Keresés

Részletes keresés

Schill Creative Commons License 45 perce 0 0 132534

Mindegyik módszert lehet jól is csinálni,meg szarul is. Hozzánk még koszosan nem érkezett az autó.

Nagy előny,hogy nem kell 2 garnitúra ketrecet csináltatni,használhatjuk a régit.

Még emlékszem a régi ketreccserélős rendszerre,amikor az előző heti szaros ketreceket szedtük ki,és azok helyére pakoltunk.

Előzmény: A3Gábor (132520)
Schill Creative Commons License 1 órája 0 0 132533

Nem tudom,én előkezeltem. A versenyzőket azért nem,mert van 2-3 amiknek még nő a tolla,a legjobb fiatalom meg el se dobta az utolsót,én meg nem szeretnék a vedlésbe bekavarni. A tenyészeket meg azért,mert még idén szeretnék párosítani. Az özvegy tojók egy részét meg azért,mert 50 adagos a cucc.

Előzmény: A3Gábor (132521)
A3Gábor Creative Commons License 1,5 órája 0 0 132532

Okés nincs gond!

Csak nem csípem ha nyilvánosan lehülyéznek.

Akik ismernek ugyis tudják, akik meg nem azok meg sejtsék csak inkább! :) Ennyi

Előzmény: golubar (132531)
golubar Creative Commons License 1,5 órája 0 2 132531

Nem titkolóztam soha.Minden amit név nélkül leírtam, névvel is tartom. Mindkettőnknek jobb, hogy nem élőműsor ment.

Előzmény: A3Gábor (132530)
A3Gábor Creative Commons License 2 órája -1 0 132530

Én nem fenyegetőzöm!

Csak jeleztem legközelebb jobban figyeljen Imre bácsi ha inkognitóban szeretne maradni!

Ennyi!

De lezártuk ezt délután!

Előzmény: golubar (132529)
golubar Creative Commons License 2 órája 0 0 132529

Ez  most fenyegetés? Nem értem. 

Előzmény: A3Gábor (132528)
A3Gábor Creative Commons License 3 órája 0 0 132528

Ahhoz kell csak , hogy az ember kijelentkezzen a facebookjából ha írogat a fórumra! 😂

Előzmény: golubar (132522)
Adelmann 80 Creative Commons License 3 órája 0 0 132527

Igazi galambász volt, emellett szerény és jó ember, nyugodjon békében.

Előzmény: Zsákó dúc (132507)
A3Gábor Creative Commons License 3 órája 0 0 132526

A versenyzőket miért nem?

Utánanéztem ez mixo és salmonella egyben..... 

Nemtom! 

Előzmény: Schill (132508)
A3Gábor Creative Commons License 6 órája 0 0 132525

Nem szeretnék, így így ahogy írod! Ezért érdeklődöm! Köszönöm!

Előzmény: SN31 (132524)
SN31 Creative Commons License 6 órája 0 0 132524

kell!! azt mondtad többet nem kockáztatsz csak sluis vagy chevita...

Előzmény: A3Gábor (132521)
A3Gábor Creative Commons License 6 órája -5 1 132523

:DDDDDDDD

Köszi!

Ez rendkívül intelligens hozzászólás volt!

Jahh zárjuk le, mert lehúzod magad az Én szintemre! :DDDDDDDDDDD

Gratulálok!

Előzmény: golubar (132522)
golubar Creative Commons License 6 órája -3 4 132522

A  "Vásároltam magamnak játszótársat -ha úgy tetszik" biztonsága mögül dumálni könnyű, 

Itt a világ végén az áthajtás is NAGY lépés. Ahhoz, hogy leszóld, mindazt ami nem te vagy, ahhoz meg nem kell ész csak annyi ami neked van.

Az elfogadás amihez el kell jutni, nekem is, meg neked is.(És aztán most zártuk le)

Előzmény: A3Gábor (132520)
A3Gábor Creative Commons License 7 órája 0 0 132521

Előkezelni kell ennek?

Előzmény: Schill (132508)
A3Gábor Creative Commons License 7 órája -2 1 132520

Elindul a nemgagyi kocsi a gyűjtőhelyre már átpapírozva, tiszta fertőtlenített ládákkal amiket letesz! 

Cseréli az ugyanilyen tiszta már előzőleg letett papírozott fertőtlenített ládákra tele galambbal.....

Azért az is jó, hogy ilyet még nem láttál, vagy ennyi nem jut eszedbe!  :D 

Én jártam ott és láttam a nagy higiéniát is! hagyjuk-hagyjuk! 

Előzmény: golubar (132519)
golubar Creative Commons License 7 órája -3 3 132519

Elindul a nem gagyi kocsi az első gyüjtőhelyre, ahol kikapjátok a ketrecet, és zsupsz a teleketrec. Az üresbe van hogy kéthetente cserélitek a papírt.Közben a menetszél szabadon viszi a port a szerelvénybe.

A Gagyi felépítményből szerdánként kiszedik az összes papírt, itatók kifordítva, és sterimoval fertőtlenítve. Pénteken mindenhova tiszta papír, és kezdődhet a pakolás, -áthajtás-. 

Mindenki döntse el maga , mi a "Gagyi" (Azé jó, hogy mindenhez is értessz.)

Előzmény: A3Gábor (132510)
A3Gábor Creative Commons License 7 órája 0 0 132518

Sajnálom.... :(

Tényleg csak azért írtam, mert Nektek lenne könnyebb! 

Előzmény: Zsákó dúc (132517)
Zsákó dúc Creative Commons License 7 órája 0 0 132517

Nem lesz változás, mert nem autó vásárlás lesz hanem, csak felépítmény gyártatás! (cca: 2 500 000 Huf-ból!) Nehezen meggyőzhetőek a lenti emberek!

Előzmény: A3Gábor (132514)
A3Gábor Creative Commons License 7 órája 0 0 132516

eredményekhez.......

Előzmény: A3Gábor (132515)
A3Gábor Creative Commons License 7 órája 0 0 132515

Nem gondolom , hogy sok köze van a felépítménynek az eredményeknek! 

A cél mindig és minden esetben a gyűjtések lebonyoításának egyszerűsítése! Aminek szerves része az autóba pakolás! 

Nem jegyzik? :-) Nekem elég ha az a 400 galambász jegyzeteli az eredményeket akik ellen versenyzek! :-))) Még határon túl is!!! - Kissé meleg pite a téma, ebbe egymással szembe ne nyúljunk szerintem! 

Barátsággal! 

Előzmény: Zsákó dúc (132513)
A3Gábor Creative Commons License 7 órája 0 0 132514

NEM!

Voltam ott , természetes, hogy az idősebb meg lehet lustább :D Sporik félreállva jó messzire csodálkozva bámulták az Én és pár lelkesebb spori gondolom rendkívüli hajtási technikáját gyűjtésről gyűjtésre! :D 

Már akkor is bajaim voltak a gerincemmel, mostanra meg már teljesen alkalmatlan lennék erre az "elavult " technikára ..... remélem az új autójuk változást hoz számukra! 

Előzmény: pufi-tufi (132511)
Zsákó dúc Creative Commons License 7 órája 0 0 132513

Ez nem igaz! Ma már sok tagszövnek. van ilyen felépítménye!

Az, hogy jó vagy sem azt nem tudom megítélni! De van egy mondás a galambászatban amit te is unalomig hallottál már szerintem! Ami így szól "A bajnoknak mindig igaza van!" A tények nem hazudnak ebből a gagyi felépítményből repültek két nemzeti bajnok galambjai............

Sőt olimpiai helyezett galambok is repültek már ilyenből lásd: 30. tagszöv. Aranyhomok!

Azt azonban nem vitatom, hogy a Derby Geraldyai a legjobbak az országban, csakhogy sehol nem jegyzik őket..... :)     legalábbis mostanáig!

A3Gábor Creative Commons License 7 órája 0 0 132512

A 06-05-62288 KH valami fenomén!

Nagyon sajnálom a Sporttársunkat! :(  "Lelke szárnyaljon!" 

Előzmény: Zsákó dúc (132509)
pufi-tufi Creative Commons License 7 órája 0 0 132511

Azt hittem, hogy csak ugrat.-:)

A3Gábor Creative Commons License 8 órája -1 0 132510

Az áthajtós rendszer nagyon "gagyi" ez is csak nálatok van kb az Országban....

Előzmény: Schill (132506)
Zsákó dúc Creative Commons License 9 órája 0 1 132509

A pár hete megjelent cikk a Postagalambon!

Forrás: http://www.a-postagalamb.hu/2016/11/a-bajnok-ismet-gyozott-varga-karoly-keruleti-bajnok/#more-6370

A Bajnok ismét győzött: Varga Károly kerületi bajnok!

Gyors galambjai az idén sem hagyták cserben Varga Károlyt, akit a Dunakanyar versenykerületben sokan barátságosan csak „Bajnoknak” szólítanak. Az elmúlt évtizedekben sikert sikerre halmozott, s bár voltak gyengébb évek, a tapasztalat és a tenyésztésbe bevitt galambok ismét a csúcsra segítették őt.

Annak ellenére nyerte meg a Dunakanyar kerület általános és hosszútávú bajnokságát – még úgy is az övé az elsőség, hogy betli úttal is kiszámolták az eredményt -, hogy a szezon vége felé már a betegség is hátráltatta a dúcvezetésben.

Varga Károly állománya évtizedek óta épül, változik és fejlődik. Az öregebb galambászok még emlékeznek rá, hogy ő volt az első az országban, aki egy országos versenyen elért első helyével egy autót nyert. Karcsi a nem teljesen új, de jó állapotban lévő kocsival még évekig szállította galambjait a gyűjtésekre, mielőtt lecserélte a járművet.

A Varga galambok legértékesebb tulajdonsága a megbízhatóság és a kitartás. Ennek is köszönheti, hogy 2016-ban az általános bajnokságon kívül a hosszútáv aranyérme is az övé lett.

Amikor a siker hátteréről kérdezem, egy érdekes dolgot említ, egy nevet, amely még ma is jól cseng a hazai postagalambász körökben: Potári Károlyét. A Budapesten élő, de Vácott írógépműszerészként dolgozó kiváló tenyésztő mér régen az örök galambászmezőkről figyeli eme anyagi világ történéseit, de az általa gyúrt és kemény szelekcióval tenyésztett galambok vére még ma is fel-felbukkan. Például Varga Károlynál is, aki húsz éve hozott be Potári-galambot a tenyészetébe és okosan párosítgatva ez a vonal még most is a hosszútávú állomány egyik alapjának számít nála.

Varga Károly szakmájához kemény kéz kell. Kőművesként dolgozik, elismert szakemberként. De ugyanez a kemény kéz jellemzi nála a dúcvezetést is. Nem ragaszkodik semmihez sem ész nélkül, hiszen tudja, az idő múlik és minden változik. Csak jellemzésül: korábban nála az egyévesek alig repültek néhány rövidebb utat, ma már viszont kemény terhelésnek vannak kitéve a kelésük utáni évben is.

Kezdetektől természetes módszerrel versenyzett – nagyon sikeresen. A kilencvenes években több kerületi bajnokságot is nyert úgy, hogy a hímek is, a tojók is kiválóan repültek nála. Néhány éve azonban gondolt egyet és váltott: átállt az özvegységi módszerre. Eleinte csak a hímeket kosarazta, három éve viszont száraz özvegységet alkalmaz, így a tojókat is be tudja vetni.

Ami a tenyésztést illeti, nagyon megfontoltan hoz be galambot. Minden egyed megkapja az esélyt, de csak az maradhat meg nála, amelyiknek utódai jobbak, mint a dúcban repkedőké. Tisztelettel említi barátját, Gulyás Gábort, akitől több remek tenyészgalambot kapott az elmúlt években. MelletteWolfram Evert Németországból, Szendrei András és Kós László adott értékes örökítőket a kosdi dúcba.

A 2016-os sikerben a készítményei kapták a főszerepet, de rendszeresen vásárol Giantel termékeket is. Érdekesség, hogy Varga Károly Búr Attilával közösen keveri az általa felhasznált takarmányt, a szezonban pedig a Galamb Hungáriánál is vásárol speciális keverékeket. Azt mondja, ez a legjobb megoldás, így pontosan tudja, hogy mi etet és a bekevert takarmány a lehető legjobb minőségű magokból áll össze.

Az idén még viszonylag nagy állománnyal dolgozott, mintegy ötven tenyészgalambot párosított a tavasszal. Kénytelen sok utódot hagyni, mert a közeli dombokon tanyázó ragadozó madarak és a nem messze lévő nagyfeszültségű elektromos távvezeték minden évben alaposan megtizedeli a fiatalokat. Ennek ellenére már eldöntötte: 2017-ben a felére csökkenti a tenyészállományt.

Károly külön köszönetet mond a váci egyesületben versenyző Szenttornyai Lászlónak, aki a szezon utolsó útjain és a fiatalok programjában segített a galambok szállításában és a stoppolásban.

A Varga-dúcban a szezon végén már elkezdődik a felkészülés a következő versenyévre. Mielőbbi gyógyulást és újabb sikereket kívánunk a bajnoknak 2017-re is! (Furucz Zoltán) ♦

Előzmény: Zsákó dúc (132507)
Schill Creative Commons License 9 órája 0 1 132508

Columbopolivac S-sel oltottam a tenyészeket,meg az özvegy tojók egy részét.

Előzmény: A3Gábor (132504)
Zsákó dúc Creative Commons License 9 órája 0 1 132507

Bár nem én vagyok a főszerkesztő..............

Forrás: http://www.a-postagalamb.hu/2016/12/egy-ujabb-veszteseg-varga-karoly-elhunyt/#more-6406

Egy újabb veszteség: Varga Károly elhunyt

Néhány hete még találkoztunk. Nem nézett ki jól, a betegség nagyon megviselte, de optimista volt és bízott abban, hogy meggyógyul. De van, ami az embernél is erősebb…. Varga Károly, a váci A-08 Postagalambász Civil Társaság tagja tegnap, december 5-én átköltözött egy másik világba, ahol biztosan az lesz az első dolga, hogy új dúcot építsen.

Karcsi maga volt a megtestesült galambász. Kőművesként dolgozott, s ahogy lejárt a munkaidő, már sietett haza, hogy kedvenceivel foglalkozzon. A galambok iránti szeretete nagyon erős volt, s ez elszánttá is tette őt. Többszörös bajnoka a Dunakanyar kerületnek, legutóbb az idén jutott fel a csúcsra.

Sokan barátai Bajnoknak szólították, tiszteletet adva a kiemelkedő eredményeknek. Ám a bajnok is esendő ember, aki velünk együtt nem ismeri a véget, a legszomorúbb pillanatot. Amikor beteg lett, kezdetben még úgy tűnt, az orvosok segíthetnek rajta, később már egyre többen aggódtunk, hogy sikerül-e úrrá lenni a betegségén.

Sajnos nem sikerült. Egy igazi sporttárs, vérbeli galambász távozott most egy másik világba.

64 éves volt. Temetése december 9-én pénteken 14 órakor lesz a kosdi temetőben. Emléke velünk marad. (Furucz Zoltán)

Előzmény: dart-40 (132502)
Schill Creative Commons License 9 órája -2 0 132506

Az áthajtós rendszer különböző méretű ketrecekkel is működik,szerintem az a legjobb. 5-6 ezer galamb begyűjtése szerintem csak központi gyűjtőhelyekkel lehetséges,ha nem akarunk 2 napig gyűjteni. Egyik megoldásért sem rajongana a tagság.

Előzmény: pufi-tufi (132498)
bego2 Creative Commons License 10 órája -1 0 132505

Megasystem rögzítőt hárommezős antennával reális áron keresek.   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!