Keresés

Részletes keresés

pufi-tufi Creative Commons License 7 órája 0 0 136723

Nincsenek meg a feltételei az ilyen fajta versenyek megszervezésének, amilyen a hétvégi is volt. Felesleges részletezni a miérteket, itt a fórumon ezzel kapcsolatban már minden ki lett tárgyalva. A hangsúlyt a kerületek régiókba szervezésére kell áttenni, a szövetségnek pedig meg kell hagyni az olyan feladatokat mint érdekképviselet, tagnyilvántartás, kiállítás szervezés.....Vagyis amit jól csinál. Felesleges ilyen meg olyan gyűrűk értékesítése, mert az csak egy katyvaszos csapdahelyzetet idéz elő, amiből nehéz kimászni.  Az ilyen,,visegrádi négyekkel" sem kéne próbálkozni. Tehát a jövő a kerületi, a kerületek összefogásából szervezett régiós hosszútávú versenyek. Ezeken az utakon a közös szállítás is prioritás kell, hogy legyen, hiszen senkinek nem jó, ha több kerület ugyanoda fél-fél autóval utazik. Ez egyébként a létszám rohamos csökkenése miatt úgy is be fog következni, úgyhogy jobb ha már most elkezdjük keresni az együttműködés lehetőségeit. Erre már példák is vannak.

GáborA3 Creative Commons License 9 órája -5 2 136722

Olyat próbálok előállítani, ami ha kell hátszélben jön, ha kell szembeszélben.

Az erejét Ő ossza be , de azt hogy mennyi legyen neki azt mi szabályozzuk. Bár ha jobban belegondolok azt is lehet, hogy milyen gyorsan kezdje el elsütni a tartalékokat. Nem egyszerű szakma ez.

Előzmény: itiati. (136702)
kék sereg Creative Commons License 11 órája -3 2 136721

Igen,az emberi butaság,a minden áron nyerni akarásnak az eredménye.Ha a mutatvány nem sikerül meg jön a sírás.Végig lehetett nézni az útvonalat előre,csak a galambokat sajnálom.

Előzmény: sárfi (136720)
sárfi Creative Commons License 11 órája -1 0 136720

Szerintem nem az a baj hogy a kerületivel együtt volt a Magdeburg, hanem az hogy tudták hogy szombat reggel ha engednek akkor a haza jövő galamboknak úszni kell, ha átbírnak jönni az ítélet  időn.  Ez a mutatvány több 1 000 jó galamb tragédiáját okozta. 

subigalamb Creative Commons License 13 órája -1 0 136719

Szerinted!De az egész teljesen mást jelent,mint a kiragadott két szó!

Előzmény: frici608287 (136716)
GáborA3 Creative Commons License 13 órája 0 0 136718

Csak azért írtam van ilyen...

De köszönöm szépen! 😉

Előzmény: pufi-tufi (136717)
pufi-tufi Creative Commons License 14 órája 0 0 136717

Gratulálok! 

Előzmény: GáborA3 (136713)
frici608287 Creative Commons License 15 órája 0 0 136716

Nem volt kedvem az egész írásodat idézni,a lényeg a 2 szó volt,a többi csak hozzá volt kapcsolva.

Előzmény: subigalamb (136714)
kék sereg Creative Commons License 15 órája 0 3 136715

Érdekesre sikerült a hétvége,de aki pakolt tudta hova pakol és milyen útra.Én nem pakoltam mivel lehetett sejteni,hogy nem lesz könnyű út.Annál jobban szeretem a galambjaim,hogy ilyen helyzetbe hozzam őket.

Előzmény: subigalamb (136714)
subigalamb Creative Commons License 16 órája -1 0 136714

Ne csak kér szót,hanem második,harmadik mondatot egybe emeld ki azt akkor mindjárt más lesz a jelentése!Az a kettő ugy egész!

Előzmény: frici608287 (136710)
GáborA3 Creative Commons License 16 órája -2 0 136713

Pufi bácsi!

Tavaly mondtad megnézhetem az éveseket amiket beerőltettem Magdeburgba.

Az akkori legjobb 3 évesem az idei legjobb 3 galambunk. Annyi, hogy pont helyet cseréltek a rangsorban.

Egyikük, mostmár 8/8 hosszú utas, nem gondolom, hogy találkoztam a 20 évem alatt ilyen galambbal. Annyira könnyedén veszi az akadályokat, teljesen mindegy szembe hát, vagy bármilyen szél, vagy idő van Ő hosszúról biztos helyezi magát! 

Tavaly régió 2. hosszú éves Shampion 4/4 helyzett, egyedüliként a régióba!

Idén nyeri a régió hosszú Sampiont, és a 2 éves kategóriában II. , egyedül a Grosspaul dúc egyetlen galambja tudta megfogni.

Másik nyert egy nagy versenyt, 6100 galambból.

Tavalyi győztes 8 helyezést repült idén 4000 X díjkm-el . :-) 

:-)

Ennyit az elméletekről! 

subigalamb Creative Commons License 16 órája -1 1 136712

Én mindezt értem Ferikém!Csak azt nem,miért is beszéltek róla mintha élet-halál kérdése lenne?Mert szerintem nem az!Annak sem aki elől van és a 123-nak sem!Ez szerintem sport ami a galambokról és a hobbinkról kell hogy szóljon!És nem a mindenáron eredményességről!Meg hát győztes (akire esetleg emlékeznek)az csak egy lehet!

Előzmény: frici608287 (136710)
frici608287 Creative Commons License 16 órája 0 0 136711

Persze,mindenkinek az üléspontja határozza meg az álláspontját (nézőpontját).

Mivel Te ebben sosem voltál érintett,így nem is tudhatod,de azért elképzelni attól még el lehet,de Te makacsul csak a saját nézőpontodból tudod szemlélni a dolgokat.Már megszoktuk.

Előzmény: subigalamb (136709)
frici608287 Creative Commons License 16 órája 0 2 136710

"....mindenki odapakolt!"- ezt írod!

A már említett fő okokon kívül további okok is vannak (lehetnek).

1. Nincs betli út

2. Országos Szuper Kupa,Derby,Olimpiai gyűrűs és az év csúcs attrakciója,pont ide ne pakoljanak???

3. Hogy nézne ki ha egy menő nem pakolna???

4. Ha valaki 155. a rangsorban,ha nem pakol sem kerül hátrább valószínűleg,de az 1.2.3., lehet leesik a "sűrűbe"!

stb.

Ezért is nem kellene a kerületi programba beletervezni (az ország keleti felének), és akkor mindenki szabad elhatározása szerint dönthet, hogy mit és mennyit küld,vagy éppen egyet sem küld!

Előzmény: subigalamb (136687)
subigalamb Creative Commons License 16 órája 0 0 136709

Nézőpont kérdése!

Előzmény: frici608287 (136708)
frici608287 Creative Commons License 17 órája 0 0 136708

Itt nem a mindenáron nyerni akarásról volt szó,hanem az egész éves munka veszhet kárba,ha nem pakol valaki.A kettő között ég és föld a különbség!

Előzmény: subigalamb (136699)
frici608287 Creative Commons License 17 órája 0 0 136707

Én sem küldtem 1 éveseket,mert  nem jellemző rám.Persze,ha lenne vagy 30 db-akkor a hitványabbakat betettem volna.

Előzmény: subigalamb (136698)
Schill Creative Commons License 17 órája 0 1 136706

Közös barátunknak Szombathelyen ült be egy,szombat délután. Ha akkor elmegy érte és órába teszi,igencsak élben lett volna. Bár azt nem tudom,a versenyszabályzat ilyen esetekben miként rendelkezik.... Az este érkező galambjaink valahol arrafelé csövezhettek,miután megkapták az esőt.

Előzmény: Wittenbuik (136694)
Schill Creative Commons License 17 órája 0 0 136705

Ha ez tagszövetségi vagy akár régiós verseny lett volna,100% hogy szombaton nem engedünk. A múlt héten is halasztottunk,pedig sokkal jobb idő volt.

Előzmény: GáborA3 (136696)
subigalamb Creative Commons License 17 órája 0 0 136704

Sőt a listákat nézegetve meg is jelenik rajtuk!A sporik 95%-nál bizony megvan az ugy ,hogy mindenkinél van 1-2 óra "lyuk" a listáikon!

Előzmény: frici608287 (136697)
Schill Creative Commons License 18 órája 0 0 136703

Csapatbajnokság a kulcsszó a válaszhoz. Ezek a szarok 2-3 helyezést mindig szoktak hozni,ami a lista végén is ér annyit pontban,mint ha megnyersz egy Jihlavát hármas befutóval. Az is megesik,hogy egy-egy élbe jön,mint most is. A másik meg az,hogy mennyivel jobb,ha selejtezem,mint az,hogy berakom az autóba? Egy út miatt meg erre tenyészteni..... A Maraton Klubhoz túl nagy a dúctávunk,a Pannonhoz meg hiányzik 16 km,oda így be se vesznek,pedig igen fasza lenne.

Előzmény: GáborA3 (136692)
itiati. Creative Commons License 18 órája 0 2 136702

Azért vol már nálatok is lyukra futás! 

A minap is a Fásy mulatósra hivatkoztál az időpont változtatás miatt, nem az időjárásra!

Egy Tagszöv sokkal rugalmasabb tud lenni a saját versenyei kivitelezésében, mint egy országos szervezés. Ismerve a galambászokat, a felének biztosan nem lett volna jó! :) (az idális időjárás egy tág fogalom)

Abban meg nagyon igazad van, ha egy dúc már csupa hátszeles fossal van tele, az előbb-utóbb visszaköszön!

Előzmény: GáborA3 (136696)
subigalamb Creative Commons License 18 órája 0 1 136701

Az én véleményem is a vasárnapi "jobb" időről szólt!De nem is ez ám a lényeg!Hanem az hogy a mai modern világban már napokkal (majdnen 100%-ban,percről -percre) előre lehet tudni a pontos időjárást!És igen hibázott épp ezért az OVB. De hogy védjem is őket azért pontosan még az időjosok sem tudják előre jelezni ,hogy az adott zivatarban épp lesz-é jég vagy nem!Meg hát szerintem ezek a hosszútávu utak nem arról kell ,hogy szóljanak,hogy csak és kizárólag max25 fok,napsütés és enyhe hátszél legyen minden hosszú uton!

subigalamb Creative Commons License 18 órája 0 0 136700

Na látod én ezért nem tartozok közéjük!Mert én már láttam előre.

Előzmény: GáborA3 (136693)
subigalamb Creative Commons License 18 órája -1 1 136699

Ferikém,mindent lehet csak akarni kell!Mint az előbb irtam akinek az "siker"és a mindenáron nyerni akarás az elsőszámu célja a galambászatban annak ugy kell,tegyen fel mindent egy lapra(de utána ne sirjon!)!Nekem ez mindig is hobbi volt és az is marad!

Előzmény: frici608287 (136689)
subigalamb Creative Commons License 18 órája 0 0 136698

Szerintem meg mindenki megteheti!Kivéve a mindenáron nyerni akarók!Nekik meg ugy kell!És tényleg nem küldtem el az egyéveseimet!Mivel az öregek szép lassan elkoptak!És mi vicc,mindet a ragadozó "nyulta le",mert egyet sem jelentettek!

Előzmény: frici608287 (136688)
frici608287 Creative Commons License 18 órája 0 1 136697

Ezt írtam,hogy 3 óra körül Bécs alatt egy komoly zivatar góc tolódott Magyarország felé.Ez betette a kaput jónéhány galambnak,mert ment keresztbe kelet felé Magyarországon,Vas, Veszprém megye északi részén,gondolom tovább Fejér,és Pest megye irányába.

GáborA3 Creative Commons License 18 órája -2 1 136696

Jó hogy nálunk egy kézben van minden döntés joga!

És az mégjobb , hogy óriási százalékban JÓ döntés születik.

Benneteket sajnállak, a galambjaitokat mégjobban!

A fent írtakkal minden tekintetben egyetértek.

Lehet azért a "gyorsaságot" meg a kitartóságot is szabályozni utanként, de ez már megint más témakör.

Éles kések helyett viszont vajazóval, nem lehet marhahúst vágni....

Előzmény: Wittenbuik (136695)
Wittenbuik Creative Commons License 18 órája -1 2 136695

Teljesen igazad van, de a jó galambnak is szüksége van az IDEÁLIS körülményekre. A postagalambtenyésztés célja-számomra- a minél gyorsabb postagalamb tenyésztése minden távon. Azonban azt már Anker előtt is tudta a genetika, hogy a gyorsaság és a kitartóképesség fordítottan arányos. Vagy bevalljuk magunknak vagy sem, a kitartóképességgel nem sokat foglalkozunk. A túlélő képesség fokozásával meg azért nem törődünk, mert -normális feleresztéssel- nincs is szükség rá. A fentebb felsoroltak miatt is fontos, hogy a starterek nagyon körültekintően járjanak el. A mostani országos Magdeburg esetében lehet, hogy a starterek nem érezték át, hogy mekkora a felelősségük vagy nem törődtek vele.

Előzmény: GáborA3 (136692)
Wittenbuik Creative Commons License 19 órája -3 2 136694

Hibás az okfejtésed Subi! Az, hogy egy verseny része a tagszövetségi programnak vagy sem az egy dolog. De attól még nem lehet különbséget tenni a feleresztési körülményekben. Továbbra is azt mondom,hogy vasárnap az egész országban jó eséllyel megjöhettek volna a galambok, és még egyszer mondom, hogy a Balaton átúszást is csak akkor rendezik meg  a szervezők, ha a körülmények megfelelőek.

Egyébként most kaptam a telefont, hogy beült egy 4éves hímem Jákon. Jégesőben ült be sérülten. Ennyit a körülményekről.

Előzmény: subigalamb (136687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!