3 soros VB -taggal egy külön sarokban  ellenőrizte a kész jegyzőkönyveket. Aki javított az pórul járt... :D

- A bontó csoportok vezetői meg olyan emberek voltak akik maguk más tisztségekben voltak(titkár, elnök, pénztáros, gondnok, stb... vezetőségi tagok).

Tehát nem egy figyelt hanem maguk a bontó csoportok vezetői (akiknek nem volt érdekük) ill a spontán nézelődők. mert akinek jól jött arra mindenki odatódult és ha gubanc volt jött a VB elnök...

Zsivaj, ivászat, hajcihő a helységen kívül. Akinek nem tetszett az viszlát. Ezekre a szabályokra közgyűlési határozatok voltak. 

tehát a rend fenntartása és pontos munkavégzés határozatban volt lefektetve.

Elnézést ha hosszú voltam.

Előzmény: frici608287 (109343)
A3Gabesz 2014.04.24 14:26:25 © 109353

Igen hasonló a mindig mosolygós Chuck de inkább az orcáján érzelmekkel teli Steven Segal-hoz áll közelebb....

Előzmény: FvT (109348)
A3Gabesz 2014.04.24 14:24:06 © 109352

Nah ez pontosan így van!!!! 

Előzmény: gáncli (109347)
A3Gabesz 2014.04.24 14:23:22 © 109351

Azaz! :-)

Előzmény: sentinel-n1 (109349)
W-123. 2014.04.24 14:20:56 © 109350

A bontócsoport 3 emberből áll. És olyan személyekből akikre a VB elnök gondol.Nálunk az elnök és a vb elnök(meg a helyettese) aktívan megfigyelt. A különösen érdekes dolgokat meg külön olyan bontó csoport bontotta. Tehát megoldható(volt az biztos). Sok évig írtam a szalagokat stb... 

Vb-nak tagjai vannak és sasszemek voltak abban az időben. 

Ez az én történelmem.

Előzmény: frici608287 (109342)
sentinel-n1 2014.04.24 13:48:57 © 109349

Helyesen=Sentinel :) , jelentése őr, őrszem. Bocs!

Előzmény: A3Gabesz (109346)
FvT 2014.04.24 13:37:17 © 109348

Aha , akkor ezek jó emberek.

Olyan Chuck Norris feelingje van a dolognak....

Előzmény: A3Gabesz (109346)
gáncli 2014.04.24 13:23:46 © 109347

Évtizedek óta együtt galambászó emberekről van szó legtöbb egyesületben. Veszekszenek meg kibékülnek. Ami viszont közös bennük, hogy óra nélkül is versenyeznének egymással ,,bemondásra", kétségek nélkül. Kivel van hát a gond? ,,Rossz az, aki rosszra gondol". Vagy. ,,Ahogy él, úgy ítél. ,,Vagy madarat tolláról, embert barátjáról" népi bölcsességek nagyon is illenek azokra a szarkeverő, szarjankókra, akik szítják a tüzet, mérgezik a közösségek mindennapjait. Süt az arcukról az irigység, rosszindulat, ami miatt aztán, még aljasságokra is képesek. Ha egy egyesületnek sikerül tőlük megszabadulni, felveszik őket máshol. Sőt, ehhez még esetenként ,,fentről" támogatást is kapnak. 

A3Gabesz 2014.04.24 12:58:23 © 109346

Nem! A Santinel az nincs benne semmiben, ezért ez a neve! :-)

Előzmény: FvT (109345)
FvT 2014.04.24 11:01:06 © 109345

..és, ha a őrszem is benne van? ....

vagy lesz egy őrszemet is figyelő tag.....

Előzmény: A3Gabesz (109339)