Keresés

Részletes keresés

hobbigalambász Creative Commons License 1 napja 0 0 166439

Szinte naponta van egy mondás a facen. Ma például azt fejtegették, hogy miért nem jó ha a galambok a startot követően egy nagy falkát alkotva veszik fel az utazó magasságot és indulnak haza. Jobb ha kis falkákba verődnek így elkerülik az összeütközéseket. A foci lett példának említve ahol 10-en játszanak mégse fut egyszerre mindenki a labda után. Érdeke okfejtés.

Saker sahin Creative Commons License 2 napja 0 3 166438

Jó ember volt, Izig-vérig galambász.

Legyen neki könnyű a föld!

Részvétem a hozzátartozóknak.:-(

Előzmény: echohaj (166436)
Eeszgéé Creative Commons License 2 napja -2 0 166437

echohaj Creative Commons License 2 napja 0 3 166436

Isten nyugosztalja Tóth József sportbarátunkat  ! 

 

 " legyen egyben figyelmeztetés is a galambászok számára, ahogy mondogatni szoktam, vigyázzatok, vigyázzunk egymásra, mert ebből a jó fajtából, már nem sokan vagyunk. idézet Gulyás Józseftől .

  

"A postagalambsport varázsa, semmi máshoz nem hasonlítható, összehozza és összetartja az arra méltó embereket".(Bankó F)

 

Vajon az Öreg Maraton klubnak ez sikerülni fog ?  

Eeszgéé Creative Commons License 5 napja 0 6 166435

Idézet a Magyar Maraton Klub facebook oldaláról:

 

"Utolsó üdvözlettel...2024. augusztus 17-én hajnalban megtért az égiekhez a bodajki Tóth Jóska.1959-ben még gyerekként együtt léptünk de a D-12-es egyesületbe. Az elmúlt 65 év alatt közel ezer röptetésen, versenyen vettünk részt, drukkolva egymás sikereiért. Lehengerlő stílusáért a Rolling Stones együttesről kapta tőlem becenevét, melynek magyar jelentése : Gördülő Kövek. Így Rolling néven vonult be a galambász-történelembe, amikor galambász rendezvényeken felhangzott, megjött a Rolling, az arcok mosolyra derültek és felpezsdült az élet. Meghatározó egyénisége volt sportunknak ezen belül is a Maraton Klub velencei csoportjának. Véleményét senki és semmi nem változtathatta meg. Robbanékony heves vérmérsékletével, olykor éles kritikákat fogalmazott meg, de keménysége ellenére mindenki szerette, aranyszíve volt. Az igazságért, barátaiért, sportunkért, mindig és minden körülmények között kiállt. Búcsúztatása, legyen egyben figyelmeztetés is a galambászok számára, ahogy mondogatni szoktam, vigyázzatok, vigyázzunk egymásra, mert ebből a jó fajtából, már nem sokan vagyunk. Főhajtással Tóth Rolling emlékére, néhai bodajki elnökünk Bankó Feri bácsi szavait idézném :

 

"A postagalambsport varázsa, semmi máshoz nem hasonlítható, összehozza és összetartja az arra méltó embereket. "Legjobb gyerekkori barátom elvesztése iránt érzett mély fájdalommal:

 

Gulyás József, Velence"

 

- Ahogy Gulyás Józsibá fonja a szavakat mondattá, úgy senki az országban..... Isten veled Rolling Sporttárs!

 

Üdvözlettel:

Szalai Gábor

Saker sahin Creative Commons License 5 napja 0 6 166434

Attól még nem kellene meg nem történtnek tekinteni a dolgot! De sajnos vannak akik annak tekintik, sőt még "Nemzet galambászát"is csináltak belőle, ami felér a tisztességes galambászok szembeköpésével. :-(

Előzmény: desmet matyi (166426)
Vöröscsapos Creative Commons License 6 napja -2 6 166433

Mondjuk a 19 -en nem kell csodàlkozni. Ott van egyedül 30/6 -os befutó. Mindenhol úgy tudom 10/5.  Ja hogy valaki nem is nevez 30at. Ez àm az igazsàgos versenyzés

Eeszgéé Creative Commons License 6 napja -2 8 166432

19 eddig 2x ma harmadszorra, aztán ma 04,07, Vác feküdt le….. 

Nem értem ezeket.

Vácon pld 07.28.-àn 3000+ galamb indult az első tréningen,

Ma 08.25.-én 556 db ért haza. 230 km. Ez pld mi?

 

Komoly agyatlanság mindenütt.. 

Előzmény: Vöröscsapos (166431)
Vöröscsapos Creative Commons License 6 napja 0 7 166431

Most néztem egyedül a 19 -es kerület küldött eddig  3 utat.A többi 25 kerület még  nem indult  meg.Mire a  többi  kerület indul 19 esbe màr oda  a fele àllomàny. Okos vezetés. 

Mester85 Creative Commons License 6 napja -1 3 166430

Bírjak nem számit utána csodálkoznak hogy nincs létszám meg senki nem akar chippel versenyezni mondjuk nincs is mit küldeni😀de azt nem értem országosan az egész vezetősség nem vette még észre hogy el van tolodva az idöjárás és mar inkább szeptember elején kellene kezdeni.Mindegy nem számit ami meg marad azt majd egyévesen elhagyjuk a kora tavaszi kezdésnél.

Előzmény: Eeszgéé (166429)
Eeszgéé Creative Commons License 6 napja -3 6 166429

A magyar posta galamb sport java még mindig ott tart, hogy dejó a fiatal galambnak 36 fokos külső, 45-50 fokos belső hőmérsékletben nyomorogva utazni.

GRATULÁLOK mindenkinek! 🤝🍻

 

Minden egyéb, valamint különösebb bántás nélkül, pont ennyi eszetek van, amennyi most is látszik. Hajrá!

 

Ami haza is vergődött este már okádni fog. 

Később meg majd ezekkel akarjátok megváltani a vilàgot….

galambtojás Creative Commons License 6 napja 0 3 166428

Sokat kritizálod a jelenlegi fórumot hivatkozva a múltra, akkor így volt meg úgy volt. Közeben nem veszed észre, hogy szép lassan de biztosan lenulláztad magad az ilyen és ehhez hasonló hozzászólásaiddal.

Előzmény: desmet matyi (166426)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.23 -1 6 166427

- Marcsa! Marcsa!!! Kiraboltak!!! Hívd a rendőröket!!

- Hívom Józska! Aszt mekkora a károd?

- Húsz centi! De, hogy jön ez ide?????? 

Előzmény: desmet matyi (166426)
desmet matyi Creative Commons License 2024.08.23 -10 0 166426

Igen, volt olyan is, ült is érte 2 évet , de hogy jön ez ide...

Előzmény: Eeszgéé (166425)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.23 -2 4 166425

Jahh, meg volt aki zsákba lopta a nyugatnémet madarakat,,,,, de az is egy másik sztori! 😁😁😁

Előzmény: Eeszgéé (166421)
desmet matyi Creative Commons License 2024.08.20 -6 2 166424

ANNO...

Egy kis történelem, mert voltak ilyen napok is a Postagalamb-ászat fórumon!

A téma a doppingolás volt, ami hihetetlen módon aktivizálta a fórumozókat....

Két nap alatt 844 hozzászólás! Tegnap 434! Ez már valami!

Aki egy nappal elmaradt az lemaradt!

Én mint, mezei, csóró, egyszerű, galambot szerető galambász csak kapkodom a fejem! Mi folyik vagy mi fog itt folyni? Sokan követelték a németeknél összeállított tiltott szerek listáját! A magyar agyafúrt ember!

Óvakodnék bármiféle listától, mert annak beláthatatlan következményei lehetnek! Visszaélésekre adna lehetőséget azoknak az embereknek akik semmibe veszik a sportszerűséget, és kockára teszik galambjaik egészségét, sőt az életét a győzelemért!

Ne vegyük már el a kedvét azoknak akik még hisznek abban a szép sportban, amibe gyerekkoruk óta szerelmesek és ez néha tartósabb mint egy házasság! Már régen tudják, hogy soha nem lehetnek bajnokok, de még is csinálják szívvel lélekkel, mert Ők szeretik a galambot azt a teremtményt aminek sorsát és az életét a gondviselés rájuk bízta!

Tiszteletet tanúsítanak ezen kis sportolók iránt akik sok sok dicsőséget és örömet szereznek neki és gyakran az életüket is feláldozzák érte! Születésük óta óvják, gondozzák Őket és nem akarnak néhány helyezés reményében szándékosan kárt okozni nekik!

Továbbá ne tegyük ki a valódi, az igazi, a becsületes győzteseket sanda tekintetek kereszttüzének és otromba beszólásoknak, mert az szörnyű érzés!

A témát gondolom egy nyugalmas éjszaka után mára sokan lezárták!

Kezdődjön egy új nap, egy új időszak a SZERETET jelének szem előtt tartásával és működjön a fórum a rendeltetésnek megfelelően a galambot szeretők nagy nagy örömére!

2016.

 

desmet matyi Creative Commons License 2024.08.19 -6 1 166423

Nem csak nálunk voltak muraköziek, hanem sok helyen! Igen, Ankertól lehetett postán is rendelni fiatalokat, 5020 volt a gyűrűszáma, és 500 ft volt a galamb és 20 ft a postaköltség. Valóban nálunk is rendeltek néhányan, mindenkin segítettek! Meg persze adott nekik pár tanácsot a technológiáról és aki betartotta az jól járt. Most már nincsenek ilyen különbségek. Írtam a Benis galambokról akinek Anker adott négy darabot, írt hozzájuk 6 oldalas levelet, őrzöm mint erekjét...

Előzmény: galambtojás (166422)
galambtojás Creative Commons License 2024.08.19 0 0 166422

Egy, egy ,,Angol telivér" bekerült a ,,muraköziek" közé. Nem csoda, hogy kiemelkedtek a meglévő mezőnyből. Később így volt az Anker galambokkal is. Akinek volt 100 forintja egy fiatalra és volt némi sütnivalója menő galambász lett.

Előzmény: desmet matyi (166420)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.18 -2 3 166421

Azonnal ez jutott eszembe, mikor Gulyás Józsibá ugyanezt mesélte, hogy a bottal kihalászott tojásokból állományok születtek….

Na meg a szilvával csúzlizott pihenő Nyugat-Német madarakból…. :) de az egy másik történet.

Előzmény: Nagy-Varga Viktor (166419)
desmet matyi Creative Commons License 2024.08.18 -8 0 166420

Csak megerősíteni tudom a leírtakat! Mezőkövesden is nyomot hagytak a német kocsiban maradt tojások és a fogott német galanbok.   Néhány példa:  Molnár Matyi bácsihoz került egy fogott német sötét hím aminek a fiai a középszerű elég egyszerü emberből kerületi bajnokot csináltak! A későbbi bajnokok a kerítés lécei között figyelték, hogy hogy jönnek a sötétek!   

Gulyás Lacihoz került egy Debrecenben engedő német autóból egy tojás, lett belőle egy tarka hím ami évekig nem párzott el! Mindig első galambja volt, de fel ült egy magas akácfára és csak sokára ment be, de bent ő volt az úr!

Molnár István a 96 éves szomszédom még most is el tudja mondani annak a fogott német galambnak, hogy mi volt a gyűrűjén,bajnokot csinált belőle. Került ide egy keletnémet hím ami Nolnár II Józsiból 3 x kerületi bajnokot csinált.  

Ide került egy fogott Anker galamb is amire nem vagyok büszke. A tiszafüredi költözéskor veszett el neki és Nagy Gy Péterhez került. A  három országos hosszűtávú fiával Országos hosszútávú shampion lett! Anker még a könyvében is megemlítette!

Ennyi  izelítőül, akkoriban a fogott  galambok főleg a németek, tojások a német kocsiből sokat értek!

 

Felteszek ide egy amerikai filmet az 1920 as évekből!

https://www.youtube.com/watch?v=fXzvWcHjDcc

Előzmény: Nagy-Varga Viktor (166419)
Nagy-Varga Viktor Creative Commons License 2024.08.18 -2 4 166419

Aki ügyes volt állományt tudott alapítani az ott megszerzett tojásokból. Akkoriban minőségi frissítést lehetett így szerezni.  Sajnálhatjuk hogy nincs több ilyen jellegű fotónk.  

Előzmény: Eeszgéé (166418)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.16 -2 3 166418

 

Budapest, 64 kosárból 2 500 postagalambot repítenek fel a Ferihegyi repülőtérről a Német Demokratikus Köztársaság (NDK) Cottbus-i körzetéhez tartozó sportegyesületek tagjai egy nemzetközi verseny keretében, 1958.-ban….. 

Saker sahin Creative Commons License 2024.08.13 -3 4 166417

Postagalamb-ászat

 

Béke poraira. (:-

 

Előzmény: Fakótarka (166416)
Fakótarka Creative Commons License 2024.08.06 0 1 166416

Și cea românească! 

Előzmény: IrányRostock (166415)
IrányRostock Creative Commons License 2024.08.05 0 10 166415

A magyar postagalambászat egyik, ha nem a legnagyobb szégyene.

Előzmény: Met78 (166414)
Met78 Creative Commons License 2024.08.05 0 12 166414

Új nap virradt... ! Új remények! Bár már megszoktuk ,hogy egyetlen országos netkupecünk ismét befejezi ...ez már 22614. befejezés 😂😂😂😂

Reményekkel teli eladások sorozatának kezdete ..

Sok sikert kívánok . Talán ez az utolsó 😁😂😂

 

Eeszgéé Creative Commons License 2024.08.01 -7 0 166413

Jó-jó! Van igazad! :)

Előzmény: frici608287 (166412)
frici608287 Creative Commons License 2024.08.01 0 4 166412

Már majdnem kész a lista,bár még mindig vannak egyes galambok,amik duplán vannak fenn a listán, de ettől függetlenül

 a majdnem jó listán elért helyezéseket felírom ide Neked,a holtidő nélkül számolt "eredeti" élgalambok besorolásánál  nem elért,hanem "kapott" rossz helyezési számukat pedig utána zárójelben tüntetem fel csak  Neked,hátha megváltozik a kezdeti (vagy még mindig) "makacs nézeted"!

 

31.  (46.)

32.  (42.)

 

Ezek sorrendje kicsit megváltozott,a jobb galamb hátrább volt a másiknál a holt idő nélkül.Ugye nem mindegy!?

 

33.  (50.)

 

A 3 galamb tulajdonosai a barátaim,ezért írtam ki magamnak a rossz besorolású holt idő nélkül számolt helyezésüket.

 

Még 3 galambot írtam ki.Ezek a barátom barátjának galambjai:

 

48.   (67.)

70.   (98.)

86.   (106.)

 

Ez van.

Előzmény: Eeszgéé (166410)
frici608287 Creative Commons License 2024.08.01 0 7 166411

Ez gáz:-))))))))))

Sejtettem:-))))))))

Még nem késő:-))))))

Jobb később,mint soha!:-))))))

Előzmény: Eeszgéé (166410)
Eeszgéé Creative Commons License 2024.07.31 -8 1 166410

Sehol sem cocializálódtam…. :-)))))

 

Előzmény: frici608287 (166408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!