Keresés

Részletes keresés

Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.25 0 0 113805

Gergő! Nem értem a felháborodásodat továbbra sem! Ez a te bulid ezt te vállaltad, ha frissíteni (Szervizelni) kell hát kell! A lelked rajta! Fogd fel reklámnak a komentemet!Ráadásul még jogdíjat sem kérek érte! Nem kellene magyarázkodnod!

Üdv Zsákó!

Előzmény: GajdaZara (113801)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 113804

Szia Gergő! 

 

Zsákó védelmére kell most kelljek......

Párszor elolvastam az írását a Benzingről....

Csak és kizárólag tájékoztató és segítő szándékkal írta véleményem szerint amit írt!

Nyilván a nagyközönséget így lehet leginkább információval ellátni, nem privát levèlben a vezetőkhöz!

Nem gondolnám , hogy egy asztalosnak meg kellene magyarázni a gèpei karbantartásának fontosságát! ;)

Valamit félreértettél azthiszem. 

BARÁTSÁGGAL továbbra is !!!!

Előzmény: GajdaZara (113788)
GajdaZara Creative Commons License 2014.10.25 0 0 113803

Sok? neked ingyen adják az üzemanyagot?

te a műszaki cikkeidet ingyen szervizelteted, garanciás időn túl?

nem vagy érintett, ezért ne okoskodj màs dolgába, főleg akkor nem ha nem vagy tisztában egyéb ingyenes szolgáltatásunkal!

Előzmény: geler52 (113802)
geler52 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 113802

Persze, hogy sok, két és félmilliót szedsz össze szerény programozásért, amit más végzett, plusz a kiszállást is megfizetteted.

Te turkálsz más zsebében, visszaélsz a monopolhelyzettel.

Előzmény: GajdaZara (113801)
GajdaZara Creative Commons License 2014.10.25 0 0 113801

Még egy kiegészítés.

Mivel tudnak többet az óràk a frissítés után!?

- egységes nyomtatási kép mind a 4 típusnál

- pro 1 gyűrű

-  új adatküldés,és adatkimentés minden órából

- Biztonságosabb használat

 

Csak egy tény!

Egy dk-os élversenyzőnek hibázott az órája idén, meg gyanúsították, pedig nem volt hibás csak az órája régi programot tartalmazott, nehezen is de bebizonyítottuk ártatlanságát , az óráját szervízeltük utána hibátlanul működött!

 

az előző frissítés 2007 ben volt, már aki megcsinálta azt is, most 2014 van!

7 évente 3ezer ft-ot ràkölteni a rendszerre,hogy az pontosabban működjön, több funkciót tudjon, az sok?

 

Előzmény: Zsákó dúc (113798)
bol-70 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113800

Méltatlan ez a vita arról, hogy Te, ti tartjátok el a kedvezményezetteket. Illenék tudni számolni mekkora összeg egy 50% . Hány rendesen ellátott versenygalambot lehet fenntartani belőle?- Ez csak az egónak jó., Nem az enyémnek, engem csak sért, ráadásul úgy, hogy soha nem kértem senkitől kedvezményt.

Két éve egyszer, próbáltam a Szövetségbe befizetni a kedvezményt, amire nincs mód, mert "küldöttgyülési határozat"  

 

Előzmény: Zsákó dúc (113799)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113799

Lehet, hogy hiányosak az ismereteim és pontatlanul látom a dolgokat, de nem áll mesze a valóságtól! 

Ha a külföldön megkeresett pénzt itthon is költik el annak jelentős része nem az államnál landol mert már sajnos semmi nincs magyar kézben! Ha neked lenne igazad, Magyarország a boldogság szigete volna de sajnos nem az!

A példaválasztásom nem volt szerencsés, kár volt a politikát belekeverni a galambászatba! Csak arra szeretem volna rávilágítani, hogy a galambászatban is eltolódtak az arányok a nemfizetők felé az ilyen-olyan kedvezményezettségek miatt!

Nem tudom mi lesz ha eltelik majd újabb 10 év és a galambászok közül még többen érnek abba a korba, hogy nem kell fizetniük!

Őket ki fogja eltartani? Ha meg nekik, már fizetniük kell az nem felháborító? Hol itt az igazság? 

Előzmény: Racing Pigeon (113777)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113798

Nem turkálni akartam a zsebedben félreérteted a dolgot! Egy hozászolásra reagáltam nem én hoztam fel a témát! Ha félre értetted bocsánatodat kérem! Tényleg mindig segítettél ha tudtál, ki is fizettem a költségeket nem szívességet kértem! Egyébként meg azt gondolom, hogy a cikk írója szabadította ki a szelemet a palackból! Egyértelműen kellene fogalmazni a dolgokat a nevén nevezni úgy ahogy a komentedben azt megtetted! Továbbra is barátsággal Zsákó!

Előzmény: GajdaZara (113788)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113797

Bárkinek írsz az olyan mintha hozzám szólnál! :-DDDD

A műtét után a Tiffany-ra is hallgatni fogok! :-)

Előzmény: Törölt nick (113794)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113796

Majdnem mindnek!

Semmi se úgy van mint rég! A vállalkozók és politikusok szétrabolják az országot! Ezt se Tőlem kell megtudni, ezek a tények!

Én alakalmazottként dolgozom és minden hónapban teszek is a közösbe nem is keveset, (ill. a cég akinek dolgozom) ezért már meg se nézem egy jóideje a bérlapom!

Előzmény: Racing Pigeon (113792)
SN31 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113795

Nem persze, nem vagyok sértődékeny!Meg ez a téma nem ide tartozik!

Előzmény: Racing Pigeon (113792)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113794

Ok. Nálam is így van. Az ötlet és a megvalósítás között sok idő eltelik. A megszólítás ül nálad is?-:)

Előzmény: Törölt nick (113791)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113793

Bátorkodtam küldeni egy emailt!!

Előre is köszönöm a válaszod!

Előzmény: ewyccee (113722)
Racing Pigeon Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113792

SN31  "A közügy mindenkinek kedvenc magánügye" :-)

 

Remélem nem bántottalak meg, tudom sok fiatalnak nehéz most!

 

 

Előzmény: SN31 (113786)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113791

:-)

Fejben elég jól haladok már benn is vannak a galambok!

A megvalósítással vannak óriási problémák!!! :-D

Hagyjuk a témát! 

Azt se tudom mi van egyenlőre, nem , hogy mi lesz!

Köszönöm az érdeklődést!

Előzmény: Törölt nick (113787)
SN31 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113790

Milyen dúcot? Nem tervezek építkezni,inkább csökkenteni!

Előzmény: Törölt nick (113787)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113789

Bocs. Gáborral kevertelek össze.-:)

Előzmény: Törölt nick (113787)
GajdaZara Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113788

Urak, csak a tisztánlátàs kedvéért!

807 benzing rendszer van a magyar piacon!

30% rendelkezik a szövetségi rendeleteknek alapból 2013-2014 ben vett vagy lecserèlt óra!

40% szervízelve volt az utóbbi 2 évben, mert ha nem lett volna hasznàlhatatlan lenne.

kb. 10 éves órák!

a maradék 30% amit meg kell csinálni ha azt szeretnénk, hogy szabály szerűen működjön!

Szeretném ha nem màs zsebében túrkálnátok! 

Úgy gondolom én a Zsákó dúcnak is csak segîtettem, legjobb tudásom szerint, ha volt a rendszerével bármi nyűg,nem pedig túrkáltam a zsebében!

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113787

Mérnök Úr! Tervezed már a dúcot? -:)

Előzmény: SN31 (113784)
SN31 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113786

Nem kell meggyőzni,nálam nem szállt le a narancsköd!

Előzmény: Racing Pigeon (113785)
Racing Pigeon Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113785

Ha az összes hazautalt fizetésed hiteltörlesztésre megy, abból az állam rengeteg csatornán elvesz utána belőle.

Ha  számlát fizetsz annak is van ÁFA tartalma, az a rész is az államkasszába megy.

Ha a fizetésed egy részét benzinre költöd abból is kap az állam, de ha csak a bankban tartod, abból is nagyon sokat kap az állam.  (a felgyűlt kamatod 20 % , tranzakciós díj, bankadó ...stb) 

Lényegtelen, mire költesz, hitelre, vagy welness-re, vagy számlára ... pénzed egy része az államnál landol.

 

Miért gondoltad 1 percig is, hogy a hazautalt pénzed hitelre és számlákra megy el csak .... neked lehet, de pénzed ténylegesen nem "csak" oda kerül. Sajnálom, ha mérnökként erről meg kell győzzelek.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: SN31 (113783)
SN31 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113784

Mellesleg nem az a szégyen h nyugdíjat kap aki megdolgozott érte,hanem az, hogy pl a fizetésem mérnökként egyszer sem érte el azt az összeget amit nagyapám kap becsületben ledolgozott asztalos szakmunkásként!

SN31 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113783

Legalábbis az én ismerőseim,barátaim,családom körében senki nem azért utal haza, hogy abból az itthoniak wellnessezni járnának,hanem a hiteleiket meg a számláikat fizetik,az meg nem növeli a gdp-t!

Előzmény: SN31 (113782)
SN31 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113782

Az eddigi szívesen olvasott 10/10-es hozzászólásokhoz képest ennek az 1-es pontja igencsak elsikerült mínuszba!

Előzmény: Racing Pigeon (113777)
Neon Licht Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113781

Elméletileg létezik a tőkefedezeti nyugdíjrendszer, gyakorlatilag viszont nem. Ez azt jelentené, hogy a dolgozó ember befizetései egy személyes számlán gyűlnének és kamatoznának, azután pedig abból történne a nyugdíjfolyósítás. Ez állami szinten sehol sem működik, vagy legalábbis nem hallottam róla, csupán a magánnyugdíjpénztárak módszere.

Az általános gyakorlat a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer, vagyis az aktuális befizetésekből fizetik az aktuális nyugdíjakat.

 

Persze sokszor elhangzott a múltban, hogy a nyugdíj az a szorgos élet jutalma, és a befizetései alapján kapja vissza a becsületben megőszült munkavállaló. Persze hogy mondták, mert ez a jóindulatú, gondoskodó államhatalom illúzióját keltette, mellesleg a szavak ingyen voltak.

Igazán sajnálom, ha most kell megtudniuk a nyugdíjasoknak, hogy hazudtak nekik.

 

 

 

 

 

itiati. Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113780

A pénzeket a mi korosztályunkbeli vezetés ossza el, úgy ahogy... nem a nyugdíjasok!

A mi korosztályunkbeliek vezetése miatt maradnak itthon a fiatalok, úgy ahogy......

De maradjon a fórum politikamentes, úgy ahogy...... :))

Előzmény: Törölt nick (113779)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113779

Szerintem a tiéd messzebbre gurult! :-)

A nyugdíjad MI keressük most , amit Te anno befizettél járandóságot azt már rég el is felejtették!

A MI nyugdíjunkt meg kb. ha jól számolok az ükunokáink fogják majd megkeresni!

Ébredj fel mély álmodból!!!!

Mire nyugdíjas lenne az ember addigra "félholt" , főleg ha dolgozott a két kezével egész életében!

1-2-3 év és a 60 % sajnos már nem él, állambá meg megy szépen nyaralni belőle!

De mégegyszer írom az államadósságot nézve már azoké is el van költve akik még tervbe sincsenek!

Erről ennyi!

Szerintem ne kezdjük el megint a személyeskedést itt és ne sajnáljuk egymás szüleit semmilyen szinten!!!!!!! 

 

Előzmény: 46os kopasz (113771)
itiati. Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113778

Fussál ennek neki még egyszer, légyszi.....

Előzmény: Zsákó dúc (113773)
Racing Pigeon Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113777

Csak egy gondolat! Amit írsz a külföldi munkavállalókkal kapcsolatban az nagyon messze van az igazságtól.

 

1.

Tb -n, kívül több, mint 2400 milliárd dollárt utaltak haza magyar bankokba a kint dolgozó emberek.

Ennek egy része - bekerül a gazdasági vérkeringésbe, ekkor a legtöbb dolgon 27 % -os ÁFA, ismét az Államkincsátárba vándorol, emellett Bankadó formájában is visszakerül az államhoz bőven meg egy sor más csatornán is betagozódik az államkasszába.

Ez a GDP majdnem 2 % -szóval a külföldön dolgozó magyarok, nagyon nagyon komolyan hozzájárulnak a nyugdíj stabilitásához, amellett, hogy az adót külföldön fizetik.

 

2. A  nyugdíjas az nem eltartott! Vesz élelmiszert, vásárol, kirándul, tankol -ilyen formán mindenért adót is fizet egyben.   Rengeteg vállalat a nyugdíjasokból él többek között. Pénzük nagy része ismételten bekerül a gazdaságba.

 

3. "....De kérdem én mikor? Hol van az már"

Ahogy írtam a 2. pontban, mindennap ;-) És a nyugdíjas aki nyugdíjba megy, szintén egy életen át adott a közösbe!

 

Nagyon leegyszerűsítve látod ezt, és végtelenül pontatlanul.

 

Ennek alapján egy tűzoltó is csak egy eltartott, mert az életfenntartásához szükséges pénzösszeget, nem  vállalati profitból szerezte, hanem mi közösen segítettük ki, és ezért cserébe eloltja a tüzet ....

 

 

 

 

 

Előzmény: Zsákó dúc (113773)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.10.24 0 0 113776

Fontos hír: frissíteni kell több Benzing óra szoftverét!

Frissíteni kell a Benzing órák egy részének szoftverjeit – áll abban a közleményben, amelyet az e típust forgalmazó vállalkozás nevében Gajda Gergő minden tagszövetséghez eljuttatott. A változásokra a szigorodó szövetségi előírások miatt van szükség.

A fontos frissítés elvégzésére egy felkészült kis csapat állt össze, amely a kerületekkel és az egyesületekkel egyeztetve bejárja az országot és a helyszínen végzik el munkát. Természetesen nem tudnak felkeresni minden Benzing-tulajdonost, de egy adott napra összegyűjtve az órákat, megoldható e nagy szakértelmet igénylő feladat.

 

Gajda Gergő írásban is szétküldött tájékoztatójából kiderül: az új verziójú programok telepítésének elrendelése nem vonatkozik a 2013-ban és a 2014-ben gyártott vagy már szervizelt órákra!

A program telepítésének költsége 3000 forint, de természetesen meg kell téríteni a kiszállási díjat is.

Felhívják a figyelmet arra is, hogy a Benzing órák esetében az alapnevezéseket csak az arra kijelölt személyek végezhetik, országos szinten 13,  továbbképzésen részt vett alapnevező! Az alapnevezések elkészítésének befejezésekor az alapnevezők a nevezések egy példányát a
3022 Lőrinci, Erőmű tér 7. 1/3 címre elküldik.

Csak az új szoftverrel működő órák, és a Benzing-Pro-1 Hitag-S típusú chipgyűrűk, illetve csak a szakszerűen elvégzett alapnevezések esetén javasoljuk a versenyengedély kiadását – írják közleményükben. Az alapnevezés költsége egységesen az egész országban galambonként 50 forint.

Az egyesületekben 2015-ben csak a Benzing Club System használatával lehet versenyezni, illetve a Benzing Pro-1 chipgyűrű használata is kötelező.

Fontos hír, hogy a Benzing rendszerek kompatibilisek lesznek a Bricon rendszereivel, de továbbra is csak a saját kiegészítőivel működnek (chip, antenna).

Akinek további információra van szüksége, telefonon is érdeklődhet Gajda Gergelynél a 70/601-6090-es telefonszámon, illetve szeretettel várnak minden érdeklődőt a 34. Postagalamb Olimpián a Benzing cég standján. ♦

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!