Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dx man Creative Commons License 2024.04.03 0 0 22321

Szia!

A nagynyomású szivattyúhoz tartozó gázolaj szabályozó szelep (IMV) lehet még elkoszolódva.

Ilyenkor nyom hibakódot is: P0087, P0088. Legalábbis a Delphi rendszerűnél, de a tiéd lehet, hogy Siemens befecskendezős (?)

Tipikusan torpan, mikor gyorsítanál, ill. az alapjárat egyenetlenné válik.

Csak egy tipp, hátha...

Előzmény: Bora Todorovic (22320)
Bora Todorovic Creative Commons License 2024.04.03 0 0 22320

Sziasztok!

 

Talán valaki tud segíteni tanáccsal, hogy hová forduljak: adott egy RHR motorkódú 2.0 Hdi, 2005-ös autó, időről időre elkezd rángatni, ilyenkor az alapjárat is ingadozik. EGR, porlasztók diagnosztika szerint rendben. Nehezíti a hibafeltárást, hogy ritkán jön elő a rángatás, sokszor 2000 km is eltelik két alkalom között (máskor meg két nap sem telik el és produkálja). Hidegen, melegen ugyanúgy. Nincs kormolás, nincs túlfogyasztás, teljesítményvesztés, leszámítva ezeket az alkalmakat normálisan működik. 

Amikor előjön a hiba, hiába nyomom le a gázpedált, csak nagyobb gázadásra reagál.

 

Volt már kiolvasva gyári szoftverrel, Bosch rendszerrel, legutoljára egy gázpedál jeladót sikerült kiolvasni hosszú idő után. Mielőtt ezt cserélném, tippeket kérnék, hová érdemes Budapest környékén vinni, ahol fel is tárják, hogy mi lehet az egyébként idegtépő hiba oka. 

 

Valaki tudna tanáccsal szolgálni, hová érdemes vinni egy ilyen öreg járgányt? 

 

Előre is köszönöm!

Hocsa1 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 22319

Sziasztok

Eladtam szeretett 407 HDI szedánomat. Eladóvá vált 4db tökéletes állapotú 16 collos acél felni ( Michelin nyári gumi van rajta, de régi)

Valamint eladó egy pár tető csomagtartó léc (Erős, Gombos féle)

Hívjatok privátban: 06 20 773 4541

Erik118 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 22318

Sziasztok!

Adott egy 2007-es Peugeot 407 sw, amivel olyan problémám lenne, hogy ha bármelyik utasoldali ajtót kinyitom akkor egyidejűleg kinyílik a csomagtartó is, illetve ha a kulccsal kinyitom az autót akkor is ugyanezt csinálja, viszont ha utána lecsukom és mégegyszer kinyitom az ajtót már nem csinálja csak egy idő elteltével. Szerintetek mi lehet a probléma?

Zolysys Creative Commons License 2024.01.03 0 0 22317

nincs

Előzmény: Bob226 (22316)
Bob226 Creative Commons License 2023.12.25 0 0 22316

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy 407 coupe tükörfűtésnek van külön biztosítéka? Egyik oldalon sem működik. 

Erik118 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 22315

Egy adott sebességnél(kb 60-nál) kezd el zúgni sebességtől függetlenül, folyamatosan. Bakra állítottuk a kocsit meghajtottuk kerekek nélkül és a difitől jött a búgó hang, tehát minden más kizárva.

Előzmény: WagonR SX7 (22314)
WagonR SX7 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 22314

Láttam már alaposan szétcseszett váltókat....

A dificsapágy a legritkábban szétmenő elemei a váltóknak.

 

Miből gondolod, hogy az ment szét?

 

Mondjuk...a legkönyebben "megközelíthető" része a váltónak....ebben az esetben.

Előzmény: Erik118 (22313)
Erik118 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 22313

Köszi a választ. Egyenlőre megpróbálkozok a sűrűbb olajjal hátha az segít rajta, ha nem akkor mehet a csere.

Előzmény: WagonR SX7 (22312)
WagonR SX7 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 22312

Lehet, de inkább a nem lehetetlen szint.

A hely szűkös.

Aknából vagy csáposról.

Ha a féltengelyeket kivetted, "már csak" a ház csavarjai tartják.

Az egyik szimmering beütős, a másik egy 4 csavaros fedélben van.

A konkrét kivétel és a berakás, ebben a helyzetben inkább 2 emberes.

Sajna csak két keze van az embernek, aztán tartani is a difit, meg a fedéllel játszani is...kicsit sok.

 

2.2-es benyásban....alaposan káromkodós vállalkozás.

Helyet kell nyerni hozzá.

Leakasztani a váltót a tartóról és kicsit előbbre fordítani, el a váztól.

Persze, ehez megkell bontani a kiröffencset, hogy ne feszüljön.

 

Ahogy látom a váltó mindben nagyjából ugyanolyan felépítésű.

 

Elvileg nem muszáj leakasztani a váltó tartóját, csak a hátsót és akkor kicsit lehet dönteni a hajtásegységet egy emelővel, hogy eltávolodjon a difiház a kasztnitól.

Előzmény: Erik118 (22311)
Erik118 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 22311

Sziasztok!

 

Valaki tudja esetleg, hogy a difi csapágycseréhez szét kell szedni a váltót is vagy lehet külön cserélni?

köszi előre is a válaszokat.

Zolysys Creative Commons License 2023.08.02 0 0 22310

Nem. Áll a rendszer
Meg kellnézni miért nem tölti be az oprendszert
Bp XIX ha megfelel megnézem

Előzmény: Alt255 (22309)
Alt255 Creative Commons License 2023.06.29 0 0 22309

Üdv!

 

Ez hihetetlen, szintén 2007 2.0 hdi, csak nagy kijelző szart be. Kiírja, hogy Peugeot, tökölődik, aztán újraindul mindig.

A fejegység aksija lehet a hunyó?

 

Köszi.

 

Renkogabor Creative Commons License 2023.06.28 0 0 22308

Sziasztok!

 

 

Valaki tudna segíteni eladó 407-es központi kijelzőben?

Ez a sima, alap narancssárga kijelző.

 

2007-es évjáratú 2.0 HDi-hez kellene. Teljesen megfőtt a jelenlegi kijelzőm a napon és szeretném kicserélni.

Sajnos így nem sok információ olvasható le róla. :) 

 

Köszönöm, előre is a segítséget.

 

R.G.

Csirkemalac Creative Commons License 2023.06.25 0 0 22307

Az előző hozzászólásom óta rájöttem, hogy a szerelő szimplán leszedte a terelőlapát állító motort, majd manuálisan átállította a terelőlapátot fűtés helyzetbe.

 

Most a visszafordítását próbálom megoldani, de sajnos nagyon nehezen tudok hozzáférni a műszerfal miatt. Nem igazán tudok rájönni, hogy a szerelő miként oldotta meg ezt kb. fél óra alatt.

Előzmény: Csirkemalac (22306)
Csirkemalac Creative Commons License 2023.06.23 0 0 22306

Sziasztok! A következő a problémám...

 

A télen voltam szervízben amiatt, mert az autóban nem működött fűtés (csak a hűtés/klíma funkcionált). A szerelő azt mondta, megnézi, én addig elugrottam a közeli áruházba. Kb. 30 perc múlva visszatértem a szervízbe, a szerelő épp rakta vissza a műszerfal alatt jobb oldalon a burkolatot. Ezt a részt: https://i.imgur.com/yqkXLA6.png

 

Azt mondta nekem, mivel nem tudom otthagyni az autót több napra, átmeneti megoldásként fullban felnyomta a fűtést (a klíma a hőmérséklet beállításra nem reagál többé, 11 fokon is a maximumon tolja a meleget), de majd térjek vissza ha melegebb lesz az idő és zavarni kezd majd a konstant fűtés, és akkor megjavítja rendesen.

 

Nos, mivel mindez külföldön történt és jelenleg nincs lehetőségem visszatérni a szervízbe, az a gondom, hogy állandó a fűtés az autóban. Ha lehúzom az ablakokat és kikapcsolom a klíma ventillátorát, akkor voltaképp tűrhető a dolog, viszont a műszerfal alatt még mindig irtó meleg van, ott nagyon fűt valami. Ez a rész forró: https://i.imgur.com/qjijwkN.png

 

És nyilván nem is tudom folyamatosan nyitva tartani az ablakot, pl. olyankor ha esik az eső.

 

Mielőtt még elvinném egy másik szervízbe arra gondoltam, hogy ha nem túl komplikált valamilyen módon visszaállítani a régi állapotba a klímát (a szerelő ugye fél órán belül felnyomta a fűtést), akkor megoldanám én. Valaki már említette nekem a terelőlapátot, hogy tuti azzal mókolt a szerelő, de nagyon kétlem, mert ahhoz nem lehet hozzáférni ott ahol ő leszedte a burkolatot, és nem is lehet fél óra alatt megpiszkálni.

 

Ötlet?

Renkogabor Creative Commons License 2023.06.22 0 0 22305

 

Szia.

A kijelző kapcsán írok.

Érdekelne, de az lenne a kérdésem, hogy a beszerelésben tudnál-e segíteni?

 

Egy 2007-es 2.0 HDi oroszlánom van már 13 éve és a szokásos hiba előjött, hogy a napon megfőtt a kijelzőm.

 

Néztem a cseréről videókat de lehet nem vállalnám be, nehogy nagyobb galibát csináljak. :) 

 

 

Köszönettel.

R.G

 

Előzmény: krisztian98 (21800)
KZsolio Creative Commons License 2023.06.18 0 0 22304

Esetleg nem szakadt a a relé testkábel ?

 

Ha a relét manuálban összezárod, és működik, akkor a reléhez menő kábeleknél lesz a gondod.

Előzmény: tiriptara (22303)
tiriptara Creative Commons License 2023.06.13 0 0 22303

Gyújtás nélkül vagyis relét kézzel össze zárom és a venti pörög, gyújtást rá adom kulcs el fordít és hiába zárom össze attól fogva le tilt valami, gondolom jó okkal.

Igen próbáltuk tesztel el indítani de nem reagált.

Előzmény: FeZ_ (22302)
FeZ_ Creative Commons License 2023.06.10 0 0 22302

Mit értesz azon, hogy "ha direktbe inditom gyujtás nélkül megy" ?

Aztán az is érdekelne, hogy az mit jelent, hogy "ha rá adom a gyujtást még direktbe se megy"

 

A villamossági szerelő diaggal elindította a hűtőventilátort ? Úgy működött ? 

 

 

 

Előzmény: tiriptara (22301)
tiriptara Creative Commons License 2023.06.09 0 0 22301

Sziasztok!!

 

Adott egy 407 sw 1.6 hdi 2008 peugeot amit már most láttot villamoság szerelö minden jó minden müködik de a hütö ventilátor nem megy!

Relé biztositékok ki cserélve hütöventilátor ki cserélve ha direktbe inditom gyujtás nélkül megy, de ha rá adom a gyujtást még direktbe se megy nem tudom mi tilthatja le? segitsetek kérlek mert meg vagyok löve !

KZsolio Creative Commons License 2023.03.30 0 0 22300

Köszi, ez egy fontos info.

 

Cserélhető a köteg?

Előzmény: Zolysys (22299)
Zolysys Creative Commons License 2023.03.30 0 0 22299

Más a köteg

Előzmény: KZsolio (22298)
KZsolio Creative Commons License 2023.03.24 0 0 22298

Szia,

 

Én úgy tudom, kompatibilis, csak fel kell tanítani.

 

Mivel azon tudod állítani a pl. a klímát is, ezért laptop nélkül nem fognék hozzá.

 

 

Előzmény: Lazig (22297)
Lazig Creative Commons License 2023.03.18 0 0 22297

,

Szokásos hiba előjött nem is a 407 es Peugeot ban konkrétan a kis kijelzőn alig látszik valami a hogy bejön a jó idő vagy elkezd fűteni.

Találtam egy nap is fejegységet nagy kijelzővel beépítőkerettel. Kompatibilis lehet az enyémmel hogy csak rá kell dugni?

RitaZoli Creative Commons License 2023.03.12 0 0 22296

Szép napot.Peugeot 407 coupe makulátlan hátsó ülések.Illetve első ülések amik felújítást igényelnek.Eladó.Színe bordó.Átvehető Fejér megyében.Ár 35 ezer.Elérhetőség:06 70 6032063

KZsolio Creative Commons License 2023.01.10 0 0 22295

Szia!

 

Gyári programmal nézték(Diagbox)?, mert ezeket csak azzal tudod normálisan értékelni.

 

 

Előzmény: Buddhacece (22293)
KZsolio Creative Commons License 2023.01.10 0 0 22294

Szia,

 

A rádió bekapcsoló gombra nem csinál semmit? Nincs nagyon bent a gomb?

 

Tipushiba, hogy a gomb belső részén eltörik a fül, és nem tudja benyomni a kapcsolót.

 

Ez akkor szokott csak kijönni, ha szervízbe viszed, vagy leveszed az akkusarut.

 

És azért, mert a rádió nem kapcsolódik ki, ha kihúzod a kulcsot, csak ha benyomod a gombot(a szervizek nagy része kikapcsolja a rádiót, ha beviszik a műhelybe az autót), vagy lehúzod az akkusarut.

Előzmény: cracovia (22292)
Buddhacece Creative Commons License 2023.01.10 0 0 22293

Sziasztok!Nem egyszerű problémára kérem a segítségeteket...

Tavaly vettem egy 2.0 benzines 2004-es 407-est.A vásárlás után egy hónappal EGR hibakódott dobott.A szerelő javaslatára a vezérléssel EGR szelepet is cseréltünk.

A hibakódot időnként mégis dobálta,többszörös hibakódtörlés után egy másik szerelőhöz vittem,aki addig állítgatta még letiltott a gép.A harmadik szerelő folytószelepet,MAP szenzort cserélt és üzemképessé tette,és a javaslatára,OFFoltattam az EGR-t és levakoltuk.Pár hét után újra dobálta a P0108 és P0400 hibakódokat,majd tegnap elment az alapjárat és el sem indult.Töröltük a hibakódokat,ma sikerült elindítani de rövid ideig jár és csak padlógázon.Az én kis hibakód olvasóm nem talál hibakódot.

Jó lenne ha valaki tudna segíteni mit tegyek,mert rengeteg pénzt költöttem rá és az autó nem megy.Köszönöm!

cracovia Creative Commons License 2022.12.26 0 0 22292

Sziasztok! Peugeot 407 2004-es 2.0-HDI tulajdonos vagyok, már vagy 12 éve hajtom a gépet, nagyobb gondom a kötelező cseréken kívül nem volt. Ma viszont beraktam a kb 1 hónapja kiszerelt akkumulátort a kocsiba, minden szép és jó, kivéve az autórádiót... A középkonzolon lévő gombokra egyáltalán nem reagál, csak a kormányról lehet vezérelni. Nem tudtam beállítani az időt, és a dátumot sem. Levettem kb 10 percre az akkusarukat, majd vissza, de semmi nem változott....Illetve ha bezárom a távvezérlővel a kocsit, bent a gyermekzár gombja felett középen villog egy piros LED... (azt is hiába kapcsolgattam ki-be...) Esetleg van valakinek tapasztalata mi a teendő? Előre is köszönöm a tippeket. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!