Keresés

Részletes keresés

Maszatomi05 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 13935

Írtam e-mailt. Megkaptad?

Előzmény: tisztavíz_ (13933)
Maszatomi05 Creative Commons License 2016.12.04 0 1 13934

Felírtam, letilthatod.

Köszi

Előzmény: tisztavíz_ (13933)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.12.04 0 0 13933

Az email címem most látszik, ha felírtad, letiltom.

 

1.5 napi munkám+takarítás+a tüdőm bánja a csiszolást. A lakásban soha többet. A társasház folyosóján maszkban ma megcsiszoltam a maradékot. Két lemezt totál elszúrtak, annak már neki sem álltam, helyette újakat vágok. Talán így menthető. A bolt megérdemelné, hogy itt járassam le, de inkább emailben írom meg.

Előzmény: Maszatomi05 (13931)
dragonsdexter Creative Commons License 2016.12.04 0 0 13932

Meg tudá valaki mondani hol találok papírvastagság mérő (mikrométer)?

Maszatomi05 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 13931

tisztavíz_!

 

Hol vágattad a szürkéket Pécsett? Azok a darabok, amelyekkel nem tudsz már semmit sem kezdeni, milyen vastagságúak, nagyságúak? Van privát e-mail címed?

Előzmény: tisztavíz_ (13929)
dragonsdexter Creative Commons License 2016.12.03 0 0 13930

Sziasztok!


Pár hónappal ezelőtt jártam Coverlux-ban és tegnap Full papír kft üzletben voltam. Nagyon érdekes volt és elég nehéz volt választani. :-D

Coverluxban vettem - 1kg ragasztót, három vásznat és egy szürke lemezt.

A másik helyen Full papír kft. - két vásznat és egy oromszegőt vettem, elég drága volt, drágább mint Coverlux. Javasolom inkább a Coverluxot mert sokféle termék volt, nagyobb a választék, amikor beléptem a raktárba annyiféle cucc volt hogy csak kapkodtam a fejem és nem nagyon drága.

Igaz bőrt még nem találtam csak műbőrt láttam mindenféle színben, szépek olyan mint a selyem ezt kedvelem.

Igaz, a Corverlux-nak nincs webshopja, így nincs fotó, előre nem tudtam milyen lesz a választék. A másiknak (Full papír kft.)  láttam a weben a termékeit, kevesebb féle van, inkább drágább, jobb minőségű anyagok.

 

Meg tudá valaki mondani hol találok alumínium vonalzót, ami picit vastagabb  hogy ne csússzon és lapos. Max. 50 cm hosszú. Sugru-t is keresek, ez hasonló mint a gyanta ragasztó és akár formázni is lehet vele, gyorsan szárad aztán kemény lesz, ezt hol  találok?

tisztavíz_ Creative Commons License 2016.12.03 0 0 13929

A korábban írtakkal ellentétben mindenkit eltanácsolok a szürkelemez csiszolásától. Lakásban semmiképpen, de még műhelyben is csak elszívással és maszkban. Sokkal rosszabb mint a fa, száll a pora mindenhova álló levegő mellett is. Egyenesen kell levágni, ez az egyetlen normális megoldás.

 

A cégnek, aki levágta nekem a lemezeket ezúton is nagyon köszönöm a túlárazott, kókler munkát. Az élek ferdék, komplett köteg ferdén levágva, komplett köteg rossz méret, nagy része alulméretes, gyári sérült élek bennhagyva, horpadt lemezrészek. Ha még Pécsen észreveszem, visszavittem volna a fejükhöz vágni. Sőt, el sem kellett volna hozni. Írtam nekik, nem válaszoltak hetek óta.

Úgy gondoltam csiszolással kijavítom. A padlón, a lakás egyik sarkában álltam neki, hogy minimalizáljam a szálló port. Nem jött be. Rövid idő után már a lakás másik végében sem lehetett levegőt kapni. Órás takarítás, tetőtől talpig fürdés, holnap majd jön a többi. A ruhákat, amik ki voltak teregetve a lakásban szerintem újra kell mosni. Az orromból szürke jött, de még mindig úgy érzem tele az orrom, a szám és a tüdőm. Csak reménykedni merek benne, hogy ez távozik a tüdőből idővel.


Legközelebb olyan helyről veszem, ahol tudják mi az egyenes. Nem tudom mit csináljak a lemezekkel, legszívesebben kidobnám. Már most alulméretes, 1-2 millimétereket szikével nem tudok vágni, nagyobb vágással értemét veszti az egész. Nem akarom elvinni nyomdába, a sok utánajárás nekem ennyit nem ér meg, de szerintem nem is vállalná itt senki.

rferi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 13928

Ennek nem, mert ez nem azon az elven vág.

Ez olló, a másik, amiről beszéltem, pedig nem olló, hanem csak egy kés, nagy erővel maga mögött.

A kartonokhoz, vastag anyagokhoz olló kell.

Előzmény: tisztavíz_ (13926)
GPF Creative Commons License 2016.11.22 0 0 13927

A Pantonnál is levágják szépen.

Előzmény: tisztavíz_ (13926)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13926

Semmi mást nem találtam ezen a karos vágón kívül, ami elviszi a 3mm-es lemezt is. Ezek szerint ennek az élét is hamar kinyalná a szürkelemez? Ennyiért sem most sem később nem fogom megvenni, de talán lesz még jobb áron asztali karos vágó 3mm-es lemezhez.

 

Inkább fizetnék a vágásért mint én szenvedjek. A Papyrus teljesen megfelelne, csak ne 6000-ért küldenék el.

 

Ha a többi helyen nem tudják szépen levágni, akkor tényleg csak a szike marad. Szintén nem vágja tökéletesen, de legalább pontos méretben és kiszámítható hibával tudok vágni.

rferi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13925

Régebben nem voltak hajlandóak vágni sehol máshol, csak a Viharban, és csak karossal.

Ezek szerint lejjeb adták, vagy eladták a gépet, vagy mittomén :)

 

De 3mm vastag kartont a rendes késes vágóval vágni nem jó, mivel a vágáskor annál a levágandó anyag nem távozik a papír síkjából, hanem abban megmaradva elfelé távolodna tőle.

Csakhogy addig nem tud, amíg a 3mm-t el nem vágták, közben pedig a kés gyötri a papírt, mert tolná oldalra, a papír a kést, mert rettenetes vacak anyagból van, és semmi jó nem lesz belőle.

A vékony lapoknál tizedmilliméterenként eltávolodhat a késtől oldalra a már levágott lap, ilyen gond nincs.

Előzmény: GPF (13923)
GPF Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13924

Megkérdeztem.

A nagy vágógéppel vágják. Nem szeretik, de mint mondta  hölgy "nem kívánságműsor". És nem a vastag kartonnal lesz baj, ha nem éles a kés, hanem a vékony, szép papírokkal.

Előzmény: GPF (13923)
GPF Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13923

Én nem hiszem, de mindjárt felhívom és megkérdezem. A Thököly úton szoktam vágatni, szerintem ott nincs is karos vágó.

Előzmény: rferi (13922)
rferi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13922

Pantonnál is csak karos ollóval vágják, mert a könyvvágóollót pillanatok alatt vágja haza. Azzal épeszű ember nem vág ilyet.

Előzmény: GPF (13919)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13921

Igazatok lesz, nem egyszerű 3mm-es lemezt vágni. Két helyen is azt mondták, hogy nem szívesen vágnak, kiveszi a kés élét. A Papyrus 6000 forintért küld el bármit, nem éri meg (legfeljebb ha valaki elhozza és feladja nekem magánban). A Panton-t még megkérdezem, több ötletem nincs.

kuperta Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13920

A gépi ollónak brutális a leszorítása, és van egy vágási sebessége, mindegy mennyi lap van egymáson, a leeső elcsúszik kifelé.

Mivel "gyilkos" papír valószínű kézi ollóval vágták, ami nem szorít olyan erősen, lassabb a kés, van ideje deformálódni a papírnak, és általában nem is a legélesebb. 

Előzmény: GPF (13919)
GPF Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13919

Ja, azt nem. Csak 2.5-est. De egymásra rakják őket, vagy 10 centi vastag a kupac, amit átvágnak (a Papyrus-nál). A Pantonnál nem láttam, hogy vágják.

Előzmény: kuperta (13918)
kuperta Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13918

Szoktál 3 mm-es lemezt vágatni?

Előzmény: GPF (13917)
GPF Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13917

Ahol én szoktam vágatni, ott nincs ilyen hiba. Viszont a szürkelemez eszi a vágógép élét, nagyon gyakran kell éleztetniük. Lehet, hogy ahol te vágattál, ott nem tették ezt meg. Vagy nem olyan jó a gépük.

Előzmény: tisztavíz_ (13915)
kuperta Creative Commons License 2016.11.21 0 0 13916

Ha betosz egy 3 mm lemezbe egy éket, a leeső darabot deformálja, a leszorítás jó eséllyel megcsúszik. Az első a 45, a második a 15 fok.

 

Előzmény: tisztavíz_ (13915)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.11.20 0 0 13915

Sajnos átvételkor nem néztem meg a lemezeket. A lemez gyári élét leszámítva, a legtöbb él 10-20°-os eltéréssel, némelyik majdnem 45°-os eltéréssel van levágva a derékszöghöz. Nyomdai vágógép csinálhat ilyet? Ebből így nem lesz doboz, csak ha fél napig csiszolom és 2-3mm-el kisebbek lesznek a dobozok. Szikével tízszer szebbet vágtam.

tisztavíz_ Creative Commons License 2016.11.17 0 0 13914

Elírás volt, én is pont így gondoltam. Bár még az ecsetet sem szívesen öblítem a lefolyóba.

 

Pécsen találtam jó minőségű (egyenes) 3mm-es kötészeti lemezt, feldarabolják nyomdában ahogy kértem. Legalább ennyi vágást megúszok. Ugyanitt megrendeltem egy 25mm-es OLFA kést. Gondolom a 18mm-es  pengéje hajlong, azért nem tudtam vele merőlegesen vágni, bár lehet ezzel sem lesz jobb. Ők is azt mondják, hogy a kés ki fogja kezdeni az alumíniumot, így az ölesléc vágásra nem volt túl jó ötlet. Láttam 1m-es acélbetétes vonalzót, csak egy vékony csík acél volt benne, amellett egész biztosan nem tudnék merőlegesen vágni. A paszpartu vágó sem ilyenre lett kitalálva, sokkal lágyabb kartonra. Lassan elfogynak az ötleteim és marad a karos vágó.

Előzmény: GPF (13913)
GPF Creative Commons License 2016.11.14 0 0 13913

Én így mosom az eszközöket.

De nem öntöm a lefolyóba a maradék ragasztót. Azt inkább kidobom a szemétbe. (Márha van maradék.)

Előzmény: tisztavíz_ (13912)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.11.12 0 0 13912

Rosszul írtam, nem a lefolyóba önteni, csak leöblíteni a maradék ragasztót a munkaeszközökről (ecset, keverőpálca, edény, stb), hogy ne száradjon rá. Az ecsetet nem is tudom hogy máshogy lehetne kimosni. Vagy annyira ártalmas, hogy kerüljem el?

tisztavíz_ Creative Commons License 2016.11.12 0 0 13911

Megpróbáltam a vágást másképp. Nekiálltam darabolni egy kb. 15*15cm-es darab szürkelemezt az ölesléc magasabb (kb. 2cm-es) pereme mentén a szike pengéjét kitolva, az ölesléc peremének támasztva, hogy merőlegesen vezesse a pengét. Az utolsó vágásnál a mutatóujjammal is ellentartottam a pengét az öleslécnek. A vágáskép tökéletes. Ha nem nyomom rá és inkább többször vágok, nem keletkezik perem sem. Hiába a támasz, hat vágásból kétszer sikerült majdnem merőlegest vágnom, de csak majdnem, még mindig csiszolni kell. Nem tudom mit rontok el vagy csak ennyit lehet kihozni a szikés vágásból. Könyvborítóhoz bőven megfelel merőlegesnek, dobozhoz nem. A paszpartu vágó (vonalzó nélkül) nem olyan drága, szerintem az ölesléc 2cm-es pereme ezt is meg tudná vezetni. Talán még megpróbálkozom ezzel vagy marad a csiszolás.

 

Lenne egy kérdés. A bekevert tapétaragasztót egy hermetikusan záró dobozba tettem. Elvileg penészedésgátló is van benne. Eláll vagy dobjam ki? A Planatol-ra is értve lefolyóba szabad öblíteni a maradék ragasztót (ecsetet, munkaeszközöket) vagy ezt kerüljem el?

tisztavíz_ Creative Commons License 2016.11.12 0 0 13910

65+áfa egyébként, de az élhajtó, amire rá lehet tenni pont a duplájánál indul árban. Ennyiért már nem biztos, hogy megéri, főleg, hogy ezzel nem lehet pontosan vágni vékony papírt, csak a lemezt. Nem vagyok benne biztos, hogy tökéletesen működne szürkelemezzel, ki kellene próbálni. Akárhogy is, ez sem lakásba való, nekem pláne túlzás lenne. A sok tanakodás után azt gondolom, hogy az asztali karos vágó az egyszerű és biztos megoldás. De most erre sem tudok áldozi, ahogy időm engedi, tovább kísérletezem a szikés vágással.

Előzmény: rferi (13909)
rferi Creative Commons License 2016.11.11 0 0 13909

A szürkelemezhez szerintem az utolsónak berakott fotón levő kék lenne a jó.

Azzal a bádogosok dolgoznak, fémlemezeket vágnak vele, az jó lenne a kartonra.

Csak 65 ropi, ami kicsit sok lenne hobbi célra.

Előzmény: tisztavíz_ (13908)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.11.11 0 0 13908

Az OLFA is gyártotta rolling scissors néven. Itt és itt van két másik típus, ahogy látom még néhány fajta létezik.

 

Szürkelemezhez szerintem olyasmi kellene, mint ezek az ipari lemezvágó ollók, amiket linkeltél. Bár gondolom csak a példa kedvéért hoztad fel, de szerintem nem érdemes nekiállni gyártatni, sokkal többe kerülhet a végén. Ha találsz egyszerű megoldást, érdekelne.

Előzmény: rferi (13906)
karrier Creative Commons License 2016.11.10 0 0 13907

Emailem publikus, bármikor tudsz rá küldeni értesítést. De ha kipróbálnád a 2,5 mm-es lemezeddel, akkor hozz egyet!

Üdv

Dávid

Előzmény: tisztavíz_ (13886)
rferi Creative Commons License 2016.11.10 0 0 13906

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!