Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick 2008.06.04 10:36:54 © 1699
ja... csak ezek az orvosok is mindenfélét mondanak. Engem pl. beparáztattak (ld. előzp gyerekorvos), hogy 1 éves koráig semmi glutén mert priuszos... aztán az új gyerekorvos meg mondta, hogy gáz, már 8 hónaposan kellett volna adni neki mert az se jó ha 1 éves koráig várunk főleg ha tényleg hajlamos a gluténérzékenységre. Hát ez van...

Megjegyzem a glutént szokták első körben okolni a diabéteszért is ...
Előzmény: Vik 23 (1697)
Vik 23 2008.06.04 10:28:55 © 1698
"A glutén bizonyos gabonafajták, mint például a búza, zab, árpa, rozs alkotófehérje eleme. Egyelőre nem tisztázott okokból a glutén egyesek szervezetében, bélrendszerében a gyulladáshoz, illetve az allergiához nagyon hasonló tüneteket okoz. A felsorolt gabonákat nem tartalmazó élelmiszereket nevezzük gluténmente-
seknek. A csecsemők számára 6 hónapos kor alatt kizárólag gluténmentes termékek adhatók. A gluténtartalmú ételek étrendi bevezetése fokozott figyelmet igényel."
Előzmény: dorottya79 (1696)
Vik 23 2008.06.04 10:24:45 © 1697
Igazából fél éves korig szokták mondani. Addig csak gluténmentes dolgokat ehetnek. Az egy év talán túlzás. Szerintem kérdezz meg gyerekorvost a dologról!
(Egyébként rizslisztet például szabad, mert abban nincs glutén.)
Előzmény: dorottya79 (1696)
dorottya79 2008.06.04 10:21:06 © 1696

Akkor figyelem majd, hogy mire hogy reagál!

Nagyon furi lesz elhagyni a tejtermékeket, hisz most egy csomót kell enni :X

Tegnap volt nálam a védőnéni és azt mondta, hogy semmilyen lisztes dolgot nem ehet a baba 1 éves koráig, tehát pl babapiskótát sem. Ez most komoly???

Vik 23 2008.06.04 10:02:59 © 1695
Általában attól is függ a dolog, hogy terhesen mit evett az ember. Ha terhesen is sok káposztát, karfiolt, babot eszik az anyuka, akkor a baba általában hozzászokik, sőt, szereti ezeket az ízeket.
Előzmény: Törölt nick (1692)
Vik 23 2008.06.04 10:00:27 © 1694
Mindent ehetsz, csak figyeld meg, hogy a baba majd nem lesz-e az egyes ételfajták után nagyon hasfájós. (Például, ha mondjuk rántott karfiolt ebédelsz, és éjjel fáj a kicsi pocakja, akkor lehet, hogy az anyatejbe átment karfiol okozza a bajt. Próbáld ki még egyszer, hogy tényleg így van-e, és ha igen, akkor amíg szoptatsz, az adott élelmiszert igyekezz kerülni.) Minden baba különböző. Van amelyik szinte semmire nem érzékeny, van amelyik sokmindenre.
Előzmény: dorottya79 (1691)
Törölt nick 2008.06.04 09:33:10 © 1693
plusz most, hogy mondod el kéne rohannom és szerezni egy fokhagymás lángost:)))) (van az Örsön egy tök jó lángosos:)

(csütörtökön megyek ismétlő UH-ra... 1,5 héten belül már a 3. UH lesz... állat... volt egy fizetős ahol minden tökéletes volt, volt néhány nappal később a kórházi ahol halálra rémítettek -a gyerek továbbra is OK, csak minden más gáz- most meg rohanok vissza a fizetősre, hogy nézzék már meg mi van mert kicsit gáz a két lelet közti különbség... szerencsére ők legalább grátisz ismétlik az UH-t... ráadásul én az a típus vagyok aki ha stressz van akkor nem bír se enni se inni így most szó szerint azon kell kínlódnom, hogy naponta legalább 2-3* egyek valamit... plusz péntektől vizsgaidőszak és képtelen vagyok koncentrálni... szóval szép lesz... még jó, hogy nem kell a CH-kat számolgatni... na az lenne még a szép... viszont tegnap este jól bemeggyeztem:)
Törölt nick 2008.06.04 09:26:41 © 1692
nyugi:)))) Gyerekfüggő:)))) Plusz szoktatás kérdése is. Anno a volt gyerekorvosunknak egyetlen jó húzása volt, mégpedig az a tanács, hogy ha valami kiüti a gyereket akkor egy hónapig ne egyek olyat aztán egy hónap múlva ismételjek, ha nem nyert akkor megint várjak egy hónapot és újra. Ennek köszönhetően Lilla 3 hónapos korában már 2 pofára falhattam a bablevest és a káposztát (figyelem! szuper diétás kaja tele értékes anyagokkal!!!!!), a gyerkőc észre se vette:) (szegény az első adagnál akkorákat durrogott és olyan hihetetlen büdös volt a szobában:)))))))))) (további előnye a módszernek, hogy Lillát azóta se képes egyetlen kaja se kiütni, babot/lencsét is ehet, attól se puffad)

(ez nem vonatkozik a tejre. Nálunk az volt a szabály, hogy semmi tej vagy tejtermék szoptatás alatt -max. a reggeli tejeskávéba való tej- mivel volt allergiás/asztmás a családban. Mondjuk egy idő múlva óvatosan eszegettem sajtot is de tényleg nagyon mértékkel és nem rendszeresen.)

Igazából az lesz a legdurvább, hogy ugye a cukros diéta alatt iszonyúan rászoktatják az embert a tejtermékekre (ld. sajt, tejszín, vaj stb.) aztán meg ugyanazzal a mozdulattal úgy 1mp. alatt letiltják. (a tejet nem allergiás szülők gyerekeinél sem ajánlják napi 2-3 decinél nagyobb mennyiségben mert sok gyereknek fáj tőle a hasa)
dorottya79 2008.06.04 08:06:48 © 1691

Jaaaj, ne má! :DDD

Akkor foghagymás lángost sem ehetek? :S

Túrógombóc tejföllel és porcukorral?!

Előzmény: Shiro (1688)
dorottya79 2008.06.04 08:05:15 © 1690
Megy a drukk az afp-hez! Mikor lesz eredmény? 2 hét?
Előzmény: pynky (1687)
pynky 2008.06.03 22:09:40 © 1689
Nekem nagyon izlik a 4 g CH-s rigójancsi, amit a cukormentes cukrászdában lehet kapni :) Mondjuk nem különösebben édes, sőt, de én nem is vagyok édesszájú (szerencsére)...

p.
Előzmény: Shiro (1688)
Shiro 2008.06.03 21:36:52 Creative Commons License 1688

... vagy mégsem fogod ezeket enni, mert a gyerek hasfájós lesz a tejbegríztől - egyáltalán attól, ha tejet eszel/iszol, a kelt tésztáktól - tehát ugrott a kakaós kalács meg a túrósbatyu is, a szilvalekvárról nem is beszélve ...;o)

na jó, csak gonoszkodtam ;o))

S.

Előzmény: dorottya79 (1684)
pynky 2008.06.03 15:14:52 © 1687
dorottya: szerintem igazán építően senki se tud hozzászólni. Nem azért, mert bárkinek is kétségbe vonnám a szakértelmét bármilyen témában. Hanem inkább azért, mert mindenkinek a saját felelőssége, hogy mit eszik/iszok/sportol/akármitcsinál a terhessége alatt. Nem véletlen, hogy minden terhesgondozó szakember igyekszik ezer százalékra bebiztositani magát, hogy ha valami baj lesz, őt ne lehessen hibáztatni. Sajnos mindig történhet baj, előfordulhatnak olyan dolgok, ami ellen nem tehetünk a legjobb szándékkal se.
Szerintem az a legfontosabb, hogy mindig azt érezzük, hogy megtettünk mindent, ami tőlünk telt, és a többi már nem múlik rajtunk (mert sajnos igy van).
A múltkor nagyon aggódós kedvemben voltam, és az egyik nagyon hivő barátnőm mondta, hogy " tedd meg amit tudsz, a többit meg tedd az Úr vállára". Szerintem az lenne a jó, ha ezt olyan könnyen meg tudná mindenki tenni :) Akkor nem aggódnánk halálra magunkat :)

Most megyek afp-vérvételre (jut eszembe az aggódásról...)

p.
Előzmény: dorottya79 (1685)
Begyus1973 2008.06.03 12:54:23 © 1686

Sziasztok!

El szeretném adni  Accu chek vércukormérőhöz való tesztcsíkjaimat és lándzsákat. 3 napja bontottam ki őket, a szomszédbácsi gépével akartam használni, tegnapelőtt pedig Anyósom is beszerzett egyet és szülésig kölcsönadja. De sajna nem ilyen márkájú, s nem jó hozzá sem a tesztcsík, sem a lándzsa.

Az Accu chek tesztcsík 49 db, a lándzsa 24 db,  3700 + postaköltségért gondoltam. Én 5300 Ft-ért vettem a kettőt együtt, persze valahol lehet, hogy valahol pár százzal olcsóbb....

Gondolom az insulinos kismamákat nem érdekli, mert az ővékét támogatja a TB, de a hozzám hasonlóan csak diétára kényszerülőknek ez jól jöhet.

Nekem két hete kell diétáznom, mert a terheléses cukorvizsgálat magas lett. Majd elolvasom a hozzászólásokat és kiokosodom, hogy Ti hogyan csináljátok, mit esztek és mire kell figyelni.

Begyus

dorottya79 2008.06.03 12:48:59 © 1685

Gyógynövények: ezügyben én teljesen tanácstalan vagyok. Van némi meddőségkezelés mögöttem, nem túlzok, ha azt állítom, hogy jó alaposan belemásztam a témába az elmúlt években. Korábban nem hittem bennük, de amikor egy 3 hetes nagyon intenzív cickafark tea kúrától elmúlt az egyébként orvosok, gyógyszerek által  kb 3 éve sikertelenül kezelt cisztám, akkor kicsit megváltozott bennem minden. Azóta bármi bajom van ( na itt azért nem egy tüdőgyuszira gondolok ) az első, hogy gyógynövényekkel prószálkozom, aztán vagy bejön vagy nem.

Sajnos a terhességi alatti gyógynövényezésről véleményem, tapasztalatom nincs, maximum kérdőjeles gondolataim:

1. Senki ne kezdjen el semmilyen gyógynövényt használni terhesen, amit korábban nem használt. Itt vagyok pl én, több év teaivása után tudom, hogy a csalánteára erősen reagálok, ezt nem fogom inni, de a citromfűre pont jól, ezt merném inni terhesen is.

2. Nem hiszem, hogy bárkinek bármi baja lenne bármilyen gyógynövénytől, ha egyszer kipróbálja, szerintem itt is érvényesül a "mindent lehet csak mértékkel elv" .

3. Hál'istennek van orvos, van védőnő, sőt, nekünk még dietetikusunk is van, szóval van kitől kérdezni, ha az ember bizonytalan. Én nem mernék csak úgy gyógynövényes kúrába belevágni, hogy az egyikük legalább nem bólintott rá.

4. Az is elgondolkodtató, hogy mi árt jobban: egy csésze citromfüves tea per nap a nagy melegben vagy az, ha 4 liter víz áll az ember lábában (lásd én múlt héten )

5. Én most a vizesedés miatt petrezselymet rágcsálok, mindenhol ezt ajánlják, terheseknek is, még az a mázli, hogy nem kezdek el azon rágódni, hogy a petrezselyem akkor most gyógynövénynek minősül-e vagy sem, ha ennyit eszem belőle :D

Éppítő jelleggel ugyan nem tudtam hozzászolni, sajna csak ezek jutottak eszembe a témával kapcsolatban. Szerintem egyébként ezen kár vitatkozni, mert ez is csak egy olyan téma, mint a "norbis cuccok" vagy a "meddig kell csak anyatejezni" stb. , soha nincs benne egyetértés...

dorottya79 2008.06.03 12:30:05 © 1684

Bea, én alapból (terhességen kívül is ) fruktózt, illetve néha nádcukrot használok, most ezeket egyáltalán nem. Egyrészt, mert a nádcukor is cukor, a fruktózt pedig azért nem merem, mert mint korábban írták azt is korlátozottan lehet fogyasztani és én egyébként is a maximum ehető gyümimet hozom egy nap és nem tudom, hogy a max 30 gramm az hogy jön ki, ha közben rendes gyümivel is tömöm magam.

Szóval amit nem muszáj édesíteni, azt nem édesítem, illetve próbálom gyümölcsösre csinálni.  Ha pedig valamit muszáj, akkor süssina édesítőszert használok, na ez kb kéthetente egyszer fordul elő. Megvettem egy nagy dobozzal és az elmúlt 4-6 hét alatt talán, ha 3x használtam belőle, de én már annyira elszoktam az édes ízektől, hogy nem is hiányzik annyira!

( na jó ez nem teljesen igaz, mert már van egy listám, hogy miket fogok enni szülés után :DDD Pl tejbegríz, szilvalekvárral töltött kakaós kalács, túróstáska, fagyik, sacher torta :D  )

Vik 23 2008.06.03 12:23:14 © 1683
Egyébként természetesen elfogadom a véleményeteket. Véletlenül sem akarok senkit rábeszélni semmire, ami árthat neki vagy a babájának.
Előzmény: pynky (1678)
Vik 23 2008.06.03 12:03:53 © 1682
A csalánt nagyon sokan főzeléknek, levesnek is eszik. Akkor terhesen azt sem szabad?

Azt gondolom, nincsenek örökérvényű igazságok. Minden ember szervezete máshogyan reagál a gyógynövényekre is. Ki kell próbálni kis adagokban, hogy a másoknál bevált gyógynövények közül mi tesz jót az adott egyénnek és mi nem.
Lucilla 2008.06.03 11:51:01 Creative Commons License 1681
Én fruktózt használtam, ez a gyümölcscukor, aminek a feldolgozása nem igényel inzulint, ezért cukorbetegek is fogyaszthathák (a diab. cuccok egy része is ezzel van). Viszont figyelni kell ennél is, hogy napi 30 grammnál ne legyen több belőle. Én amúgy nem használtam más édesítőszert, de én a teát is cukor nélkül iszom évek óta. Mivel ez természetes szer (a gyümölcsökben is ez van), nem kell tartani attól, hogy gázt okoz a babának.
Előzmény: Bea73 (1679)
Lucilla 2008.06.03 11:48:37 Creative Commons License 1680
Köszi Pynky,
jól összefoglaltad, nekem ez nem ment tegnap dupla gyerekterelés közben:-)
Bea73 2008.06.03 11:37:20 © 1679
Ti milyen édesítőszert használtok? Tartok tőle, hogy az általam használt (Cologran) inkább árt a Babának, mint használ.
pynky 2008.06.03 11:30:37 © 1678
Vik: nem vita, csak 30 év (meg az anyatejjel magambaszívott, mert a nagyim is már mániás füvesasszony volt a falujában...) tapasztalata szerint én sem iszom csalánteát :) Egyetértek Lucillával. Galagonyát sem iszom, zsúrlót se és cickafarkat meg diólevelet sem.
DE
1. tőlem mindenki azt iszik, amit akar,
2. nem emelném piedesztálra az orvosok gyógynövényismeretét,
3. az a doki, akinél voltam a terhesség elején - van itthoni orvosi diplomája plusz a hagyományos kinai orvosi egyetemet is elvégezte és élt ott kint (akupunktúrás meg HKO diplomája van)- azt mondta, hogy a terhesség alatt nem javasol fitoterápiát, mert előre nem tudhatja, hogyan reagálok én v. a magzat, és ő inkább nem
4. igen, évezredek óta tesztelik a gyógynövényeket, de nem terheseken, és mindig nagyon kategorikusan meghatározták, hogy melyiket nem szabad. Manapság viszont felhigult minden, rengeteg könyv, internet, szakavatott és szakbarbár tanácsadó van. Ezért - szerintem- jól meg kell gondolni, hogy az ember kinek és mit hisz el.
Volt olyan gyógynövényes könyv (amúgy gyönyörű kiállítású), amit visszavonattak, mert életveszélyes dolgok voltak benne... Az ismeretterjesztő könyvpiac helyzete másik topic...

Ilyen pl. a Salvus víz vércukorcsökkentő hatása. Lehet, hogy van neki, de én már nagyon szkeptikus vagyok. Kismillió termékre rá van irva, de őszintén szólva, én még egyiknél se tapasztaltam.

Ivászat: én is iszom citromfű teát (nyugtatónak is használom, ha dokihoz kell mennem :))) Meg igazi gyümölcsteát hidegen. Találtunk a férjemmel olyat, ami kicsit savanykkás, még jól oltja is a szomjamat :)

p. (17.)
Előzmény: Vik 23 (1677)
Vik 23 2008.06.02 19:46:43 © 1677
Jaj, ne vitatkozzunk, légy szíves! Ez a topik nem a vitákról szól.
Bea megkérdezte az orvosát, és ő is azt mondta, hogy jó a csalántea. Az én orvosom is ezt mondta. Ha az orvosunkban sem bízunk meg, akkor kiben bízzunk?
(Egy szóval sem mondtam, hogy nyakra-főre tömjük magunkba a gyógynövényeket. És igazad van: ha kétségeink vannak, jó szakemberhez fordulni.)

Remélem, a diétád hasznos volt, és azóta épen, egészségesen megszületett a kisbabád! Gratulálok hozzá!
Előzmény: Lucilla (1676)
Lucilla 2008.06.02 19:20:08 Creative Commons License 1676
Nézd Vik,
nem gondolom, hogy az, hogy valaki felhívja a figyelmet a gyógynövényfogyasztással kapcsolatos álláspontra, az félelemkeltés lenne.
Mindenki azt csinál amit akar, de mivel ez egy nyilvános fórum, muszáj leírni, hogy nem veszélytelen gyógynövényeket fogyasztani, az ilyen ismerettől szvsz senkinek sem kell mindjárt stresszesnek lenni. A gyógynövényekkel kapcsolatban sokan vélekednek úgy, hogy ártalmatlanok, holott a legkevésbé sem azok, sőt. (Vannak olyan füvek, amik akár vetélést is okozhatnak). Én ezért javasoltam, hogy forduljatok bizalommal Felicitászhoz, aki igen komoly füvészeti ismeretekkel rendelkezik. És - ne haragudj - az ásványvíz nem ugyanaz, mint a gyógynövény. Viszont az ásványvízzel is csínján kell bánni, legalábbis azokkal, amelyekben magas az oldott ásványok aránya (különösen, ha toxémiával küzd az ember). De ez már más téma.

Amúgy pedig ismerem az itteniek izgulnivalóit elég mélyen (9 hónap diéta van a hátam mögött).
Előzmény: Vik 23 (1674)
Vik 23 2008.06.02 17:45:33 © 1675
A Születés Hete Portálról való tanács lábdagadás esetére:

"Fogyasszunk bőségesen folyadékot, a felesleg ugyanis távozik. A vízbevitel korlátozásának súlyos következményei lehetnek. A dagadt, túlterhelt lábaknak felüdülést hoz a langyos, sós lábfürdő. Ha a lábak nagyon megdagadnak, csak a pihenés segíthet, lehetőleg feküdjünk ilyenkor. A vesék munkáját támogathatjuk zsurló-, vagy csalántea fogyasztásával, rágcsálhatunk petrezselyemzöldet, de nagyon sokat segít egy pohár tiszta víz is éhgyomorra. Bizonyára mindenkinek vannak tapasztalatai arról, hogy milyen ételek, italok könnyítik meg nála a vízkiválasztást: ez lehet uborka, szőlő, esetleg sótalan krumpli."

A sómentessel viszont vigyázz, inkább sószegénnyel próbálkozz! Valamennyi só ebben a melegben szerintem kell, mert egy csomót kiizzad az ember.
Előzmény: Bea73 (1673)
Vik 23 2008.06.02 17:41:09 © 1674
Az ásványvízivás is méregtelenít, úgyhogy ásványvizet se igyunk a terhesség alatt? Sőt, a szervezetünk alapból napi 24 órában méregtelenít, mert erre való a májunk, vesénk meg ilyesmi.
A gyógynövényeket pedig többezer éve tesztelik az emberek.
Én elhiszem neked, hogy ha valaki valami tömény gyógynövénykivonatot inna a terhessége alatt, az esetleg ártalmas lenne, de biztos vagyok benne, hogy a szülészorvosok és a szakkönyvek által ajánlott gyógyteákból napi néhány pohárnyi semmiképpen nem ártalmas, hanem hasznos.
Ami viszont egyértelműen ártalmas a baba számára: a mániákus rettegés és görcsös félelem.
Tudod, szinte bármire rá lehet mondani a környezetünkben, hogy ártalmas: ételre, italra, sőt a levegőre is. Ennek ellenére a babák döntő többsége életképesen, egészségesen születik.
Hidd el, nagyon jól tudom, milyen végigrettegni a babavárást. Az ellenségemnek sem kívánom.
A te dolgod, ha rettegni akarsz, de ne kelts félelmet másokban, légy szíves! Főleg ne az ide járó kismamákban, akiknek egyébként is éppen elég izgulnivalójuk van.
Előzmény: Lucilla (1672)
Bea73 2008.06.02 16:40:03 © 1673
Éppen ma voltam az orvosomnál. Említettem neki a csalán-, illetve a citromfű teát. Azt mondta ő is, hogy nyugodtan ihatom, bár legjobban a lábak pihentetését, a só mentes kajálást ajánlja, és hogy ne vonjam meg magamtól a vizet.
Előzmény: Vik 23 (1671)
Lucilla 2008.06.02 16:35:45 Creative Commons License 1672
Felboríthatja a vízháztartást. Amúgy azért kell csínján bánni a gyógynövényekkel, amiért nem lehet gyógyszert sem beszedni orvosi tanács nélkül. Ráadásul a gyógynövényeket (mert ezekben valódi hatóanyagok vannak) nem is tesztelték le terhes nőkön, nem lehet tudni, hogyan hatnak, okoznak-e gázt. A csalánlevél amúgy méregtelenít is, ami nagyon nem szerencsés terhesség (szoptatás) alatt, mivel a felszabaduló méreganyagok a vérkeringésen keresztül a babába kerülhetnek. Aminek következményei lehet, hogy csak évek múlva fognak jelentkezni. Én nem kockáztatnék.
Előzmény: Vik 23 (1671)
Vik 23 2008.06.02 11:54:40 © 1671
Miért nem szabad? Én ittam, és semmi bajom nem lett tőle + nem volt vashiányom.
A szülészorvosom kifejezetten ajánlotta, és egy csomó kismamáknak szóló könyv is ajánlja.
Előzmény: Lucilla (1670)
Lucilla 2008.06.02 11:47:13 Creative Commons License 1670
Csalánteát nem szabad terhesen inni! Nagyon kevés gyógytea van, ami terhességben biztonsággal fogyasztható, ezért a lehetséges gyógyteákról kérdezzétek Felicitászt a Szülészet-nőgyógyászat topikok valamelyikében.
Előzmény: Vik 23 (1667)