Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
zsekazst Creative Commons License 20 órája 0 0 32089

Szia,

elárulok egy kicsi titkot...

A légkulcs sokat segít...főleg ha nem sima hatszög a gyűszűd...mert a csillag formájú pont ott üti az anyát ahol kell...

De kicsi melegítés is jót tesz, de csak kimondottan az anyára!

Hát...érdekes autóid voltak...főleg, hogy egyről sem vetted le a tárcsákat..de azért tudod, hogy ékes volt mind...

T

Előzmény: sh1mano (32087)
xmbela Creative Commons License 1 napja 0 0 32088

Ez a generátor szabadonfutóhoz való, a sima szíjtárcsa leszedéséhez nem jó.

Előzmény: -P-h-o-e-n-i-X- (32085)
sh1mano Creative Commons License 1 napja 0 0 32087

Szia Tibor!

Nem vagyok sértődős.

A szíjtárcsát nem bántom, nem akarom utána havonta cserélni a szíjat. Először megpróbáltam, hátha bírja az imbusz. De nem bírja, kezdett elnyalódni. Aztán szétszedtem a generátort, kihúztam a forgórészt az első pajzzsal, majd a forgórészt megfogtam a gömbleszedőmmel (kb. 1m-es biztonsági öv darab a gyárilag rajta lévő furatos fémlapkával + 5cm széles 50cm hosszú gumicsík, hogy tapadjon), kellett még az imbusz is. Így a kettő együtt elegendő volt ellentartani, a csavar meglazult.

Egyébként nem ma kezdtem a generátor (és néhány önindító) javítást. Az eddigi autóim: Moszkvics 412, Dacia, FIAT 128, FIAT RITMO 75 és hogy ne csak teljesen OFF legyen, BX 19D. Emlékeim szerint mindegyik generátor szíjtárcsa ékes volt, a korábbiaknál talán még az anya meglazulása elleni felhajlított biztosítólemez is volt. Ezekben csak kefét kellett cserélni, így a szíjtárcsát nem kellett levenni. A BX generátorban csapágyakat és csúszógyűrűt is cseréltem (méltatlankodtam is, van pofájuk ilyen vékonyat belerakni). De most már van Xantia (Mitsubishi) tapasztalat is :-) Ezen kb 0,1mm válla lett a csúszógyűrűnek a kefék kb félidőnél járnak, így valószínűleg igaz lehet a 216e km amit az autó órája mutat. A feszültségszabályozó ment tönkre, azt kell majd cserélnem.

üdv

Simi

Előzmény: zsekazst (32084)
sh1mano Creative Commons License 1 napja 0 0 32086

Szia Főnix!

Csakhogy ehhez másik készlet kéne, mert ehhez 12-es imbusz kell, a képen meg csak 8-as és 10-es van. De az sem lett volna elég, mert ekkora nyomatéktól simán elnyalódott volna az imbusz nyílás.

üdv

Simi

Előzmény: -P-h-o-e-n-i-X- (32085)
-P-h-o-e-n-i-X- Creative Commons License 1 napja 0 0 32085

Vagy beszerezhet egy generátor szerelőkészletet

:))))

zsekazst Creative Commons License 1 napja 0 0 32084

Szia,

nem aszért írtam, hogy sértődés essék!

Láttam már néhány generátort, de -eddig- mind jobbos volt és egyetlen egyben sem volt ék, még csak kúpos tengelyvég sem!

(ez a szgk. generátorokra értendő)

Ne fogd csőfogóval, se semmi mással a tárcsát, mert összebarmolod!

Elvileg az imbuszkulcs és egy megfelelő csőkulcs a nyerő, de a légkulcs is segíthet!

(de ha esetleg szétszeded előtte, kiveszed az állórészt a komplett hátsó pajzzsal együtt akkor a forgórész valóban megfogható jó nagy satuban és tuti lejön az anya)

T

Előzmény: sh1mano (32077)
halo13 Creative Commons License 2 napja 0 0 32083

Bocs! Ja , hogy Ő!

Előzmény: -P-h-o-e-n-i-X- (32080)
halo13 Creative Commons License 2 napja 0 0 32082

Szia!

Nincs aki felvegye mert a Fiatal Úr nem volt elérhető ! Elég sok program van most hegyén-hátán, (fesztiválok ..... inkább ott teszi a szépet a lányoknak. Mondjuk megértem.

Előzmény: -P-h-o-e-n-i-X- (32080)
FeZ_ Creative Commons License 3 napja 0 0 32081

Hűha ! :-O

Azért van ennél professzionálisabb megoldás is a leszerelésére. ;-)

Előzmény: halo13 (32079)
-P-h-o-e-n-i-X- Creative Commons License 3 napja 0 0 32080

Mond neki, hogy vegye fel videóra!

Légyszi, légyszi...   :)

Előzmény: halo13 (32079)
halo13 Creative Commons License 3 napja 0 0 32079

Ha jót akarsz magadnak, befogod a satuba, ráfogsz az ékszíjtárcsára egy rendes csőfogóval (vagy olajszűrő fogóval, ha kell még valamire a tárcsa) és légkulccsal balra lepörgeted. Egy pillanat az egész.

FeZ_ Creative Commons License 4 napja 0 0 32078

Jellemzően nincsen ék a generátor forgórész és az ékszíjtárcsa között. :-)

sh1mano Creative Commons License 4 napja 0 0 32077

Sziasztok!

FeZ_-nek köszi az infót. Az A003TA5591A Mitsubishi cikkszám mellett rajta van a 9630080280 gyári PSA cikkszám is, ezért gondolom, hogy egyforma a szíjtárcsa és a csavar is. A tengelyben lévő 12-es imbusz nyílás kibírja a meglazítás nyomatékát? Vagy úgy csinál, mint a kutyacsontnál, és kinyílik, ha nem járatod meg a rozsdás orsót menetmetszővel?

zsekazst-nak a logikám a következő volt: (Persze, hogy arra forog ez is) Feltételeztem, hogy a szíjtárcsa ékkel kapcsolódik a tengelyhez (mivel ez nem szabadonfutós, amely menetes, és ott egyértelmű, hogy jobbos). Ekkor pedig a motor indulásakor a szíj megtekeri a szíjtárcsát, tárcsa megtekeri a tengelyt, tengely megtekeri az anyát, de az a tehetetlensége miatt le akar tekeredni róla (ha jobbmenetes).

De most már tovább gondolva leállításkor pont rátekerné a tehetetlenség, így már nem merülne fel bennem sem, hogy talán nem jobbmenetes.

Dehát ez a fórum a kérdezésről szól, "akkó tanul a gyerök, ha kérdez", meg nagyobb hülyeségeket is kérdeztek már itt, ezért kérdeztem én is, mielőtt cselekednék.

üdv

Simi

Előzmény: zsekazst (32070)
FeZ_ Creative Commons License 4 napja 0 0 32076

Kirepedezik vagy kiszakad a közepe, esetleg eltörik !!! a szilent fém-anyaga ! :-O

A(z új) QH France-ot nem ismerem, de a régi QH egy angol csomagoló cég volt. 50-50% volt az esély, hogy jó vagy vacak alkatrészt csomagolnak be, akár ugyanarra a cikkszámra is.

Ezeket én mindig kirendeltem, megnéztem mi van benne és ha jó volt, akkor elhoztam, ha vacak, akkor meg ott maradt.

Pl. volt olyan, hogy Hondához gyári vezérmű görgőket csomagoltak, a gyári árának a harmadáért.

Azt hogy-hogy nem, elhoztam. :-D

Volt rengeteg ellenpélda is természetesen.

Előzmény: Gliga Péter (32075)
Gliga Péter Creative Commons License 4 napja 0 0 32075

Köszönöm a kimerítő választ!

Mi a véleményed a QH FRANCE ról?

Az általad említett hátsó nagy szilent lerohadásának mik a fő tünetei?

Előzmény: FeZ_ (32074)
FeZ_ Creative Commons License 4 napja 0 0 32074

Hát a Febi nem gyárt tisztességes csapágyat és gömbfejet se túl jót sajnos.

Ha minőségben gondolkodunk, akkor papíron a Lemförder és mondjuk a TRW jó minőség.

Sajnos a gyakorlatban már ez sem mindig igaz, de arányaiban még mindig a jobb minőségűek közé tartozik. (konkrétan ez utóbbit csak a Lemförderről írtam)

Csapágyból SNR, SKF, FAG, INA amik jó minőséget gyártanak. (azért lásd az előző zárójeles megjegyzést itt is :-( )

Szilentből pl. végig próbáltam szinte az összeset már az autókba, pl. hátsó nagy szilentből a Meyle kimagaslóan vizsgázott a többihez képest! (és ebben benne volt sajnos a Lemförder is), úgyhogy most elkezdem kipróbálni más termékeit is, hátha...... :-)

Esetleg te meg próbáld ki a stab' gömbfejét. Egy tapasztalattal gazdagabbak leszünk általa(d). :-D

Előzmény: Gliga Péter (32073)
Gliga Péter Creative Commons License 4 napja 0 0 32073

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem:

X2 stabilizátor karból, és lengőkar csapágyból B.A.-nál melyik márkát érdemes venni? febit ebből is kerülni?

illetve klíma kondenz víz kivezetését hogy lehet takarítani?

Segítségetek előre köszönöm.

zsekazst Creative Commons License 4 napja 0 0 32072

Szia,

köszönöm, szerintem is jól van összerakva!

(azért visszanéztem már jó pár régi fotót, mert ugye van ám mindenről bőven)

Igaziból lehet, hogy csak ki akartam szűrni kinek nincsen itt fogalma ezen témáról...sem...

Szóval, vettem volna én mást is, de csak ez volt, a bent lévő pedig igen csúnyán lóg már, rázza az elejét...mindegy, csak jó lenne ez is valameddig, de szopatnak...

Kiba...szom a kártyájukat holnap a pics.ba, aztán teleírom a panaszos könyvüket is szép és jó kívánságokkal anyukájuk irányába...

Hiába vennék én bármit is náluk, hülyék hozzá és kész!

(mondjuk a haver épp tegnap vett Thaliába jobbos gömbfejet a Lángtól olyat, hogy totál keresztben volt benne a menet, majd' elszédültem mire felcsavartam a helyére)

Nem is tudom, hol lehetne rendes alkatrészeket kapni?

T

Előzmény: FeZ_ (32071)
FeZ_ Creative Commons License 4 napja 0 0 32071

Jól van összerakva nálad, ők a hülyék. :-)

Már többször jártam én is így velük. :-(

De - mivel véletlenek nincsenek - ez azért történt, mert az Univerzum tudtodra akarta adni, hogy nem jó gömbfej típusokat akartál vásárolni. :-D Mindkettő felejtős.

Előzmény: zsekazst (32068)
zsekazst Creative Commons License 4 napja 0 0 32070

Szia,

most olvasom mi a gondod...

Neked mitől volna a forgásirány miatt "logikus a balos"?

Bakker... a motor előre forog, mint minden rendes motor...

Akkor pedig  a balos lefelé lazulna...a jobbos meg ráfelé húzódik...és jobbos is!

Micsoda hülyeség ez a balos történet?

Avagy Neked az óramutató járásával ellentétes irányban forogna a motorod?

(mondjuk akkor mindenhol minden anya magától lelazulna)

T

Előzmény: sh1mano (32065)
Rtx345 Creative Commons License 4 napja 0 0 32069

Szerintem nálad nem jó...bár nem másztam most be megnézni...

Előzmény: zsekazst (32068)
zsekazst Creative Commons License 4 napja 0 0 32068

Sziasztok Xanti-ás urak!

Kicsi segítséget kérnék -mindenkitől- ha lehet!

Vagy én hülyültem meg, vagy az igen tisztelt U...X !

Rendeltem ma egy balos kormány gömbfejet...kaptam jobbosat (febi)!!!

Kivertem...a balhét, telefonon...mondom "nékik" jobbosat kaptam, gép szétszedve, mozdulni nem tudok...

Ok, küldenek Moog-ban másikat...küldtek is...

Szintén jobbosat!!!

Most akkor nálam nem stimmel valami, vagy Ők a hülyék?

Nálam ez volna a bal oldal!

Látható mit küldtek...kétszer is!!!

Kb 1 éve párban vettem a kettőt!

Akkor is két egyformát kaptam...zacsek szerint pedig párban volt, jobbos, balos...akkor tuti volt melyiket kell kicserélni!

Most akkor melyik a balos?

Esetleg nálam van rosszul összerakva valami...vagy rajzoljam náluk teli vastag tollal a Panaszkönyvet?

Köszi urak!

T

buxantia Creative Commons License 5 napja 0 0 32067

Sziasztok!

Igen rég jártam erre, de most eladó lett a Xantiám. Majdnem 2 év műszaki van még rajta, de donornak se kutya...

https://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/xantia/citroen_xantia_1.8_sx_1.8i-9132853

FeZ_ Creative Commons License 5 napja 0 0 32066

100%-ig biztosat sajnos nem tudok mondani a konkrét generátorral kapcsolatban, mert ahhoz előttem kéne lennie, de az eddig szerelt több tucat PSA generátornál mindegyiken jobbmenetes volt a forgórész vége, gyártmánytól függetlenül.

Alternatív megoldásként esetleg hívd fel a Kelle Kft-t Budaörsön és a típus alapján - ha jó fejek - talán megmondják neked.

Előzmény: sh1mano (32065)
sh1mano Creative Commons License 5 napja 0 0 32065

Sziasztok!

A003TA5591A Mitsubishi generátorral (X2 1.9TD) bajlódott-e valaki? A szíjtárcsa rögzítő anya bal-, vagy jobbmenetes? A forgásirány miatt logikus lenne a balos.

köszi

Simi

edwin074 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 32064

Eladó bontott karosszéria elemek (4db oldalajtó, gépháztetö, hátsó ajtó, hátsó lökháritó) vörösmetál színüek XANTIA X2 HDI Kombi-ból (110 LE). Évjárat 1999, saját bontásból származik.

Ezen kivül 2db lufi (frontairbag) es meg jó pár motoralkatrész szintén eladó. Komplett hengerfej, valto nincs meg !

Lehetöleg egyben, reális áron.

Ha valakinek ilyen kocsija van és még évekig akarja használni annak biztosan megéri. Nekem is tartalékban voltak a cuccok eltéve, de 3 hónapja eladtam az enyémet. Elhozatal Èrdröl lehetséges. Ajánlatokat emailen keresztül várok. edwinacska kukac yahoo pont de

Rtx345 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 32063

Jah ,de esélyesebb a váltóban....

Előzmény: gori78 (32062)
gori78 Creative Commons License 2015.06.29 0 1 32062

tolatólámpa kapcsolót hol találom valahol az aksikörnyékén???

Előzmény: FeZ_ (32061)
FeZ_ Creative Commons License 2015.06.29 0 0 32061

A tolatólámpa kapcsoló rendben van ?

A rámenő csatiban kösd rövidre a két szálat! Ezután kipróbálva (gyújtáson) ha mégsem működik, akkor gyújtáson mérd meg,hogy az egyik szálban van-e áram !

Előzmény: gori78 (32060)
gori78 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 32060

Sziasztok xantia-1996  1.9 td tolalatólámpám nem működik és nem találom a hibát bitositék renben izzók jók valami javaslat hogy merre lehet a hiba előreis köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!