Keresés

Részletes keresés

Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.08 0 0 305

nem ért a ribanchoz=nem kért a ribancból

Előzmény: Shang_Tsung (304)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.08 0 0 304

ért=kért

Előzmény: Shang_Tsung (303)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.08 0 0 303

Isten mégis megb@ssz@ a Törvényt mikor neki úgy teccik. Jézusnak két prosti is volt a családfáján és egyiket se égette meg boszorkányságért. Vagy ott wan Nagypapi Júda ki meghúzta a menyét. Mert Onánnak volt stílusa és nem ért a ribanchoz. Útszéli ribanccal kúrt Júda és boldog karácsonyt!

Thámár tuti ronda wolt

Előzmény: polária (302)
polária Creative Commons License 2021.12.08 0 0 302

Isten nem egy tetszőlegesen akaró lény hanem T Ö R V É N Y.

A léttörvény neve indiában DHARMA ,utal rá távolrol a TÓRA az ujszüvetségben LOGOSZ.

 

Előzmény: Shang_Tsung (301)
Shang_Tsung Creative Commons License 2021.12.06 0 0 301

Gondolkodott e már más is azon, hogy az Isten gonosz? ami nem változtat azon, hogy Lucifer is az.

 

Isten megteremti az embert öncélúan, a saját játékszabályai szerint.

Majd ha az ember nem kér Istenből, akkor az átjácca az örök szenvedésnek, pokolnak. Lucifernek játszótársnak

rhemaáb Creative Commons License 2021.12.05 0 0 300

 

Lassul már nem folyó ,

kénköves tüzes tó :

ime a pokol.

Van kiut a mocsárbol ?

gázló rejteki átfolyó

uj mint forrás felbuggyanó ?

rhénai Creative Commons License 2021.02.27 0 0 299

1 moz 12

Ekkor Valaki tusakodott vele egészen hajnalhasadtáig.

De látta, hogy nem bír vele, ezért megütötte a csípője forgócsontját, és kificamodott Jákób csípőjének forgócsontja a tusakodás közben.  Akkor ezt mondta Jákóbnak: Bocsáss el, mert hajnalodik!

Ő azt felelte: Nem bocsátlak el, amíg meg nem áldasz engem.  Ekkor megkérdezte tőle: Mi a neved? Ő így felelt: Jákób. Erre azt mondta: Nem Jákób lesz ezután a neved, hanem Izráel, mert küzdöttél Istennel és emberekkel, és győztél. 

Jákób ezt kérte: Mondd meg nekem a nevedet! De ő ezt mondta: Miért kérdezed a nevemet? És megáldotta őt

Jákób Penúélnak nevezte el azt a helyet és ezt mondta: Bár láttam Istent színről színre, mégis életben maradtam.  Már sütött a nap, amikor átkelt Penúélnál, és sántított csípőjére.

polária Creative Commons License 2020.06.05 0 0 297

A probléma az hogy a görög AJON szót többnyzire rosszul forditják :))))

 

http://churchofgod.hu/content.php?act=korok_terve

 

polária Creative Commons License 2020.06.05 0 0 296

Nos az ugynevezett Égi, isteni itéletek között nemcsak a lepra kéztörés kullancscsipés ugatókutya van de mondjuk a pokolszerü ami a halál után többnyire.Tudtommal a gyilkos/öngyilkos számithat rá.....Goromba de egyszer végetér.Sok ember földi élete már önmagában pokol.

A vallások vitája csak az hogy ÖRÖK vagy IDŐLEGES.

Előzmény: nemkelltabu (294)
polária Creative Commons License 2020.06.05 0 0 295

Rengetegszer olvastam magabiztos kijelentéseket hogy lám a bibliában ez áll.meg az ellenkezője.

Nos rengeteg  egymást cáfoló rész is van sokfelé harsány fogalmazás örök üdv örök kárhozat nos a SZÓSZERINTI OLVASAT értelmezést válogatást igényel Pál apostol is irta Vizsgáljatok meg mindent a jót tartsátok meg.:)))

Nem készétel hanem mint egy spájz kamra konyha ahol rengeteg alapanyag és eszköz van de ennivaló nem igazán előbb ugyanis kinek-kinek mindenkinek sütnie és főznie kell ha lokomázni szeretne.

nemkelltabu Creative Commons License 2020.06.05 0 0 294

Bevallom, engem mostanában a halálközeli élmények beszámolói érdekelnének leginkább!

 

Nem rég linkeltek valamelyik topicba pár ilyen videót, nagyon érdekesek voltak!

Az egyiknek volt valamiféle pokol jellege. Na, az volt a "kakukktojás" a három közül.

Előzmény: polária (293)
polária Creative Commons License 2020.06.05 0 0 293

Seol , pokol , hádesz , kénköves tüzes tó,gyehenna.

Létezik halál utáni és testi életbeni változat is.

Természetesen nem tart örökké mert az sulyosan igazságtalan lenne különben is  véget nem érő büntetést feltételezni Istentől /aki a Szeretet és megbocsátás / logikátlan sőt sértés is.Egy időleges pokol is brutális szigor.

Előzmény: nemkelltabu (291)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.06.05 0 0 292

Jaaa, általában én sem igyekszem ezekre a gondolatokra fókuszálni!

Előzmény: Sgeck0 (290)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.06.05 0 0 291

Ahogy elébb már írtam, a poklot fordítják seolnak. De nem okoskodni akarok.

 

Amúgy félig egy cipőben járunk. Egyáltalán nem tudom, nem kerülök-e a kárhozatra?

Ennek ellenére próbálok önmagam lenni, és nem más! Nem megjátszani valami szentet...

Előzmény: Sgeck0 (289)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 290

Chak akkor félek, ha belegondolok. Ha nem gondolok, akkor el vagyok a földi pokolban és örülök, hogy még nem tartunk ott.

Előzmény: Sgeck0 (289)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 289

Én úgy tudtam, hogy a Seol a váróterem  és a pokol a tűznek tava Ítélet után. Akármi és akárhogy van, én kurvára nem érzem biztonságban a jövőm. Azért félek piszkosul.

 

Jel 20,15

És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.

Előzmény: nemkelltabu (288)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.06.05 0 0 288

A "váróterem" a seol, magyarul pokol.

 

Hallottam korábban egy BPA prédikációt, ahol azt mondták, a pokol nem az öntudatlan várakozás helye, hanem ahol az elkárhozottak mintegy előleget kapnak a "kénköves tóból"!

 

Hát, én sem vagyok nyugodt... :-)

Előzmény: Sgeck0 (287)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.06.05 0 0 287

Akkor nem seol, nem emléxem hogyan hívják a várótermet.

 

Mert ugye  a lelkek ítélete egy időben lesz, nem?

 

Félek, hogy apám rossz helyre került. kurvára félek. És ha belegondolok, akkor magam miatt is félni kezdek.

Előzmény: nemkelltabu (286)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.06.03 0 0 286

Egy kis fogalomzavarban vagy!

 

A 'seol' szót szokták pokolnak fordítani!

 

Persze ettől még a köztudatban a sokszor a kárhozatot azonosítják a pokollal.

 

De van egy olyan rész a Jelenésekben, hogy a pokol és a halál is bevettetik a tűznek tavába.

Előzmény: Sgeck0 (285)
Sgeck0 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 285

Tudtommal a halottak nem automatikusan mennek a pokolba.

 

Hanem egy Seol nevű furcsa helyen várakoznak a feltámadásra. Feltámadás után lesz az Ítélet, tudtommal és ha ott elégtelenre vizsgáznak, csak akkor mennek a pokolba.

Ha wolt már akkor bocs.

 

Ha tévedek, akkor is bocs.

Előzmény: Barthez (-)
rhemaáb Creative Commons License 2019.05.21 0 0 284

A cölibátusz hülyeség vannak azonban talpraesett derék emberek és ezt komolyan mondom :

Pistike ácsorog a piroslámpás ház előtt Kijön onnan egy férfi. A gyerek megszólal:
- Bibíí, bácsíí! Tudom ám, hogy hol voltál!
- Psssszt! Nesze egy százas, ne szólj róla senkinek, !
A férfi elindul, a gyerek utána. Egy házhoz érnek, ahol a férfi kulcsot vesz elő, mire a gyerek:
- Bibíí, bácsíí! Már azt is tuom, hogy hol laksz!
- Pssszt! itt van még két százas, ne szólj róla senkinek!
Pistike hazamegy, de nem tudja magában tartani a dolgokat, elmeséli a nagymamának, hogy milyen könnyen szerzett zsebpénzt. A nagymama ráripakodik:
- Ejnye Ilyet nem illik csinálni. Szépen elsétálsz a templomba, a pénzt bedobod a perselybe, azután meggyónod ezt a bűnt!
Pistike elmegy, bedobja a pénzt, beül a gyóntatószékbe, ahol kinyílik az ablak, mire a gyerek:
- Bibíí, bácsíí! Most már azt is tudom, hogy hol dolgozol...

nemkelltabu Creative Commons License 2019.05.16 0 0 283

Jó, akkor elsősorban az emberhez szólok. :-)

 

Tőled idézek, korábbi hsz.-odból:

 

"...Ha egy tolvaj mögött egy méterre ott állna egy rendőr aki azonnal lecsapna, ha a tolvaj lopni készülne, lopna valaki?

Senki..."

 

A lelkiismeretünk mindig ott áll mögöttünk, és sok esetben jelez is. Merünk mégis sok esetben ellene tenni (mármint a lelkiismeretünk szava ellenére cselekedni)? Igen...

 

"...Isten pedig aki mindent lát, még az ember gondolatait is, és a büntetés a legszörnyűbb örök kárhozat, meg égés a pokolban..."

 

A lelkiismeretünk pedig mindent lát, még a saját gondolatainkat is. Milyen érzés lehet egy olyan világban létezni, ahol azok a tényezők, amelyek rávettek minket arra, hogy ne hallgassunk a lelkiismeretünkre, egyszeriben értelmezhetetlenekké, vagy visszataszítóan bagatellekké váltak, a lelkiismeretünk hangja azonban továbbra is ott cseng a "fülünkben". Milyen érzés lehet ebben a világban annak tudata, hogy visszamenőleg már semmit, de semmit nem tudunk megváltoztatni! Még azt sem tudjuk mondani, hogy sajnálom, nem akartam, bocsánat! 

Mert már csak tudatunk van, de cselekedni már nem tudunk...

Vajon ki lehet jutni ebből a pokolból..?

Előzmény: 3x megszólaló kakas (282)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2019.05.15 0 0 282

Elsősorban az ember, utána a teológus.

Előzmény: nemkelltabu (281)
nemkelltabu Creative Commons License 2019.05.14 0 0 281

Szia!

 

Ne haragudj, kérdezhetek valamit?

Belőled itt most a teológus beszélt,vagy az ember(barát)? ;-)

Előzmény: 3x megszólaló kakas (279)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.13 0 0 280

"Isten pedig aki mindent lát, még az ember gondolatait is, és a büntetés a legszörnyűbb örök kárhozat, meg égés a pokolban, merne egy pap is bűnt elkövetni?

Bizony ők a leghitetlenebbek, csak takaródznak a Bibliával, megtévesztik azokat az embereket akik kevésbé ismerik a Bibliát,"

 

Ez nagyon igaz!! Ki volna az a marha, aki bűnt követne el, ha biztos lenne benne, hogy automatikusan és miden pardon nélküli örök megtorlás következne? Ha Ádámnak és Évának a tudás fája megdézsmálása előtt valaki a Paradicsomba pár órás videóban levetítette volna, hogy tettük következménye milyen szörnyű lesz, akkor inkább kezüket harapták volna le, mintsem szakítsanak a fáról. Vagy inkább Ádám a farkát vágta volna le, mintsem gyermeket nemzen. 

Előzmény: 3x megszólaló kakas (279)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2019.05.12 0 0 279

„köztük lehetnek olyanok, akik mindennek ellenére olyan életet élnek, amelyben ösztönösen is a Jézusi elveket valósítják meg, mivel a lelkiismeretük ezt diktálja. Ezekről írta '6Boci' fórumtárs is, meg én is, hogy az ilyenek -szerintünk- nem fognak a pokolban (vagy a gyehennán) sínylődni, noha névleg talán ateistának mondhatnánk őket.”

 

Szia!

 

Minden az értelmezéstől függ.

Ha valaki, kizárólag a Biblia alapján értelmez, az bizony nem tehet olyan megállapításokat, amit nem igazol a Biblia.

Ez a bűn esetében is így van,

Gondolhatom én, hogy bűn a lopás, meg az ölés, de a Biblia ezt másképpen írja.

A Biblia szerint a hitetlenség a bűn, ha valaki nem hisz isten szavának.

A Tízparancsolat esetében elsőre arra gondolok, hogy az ölés a bűn, ezért kapok érte büntetést.

De biblikusan az ölés egy profán közönséges emberi bűn, ami az emberi törvénykezésre tartozik.

Amikor valaki megszegi a Tízparancsolatot, például öl, isten szerint nem azzal követett el bűnt, hogy ölt, hanem, hogy nem hitt isten szavának, aki megtiltotta az ölést.

Tehát hitetlen volt.

Minél kevésbé tartozok egy felekezethez, annál több lehetőségem van a Biblia szabad értelmezésére.

Ez okból legszabadabban az ateisták értelmezhetnek, mert őket végkép nem köti semmilyen szabály.

Erre mondhatjuk azt, hogy ha a Biblia isten szava, akkor azt nem lehet többféle módon értelmezni, csak egyféleképpen.

Na de tényleg isten szava a Biblia?

Ha az lenne, akkor egyetlen összefüggő „levél” lenne, amit egy időben, egy módon küldött el az isten.

De nem így volt.

A Biblia egy kanonizált mű, több ember, több alkotásból a saját elképzelésük szerint válogatta össze.

Tehát nem isten szavát olvassuk a Bibliában, hanem bizonyos emberek elképzelését, hogy mi lehet szerintük az isten szava.

Ez bizony óriási különbség.

E miatt van, hogy minél jobban ismeri valaki a Bibliát, annál kevésbé hisz benne.

Ezért követnek el a papok, egyházi személyek a számukhoz képest rengeteg bűnt.

Ha egy tolvaj mögött egy méterre ott állna egy rendőr aki azonnal lecsapna, ha a tolvaj lopni készülne, lopna valaki?

Senki.

Isten pedig aki mindent lát, még az ember gondolatait is, és a büntetés a legszörnyűbb örök kárhozat, meg égés a pokolban, merne egy pap is bűnt elkövetni?

Bizony ők a leghitetlenebbek, csak takaródznak a Bibliával, megtévesztik azokat az embereket akik kevésbé ismerik a Bibliát,

Előzmény: nemkelltabu (278)
nemkelltabu Creative Commons License 2019.05.10 0 0 278

Szervusz kedves 'Kakas'!

Rég' beszélgettünk utoljára! :-)

 

Kezdem azzal, hogy az egyházról, mint olyanról, nekem is megvan a magam véleménye. (Nyitottam is erről egy topicot korábban, ami ugyan elég hamar elcsöndesült, de alkalmasint még elő fogom rángatni...)

 

Tehát itt most próbáljuk inkább megközelíteni tisztán az Isten üzenetét, függetlenül attól, hogy a különféle felekezetek hogyan interpretálják azt.

Saját megértési kísérletemnél mindig törekszem arra, hogy ez az egész lehetőleg ne legyen túlteologizálva, hanem a hétköznapi ember számára is érthető, befogadható, mi több, netán logikus is legyen!

Ebből kifolyólag jobban szeretem a 'hit' helyett a 'bizalom' szót használni, ugyanis -véleményem szerint- pont annyiban árnyalja tovább a szó értelmét, amennyire szükséges.

 

No, mindezek után rátérve az általad leírtakra, nem értek egyet azzal a csoportosítással, hogy létezik 'profán' bűn, valamint 'bibliai' bűn. Ezzel egyáltalán nem értek egyet!

Véleményem szerint csak 'bűn' létezik, és ez elsősorban az általad 'profán'-nak nevezett bűnöket takarja. Az általad 'bibliai' -nak nevezett bűn, azaz a hitetlenség, inkább csak "kijelzője" lehet annak, hogy valaki mennyire mélyen van benne az előbbi, azaz a 'profán' kategóriában.

Egyszerűbben fogalmazva, ha valaki nagyon is tudatosan van benne olyan dolgokban, amelyekről a saját lelkiismerete is azt sugallja, hogy ezek bizony ellentétesek Jézus tanításaival, akkor az ilyen illető nem nagyon fog tudni bízni Jézusban addig, amég fel nem hagy azokkal a bizonyos dolgokkal.

 

Persze létezhet, és bizonnyal létezik is sok olyan ember, akik -nem utolsó sorban némely felekezet "áldásos" tevékenysége nyomán- teljesen félreértik a (keresztények) Istenéről szóló tanítást, illetve a Jézusról szóló tanításokat, épp ezért névleg elutasítják Istent és Jézust. De köztük lehetnek olyanok, akik mindennek ellenére olyan életet élnek, amelyben ösztönösen is a Jézusi elveket valósítják meg, mivel a lelkiismeretük ezt diktálja. Ezekről írta '6Boci' fórumtárs is, meg én is, hogy az ilyenek -szerintünk- nem fognak a pokolban (vagy a gyehennán) sínylődni, noha névleg talán ateistának mondhatnánk őket.

 

No, hát én valahogy így gondolom eztetetetet..... ;-)

 

Üdv: T 

Előzmény: 3x megszólaló kakas (277)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2019.05.10 0 0 277

"Személyes véleményem szerint a keresztény hit legfontosabb üzenete, a megváltás, a lelkiismeret megtisztításáról szól(na)."

 

 

Ez az egész egy jó nagy átverés.

A szerencsétlen hívek 99 %-a nem tudja, hogy mit jelent a bibliai igazság, meg a bibliai bűn fogalma. Ezért azt sem tudják, hogy mitől lesznek megváltva,

Ezt az egyház alaposan ki is használja, és megtéveszti a híveket.

A hívek azt hiszik, hogy a Krisztusban való hit megvált a profán bűnöktől.

De ez tévedés!

A Krisztusban való hit a bibliai bűntől vált meg.

A bibliai bűn meg a hitetlenség. (nem a paráznaság, gyilkosság, lopás, stb.)

Ádám és Éva bűne a hitetlenség volt. hogy nem hittek istennek.

Miért hagyja az egyház az embereket ebben a tévedésükben?

Azért mert az emberek a profán bűneiktől szeretnének megváltást kapni, a hitetlenség nem érdekli őket. Az, hogy nem követik Jézus tanítását, szintén a hitetlenség jele.

Az egyház a népszerűségének megőrzése miatt, hajlandó az embereket ebben a tévedésükben hagyni.

 

A bűn a hitetlenség Istenben. „A bűn az, hogy nem hisznek énbennem:”

Az igazság esetében szintén nem az ember igazságára kell gondolni, hanem az istenére.

Ez az igazság úgy áll helyre, hogy megint hisznek az istennek

„És hitt az Úrnak és tulajdoníttaték az őnéki igazságul.” (1Móz 15,6)

 

Amikor Jézus magára veszi a bűnt (meghal a kereszten), nem az emberi profán bűnöket veszi magára, hanem az Istennel szembeni emberi hitetlenséget vállalja fel, ami megakadályozza ennek a bűnnek az eltörlését, megbocsátását. Azért támadt fel Isten döntése nyomán, hogy a feltámadása ténye megváltsa az embereket a hitetlenségükből.

A feltámadásával nyilvánvalóvá lesz az igazság. Azért mert az eddig hitetlen emberben, újra hit ébred Istenben, látva Jézus feltámadását.

Előzmény: nemkelltabu (276)
nemkelltabu Creative Commons License 2019.05.09 0 0 276

...Hogy tovább gombolyítsam a fonalat: Azért itt -szerintem- adódna egy kérdés! Mi szükség van a hitre, ha úgy is mindenki a lelkiismerete szerint ítéltetik meg?

 

Személyes véleményem szerint a keresztény hit legfontosabb üzenete, a megváltás, a lelkiismeret megtisztításáról szól(na).

Mert a nem tiszta lelkiismeret csak újabb olyan dolgokat szül, ami méginkább ellenkezik a (saját) lelkiismerettel, amiből kifolyólag aztán a lelkiismeret méginkább eltapostatik...   

Előzmény: nemkelltabu (275)
nemkelltabu Creative Commons License 2019.05.09 0 1 275

Szép napot!

 

Utolsó bekezdéseddel maximálisan egyetértek! 

(Magamban úgy szoktam fogalmazni, hogy földi halálunk után a lelkiismeretünk válik a legérzékenyebb érzékszervünkké... Az itteni előzményeket figyelembe véve hozzátenném, hogy a szándékosan eltaposott lelkiismeret is feléled, beélesedik újra! És alighanem számon kér... )

Előzmény: 6Boci (273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!