Keresés

Részletes keresés

viricsi Creative Commons License 2011.05.31 0 0 12007

"...Persze, lehet hogy a BPA csinálja jól, és az a "pár" europai reptér a hülye..."

 

Esetleg el lehet gondolkodni azon, hogy azt a pár európai repteret megtámogatják a saját országaik, mert tudják azt, hogy ezt a pénzt bőven visszahozzák az idefuvarozott túristák az országnak.

Nálunk meg mindenki úgy gondolja, hogy a reptér finanszírozzon, te meg majd jól érzed magad. Bizonyára említették már, a repteret nem azért üzemeltetik, hogy elfáradjanak és nem is azért, hogy O'Leary bácsi 5 centtel nagyobb nyereséget könyvelhessen el, hanem azért, hogy nyereséget termeljen a saját befektetőinek.

Egy sz.rul fizető légitársaságra nem a reptének van szüksége, hanem az országnak van az általuk szállított utasokra. Ha ezt az egyszerű matekot majd megfizetik, akkor majd bizonyára ismét lesz Ryan gép Ferihegyen.

Előzmény: Törölt nick (12005)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 12006

Szerintem pedig v-one benne fantázia, eddig legfeljebb csak a hordásoknak nem tetszett. Viszont ha jobban megnézed nem olyan előnyleten a fotó, bár lehet a piros ruci nekem sem állna olyan jól. :)

Előzmény: Törölt nick (12001)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 12005

Ha Te mondod:))) Valahogy nem csak BTS nyal tövig O'Leary bácsinak. Sztem vannak még páran Europában. Tudod, lehet szidni, de akkor is 272 gépet üzemeltet jelen pillanatban, mindezt nyereségesen, hovatovább a csóró magyarnak is megfizethetően. Még mit szeretnél O'Learytől? Ami most jön fikció: Nem lennék biztos benne, hogy egy magyar ULC valamelyik vezetője, - kihasználva a kapcsolatait - nem tett alá a Ryannak BPA-n. Nem mondom h így történt de valahogy azt mutatják a tények, hogy mindenütt - ha talán nem is szeretik, de - elfogadják "O'Leary feltételeit" Lehet, hogy ők tudnak valamit amit a BPA nem? Ez is lehet. Persze, lehet hogy a BPA csinálja jól, és az a "pár" europai reptér a hülye. Én fenntartom, hogy nem vagyok tévedhetetlen, de ezt a szitut, amit itt felvázoltam, nagyon életszerűtlennek érzem.

Ami az árakat illeti. Te is tudod, hogy mindig van jobb. De - és komolyan mondom - kalapot le az ember előtt, ha megcsinálja BTS-LPA -t szállással, bérautóval, 1 hétre 32500-ból. Full respect.

Előzmény: R2R (12004)
R2R Creative Commons License 2011.05.31 0 0 12004

azért ne legyél elszállva, pár topikkal odébb ezt megcsinálják btsből feleennyiért...

budról meg ki is kell jutni btsbe.

a fantasztikus bts tövig nyal a ryanairnek, mert ha ő otthagyja akkor annyi a nagy tót repülésnek. O Leary azt csinál velük amit akar. Itt is nyomta a süket dumát, hogy a reptér de csúnyán bánt vele, pedig ő 20(!) új uticélt szeretne nyitni, de drága neki bud. pont akkor amikor az új desztiket ingyenességgel támogatta az airport.

 

mellesleg meg pont nem érdekel már a véleményed, ugyanazt szajkózod, bár már néhányan megcáfoltak.

 

vergilia te fikanick :) mehehehehe :)

Előzmény: Törölt nick (12003)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 12003

Megy is ne aggódj. Láttad mostanában BTS-t? Felújították, szépen meg van csinálva, megy a légkondi, stb. Lassan pofánvágja AP2-t is:)))) Régen valóban elég putri volt. De az igazság az, hogy akármilyen is, bőven kompenzálja a Ryanair által adott igen baráti ár.... Most foglalatam egy ismerős házaspárnak. BTS-LPA - az általad, ha jól értem, a végletekig lenézett Ryanairrel - október eleje. Repjeggyel, bérautóval, szállással kijött 65000 Ft ra az egy hét. Tedd már meg nekem, hogy ezt BUD-ról összehozod...Nem melleselg mi is Ryanair, igaz PSA - TFS, most június 13án. Szállással, repjeggyel, benzinnel, parkolódíjjal, bérautóval, 2 HÉT, 85000FT. Szóval én kérek elnézést..... 

Előzmény: Törölt nick (12000)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 12002

Nos, a magyarnak nincs versenyhelyzet. Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy pl. hány magyar használja rendszeresen VIE, BTS reptereket. Ugye abban azért egyetértünk, hogy mást  - a távolság miatt - nem igazán tekinthetünk konkurrenciának. A magyar emberek többségének, nincs olyan kártyája sem, amivel internetes tranzakciót tudna kezdeményezni, továbbá jó része digitális analfabéta, és angolul egy kukkot sem beszél. Ennek fényében, mitől ne lenne BPA monopol helyzetben? 

Előzmény: Törölt nick (11996)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 12001

Ha már személyeskedünk...Valamiért utáloma fikanickeket. De ez legyen az én bajom... Az, hogy vannak emberek, akik szótlanul eltűrik, hogy kvázi "szétszo.assák" őket, az meg az ő bajuk. Én mindenesetre felemelem a hangom. Talán egyszer átgondolják, hogy nem csak a szigorításokat, hanem a működő modelleket is átveszik venni a tőlünk nyugatra levő "vadkapitalisták" -tól... Mellesleg pont az érkezésről beszéltem AP2-n, pont arról, hogy a taxisok nem tudnak felmenni, merthogy csak pepita teheti meg. De mind1 is...

Előzmény: Törölt nick (11999)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 12000

Igaz, a győri reptér nagy konkurenciája a budapestinek, ez jó volt. Mikor reptérről beszélünk próbálj kicsit az országhatáron áttekinteni. Aki Győrben él és azért nem jön Ferihegyre mert nem lehet az érkező szintre behajtani, akkor az ilyen menjen Pozsonyba Ryanair-ezni... :)

Előzmény: uhb129b (11997)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11999

Az indulásra fel lehet menni és elvileg keddig lesz ez a nagy felhajtás. Typhoonteam-mal ne foglalkoz, folyamatosan butaságokat beszél. Az érkezőre rég nem lehet bemenni, Főtaxi óta ott a behajtani tilos.

 

Holnaptól megy a Malév a 2B-re? Kíváncsi leszek a terhelésre, szerintem délután a 2B fog jobban dübörögni.

 

Előzmény: Törölt nick (11996)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11998

Az indulásra igen,az érkezésre nem.

Előzmény: Törölt nick (11996)
uhb129b Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11997

Miért lenne monopol helyzetben? Eddig úgy tudtam, hogy a térségben elég nagy versenyhelyzet van, nem nevezném ezt monopol helyzetnek.

 

Te bizonyára Győrben laksz, nem Debrecenben. :-)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Monopoly

Előzmény: Törölt nick (11996)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11996

Fura fazon vagy.

Miért lenne monopol helyzetben? Eddig úgy tudtam, hogy a térségben elég nagy versenyhelyzet van, nem nevezném ezt monopol helyzetnek. Visszaél az erőfölényével? Ezt nem értem. BPA bünteti az utasokat a lépcsőzéssel? :) Tegnap mindenki fel tudott jönni a 2-esre, senkit nem zavartak el, se autóst, se taxist.

Előzmény: Törölt nick (11994)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11995

Nem,ez a döcögős parkolás egyik "eredménye".

Előzmény: perselus (11992)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11994

http://www.mfor.hu/cikkek/_Csak_engedellyel_behajtas____a_versenyhivatalhoz_fordulnak_a_taxisok.html  Azért ez is vicces. Bár, én személy szerint utálom a taxisokat, de ez valóban egy szemét húzás. Ha vki rendel taxit, mert pl. van céges taxikártyája, céges szerződés írja elő, hogy milyen taxit használhat, - hozzátszem, egyre gyakoribb- akkor a BPA bünteti a lépcsőzéssel - arról már ne is beszéljünk, ha szakad az eső hozzá - mert nem a főtaxit használja. A taxisról már ne is beszéljünk. Szóval nagyon úgy néz ki, hogy egy monopolhelyzetben levő cég, visszaél az erőfölényével.  

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11993
Előzmény: Törölt nick (11989)
perselus Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11992

Lehet, hogy ezért volt döcögős a parkolás?

Eljárást indított a rendőrség taxisok ellen

Május 26-án több taxi szándékos lassú haladásával akadályozta a repülőtérre vezető út forgalmát. Tovább »

forrás: Index.hu

Ramius Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11991

Na ez az a gondolatmenet, amely szerintem már offtopik irányba indul. Mégpedig azért, mert itt már nem a reptér ügyeit kellene boncolgatnunk, hanem arról kellene beszélnünk, hogy mlyen érdekek mozgatják a bábokat a táblán, és akkor hamar eljutnánk oda, hogy arról beszéljünk, hogy a Rendőrség a kézenfekvő megoldás (értsd: aki kiszáll a taxiból és elmegy "vadászni, azt lekapcsolják és megbüntetik + elhajtják + bevonják a taxisengedélyét 3 napra, 1 hétre, 1 hónapra) helyett próbál valami mást elérni. Ez az, amiben szerintem vita nélkül kitör az egyetértés a topikban, de attól még ennek boncolgatása érzésem szerint offtopik.

Szerintem ne tegyük!

Előzmény: Törölt nick (11988)
uhb129b Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11990

Jelentem, kipróbáltam a T1-előtti gyorsparkolós 5 perces rokon kidobást, és műkódött. Igaz, szinte semmi forgalom nem volt.

 

Csak az nem volt világos, hogy miért van a parkoló közepén fölemelve 5-6 kicsi cölöp, amelyek meggátolják, hogy egyenesen lehessen a parkolón áthaladni? Így egy hurkot kellett tenni a parkoló kocsik közt, a cölöpöket kikerülendő.

 

De egyébként úgy tűnt, csak én bajlódom a szabályok betartásával. A reptéri minibusz, meg a szuzukis családok pont ugyanúgy megálltak az épület előtt, ahogy a korábbi évtizedekben azt megszokták.

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11989

A kinyúló folyosók és az Airport Hotel mikor készülnek el? Na és az új terminálépületek? Gondolom, az új terminálok lesznek a 2-es és a 3-as, a mostani 2A-2B pedig 4A-4B lesz, a reptérre érkező utasoknak megfelelő növekvő számozás érdekében.

Előzmény: Törölt nick (11976)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11988

Azt gondolom, hogy ap1-nél is elég lenne 1-2 jelen pillanatban a micsodáit vakargató, lófráló, rendőr a ház elé. Várakozni tilos tábla, 2 perces kiegészítő tábla, folyamatos rendőri jelenlét. DE azt korrektül. rendőr egyszer szól, fél perc múlva büntet. Aki nem tudja az épület előtt 2 percen belül kirakni a családot, azt igenis büntesse meg a rendőr. Hidd el megtanulnák, nagyon gyorsan, hogy az nem gyorsparkoló. Aki pedig otthagyja az autót, azt máris elszállítani. Pont.

Előzmény: Ramius (11983)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11987

Igen. A nagyon fontos névváltoztatás mellet, talán erre is kellett volna alkotni vmi rendeletet/törvényt, akármit...

Előzmény: viricsi (11974)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11986

Szia Viricsi:)) Rég láttalak:) Pont egy hete voltam AP1-en. Igazából példás rend van. Az emberek, akik kihozzák a rokonukat szívnak. Ellenben az "offisöl takszidrájver" gyönyörű piros-fehér-zöld laminált akármivel a nyakában remekül érzi magát odabent. Ami a parkolást illeti, teljesen igazad van. Szolgáltaba kellene állítani egy rendörségi autószállítót. AP1 nél jobb oldalt a tábla alatt, 2 nél amit Te mondtál, stb. El kell szállítani őket, +50000 Ft büntetés. DE! Azokat az embereket, akik valóban a családot/barátot/ akárkit visznek ki a géphez, nem kellene feleslegesen vegzálni. Ez a parkolóba való beterelés agyhalott 5let. Gondolkodni kellene hogyan lehet JÓL megoldani. Az illetékeseknek ki kellene menni 1-2 europai reptérre, és megnézni hogyan is kell működni ennek..

Előzmény: viricsi (11971)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11985

Én azt gondolom, hogy ez a tehetetlenség, nemtörődömség. Egyszerűbb a kollektív szankció, minthogy allkokáljunk embert, energiát, és tisztességesen megoldjuk a feladatot. Kedvenc mondásom: "Nem sokkal nehezebb egy feladatot jól megoldani, és valahogy mindenképpen meg kell csinálni."

Előzmény: Utas2 (11969)
Ramius Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11984

A példa rossz! Merthogy a pályaudvarokat nem lehet úgy lezárni, mint a repteret, lévén szervesen beépültek a városba. Ha le lehetne kayarítani, már lenne kizárólagos partner... :-(((

Előzmény: Gulliver utazik (11980)
Ramius Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11983

Ricsikém, az a helyzet, hogy az Alkotmány és a Rendőrségi tv. miatt kell megtennie.

A Rendőrségnek nem csak az a feladata, hogy fülön csípje azt, aki már rosszalkodott, hanem köteles megelőzni is a tvsértést!!! Lásd pl. a focimeccsek: egy stadionban van a meccs, ami - általában - egy kft. vagy rt. tulajdonában vagy kezelésében áll. Nem csak akkor vonul ki a rendőrség, amikor már püföli egymást a sok paraszt, hanem a meccs (már nem a foci, hanem a püfölés) előtt órákkal felvonulnak, szétválasztanak, terelnek, satöbbi. Tehát olyan kényszerítő intézkedéseket foganatosítanak, amelyek a személyes szabadságodat korlátozzák, holott azzal, hogy elmész egy focimeccsre, még az égadta világon semmilyen törvényt sem sértesz, azaz, elvileg semmi alap sincs arra, hogy téged a rendőr vegzáljon. Mi több, akár azt is megtehetnék, és a Rendőrségnek szava se lehetne, hogy pl. a Fradi jobbközép meg a Dózsa ultrái mondjuk a Népstadiban sakkmintában üljenek le. És így is lenne, ha nem lennének azok az előzmények,  amelyket ismerünk. Minden meccsel nagyobb balhé volt.

(Pl. 86-ban, Tatabányán a fedett lelátón a legfelső sorban üldögéltünk Laci barátommal meg a faterjával - szegény, Isten nyugosztalja. Ott volt árnyék. Velünk szembe, a nyitott lelátón meg sütött a nap ezerrel. Ráadásul ott ugye pont szembe. Mi meg - ződfehér póló, sál, satyi - néztük, hogy mindeni ződfehérben van - velünk szemben. Előttünk meg háromezer kemény bányásznyak. És nem ettek meg minket, amikor örültünk a győzelemnek. Na, ha akkoriban volt összesen 10 rendőr egy meccsen, akkor már tömeges rendőri jelenlétről volt szó...)

 

 

Summa summarum, az eljárás jogi alapjával nem hogy semmi baj nincs, de éppen hogy nagyon is rendben van.

 

Más kérdés a helyzet kialakulásához vezető út és a megvalósítás módja.

 

Na itt már lehet polemizálni! Csak szerintem ezt már nem ebben a topikban kell...

 

 

(Azt meg csak zárójelben: a BA-nak az égadta világon semmiféle joga sincs "rendet tartani" - már a klotyik suvickolásától eltekintve. Semmiféle törvény sem hatalmazza fel ilyesmire. Bűncselekmény esetén a civil biztonsági szolgálat is kizárólag csak a Rendőrség haladéktalan értesítéséig, illetőleg a Rendőrség megérkezéséig "intézkedhet". Aki ezt esetlegesen nem tudja, az hamar kellemetlen helyzetben találhatja magát. Önbíráskodás, személyes szabadság korlátozása, hasonlók. Komoly, hosszú éveket lehet kapni érte. Mondjuk kis szerencsével Bucika celatársa lehet az illető...)

Előzmény: viricsi (11974)
viricsi Creative Commons License 2011.05.31 0 0 11982

Khmmm.

Ugye azt akartad írni, hogy NEM tart rendet? Ha tartana, akkor rend lenne! Holnap, befelé menet, ha nem felejtem el, készítek néhány képet a ferihegyi megálló előtti, néhai gyepfelületről.

Előzmény: Gulliver utazik (11980)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 11981

Nem a városrészt nevezték át, hanem a repülőtér kapott saját nevet, így már nem az ott lévő városrész alapján hícják. Ha a városrészt Liszt Ferencnek hívnák, akkor a repülőtér Liszt Ferenc-i repülőtér lenne.

Előzmény: Törölt nick (11978)
Gulliver utazik Creative Commons License 2011.05.30 0 0 11980

Ricsi, a pályaudvarokon is a rendőrség tart rendet. Ott legfeljebb annyival egyszerűbb a helyzet, hogy a MÁV nem kötött egyetlen társasággal sem kizárólagos szerződést - egyébként annyiból helyesen, hogy így nem hozza szerződéses hátrányba a tisztességes, de más cégekhez tartozó taxisokat. 

Előzmény: viricsi (11974)
Gulliver utazik Creative Commons License 2011.05.30 0 0 11979

Ezek a képek inkább az ideális állapotot mutatják: csápok a terminálon, állóhelyek a cargo előtt. Csudijó lesz, ha megépül! :)

Előzmény: Törölt nick (11976)
viricsi Creative Commons License 2011.05.30 0 0 11977

Miért, van már "Liszt Ferenc" felirat?

Előzmény: Törölt nick (11975)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!