Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

SN31 1,5 órája Creative Commons License 116088

bocs 4 hosszútáv jött meg 2 prága

Előzmény: SN31 (116087)
SN31 1,5 órája Creative Commons License 116087

A hatodik úton Chomutovon még 3000 felett volt a küldött létszám,utána jött 3 hosszú út meg 2 prága ahova nyilván nem ment minden galamb de ha összeadjuk az utolsó prágát meg magdeburgot az 3000 körüli.

Előzmény: SN31 (116086)
SN31 1,5 órája Creative Commons License 116086

Mondjuk Drasenhofent ne hasonlítsuk össze egy Magdeburggal...

Előzmény: spakli nr. 1. (116083)
sárfi 2 órája Creative Commons License 116085

Azért nem jó az irányváltás mert az élmezőnyben végző sporikat nem találnánk meg a listán !!  Katasztrófa út az csak addig lesz ameddig az időjárás uralja a Föld felszínét.  Teszttelepen lehet csak egyenlő eséllyel versenyezni. Nekem ez a véleményem.

kettes csapat 2 órája Creative Commons License 116084

Továbbra is azt gondolom, hogy felelőtlenség volt a vezetőség  részéről a kísérő nélküli verseny megszervezése!

A baj akkor lett volna, ha mondjuk valakinek lett volna olyan eredményt  elérő galambja, ami az országos kiállításon (olimpián) eredményt tudott volna felmutatni!!!

Akkor fájt volna a feje a vezetőségnek, nem  beszélve az eredményt elérő versenyzőről...

Előzmény: fe_jano (116029)
spakli nr. 1. 2 órája Creative Commons License 116083

na csak megnéztem a 14-est is 2014-re:

első út: 3890 db

utolsó út: 1262 db

szinte azonos a statisztika, az általad leközölt számokhoz viszonyítva

Előzmény: béla tóth (116077)
béla tóth 5 órája Creative Commons License 116082

Nálunk is lehet katasztrófa utat csinálni, úszni még nem tudnak:((

Előzmény: spakli nr. 1. (116080)
spakli nr. 1. 6 órája Creative Commons License 116081

6885-(2040+2049)=2796 galambot tartalékoltak is a sporik

Előzmény: spakli nr. 1. (116080)
spakli nr. 1. 6 órája Creative Commons License 116080

Nézd meg a saját Tgsz-et, a jól bevált Ény-i irányból...

Én megnéztem!

Alapnevezve tavasszal:155 tag 6885 galamb

sprint első út küldve 2040, utolsó út 1198

fő első út 2049, utolsó 925

Fiatalok első út küldve 3775, utolsó 746 db

Mily meglepő, az utolsó útra nem küldtünk mi sem annyit, mit az elsőre.

subigalamb 6 órája Creative Commons License 116079

Szerintem meg teljesen mindegy milyen irányt röptetünk.Csak olyan időjárásba nem kell esetlegesen a starternek beleengedni a galambokat,ami eleve katasztrófával fenyeget.Ugyan ugy mint a "megszokott"É-Ény-i irányból!A széljárás minden honnam befolyásoló tényező!És már a fiatalokat is abból az irányból célszerü edzeni,vagy versenyeztetni!Mert sokan azért "fáznak rá"és egy év után visszafordulnak ,mert csak az Öregek versenyén kezdik az egészet,és a más irányra bereptetett galambok esetlegesen nem az élben jönnek!

Előzmény: medigen (116078)
medigen 13 órája Creative Commons License 116078

Közép távra1800 db sem volt nevezve, igy ez a 3500db-os hivatkozás erős csúsztatás. Én végig röptettem mind a tizenvalahány déli utat, nem kell meggyőzni arról , jó volt-e megpróbálni. Év végén 7 egyesület szavazott a következő évi

programról, ebből 5 a déli irányt akarta.

béla tóth 15 órája Creative Commons License 116077

Déli utak, indultatok a szezon elején 3500 galambbal, Jagodinába (utolsó út) elment 1000, tényleg jó

választás volt.

Előzmény: medigen (116076)
medigen 15 órája Creative Commons License 116076

A jagodinai úthoz nem nekem jár a gratuláció, ugyanis közel 15 versenyző fogott tőlem is jobb csapatokat. Ez a nehéz ut csak egy alig várta ürügy volt a déli utak ellenzőinek a kihátrálásr. Ilyen vagy ettől nehezebb versenyünk Jagodina előtt is és utána is minden évben előfordult. A verseny másnapján 9-kor érkezők nem fértek fel a listára. 2014-ben Regensburgból volt olyan egyesület , ahol a hétfői galamb is befért.

Előzmény: frici608287 (116073)
frici608287 16 órája Creative Commons License 116075

Szerintem azért,mert nem olyan lovat akartak,ami sikeredett:-)))

Előzmény: szálkaaszemben (116070)
frici608287 17 órája Creative Commons License 116074

Már megbocsáss, tavaly elég sokszor kihúzta a gyufát a Villám Klub.

Hiába no, Pintér Ferit nem tudták pótolni,aztán bárki bármit is mondhat.(Nagyon nagy árat fizettek)

Amíg Feri volt a starter (jó éhány évig volt),összesen nem veszett annyi galamb,mint tavaly azon a néhány úton.

Előzmény: geler52 (116071)
frici608287 17 órája Creative Commons License 116073

Ok, a Jagodinai útadhoz gratulálok így utólag is,de szabadna tudni, hogy mennyit küldtél?

Mert hát sokan kifeküdtek,és ez a lényeg,nem az ,hogy egyesek megúszták (vagy jobban tudtak) szerepelni.

Tudomásom szerint a Jagodina után nem sokan versenyeztek már.

Ez a megítélés lényege.

Persze ki lehet feküdni a jó irányból is,ezt már az élet bebizonyította,de ahol résen vannak,ott ez nem szokott előfordulni.

A veszteségi százalékról még mindig nem beszéltél!

Előzmény: medigen (116069)
béla tóth 18 órája Creative Commons License 116072

Seneca

Előzmény: szálkaaszemben (116070)
geler52 18 órája Creative Commons License 116071

Az évszázad (eddig 14 év) galambtemetője a Villám utolsó fiatal versenye volt, sajnos. Jó irány, Kuty, 205 km, 70% veszteség.

Előzmény: medigen (116069)
szálkaaszemben 19 órája Creative Commons License 116070

,,,," azok,akik előtte évben megszavazták,azok utána évben miért nem szavazták meg???"

... Semilyen szél nem jó annak a hajósnak, aki nem tudja, hogy melyik kikötőbe tart.

Előzmény: frici608287 (116067)
medigen 19 órája Creative Commons License 116069

Az átlagos veszteségünk (27-es tagsz.) kb. annyi , mint bárhol más tagszöv.-ben lenni szokott. Mellesleg én is küldtem Jagodinába, amit egyesek úgy állítanak be mint ha az évszázad galambtemetője lett volna. A feleresztés napján 30db-nál többet stoppoltam egymagam. Tehát nagyon távol áll a katasztrofa uttól. Tudok olyan tagsz.-i versenyekről, ahonnan az egész tagszövetségnek sem jött haza aznap 10db galambjuk, pedig a jónak tartott irányból versenyeztek.  . 2014-ben rendezett Regensburgból sokkal rosszabbul érkeztek a galambjaink, mint Jagodinából.

Előzmény: frici608287 (116068)
frici608287 19 órája Creative Commons License 116068

Attól függ nálatok mennyi az átlagos veszteség?Hány százalék?

Te is írnál egy Tagszövetséget, hogy tudjuk miről beszélsz!?

Előzmény: medigen (116060)
frici608287 19 órája Creative Commons License 116067

".. mindig csak éves kisérletek voltak..."

Vajon miért?Ez már gyanús.

Ha olyan fantasztikusak voltak azok a versenyek,mondd már el légy szíves,hogy azok,akik előtte évben megszavazták,azok utána évben miért nem szavazták meg???

Előzmény: méhész-galambász (116064)
frici608287 20 órája Creative Commons License 116066

Déli versenyek???

Mondanál példát,meg Tagszövetséget, hogy tudjuk?

Jagodinába küldtél?

Előzmény: méhész-galambász (116064)
frici608287 20 órája Creative Commons License 116065

Ha Össze-vissza irogatsz,akkor nehéz is megérteni, hogy most akkor mit is akartál mondani!Én az egyik írásodra reagáltam, de Te jössz egy másikkal.

Nem érdemes ragozni.

Előzmény: spakli nr. 1. (116049)
méhész-galambász 20 órája Creative Commons License 116064

Általában mindenki a "tapasztalás" alapján jut információkhoz... Negyven éve galambászkodom. A déli,délnyugati versenyek mindig fantasztikus eredményeket hoztak. Ezek sajnos, mindig csak éves kisérletek voltak... A kerületi "megszokott" eredmények mindjárt megváltoztak...Javunkra. Ezt a kerületi, "sikeres" galambászok azonnal leszavazták... És marad a lista növelés lehetőség... Végeredmény... Erőss lemorzsolódás. Még pár év és egyesületek tucatjai szűnnek meg. 

Előzmény: frici608287 (116057)
frici608287 20 órája Creative Commons License 116063

Azért én emlékszem olyan Bialystokra,Koszalinra,Szczeczinre,Poznanra stb. (Athén,Roma stb.-ről ne is beszéljünk) hogy kő kövön nem maradt.

Bizonyára csak a szépre emlékezel.

Én másképp emlékezem, de teljesen mindegy, sok szerencsét hozzá!

Előzmény: medigen (116060)
frici608287 20 órája Creative Commons License 116062

És az sportszerű,hogy a sok-sok tapasztalat ellenére akik csak a láncaikat veszthetik el,azok erővel az irányváltást akarják?

Már rengetegszer bebizonyosodott,hogy az uralkodó széliránnyal szembe röptetés végzetes következményekkel járhat.De legjobban mindig a gyengék vetkőzik le magukat legelőször.

Legtöbb esetben a nagyhangú irányváltoztatást szorgalmazó (sportszerű??) sporttársak  adják be a kulcsot legelőször.

Az sem mellékes, hogy a gyengék állományaikat is levetkőzhetik,de sokszor egy gyenge állomány összértéke nem ér fel egy-egy élversenyző néhány elvesztett galambjának értékével.

Ami a lényeg, hogy akik szakmai szempontból magasan vannak,és élversenyzők is,azoknak több eszük van annál, hogy önként beáldozzák egy ilyen kétes kimenetelű szakmailag minden logikát nélkülöző "elképzelés"-nek az értékeiket.Ezért "védik" a bevált irányt.

Az előbb már említettem a Mátra Tagszövetséget és társaikat.Ők is (köztük az elnökük) is itt bizonygatták, hogy milyen jó lesz,aztán jött a Jagodina, és kollektív beszarás lett a vége.Lehet álmodozni ,de a felébredés sokba kerül mindenkinek!!Aztán a következő évben már nem volt se Mátra,se az elnök.Ez nem hiszem, hogy jó perspektíva.

Legújabb info,konkrét Tagszövetséget nem tudok,de úgy hallottam, hogy egyik keleti Tagszövetség Lengyelországból akar röptetni.

Van két tippem:

Az egyik, hogy sírás -rívás lesz a vége.

A másik, hogy az a Tagszövetség is rámehet a dologra.Lehet, hogy ott is lesz néhány jó verseny, de júniusban jöhet a fekete leves (ha nem előbb).

Visszatérve a keleti röptetésünkre:

A Tagszövetség élmezőnye nem változott,csak az élversenyzők egy része feljebb kúszott,vannak akik meg lejjebb csúsztak,de a nagy hangúak ekkor sem rúgtak labdába,vagyis az az elmélet, hogy a jók szarok lesznek, a gyengék meg erősek,az nem igazolódott be (még eddig sohasem!!).De ezután sem fog változni

De óriási károkat szenvedtünk.És erre nagy az esély,meg arra is, hogy egy ilyen végzetes kimenetelű "átgondolatlan" versenyprogram következményei még évekig fognak kísérteni,mellesleg meg lehet rá megy a Tagszövetség is, de ha mégsem akkor a következő években a röptetés aránytalanul megdrágulhat.

Egyik oka, hogy kiürülhetnek a dúcok, következő években kevesebb galamb lesz az autóban.A másik meg az, hogy többen vagy elhagyják a fedélzetet,(pl.átigazolnak máshová),vagy csak egyszerűen abbahagyják,mert kilátástalanná vált a helyzetük.

Olvassátok vissza a pár évvel ezelőtti írásokat,amikor ugyanez volt itt a sláger.Könnyen visszakereshető,kik voltak azok akik rózsaszínű ködben éltek,és kik voltak azok, akik próbálták előrevetíteni a szomorú jövőt!

Előzmény: méhész-galambász (116048)
Schill 20 órája Creative Commons License 116061

Erről az a kedves történet jut az eszembe,amikor x tenyésztő panaszkodik,hogy az ő lakóhelyén nem jönnek jól a galambok,mire a mellette ülő Y tenyésztő megkérdezi,hogy akkor hogy lehet az,hogy a szomszéd utcában lakó Z lett a kerületi bajnok? A válasz: "Hát neki jó galambjai vannak" :-) 

Előzmény: subigalamb (116052)
medigen 20 órája Creative Commons License 116060

Semelyik irányból sem voltak az átlagnál nagyobb veszteségek. Egy-egy nehéz út minden évben és bármelyik irányból

előfordulhat . A nagy veszteségek nem az iránytól függenek , hanem az időjárástól. Versenyzésre alkalmas időben mindenhonnan kiválóan jöttek a galambok.

Előzmény: frici608287 (116055)
FvT 21 órája Creative Commons License 116059

...maga egy örökös álmodozó Ladó fiam. Maga abban is megbízhatatlan amit tud.......

Előzmény: áháromgábor (116054)