Keresés

Részletes keresés

mis99 Creative Commons License 10 órája 0 0 129719

A Teplicei start hely kordinátái 50,37,09  13,49,15!

mis99 Creative Commons License 10 órája 0 0 129718

A legális start helyek Csehországban!http://www.postovniholub.cz/zavplan/starty%20CR.pdf

frici608287 Creative Commons License 15 órája 0 0 129717

Tegnapelőtt történt egy kis (már nem szokatlan) malőr a szállítmányunkkal.

Teplice-ben a megadott koordinátán nem maradhattunk, mert a cseh hatóságok (büntetés nélkül és korrekten) megkérték a személyzetünket, hogy keressenek másik feleresztési helyet,mert ott nem szabad tartózkodni és startolni.

Így aztán újratervezés lépett életbe,majd Cinovecbe áttelepültünk.Persze ez nem 5 percig tartott, a galambjaink, és személyzetünk pihenő ideje "terhére" értékes időt "raboltak" el a szállítmányunktól!!!!

Ennyit a társ szövetségek által megadott koordináták témájához. (Nem az első eset!!)

Nem minősítem,mert már többször megtettem.(Szomorú)

Csak kicsit tovább "ragozva": Mi van, ha ez éjszakai érkezés után történik????

Hajnalban felébresztik az éppen alvó sofőröket,megzavarják a galambjainkat stb. stb.

Szívás a köbön.

Megyek tovább.

Az új rendszer most azért nem tud számolni,mert az ilyen esetekre nincs felkészülve.

Nem értek hozzá, csak azt látom, hogy a rendszerben Teplice szerepel,nem lehet előzetes eredményeket kukkolni,hiába töltöttük fel a bontási adatainkat.Se kép se hang.

Gondolom majd hétfőn a szükséges "műtéteket" elvégzik valakik a rendszeren,aztán talán majd valami lesz.

A rendszerben már vannak egyesületi Ászgalamb "fiókok", de még csont üresek.

Szóval vannak még problémák start koordináták és számolási rendszer témakörben.

Utóbbi esetben már talán látjuk az alagút végét, de az első témában évek óta tart az áldatlan állapot,amit már rajtam kívül mások is forszíroztak.

Karácsonykor szeretjük a meglepetéseket,de ilyenkor nem !

faszállítós Creative Commons License 30 órája 0 0 129716

Pannon 2015-14343 t most fogtam a bejárónál.17:30körül érkezett.

Schill Creative Commons License 1 napja 0 1 129715

Nekem meg az ő egyesületi eredménye nem mond semmit. :-) 

Előzmény: SN31 (129714)
SN31 Creative Commons License 1 napja 0 0 129714

De a következő írásában azért van némi igazság vagy nem?

Előzmény: Schill (129712)
sárfi Creative Commons License 2 napja 0 0 129713

Nyugodjon Békében !

Előzmény: pufi-tufi (129711)
Schill Creative Commons License 2 napja 0 1 129712

Reggel óta gondolkodom,de erre nem tudok reagálni. :-))))

Előzmény: subigalamb (129708)
pufi-tufi Creative Commons License 2 napja 0 0 129711

Gyászjelentés

A Dunakanyar Tagszövetség és az A42 Vácduka egyesület mély megrendüléssel tudatja,

hogy a Nemzet Galambásza, 

a Magyar Postagalamb Sportszövetség, 

a Dunakanyar Kerület és az A08 Vác egyesület korábbi elnöke,

Kurucz Attila Sporttárs életének 78. évében, 

2016. május 26-án elhunyt.

over the rainbow Creative Commons License 2 napja 0 1 129710

Nagy Miklós sporttárs (egykori Kanada-dúc Y04 Ajka, majd Y12 Devecser) költözés miatt a versenyszerű postagalambászatot befejezi, állományát kimondottan sporttársi áron (3000-5000 Ft/db) felszámolja. A költözésre két hét áll rendelkezésére, kérjük, akit komolyan érdekelnek a galambok, ezen időintervallumban vegye fel Vele a kapcsolatot. Tel: +36-88-231-189. (Magyarpolány)

subigalamb Creative Commons License 2 napja 0 0 129709

Ne is törődj vele!Adom a létszámot!Ha én nem annyit küldenék neked 4-5el kevesebb galambod férne fel a listára!

Előzmény: béla tóth (129704)
subigalamb Creative Commons License 2 napja 0 0 129708

Nekem a ti egyesületetek eredménye akkor sem mond semmit!DDD!

Előzmény: Schill (129703)
Schill Creative Commons License 3 napja 0 0 129707

Az nekünk még nincs beállítva. Viszont sampionlista van (röpcsoporti).

Előzmény: frici608287 (129706)
frici608287 Creative Commons License 3 napja 0 0 129706

Valóban ez a része a rendszernek tökéletes és dícséretes.

Viszont ki kell, hogy javítsalak.Van egyesületi összesítése is minden galambnak:

EGYEDI EREDMÉNYEK-re kell kattintanod és beadja az egyesületi helyezéseket.

Előzmény: Schill (129703)
Schill Creative Commons License 3 napja 0 1 129705

Nem fontos az sem. Alul van a "résztvettek még" kategória,csak kicsit sokat kell az egérrel görgetni.:-))

Előzmény: béla tóth (129704)
béla tóth Creative Commons License 3 napja 0 1 129704

Subi, minden fontos adat benne van, csak ahhoz az elküldött huszonegynéhány galambból helyezni is kellene-:))

Előzmény: subigalamb (129702)
Schill Creative Commons License 3 napja 0 0 129703

Meg azt,hogy 5 út 5 helyezés,utanként hányadik a galamb és hány százalékba fér bele. 

Ezen kívül mi kellene még?

Ugyan ez egyesületi szinten jó lenne,de ez a lényeges.

Előzmény: subigalamb (129702)
subigalamb Creative Commons License 3 napja 0 0 129702

A számomra meg semmit nem mond!Azon kivül,hogy honnan röptettetek és hányan és hány km-ről!

Előzmény: Schill (129700)
Schill Creative Commons License 3 napja 0 0 129701

Gratulálok,csak így tovább!

Előzmény: Zsákó dúc (129697)
Schill Creative Commons License 3 napja 0 0 129700

Most meg látsz egy ilyet. Szerintem hasznos,bár az egyesületi eredmény nem derül ki belőle.

Előzmény: frici608287 (129698)
frici608287 Creative Commons License 4 napja 0 0 129699

Gábor gratulálok,még sok hasonló sikert kívánok!

Előzmény: Zsákó dúc (129697)
frici608287 Creative Commons License 4 napja 0 0 129698

Persze, hogy nem ,de nem is lényeges.A lényeg, hogy listán van a galamb vagy sem.Persze Minél előbbre annál jobb.Ennyi elég is,akkor.

Előzmény: Schill (129695)
Zsákó dúc Creative Commons License 4 napja 0 5 129697

A tékozló fiú újra itthon! Ezúton is gratulálok neked A3gábor!

Forrás:http://galambderby.hu/

Én, Szalai Gábor

.

Előszó: Tavaly követtem az internetes galambász életet. Feltünt egy véleményéért kiálló, le nem kenyerezhető ember, karakteres írásokkal. Megkerestem, írjon a honlapunkon is. Belement, és szeretett volna bemutatkozni. Nem szükséges, mondtam. A Derby a galambászatról, a győztesekről, versenyekről szól, nem pedig a szervezőkről.

Szalai Gábor a hétvégén győztes lett. Éljen ! Megjött az idő reflektorfényben bemutatkozni ! GL

.

1984-ben születettem Dunaújvárosban. A postagalambokkal való kapcsolatom a Fejér megyei Pusztaszabolcson a szülői háznál kezdődött 12 éves koromban csaknem 20 éve.

2001-ben  Földing Norbert „ A Mester” barátságát sikerült elnyernem aki azóta is rengeteg jó tanáccsal napi szinten lát el! Ő tanította meg Nekem a ” Lehetetlen csak egy vélemény ” elvét. Köszönöm ezúton is Norbinak, –  Megnyertük Mester!

2004-ben beléptem a D16 pázmándi egyesületbe amit Gulyás József galambász Ikon vezetett. Nagy örömmel fogadtak, sikerült hamar beilleszkednem a nagyszerű közösségbe. Nem kellett pár találkozás, és rám is ragadt a „Gesztenye” becenév amit Józsi bácsi harsányan közölt velem, a kívülről szúrós és kemény, de belül szelíd magyarázattal.

Köszönet a D-16 minden tagjának, hogy galambásszá neveltetek!

” A barátság olyan híd , amely hatalmas távolságokat , hosszú időket köt össze!” 

Első “élményem” 2006-ban lett , az egyesületi 1. és 3. középtávú sampion tojó az enyém, nem kis örömet okozva! 2007-ben megszületett életem első komolyabb galambja „Steiko”  a 89289 KH , aki pár egyesületi díjat hozott a portára, 6 évesen még a D-16 legjobb középtávú madara volt. Visszatekintve, rossz dúc (beázott) , rossz minőségű takarmány ( amit éppen aprópénzért be tudtam szerezni) és Ő mégis mindig odatette magát! Igazi egyéniség, kiválóság volt! Fia mai napig a tenyészetem erősíti! Mikor második lettem Kukkel Józsi mögött egy ponttal rövidtávon,  egyenrangú sporttársként tekintettek végre rám , rendkívül motivált lettem, bizonyítani akartam.

Az élet azonban úgy hozta, hogy párommal költöznünk kellett, így kerültem 2014-ben Érdre, majd a Derby Klubba. A tavalyi fiataljaim már itt röptettem, a győztes galamb fészektestvére a 383-as KT Jihlava-ból 8-ik lett a nagylistán.

Tetszik a hatalmas galambtömeg, a széles berepülés, amiből győzni lehet. Tetszik a pénznyeremény lehetősége , a gyűjtések hangulata, a rengeteg látszólag motivált sporttárs!

Galambjaim nagy százalékban Földing Norbert galambok, mellettük pár sporttárs ajándék galambjaival próbálkozom! Keresem a jót , a még jobbat, nem végzek tudatos tenyésztést. Jót a jóval elven vagy amit éppen úgy gondolok, hogy passzolhatnak!

A győztes másnap reggel

15-13-02384-es KH Apai ágról Kukkel József (Martonvásár) sporttárs ajándék galambja „Bem Apó”, aki 4X zsinórban 1. díj X Csordás T unoka. Józsinál a 429-es KKH fia tavalyi évben Tagsz 1. díj, lánya volt Tagsz. 1. sampion. Ő egyébként a 2. galambom Anyja szintén F. Norbi galambbal keresztezve! (a 02403-as KH-em közel az 1%-hoz érkezett)

Anyai ágról F. Norbi , “Ali” H ( Fia 1 évesen tagsz 1. díj)  X “Ladykiller” unoka.

Rendkívül masszív, zömök galamb, testalkatra inkább az Apjára hasonlít. Viselkedésében modoros, fészekszerető, vitális, robbanékony! Erről a versenyről egy félkör leírása után az antennára huppant, majd pár másodperc múlva eszmélt és ment is a párjához , a fészkéhez. Nagyot repült!

Csapatban röpcsoporti 4./34, az összlistán 14./311 helyezést értük el, amit szintén nagyra tartok! Összetettben középtávon így rcs. 7./43  , nagylista 19/359 vagyunk.

Klasszikus özvegy módszerben versenyzek , csak a hímeket küldöm. Mivel váltott műszakban dolgozom így a párom segít hétköznapokon a felkészítésben. Nélkülözhetetlen feladatot lát el, ezúton is köszönöm Neki, nélküled nem menne!

Fiataljaim tavaly 25 tréningen vettek részt és a 3 Derby versenyen. Rendkívül fontosnak tartom a ház körüli erőnléti edzéseket amikor már „stabilak” , szokniuk kell a levegőben töltött minél több időt, kell a kondi a későbbiekben! A már kész versenygalambokkal nem neveltetek fiatalt 2X letojhat a párjuk  majd le özvegyítek! A rövid-középtávot szeretem igazán, a másnapi versenyeket. A hosszútáv és a galambjaim autóba töltött több napja nem az Én mentalitásomhoz illenek. (féltem,  óvom őket)

Hetente akár több tréninget is kaphatnak váltakozó távolságokból, annak függvényében mit kell repülniük hétvégén. A ház körüli tréningeket, hol rájuk bízom a kijáró nyitva hagyásával, hol kizárom őket 1-1 órára, ennek sincs meghatározott formája, figyelve a viselkedésüket, ahogy jónak gondolom! Csak a legjobb minőségű magokat kapják, 30%-al többet etetésenként, válogassanak kedvükre , de 15 percük van mindössze erre! Idén a Patron cég termékeit használom kiegészítőknek, mellette DAC gyógyszereket szükség szerint, de lehetőleg kerülve azokat! Tavaly a fiatalok csaknem háromnegyedét veszítettem el 44-en maradtak ebből 21 Hím. Idén az 5 Derbys tréning és 4 verseny út után mindössze 1 galambot veszítettem, Őt is magántréningen! Ezt elsősorban a szervezőknek köszönöm!

A Benesov II. verseny első helye eddigi galambászatom legnagyobb sikere! Szavakban leírni nem lehet mennyire büszke vagyok a galambra! Több mint 9000-ből első díjat repülni évesen 4 m/mp előnnyel azt gondolom egy ilyen kemény versenyen nem mindennapi!

Tanácsot adni  Én még nem igazán tudok mert bennem is sok a kérdőjel,  de kívánni annál inkább! A győzelem örömét kívánom minden sporttársamnak, hogy minimum egyszer az életben megtapasztalhassák a sok telefont, a kedves szavakat, az őszinte mosolyt egy-egy arcon, a bajnokok gratulációját akik pontosan tudják mennyi munka van egy ekkora díj mögött! A pillanatot amikor a képlet összeáll és adott versenyen verhetetlen leszel!

Jó szelet Sporttársak!

Üdvözlettel : Szalai Gábor

Schill Creative Commons License 4 napja 0 0 129696

Nyugalom,lesz sampionlista. Valahol,valakinek a dúcában már ott rejtőzködik a rövidtávú sampion. :-)))

Előzmény: frici608287 (129693)
Schill Creative Commons License 4 napja 0 0 129695

A galamb szerzett pontját nem tudhattad órabontáskor.

Előzmény: frici608287 (129692)
Schill Creative Commons License 4 napja 0 0 129694

Gyorsan végeztetek. Nekünk még lesz 4 rövidtávunk. 

Előzmény: frici608287 (129691)
frici608287 Creative Commons License 4 napja -1 0 129693

Nálunk 10-es champion lista volt + résztávonként + 1 évesek külön lista.Ehhez képest a 0 nagy visszafejlődés.

Ha valaki ezt mondja a versenyek előtt,kinevetem.Nem hiszem el, hogy ilyen ez a rendszer.

Előzmény: Schill (129690)
frici608287 Creative Commons License 4 napja -1 0 129692

Saját galambjaim eredményeihez nem kellett ez a rendszer (versenyek közben).Órabontáskor már tudom melyik ért el helyezést.Mindet beírom a táblázatomba,és már mindent tudok.

Amikor jönnek a kiállítások,akkor jó a segítség,de a régi rendszer is tudta a dolgokat,igaz legtöbbször kicsit későn.

frici608287 Creative Commons License 4 napja -1 1 129691

Vége a rövidtávnak,az egyesületi rövidtávú championokra sokan kíváncsiak (díjazás,emlékversenyek stb.)

Most sötétség a köbön.Nem értik sokan, hogy miért nincs champion lista?Ez a rendszer nem lehet ennyire "süket"!

Schill Creative Commons License 4 napja -1 0 129690

Nálunk olyan sampionlista volt,hogy az első öt galambot mutatta. Ha kíváncsi voltál a sajátjaidra végig kellett böngészni az összes versenyt. Most meg rögtön látod. Úgy hallottam,lesz sampionlista,azt nem tudom miért annyira fontos így szezon elején. Minden galamb megy minden héten,aztán vagy lesz belőlük sampion,vagy nem.....

Mindig találsz valami problémát. :-)))

Előzmény: frici608287 (129685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!