Keresés

Részletes keresés

Aventinus Creative Commons License 21 órája 0 0 12878

A hozzászólásaidban látott személyeskedés miatt kaptál egy hét pihenőt.

Előzmény: kinaicselédeklesztek (12876)
Aventinus Creative Commons License 21 órája 0 1 12877

Töröltem.

Előzmény: NevemTeve (12875)
kinaicselédeklesztek Creative Commons License 21 órája 0 0 12876

Kedves moderátor. Azokat a linkeket es az abban levő anyagok a neten elérhetők ugyan de a témával kapcsolatban a tisztelt matematikusoktól és számítógép programozóktól idegen tehát tőlük mint szakmailag el nem várható rálátásban egy kellemes olvasmány ám csak az úgy kikapcsolódásként.

Igy hasznos ha ott van. Az nem jelenti azt hogy kötelező lenne elolvasniuk.

NevemTeve Creative Commons License 22 órája 0 0 12875

Kedves moderátor, a Matematika elsősegélyben az összefüggéstelen, kéretlen off-topik szintje túllépte az optimálisat, pl: 16388-16393

Talán egy külön topik lenne jó a kollégának, vagy talán egy blog.

BvonSuttner Creative Commons License 1 napja 0 0 12874

Köszönöm a valaszt, igy csinalom majd.

Előzmény: Aventinus (12873)
Aventinus Creative Commons License 1 napja 0 0 12873

Szerintem nyugodtan megnyithatod a Történelem fórumon, mert valóban határterület. Átmozgatni a Vallás-Filozófiába csak ezért nem fogom.

Előzmény: BvonSuttner (12872)
BvonSuttner Creative Commons License 2 napja 0 0 12872

Hallo;

Lenne egy kerdesem:

Nyitnek egy topikot egy vita kihordasara, de nem tudom hogy melyik reszben nyissam, ehhez szeretnek tanacsot kapni Töletek.

A topikcim a következö lenne: Arendt=egyeni vagy kollektiv felelösseg

A gondom ott van, hogy Arendtnak  -mint filozofus, teoretikus-  a müvei szembe lettek  allitva Lucy  Dawidowicz müveivel, aki irodalom-es kuturtörtenesz volt alapban, de a Holocausttal foglalkozott, tehat egesz mas disciplinben, a tetejeben meg meg mint maganember mindkettö erkölcsileg-ethikailag is az ellentetes polusra lettek helyezve egy nicktöl.

Mindehhez a keretet  reszben a Holocaust adja, annak megitelese az emlitett  kettötöl, tehat törtenelmi esemenyek targyalasa  es azok besorolasa az emlitettektöl lesz a fötema, hogy ehhez hogy kapcsolodik Arendt totalitarius elmelete, amin egeszen a halalaig dolgozott, - errol momentan meg foggalmam sincs, ennek a tisztazasaert is menne a dolog, Heidegger is erintve lenne, de H.- filozofiaja nem lenne konkretan taglalva,  az idöszak amiben az esemenyek erintve lesznek az  kb az 1920-as evektöl az 1970-as evekig fog majd terjedni.

Egyelöre nagyon sok dolog tisztazatlan, eppen a tisztazasra szolgalna a topik.

Neztem hogy a filozofiaban mi van, de en magam ezt a reszt nem valasztanam az ottani  vallas-tema dominalasa  miatt, szivesebben vennem ha a törtenelem kathegoriaba lehetne az uj topikot betenni.

Ha a dönteshez -javaslatotokhoz- tovabbi informaciora lenne szüksegetek, szivesen adok meg.

Elöre is köszönet a valaszert Nektek:

BvonSuttner nick

kinaicselédeklesztek Creative Commons License 3 napja 0 0 12871

Én pedig ugyaninnen 16344 et.

Attól hogy a moderátorok szemelyek utan nyomoznak

es a volt moderátorok rálátnak a fórumra az nem azt jelenti

hogy megengedhetik maguknak az álkandó tippelgetést.

Én nem szoktam ide járni mert büdös van. Egyébkent.

Meg lehet nézni hany beírást tettem moderációs topikba.

Szaros 32 beirasosok meg első dolga ide szaladni.

Előzmény: Red Square (12870)
Red Square Creative Commons License 3 napja 0 0 12870

Szia!

Kérném a Filosz/tudomány/Matematika elsősegély topicból a 16349,16350,16351 hozzászólást törölni.

Köszönöm!

Előzmény: Aventinus (12868)
naox Creative Commons License 4 napja 0 0 12869

köszi

Előzmény: Aventinus (12868)
Aventinus Creative Commons License 5 napja 0 0 12868

Kiszedtem.

Előzmény: naox (12867)
naox Creative Commons License 5 napja 0 0 12867

Elnézést, de újra én, azúttal nem a "diliszobából":

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150219765&t=9030776

Töröljétek légyszíves. Méltatlan személyeskedés, ráadásul csak magyarázat nélkül beszól. Tény, hogy egy bugyuta hsz-ra válaszolt, de ezt a hangnemet ez sem indokolhatja.

Előzmény: naox (12866)
naox Creative Commons License 6 napja -1 2 12866

Kedves Modik, köszönöm, meggyőztetek. A diliház az bizony diliház, tudomásul kell venni.

Aventinus Creative Commons License 2019.01.11 0 3 12865

Ezt értem, de ahogy a többiek megfogalmazták, csak ezen az alapon nem moderálhatjuk ki az említett hozzászólást. Gondolj bele, ha mondjuk azt kellene visszanyomoznunk, hogy a magukat Einstein követőinek deklaráló fórumozók közül hányan mondhatnák el valóban, hogy Einstein követői.

Előzmény: naox (12857)
dzsaffar3 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 12864

Köszönöm

Sáfár István

Előzmény: illetlenke (12863)
illetlenke Creative Commons License 2019.01.11 0 0 12863

Te tudod törölni a beállításaiban.

Előzmény: dzsaffar3 (12862)
dzsaffar3 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 12862

Erre nincs lehetőség.

-

Akkor kérem töröljék.

Dzsaffar4

Nincs rá szükségem.

Sáfár István

Előzmény: illetlenke (12861)
illetlenke Creative Commons License 2019.01.11 0 0 12861

Erre nincs lehetőség.

Előzmény: dzsaffar3 (12860)
dzsaffar3 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 12860

Kérem a moderátorokat, hogy az új belépésem "Dzsaffar4" néven tegyék a másik 3 mellé.

Valamiért nem tudtam belépni.

Tisztelettel Sáfár István  Dzsaffar 3

Fat old Sun Creative Commons License 2019.01.10 0 3 12859

szia naox, bocs, hogy beleugatok.

Az ott egy köztudomásúan a Szász uram és epigonjai számára, a rögeszmés idióták karanténjának létrehozott - bár kissé félresikerült nevű - fórumrész.

Elég szigorúan veszik a moderák, hogy ha valamelyik ápolt kitör a ketrecből, akkor visszavezetik szépen.

Éppen ezért totál fölöslegesen rongálod magad, és pazarolsz energiát, ha megpróbálsz értelmet vinni közéjük, és jó modorra késztetni őket.

Szerintem engedd el. Nagyságrendekkel értékesebb az a munka, amit pl. a vegyésztopikban művelsz. 

Persze ez csak az én véleményem, azt csinálsz, amit akarsz :)

ErkölcsTan Creative Commons License 2019.01.10 0 2 12858

Elolvastam én is és ez egy sima vélemény és álláspont.

Az hogy téged ez kiborít, az csak a tolerancia küszöböd hibás hangolása.

Egyébként a te logikai alapodon, akár Öveges idézett szövegét is kérhetnéd, hogy moderálják.

Mert az sem kevésbé egyéni álláspont. Ott van mögötte, egyrészt jogos, de sok minden szempontból jogtalan áthallás.

Vállalt világnézete miatt, hogy a "tudomány" az halandó, meg felülmúlható (de JahveIsten bezzeg ... na az nem)

Amit úgy  nem írhatott le, de ez is benne van, ha azt akarod.

Tehát nem várhatod el, hogy szubjektív megítélésed miatt moderáljanak.

naox Creative Commons License 2019.01.10 -3 0 12857

Lehet, hogy nem jogászkodni kéne, hanem egyszerűen csak megfontolni, hogy egy személyiségzavaros elviselhetetlen alak meddig mehet el a "normális" társadalom gyalázásával. Öveges egy ikonikus figura nemcsak a fizikában, vagy a pedagógiában, hanem általában is példakép. Azoknak is, akik más világnézetet vallanak.

Egy pszichopata pontosan tudja, hogy hova rúgjon, hogy az igazán fájjon. Élvezi, hogy sok embert borít ki egyetlen hozzászólásával, és hogy a rendszer ezt tűri. Aligha azt kell méricskélni, hogy a kegyelet, morál vagy méltóság alapján ez megengedhető-e, hanem csak azt, hogy mi  az, amit még le kell/lehet nyelni.

Ez az ember minden hozzászólásával a topiktársakat/kutatókat gyalázza, sértegeti, amit az érintettek lenyelnek, mert mit tehetnek. Viszont Övegestől szinte mindannyian nagyon sokat kaptunk, talán ez egy olyan pont, ahol érdemes lenne felemelni az ujjunkat, és azt mondani, hogy ennyi.

Őt ez nem fogja érdekelni. "Nekünk" viszont fontos lenne.

Előzmény: Aventinus (12856)
Aventinus Creative Commons License 2019.01.10 -1 3 12856

Ez önmagában még nem ok a törlésre.

Előzmény: naox (12855)
naox Creative Commons License 2019.01.09 -1 0 12855

Kedves Modik,

tudom, hogy az "új fizika" egy eléggé fura állatkert, de kérem gondoljátok meg ennek a hsz-nak a törlését:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150170466&t=9238041

Az elkövetője egy erősen személyiségzavaros illető, aki itt éppen Öveges professzorra hivatkozva fényezi a saját egóját (persze közben hazudik is, jó szokása szerint). Azt gondolom, hogy Öveges sokunk példaképe, egy olyan alakja a magyar kultúrának, hogy ennél sokkal több tiszteletet érdemel meg akár egy áltudományos fórumon is.

Rasputin Creative Commons License 2019.01.04 0 0 12854

Épp akartam szólni... :)

Előzmény: blogman (12853)
blogman Creative Commons License 2019.01.04 0 0 12853

Ezt máshová akartam, csak ugrál a böngészőm, bocsi.

Előzmény: blogman (12852)
blogman Creative Commons License 2019.01.04 0 0 12852
naox Creative Commons License 2019.01.02 0 0 12851

köszi

Előzmény: naox (12850)
naox Creative Commons License 2019.01.02 0 1 12850

Kedves Modik,

kérem ezt a két hsz-t töröljétek:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150081032&t=9030776

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150085572&t=9030776

Az illető úgy javasol _kísérletet_ valaki másnak, hogy közben praktikusan fogalma sincs arról, hogy mit ír, és sajnos nem először. Itt -miközben a vas savas oldásáról volt szó- javasolta a cukrot, mint segédanyagot, de az oldást összekeverte a pirománok kedvencével a termit-reakcióval, a cukrot meg az alumínium-oxiddal. HA valaki kognitíve háromból két dolgot eltéveszt, annak nem kéne más kontójára okoskodni a kémia topikban.

Warlimont Creative Commons License 2018.12.31 0 0 12849

Boldog új évet kívánok az egész moderátor csapatnak! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!