Keresés

Részletes keresés

Oldal Béla Creative Commons License 2023.11.30 0 0 66

az rengeteg

Előzmény: a tömeg az tömeg (63)
Oldal Béla Creative Commons License 2023.11.30 0 0 65

el kell adni oszt keresni kell valami olcsóbb lakást

Előzmény: fedina05 (53)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.11 0 0 64

Hidd el,ha ilyen egyszerű lenne a dolog akkor már rég eladtam volna.

Előzmény: zöldeskékek (62)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2022.12.16 -1 0 63

  Most a körúton Bp. 9,5e  ft  54 nm -re.

zöldeskékek Creative Commons License 2022.12.16 0 1 62

 Sommás ítélet,de lehet benne valami.

 El kell adni a szövetkezeti ingatlant.

 

Idejétmúlt már!

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.15 0 1 61

Szar rohadt semmirekellő semmirevaló naplopó szar az összes lakásszövetkezeti alkalmazott.Egy büdös rohadt fillért nem érdemelnek  azért hogy  egész nap az irodába vakarják a pinájukat meg verik a faszukat ezér nem jár fizetés ez itt már nem a szocializmus bzmg ébresztő ;-)

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.15 0 1 60

Nem minden esetbe vagy kötelels fizetni

Előzmény: Gyurco78 (55)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.15 0 1 59

nem négyzetméter alapján számolják el

Előzmény: SolnesN (58)
SolnesN Creative Commons License 2013.01.18 0 0 58

 Méltánytalan !

 Ki kell harcolni, hogy csak a felét számolják bele !

 

 Viszont ha minden lakáshoz van erkély, akkor nem oszt -szoroz.

 

Ezt nem tudhatjuk !!

Előzmény: imray (57)
imray Creative Commons License 2013.01.18 0 0 57

Sziasztok! Jól tudom, hogy a közös költséget a hasznos alapterület után kell fizetni? A mi alapító okiratunk csak alapterületet említ, amiben benne van a képen látható erkély (100%-os (homlokzatból kilógó) alapterülettel) - és ezért fizetek utána. - Nincs itt tévedés? Amellett, hogy három oldalról nyitott, egyik fele fölött semmi sincs (ahol van, ott a tetőtérnek az a része nyíulik ki, ami szintén nem számít lakóterületnek). Mi a véleményetek?

Dunit Creative Commons License 2012.09.10 0 0 56

 Rendkivül aránytalan.

 

Meg kéne nézni mire megy el !!

Előzmény: fedina05 (53)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 55

Mondjuk ha ez valamilyen hiteltartozás törlesztésére megy, akkor nincs más választás, fizetni kell. De csak működési költségre el nem tudom képzelni, mi lehet ennyi.

 

Előzmény: Gyurco78 (54)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 54

Picit sok...

A tulajdonosok (már ne haragudj) meg birkák, hogy nem változtatnak rajta.

 

Előzmény: fedina05 (53)
fedina05 Creative Commons License 2012.08.23 0 0 53

Dunakeszi, saját tulajdonú 64nm-es otp öröklakás, (jó pár éves) egyedi vízórás havi 29900FT!!!!!!!!!!!

Ehhez jön még a melegvíz aminek 900Ft m3-e a hideg 800Ft 

Se gáz se villany nincs benne a 29900Ft-ban csak a szemétszállítás és a felújítási alapba megy 30ft/nm. 

A takarításért is külön kell fizetni havi 750ft/ lakás.

A ház aljában cukrászda, pékség stb. 

Ha garázst szeretnél még többet fizess. 

Kérdem én, ez vajon reális???

Az előttem hozzászólók még jól járnak!!!

A ház 4 emeletes, lift nincs, se portás, se őrzés. 

Gyurco78 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 52

Az a 140ezer talán elég az ügyintézéshez, hogy a nemfizetők lakására menjen a jelzálog. Arra már talán észhez térnek.

Előzmény: SolnesN (51)
SolnesN Creative Commons License 2012.06.29 0 0 51

  9. ker Üllői út  - vízórás lakásoknál 130 ft /m2.

 sajnos a lakók harmada ezt se fizeti. A háznak van 1,4 millió kint lévősége, de tartozás nincs. Csak 140 eft a jelelegi készpénz.

 

A fene a sok potyázó nem fizetőbe !!

 

Épp a napokban volt közgyűlés és az emelésről kellett volna dönteni. Maradt minden a régiben,  mivel ha emelés lett volna, csak a fizetőkkel babrálnának ki !

 Ez a magyari valóság !!

Gyurco78 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 50

Miért kéne az ottlakás idejével arányosan fizetni? A ház ugyanúgy örgeszik, úgyanolyan mértékben amortizálódik, akkor is, ha hetente váltják egymást a tulajdonosok, akkor is, ha már 3 generáció óta ugyanazok lakják.

Előzmény: Axióma (46)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 49

1. Legalább nem fog a ház 10 év múlva ott állni, hogy nincs pénz még a lépcsőházat sem kifesteni.

2. Az is megoldás, hogy kitalálják, hogy most tetőfelújítás van, mindenki dobjon be félmillió forintot. Szerinted ez jobb?

3. Mértéke a közgyűlésen egyszerű többségi szavazattal változtatható, ezt nem a közös képviselő "találja ki", hanem a tulajdonosok, azaz a lakók.

4. Ezt a vásárlás előtt kellett volna megkérdezned, lehet, hogy az előző tulaj is sokallta, és eltitkolta. Legközelebb beszélj a közös képviselővel is, mielőtt lakást veszel.

 

Előzmény: Reene (45)
misuzu Creative Commons License 2012.06.14 0 0 48

13. kerület, régi téglalakás, 294ft/nm - vízórával!!! A közgyűlésre persze nem jutunk el, mert nem érünk oda a munkából. De gondolom ha eljutnánk, se tehetnénk sokat.

HangaDóra Creative Commons License 2010.11.16 0 0 47

http://www.tarsashazinfo.hu/torv.php

12/2001. Kormányrendelet 16.§

 

Előzmény: Axióma (46)
Axióma Creative Commons License 2010.11.16 0 0 46

Tudtommal torvenyileg kotelezo folyamatosan felujitasi alapot kepezni, de a merteke nincs meghatarozva. Ha jol ertem azt vitatod, hogy a felujitashoz te akkor is hozzajarulsz, ha nem a te tulajdonlasod alatt tortenik. Viszont a korabbi (akar odakoltozesed elotti) felujitasokat is elvezed, pedig azokba meg nem fizettel utolag...

Nyilvan spec. esetben lehet rosszul jarni, pont a felujitas elott koltozol el, es evekig lepcson jartal lift helyett hiaba fizettel, de azert nagysagrendileg helyesnek gondolom azt, hogy az ottlakas idejevel ara'nyos a hozzajarulas.

Előzmény: Reene (45)
Reene Creative Commons License 2010.11.15 0 0 45

Sziasztok!

kb egy hónapja vettünk társasházban egy 88m2-es tetőtéri lakást, ahol a közös költség 8855 ft.

de nálunk nem úgy van, hogy x ft/m2, hanem vannak bizonyos díjak, ami 4455ft. De ami engem érdekel az az, hogy van egy olyan ezeken a díjakon kívül, hogy felújítási alap, ami 50ft/m2, így ez eléggé megdobja, csak ez 4400 ft. és ezt mindig kell fizetni, nem csak felújítás előtt vagy után...

Valaki tudja ezt, hogy milyen jogon kér el a közös képviselő minden hónapban 4400 ft-ot, mikor tudtommal semmiféle felújításra nem készülünk? vagy akkor van valami szabály erre, hogy akkor x időn belül mindig történnie kell valami felújításnak. mert hát miért nyomjam én a pénzt mindig, ha nem történik semmi? Nekem ez elég büdös, és átverve érzem magam, mert eddig ahol én laktam albérletben, mindenhol csak ilyen 6000 ft volt max, persze nem ekkora lakásokban, de ha esetleg volt ilyen felújítási alap, akkor sem dobott ekkora összeget

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.26 0 0 44
Nálunk a VIII.kerületi társasházban a közös költség

Vízórás lakás esetében: 196Ft/m2
Vízóra nélküli lakás esetében: 280Ft/m2

A közös költség tartalmazza:
-heti 2 lépcsőháztakarítás
-járdatakarítás
-lépcsőházi világítás energiaköltség
-csatornadíj
-szemétdíj
-házbiztosítás díj
-néha napján egy kis látvány javítás ahol szükséges (vakolás, kapcsolócsere)
-vízdíj (amennyiben nincs vízóra)
-közös képviselő fizetése, meg gondolom a könyvelőé is

Lift nincs a 4 emeletes házban, a fűtés minden lakásnál egyedi.
KalásziM Creative Commons License 2010.10.24 0 0 43
  Ez tényleg brutális !!
Előzmény: petyat (38)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.24 0 0 42
ahol én lakok, a ház társasházként üzemel. A közös képviselő magánszemély, aki szintén a házban lakik.
Nálunk évente egyszer van gyűlés, és akkor szokták adni az előző év pénzügyi elszámolását, nyomtatott verzióban. Bélyegző nélkül, könyvelő, vagy bármilyen hivatalos személy hitelesítése nélkül.
Ez így szabályos? Máshol is így megy?
Csaba105 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 41
Sziasztok!

Mielőtt leírnám, végigolvastam az előttem hozzászólókat. Eléggé szélsőséges árakkal, és benne nyújtott szolgáltatással.

Én egy debreceni "új" építésű 86 lakásos társasházban lakom és jelenleg egységesen 7.000Ft/lakás, négyzetmétertől és tulajdoni hányadtól függetlenül. A ház téglaépítésű, egyedi gázfűtéses. 3emeletes lift mentes. Egyedi villany gázórával. Minden lakás rendelkezik vízórával. (bár itt hozzá kel tennem, hogy az egyedi órák fogyasztása nem egyezik a társasház Főmérőjén mért fogyasztásával). Egyenlőre még a társasháznak nincs külső bevételi forrása. Amikor a díjmegállapítás történt, akkor még a társasházunk úszott a közüzemi adósságokban (víz, villany és szemétszállítás mely nagyságrendileg több mint 500.000Ft volt!)

Tartalmazza:
- Takarítás ( heti 2 alkalommal),
- a szemetes konténereket kihúzzák az utcára és vissza.
- Tavasztól őszig havonta 1x, 2x ahogy a "gaz" nő kaszálják, mivel az épületek körül még van beépítetlen rész.
- Télen takarítják a havat.
- Szemét szállítás
- Közös Képviselő tisztelet díja.
- Társasház biztosítási díj.
- Az üzemeltetési költséget (közös áram, és a víz különbözet)
- Egyéb javítási és karbantartási költségeket.
- Egyéb költségek.

Hamarosan lakógyűlés, ahol ismét szó esik a közös költségről....
bedmasz Creative Commons License 2010.05.13 0 0 40

Sziasztok!

 

Dunakeszi Alag, 54 m2, új építésű, cirkós, 8 lakásos th.  - 5513 Ft.

Ami benne van:

szemétdíj, biztosítás, kk díja, lakáskassza, lépcsőházi villany, víz, plusz egyéb ügyviteli költségek, de az pár száz forint.

A th. vízszámlája tavalyi évben 62e Ft. ?????

Most készülnek emelni 6000 Ft-ra.

Szerintem sok, tekintve, hogy még a takarítást is a lakók csinálják. 

 

És minden lakás ugyanannyit fizet!

 

bm613 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 39
Soknak tűnik, bár nem derül ki, mi van benne. És ami még nagyon durva, az a különbség.
Előzmény: petyat (38)
petyat Creative Commons License 2010.05.13 0 0 38
Szerintetek is brutális, hogy egy Budapest VII. kerületi
kétszintes ház, (tehát lift nincs) közös költsége:

Vízóra nélkül 494/m2
Vízórával 260/m2

És még ezt emelni akarták, csak a lakóközösség leszavazta!
Kaelis Creative Commons License 2009.12.15 0 0 36
Hello,

Azt szeretném kérdezni hogy a 180 Ft/nm2 közös költséget soknak találjátok-e?
ebben kb szmétszállítás a közös tulajdonban lévő helyek biztosítása, lépcsőház világítása, takarítás meg persze közös képviselő díja van benne.
Víz-gáz-villany külön fizetem, csatornadíjat is tehát ez nincs benne.
Előre is köszönöm a válaszokat
(Debreceni társasházról van szó)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!