Veterán: Volga M24

Az első privát Volga

Az M24 24-es Volga kora és gyártott mennyisége jóval nagyobb hazai állományt indokolna. A kevés túlélő közül egy igen eredeti állapotút látunk, érdekes színben.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Erysipelothrix rhusiopath 4 órája Creative Commons License 29159

Majd szójjá, ha vége a plázapicsás félórádnak!

Előzmény: Xantia ct (29158)
Xantia ct 5 órája Creative Commons License 29158

valahogy nem tudom magam sügérnek érezni,semmi hangja nem volt,és a mozgásán sem lehetett észrevenni hogy valami nem fasza.

úgy gondolom hogy 15 éves tgk soföri multal,meg több mint 2millio kilóméterrel a hátam mögött van annyi gyakorlatom hogy feltünne ha hangja van!

Előzmény: Erysipelothrix rhusiopath (29113)
Xantia ct 5 órája Creative Commons License 29157

igen,tanitották hogy a világítást,kormányt,féket ellenörizd elindulás elött,de te ezekszerint nyilván minden nap müszakit csinálsz az autódra elindulás elött.

Előzmény: zsekazst (29112)
Xantia ct 5 órája Creative Commons License 29156

A futómű nem kopog,az ég világon semmi hang nem utalt arra hogy baj lenne.nem tudom,lehet laikus vagyok?

áááááááááááááááááá,biztos hogy nem!

Előzmény: FeZ_ (29111)
Xantia ct 5 órája Creative Commons License 29155

Igen,én egy gyorshajtó "tetü" vagyok.gyülölöm a sok tettvészkedő barmot az utakon.nem azért vettem V6-ost hogy cammogjak vele.

Előzmény: _Twins_ (29110)
S4mu3l 6 órája Creative Commons License 29154

bxmpisti 

Írj valami kontaktot, mert kellenének az ülések.

Előzmény: bxmpisti (29087)
xantialali 4 napja Creative Commons License 29153

Üdv!

Xantia hátsó futómű hibával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, ha vki már tapasztalt hasonlót: alacsony tempónál kanyarodva (garázsba beállva, parkoló autó mögül ki, ...), a kanyarodási iránnyal ellentétes oldalon éles ropogó hangot ad a futómű.

Tuti nem lengőkarcsapágy, mert nemrég volt cserélve mindkét oldalon és a hiba megmaradt (én is azt gondoltam, hogy csapágy lesz, bár egyébként is ráfért a csere)

Szemre nincs a futőművön kóros eltérés. Ha vkinek van ötlete mi lehet a hiba szívesen fogadnám az észrevételt. Előre is köszönöm.

IstvánBX 5 napja Creative Commons License 29152

Köszönöm, de dél óta már "dolgozik" az új szivattyú.

Előzmény: 2.0Hdi (29147)
S4mu3l 5 napja Creative Commons License 29151

Szia, írtam mailt!

Előzmény: bxmpisti (29087)
FeZ_ 5 napja Creative Commons License 29150

Én elsőnek a belső féltengelycsukló(k)ra gondolnék, azt nézném meg legelsőnek. Ha már ott vagyok, akkor azért a külsőkre is ránéznék és a támcsapágyra, csak, hogy azon a részen ne maradjon ki semmi. :-)

FeZ

Előzmény: Reddevil84 (29148)
Rtx345 6 napja Creative Commons License 29149

Szevasztok!

Bontott klíma kompresszor és hidro szivattyú eladó.

Érdeklődni itt.

Köszi.

Reddevil84 6 napja Creative Commons License 29148

Sziasztok!

Olyan problémám lenne,hogy városon kívül ha nagy tempóval (80-90 km/h) érkezek egy emelkedő csúcspontjára, ugye akkor valamilyen szinten elemelkedik a autó a lendülettől! Na akkor az első kerék felől rázó,bedaráló hang jön amit valamilyen szinten a kormányon is érzek!
Egyenesben szimpla úton nem lehet sem érezni sem hallani!
Ötlet tanács?

2.0Hdi 6 napja Creative Commons License 29147

Van bontott ha érdekel..

Előzmény: IstvánBX (29143)
bxmpisti 6 napja Creative Commons License 29146

Nahát!!!  ;-)))

Előzmény: citcat 18-16v (29145)
citcat 18-16v 6 napja Creative Commons License 29145

Megtaláltam az üzemanyag szintjelző hibáját! (nem ezért szedtem szét csak izzókat akartam cserélni) Nem a tanknál van a hiba és a vezetékeknél sem hanem a műszercsoport csatlakozásának a panel forrasztásánál van igen gyengén forrasztva és elrepedezve.

406 SW 6 napja Creative Commons License 29144

Eladók! (hívj vagy írj, megegyezünk! ;-)

peugeot 406, 407, 607, 807
Citroen c5, c8, xantia
Generátor eladó!
15000 Ft (alkuképes!)
http://olx.hu/hirdetes/peugeot-406-3-0-v6-generator-elado-ID2toY3.html

Peugeot 406 gyári dísztárcsák eladók! (2db)
2500 Ft/db
http://olx.hu/hirdetes/peugeot-406-gyari-disztarcsak-eladok-ID2tp1X.html

Peugeot 406 első rugók eladók!
8000 Ft/db (alkuképes!)
http://olx.hu/hirdetes/peugeot-406-elso-rugok-eladok-ID2tp7z.html

peugeot 406, 407, 607, 807
citroen c5, c8. xantia
Folytószelepházas szívósor eladó!
http://olx.hu/hirdetes/peugeot-406-607-citroen-c5-3-0-v6-folytoszelephazas-szivosor-ID2toZ7.html

IstvánBX szept. 14. Creative Commons License 29143

Igen, a csere remélem meglesz holnap, legkésőbb holnap után.

Azért műszaki analfabéta nem vagyok. 20 éve mint elektromos karbantartó dolgozom, PLC vezérelt gyártógépeket javítok, tartok karban. Az elektronikához, elektromossághoz van némi közöm.

Elsőre nem jött le, hogy csak a bemutatás végett szedi szét a szivattyút. Azután a második hozzászólásomat meg félremagyarázták.

Azért köszönöm a segítséget!

Csak még annyit, hogy egy 2E km-es nyaraláson éppen hogy túl voltunk mikor ez a hiba bekövetkezett. Hazajöttünk és itthon 100km megtétele után állt meg az autó.

Előzmény: zsekazst (29135)
pbalci1 szept. 14. Creative Commons License 29142

Neked a tolvajkergetőkkel kéne dolgozni :-)) 

Előzmény: citcat 18-16v (29141)
citcat 18-16v szept. 14. Creative Commons License 29141

Hogy mit használok? Sok és drága szerszámot amit ha benne hagysz a kocsidban akkor valahogy meg kell védened. Tőlem még senkinek sem sikerült elvinnie semmit, csak emiatt mindíg nekem lett bajom a törvénnyel pedig egyszer sem halt bele egyik sem az ammóniás cucctól is csak megfulladt, de újraélesztették(nem kellett volna), pedig ez a rendszer volt a leg olcsóbb és leg hatékonyabb még a kerékbilincselőket és a kerékre hugyozó kutyákat is elijesztette.

Előzmény: Erysipelothrix rhusiopath (29139)
Erysipelothrix rhusiopath szept. 13. Creative Commons License 29140

Gondolom...

Sicc, Lukrécia, meg Szerényke felöltötte a karatéjos pekvancát, oszt hazáig pofozta a betolakodókat.

Előzmény: citcat 18-16v (29136)
Erysipelothrix rhusiopath szept. 13. Creative Commons License 29139

Arra én is kiváncsi lennék, mit használ, mert ilyen ötletek nem jönnek bármilyen szertől.

Előzmény: pbalci1 (29137)
citcat 18-16v szept. 13. Creative Commons License 29138

Már kifogyott a készlet de a wartburgban egy 22KV-os transzformátor ügyesen elhárította a 8. ker rétinégerei kocsifeltörését. Utoljára az olaszoktól lehetett venni altatógázzal működő lopásgátlót,de azt leginkább csak a betörők vették ezért betiltották.

Előzmény: pbalci1 (29137)
pbalci1 szept. 13. Creative Commons License 29137

Te nagy fazon vagy!!  Jót nevettem a gránátos dolgon...... Most is használsz ilyet???? Nagy ötlet.

Előzmény: citcat 18-16v (29125)
citcat 18-16v szept. 13. Creative Commons License 29136

Mivel nekem sosem volt bejelentett lakcímem ezért ez elég nehéz lett volna de volt egy-két "ügyeskedő" aki megpróbált követni de erre van bejáratott protokoll.

Előzmény: Erysipelothrix rhusiopath (29126)
zsekazst szept. 13. Creative Commons License 29135

Szia,

bocsánat, nem tudtam, hogy nem vagy műszaki zseni, Téged -sem- akarlak megbántani, segíteni szeretnék!

A digi multiméter áramfelvétele méréskor gyakorlatilag majdnem nulla -ezt hadd ne magyarázzam- jó!

Egy 1,5V-os elemen ha 1,48V-ot mérsz vele az lehet jó és rossz is egyaránt, érted?

(ha viszont ezt 20A-es árammérésben teszed -persze pár pillanatra- meglátod a csudát)

Ha a kommutátorod szar akkor úgy jártál mint a képeken...meg mindenki más is, akinek ugyanannyi km van a  gépében...meg más gépekben is...mert ez a szar szivattyú motor beindításkor mindig megy...az ebben lévő üzemóra valós (kár, hogy ezt nem mérik sehol), ugyanannyi mint a motorban (vagy majdnem)!

A paraszt meg azért tette fel a képeket:

-mert vagy nem lett a kedvence a xantia

-vagy mert ő is szétkapta -kíváncsiság jelleggel- és megállapította ő maga is, hogy nem tud rajta segíteni, mint ahogy Te sem...

A szinkron motor működését megy hadd ne tárgyaljuk itt ki (mert esetleg sokan megokosodnának olyanok is akik csak olvasnak, meg felhasználnak dolgokat, egyébként meg...)

Szóval:

-ne kísérletezz vele, csere újra

-bontottat ne...mert ha esetleg a tél kellős közepén kell ismét letekerned a tank anyáját...esetleg az is kell majd új...meg mittudomén...

(ne is hallgass rám, nem is értek hozzá...)

T

Előzmény: IstvánBX (29134)
IstvánBX szept. 13. Creative Commons License 29134

99-es a vas, rendes multival mértem. Kiszerelve először rendesen forgott, a tankban már furcsa volt a hangja. Aztán amikor nem indult adtam neki direkt 12V-ot és ugyan úgy állt. Kiszedve elindult, majd többszöri próbálkozás után egyszer csak nem. A szivattyú felőli részen egy kicsit elforgatva a forgórészt megint indult. Ezután szedtem szét teljesen és vettem észre a kommutátoron a hibát.

Előzmény: zsekazst (29130)
IstvánBX szept. 13. Creative Commons License 29133

Szétszedtem a szivattyút és a forgórész kommutátorából több szelet is úgy elkopott, hogy alóla kilátszik a szigetelőgyűrű amire rá van "építve". Így mostmár biztos, hogy a szivattyú kuka. Viszont találtam több helyen is újat (csak szivattyú) elfogatható áron. 

IstvánBX szept. 13. Creative Commons License 29132

Értem, csak azt nem értem, miért kell így reagálni. 

A cseréhez nem kellett volna ennyire szétszedni, hiszen elég lett volna a régit ki, az újat be. Nem az egész szétszedése történt a bemutató miatt, hanem csak régi darabokra szedés és a sok fénykép. Ezt próbáltam leírni, de úgy látszik félreérthető voltam.

Előzmény: zsekazst (29129)
zsekazst szept. 13. Creative Commons License 29131

Szia,

Számomra a téma félretéve, de:

Tudod, hogy az alu és a vas hőtágulása között mennyi a különbség?

Teszem fel, ha a felni nem a gyári csavarokkal van feltéve akkor kicsi baj lehet már ott is!

Láttál már olyan kerékcsavart amit a gumis nem tud meglazítani?

És esetleg láttad hogyan szokta mégis?

Szóval, esetleg valami "nemstimmelés" nem lehet ottanatot?

Mióta van ez a csudás felni?

T

Előzmény: parnold (29122)
zsekazst szept. 13. Creative Commons License 29130

Szia,

most mi van, vagy mi nincs?

Mivel mérted, digi multiméterrel?

(mert terhelten állapotban akár ott is lehet, vagy nem)

A reléje is szokott szar lenni, de itt már az is le volt írva... korábban!

Mérj egy rendeset.

Mennyi idős a vas?

T

Előzmény: IstvánBX (29127)