Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

szálkaaszemben két órája Creative Commons License 113661

Aztán nehogy megsértődj!

,,csak úgy eszembe jutott,,,:-)

Előzmény: FvT (113658)
szálkaaszemben két órája Creative Commons License 113660

De Háry õ beszédét ekképen végezé:
«Mondottam és a császár legott elvágtatott,
De két kezembe két szép arany órát nyomott.

Az egyiket, gondoltam, kapitányomnak hagyom,
A másikat késõbben elkérte hadnagyom;
Az angyalát! csak egyet tartottam volna meg.
Mert most el is hihetik, nem is, kigyelmetek.»

Garay J.

:-)

Előzmény: FvT (113658)
ewyccee 3 órája Creative Commons License 113659

Jöttünk mi fiatalok...

Mindig törtük a fejünket az új dolgokon, amik egyszerű kis lépések voltak, de hatásosnak bizonyultak!

Gondolok itt a háztartási boltban kapható takarmány kiegészítőkre és nem gyógyszerekre.

Tikofurán, különböző premixek, persze voltak gyógyszerek is, mikor a kliont arattam fel 17-18 évesen a körzeti orvommal csak nézett rám, hogy mi bajom lehet? A tetránnál már nem kérdezett semmit!

Az öregek megtiszteltek látogatásukkal, persze csak éppen arra jártak... Szagolgatták, nézegették a zacskókat, keresték a titkot.

Megpróbáltunk többféle jó takarmányokat beszerezni és azokat tervszerűen összeállított keverékként etetni.

Ilyen és hasonló ötletekkel olyan előnyre lehetett szert tenni, hogy elég volt a győzelemhez!

Bizony sokat változott a világ! Akkor még nem volt tenyész dúc, nem volt fiatalok dúca, együtt volt minden! Az a dúc kb. 2,5 x 5 méteres lehetett, kb 160 cm volt a legnagyobb magassága, de akkor még volt derék, órákig guggoltunk!

Szelídek voltak a galambok és mindenki fészekről versenyzett!

Az özvegyezést 95 környékén próbáltuk ki, mondhatom nagy lépés volt és eredményes! Javultak az eredmények!

FvT 4 órája Creative Commons License 113658

Nekem is volt, kint készült , kezemben tartom a schaliblauwe van 32-t . De aztán elkunyizta Scaerlaeckens amikor itt járt....

Előzmény: pufi-tufi (113654)
áháromgábor 4 órája Creative Commons License 113657

És mit akart szimbolizálni? :-)

Előzmény: pufi-tufi (113656)
pufi-tufi 4 órája Creative Commons License 113656

Egy kisördög volt:-))

Előzmény: áháromgábor (113655)
áháromgábor 4 órája Creative Commons License 113655

Elfeledtél rányomni a "beilleszt"-re.

Érdekelne! ;-)

Előzmény: pufi-tufi (113654)
pufi-tufi 4 órája Creative Commons License 113654

Volt egy fotó, csak lemaradt.

Előzmény: áháromgábor (113653)
áháromgábor 4 órája Creative Commons License 113653

Számomra láthatatlan tintával írtad most ezt. ??

Előzmény: pufi-tufi (113651)
ahwiex 5 órája Creative Commons License 113652

Ismét csak gratulálni tudok Önnek!

-180  fokot fordult azóta világunk.

Ha nem vagyok tolakodó,válaszólna eme kérdésre:

"Mekkora volt a pádlás és mekkora volt ez idő tájt az állomány?"

Előzmény: ewyccee (113633)
pufi-tufi 5 órája Creative Commons License 113651

Előzmény: áháromgábor (113648)
áháromgábor 5 órája Creative Commons License 113650

Ha véletlen kiadna egy könyvet ( ami nem lehet véletlen :) ) had legyek  az első pèldány tulajdonosa.... bármi áron!

Köszönettel : Gábor

Előzmény: Racing Pigeon (113649)
Racing Pigeon 6 órája Creative Commons License 113649

Hát csuda jó képek, azért látszik az, hogy nagyon, nagy jólétben éltek! Nagyon szerény ember vagy!

Nekem apám cipész volt és otthon "sufni" galambászott. Egyszer a rendőr pont a legszebb galambunkat elvitte, (na annak is vagy 60 éve) úgy mentünk utána gyerekként, hogy adja már vissza. Le kellett vágjuk a szárnytollait, úgy élt, mint egy csirke. 

Itt kezdtük el a komákkal nézegetni, ha kihúzgáljuk a faroktollakat, hosszabb tollak nőnek a helyén, és befolyásolja a vedlést. Röptetni akartuk, akkor még a szarkaparónak (ez egy szakma volt) is odaadtuk zsákban a galambot, ha átér a szomszéd városba engedje már el őket. 

Hát én azt mondom, fantasztikus galambászok éltek akkor is, azért röpködtek itt budapesti gólyások ám, és a posta megalkotásánál is mesteri keresztezéseket végeztek idegen fajták összemosásával.

Nem akarom én relativizálni, de biológiailag ugyanarra voltak képesek, mint a mai galambok, csak éppen meghagytuk a rosszat is, beleláttuk a szépet, nem baj az ám... 

Hol volt genetika, lefekvéskor ment az ima a Jóistennek, hogy a kedvenc adjon már legalább 1 jól hazajáró galambot.

"Külföldről" ha hazajött valamelyik, igaz ez már később volt, átjárt Erzsike néni süteménnyel, mögötte pedig az utca hogy ámélkodjunk milyen nagyon nagy szó ez. Anyám sírt is bearanyozta a beszélgetéseket, jó hosszú ideig . 

A mezőzés az ocsúzás  a sok fogott parlagi, ...létráról háttal a létrának, kellett lejönni, mert jó galambász úgy jött le, közöttük cigiztem elsőnek, és tényleg annyit ültünk a padláson, haverokkal az első út oda vezetett.  

A galambjaim a barátaim voltak, lelkileg hozzám tartoztak, eszembe se jutott szelektálni, mert ez ilyen az olyan, igazi nagy cimborák voltunk ha nem jött a versenyről csak másnap hú de tudtam örülni. 

Na ehhez képest mekkora úttörő volt Horváth, Anker el lehet képzelni .... kicsírázott egy olyan professzor akire figyeltek, Belgiumban, Hollandiában ... stb.

áháromgábor 6 órája Creative Commons License 113648

Idézz vagy érvelj vagy ellenérvelj , ne vagdalózz hülyeségekkel!!!

Mit írtam ami bárkit összezavar???

Ha nem sértelek meg persze, hogy "vissza merek" kérdezni!!!? Főőfele!!

Előzmény: japzoli (113646)
áháromgábor 6 órája Creative Commons License 113647

:-D

Előzmény: japzoli (113646)
japzoli 7 órája Creative Commons License 113646

Neked jó pár zsák galambszart össze kell még kaparjál ahoz, hogy Fricinek ilyet irogassáll. Rengeteg marhaságot hordasz össze itt a fórumon, ami sok fiatal kezdő galambászt összezavar. Ide jöttél ahova senki se hívott, majd olyat kritizálsz aki sok sporttársnak segített már. Nem kell válaszolni, moderáld magad! 

Előzmény: áháromgábor (113644)
áháromgábor 9 órája Creative Commons License 113645

Ez is pontosan ennyi!  Igen!

Jobbak, erősebbek, gyorsabbak! Viszont nem biztos , hogy kitartóbbak! Gondolok itt a sok  veszteségre!

Előzmény: bosua (113640)
áháromgábor 9 órája Creative Commons License 113644

Az, hogy veled szembe ez már rég nincs meg azt ki kell érdemelni!

Degradálod a fiatalokat, személyeskedsz, stb. Stb.!

Ne kelljen magyarázkodnom ismét! 

Van olyan ember nem is egy akinél megtisztelve érzem magam , hogy egyáltalán köszönhetek neki, (nem várja el mint pld. TE!!!!!, hanem ezt érdemli!!!) nemhogy még beszélhessek vele!!!!

Csak ennyi a különbség! !!!

Mégegyszer utoljára!  Nekem NE írj iinkább! !!

Oltsd Subit vagy akut a környezetedből jólesik! Engem hagyj!!!!!!!!!!

Előzmény: frici608287 (113641)
spakli nr. 1. 9 órája Creative Commons License 113643

hát igen, de azért ezt a több jó tömeg galamb teljesítményét egy max 650 km-es normál versenyű távnál be is húzhatjuk, mert az e fölötti távolság már megválasztja őket...

Előzmény: bosua (113640)
dart-40 11 órája Creative Commons License 113642

1982-es Szövetségi évkönyvből ( régebbivel nem rendelkezem )

Budapest I kerület első galambjainak sebessége.

Bród   367 km              1.  1639,08 m/p

Bród II,                        1.   1457,68

M-BoleslaW   466 km   1.   1255,63                     

Riesa     621 km           1.   1169,13

M-Boleslaw II.               1.  1676,98

Gardelegen   819 km    1.     666,98

Bród III.                        1.   1551,90

Halle       706 km          1.   1093,94

M.Boleslaw  III.             1.   1169,10

Ha az időjárás segitette őket a régiek is jüttek, mint a golyó.  Inkább csak mi galambászok lettünk "nehézkesebbek". No comment.

frici608287 11 órája Creative Commons License 113641

A tisztelet meg alázat szavakat pont Te emlegeted?

Előzmény: áháromgábor (113635)
bosua 11 órája Creative Commons License 113640

Hát nem akkor is tudták az 1800 repülni az ugyanis időjárás függő,viszont most sokkal több jó galamb van ezért rövidek a listák normál versenynél,na persze a galambászok is felkészültebbek.

Előzmény: áháromgábor (113637)
pufi-tufi 11 órája Creative Commons License 113639

A múltból inkább csak a jóra és a szépre emlékezünk. :-)

subigalamb 11 órája Creative Commons License 113638

Igy van ahogyan irod!A "régi öregekben"megvolt a tisztelet,az alázat,a segitő és oktató szándék!De sajnos,ahogyan ők elfogytak ,velük eggyütt ezek is kihaltak!Maradt a mindenáron nyerni akarás,akár mindenen és mindenkin keresztülgázolva is!

Hol vannak azok a régi öregek akiknél anno fél napokat elbeszélgettünk a galambokról,a galambok közt,mindezt ugy,hogy közben észrevétlen is beleoltották a galambászatot a gyerekekbe!(Tiszetletem azoknak akik,esetlegesen még ezt mindig csinálják!)

Előzmény: áháromgábor (113635)
áháromgábor 11 órája Creative Commons License 113637

Azért az immunfosok m/p -e szerintem jóval ezek fölött van!

Más az elvárás már! 

Előzmény: spakli nr. 1. (113636)
spakli nr. 1. 12 órája Creative Commons License 113636

na ha ezeknek a galamboknak meg kellene inniuk azt amit a mostaniaknak, akkor bele is döglenének, míg ha ezek a mai immunfosok nem kapnának semmit, akkor ezek meg abba döglenének bele...(egy kis túlzással)

áháromgábor 12 órája Creative Commons License 113635

Erre gondoltam!  ;)

Régen más volt minden megvolt a kölcsönös tisztelet az alázat , egymás és a galambok iránt! 

Megvolt a segítő, oktató szándék , ami mára elveszet vagy kihalt az iidősekből, fèltékenység, dac maradt!

A videóin is a régi öregeket vélem felfedezni, úgy ahogy racing pigeon mondataiban is!

Jó ezeket olvasni és köszönöm megint!

Előzmény: ewyccee (113631)
frici608287 13 órája Creative Commons License 113634

Pedig akkor még 5-ös befutó sem volt.

A csapat létszám meg változó volt.Volt mikor 12, volt mikor 15 db volt egy csapat.

Aki akkor egy hosszú úton 9-10 db-ot odatett a listára az gyűjtötte a pontokat rendesen!

ewyccee 14 órája Creative Commons License 113633

Az első képen egy régi ismerős Bonyhádról Schneph Márton és a 17 sk tojó amelyik Milánóból 1160 km- ről Országos II. lett ha jól emlékszem! Kapuváron kötött ki Németh Gézánál, aki sajnos nem rég halt meg!

A második képen a 218 sk hím amelyik 3 x kerületi shampion úgy, hogy román és lengyel irányból is győzött!

A harmadik képen a 33 sk hím jó és szép galamb volt!
A negyediken a 48 sk hím a 218 és a 217 testvére, főleg hosszú távon jött, az anyjától örökölte!

Az ötödik képen a harmadik testvér a 217 sk tojó, 2 x kerületi shampion!

Amíg ilyen galambokból 5-6-7 alkotta a csapatot egyszerű volt minden...

1.                                   2.

3.                                     4.

5.

Heim Olivér 15 órája Creative Commons License 113632

Tényleg nagyon érdekes, engem például mindig leköt ilyesmiket olvasgatni. A régi "Galambjaink" c. folyóiratot is pont ezért gyűjtöm, lassan-lassan teljes lesz a kollekcióm. 1959 októberétől vannak meg 1989-ig, ezekben is olyan jó nosztalgikus írások vannak, igazi régi "ízes" stílusban írva, biztos sokan bolondnak néznek, de nekem öröm őket olvasgatni. Számomra ezek értékek, kapunk egyfajta visszatekintést abba a múltba, amiről már csak nagyon keveset tudhatunk meg. Próbaképp elkezdtem őket szkennelni, majd feltöltögetni a weboldalamra, és legnagyobb meglepődésemre, viszonylag nagy érdeklődést váltott ki. Sokan olvasgatják őket nap, mint nap. Szóval írj még ilyeneket, én az utolsó szóig végig fogom olvasni, többször is!

Előzmény: ewyccee (113631)