Keresés

Részletes keresés

diszbab13 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 7

A temetőn a sírkő /mükő/ résén beköltöztek a darazsak.mivel tudom kiirtani ? Már többször fújtam rájuk rovarirtót,de az csak a kinti bejáratnál lévőket öli meg .Nem akarom a sírt szétszedetni ezért.  Javaslatokat előre is köszönöm.A rést eddig észre sem vettem, annyira minimális.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.18 0 0 6

Majd előtte jól feljelentem magam, hátha elvisznek bilincsbe-vezetőszáron, majd a rögtönítélő bíróság példásan megbűntet, a társadalomra való különös veszélyesség okán.

Előzmény: fekyhetvenkettő (3)
lang49 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 5

Amennyiben darázsirtót keres itt egy megbízható cég!

http://www.darazsirtas.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.14 0 0 4
Tud valaki olyan darazsirto ceget akik meg is keresik a feszket egy ketemeletes haz tetejenel (maszni kell) ? Lehetoleg Bp-n.
fekyhetvenkettő Creative Commons License 2006.04.06 0 0 3

a lódarázs védett . ezért ezt ne nagyon hangoztasd

Előzmény: Egon14 (2)
Egon14 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 2
Mi egyszer egy lódarázs kolóniát ugy irtotunk ki, hogy foktuk a benzint, meg a disznópörkölőt, és elindultunk a csatába. Először leöntöttük benzinnel, ekkor indult meg az ellentámadás a darazsak részéről. De mink megelőztük őket, és lecsaptunk a pörkölővel. jó móka volt a maga részéről.  
ibrahim Creative Commons License 2004.06.19 0 0 1
Vagy hívj ki egy "egészségügyi gázmester"-t (asszem ez a hivatalos megnevezés :), másnéven rovarirtót. Mi anno a legyekkel küzdöttünk nagyon sokat, de 2 "kezelés" után egyelőre tartósnak látszik az eredmény - de ezt gyorsan le is kopogom.
A dolog előnye, hogy:
- sokkal hatékonyabb, profibb eszközökkel dolgoznak, mint amiket kereskedelmi forgalomban kapni lehet
- pontosan tudja, hogy mit csinál minimális a veszélye annak, hogy Téged agyoncsipkednek a darazsak
- a hosszútávú távoltartásra is tud tanácsot adni
Hátránya:
- valszeg drágább lesz, mint "házilagos módszerekkel" :\

Sok sikert ;)
ibrahim

Előzmény: Dovi (-)
toyota0007 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 0
Több javaslatom van. Kereskedelemben kaphatók különféle mechanikus darázscsapdák, amelyeket csalogató oldattal (sör és cukor és egy kanál ecet) feltöltesz és néhány helyre kiakasztod.Az oldatot hetente cseréled, az belefulladt rovarokat kiöntöd. A Bábolna Áruházban (Mázsa tér, Kőbánya) pedig kapható darázs és légycsapda egyben, amihez a dobozban kiszerelt csalogatóoldatot is adnak. Kb 600 ft egy doboz, amit háromszor tölthetsz fel. Ha mindez még mindig nem elég, vegyél VAPE darázsírtó sprayt és megfelelő távolságból fújd le vele a fészket. Ezután pedig ha eléred, akkor minden darázsfészket verj le, vagy piszkálj le.
Előzmény: Dovi (-)
Dovi Creative Commons License 2004.06.14 0 0 topiknyitó
Kellene nekem egy kis segítség.
Az utóbbi időben nagyon megszerettek minket a darazsak és számtalan fészket raktak a ház körül. Ez még nem is lenne baj, de egyre agresszívebbek.

Hogyan lehetne őket távol tartani? Hogyan lehetne elérni, hogy ne szeressék annyira a házunkat és közvetlen környékét?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!