Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11962

Mit mondjak. Ez elég sz@r volt...Vmi jobb nincs?

Előzmény: Törölt nick (11961)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11961

Előzmény: Törölt nick (11959)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11960

Semmi gond, csak vitatkozunk:)

 

Előzmény: Leszállópálya (11958)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11959

Akik AP1-ről repülnek, jellemzően spórolni szeretnének. Ellenkező esetben kimenne ap2 re, felülne egy qatarra és elrepülne akárhova. Lehet, hogy mi konzervatívak vagyunk, de mindig kiviszik a családtagok egymást, akárhonnan is induljunk. Minket is vitt már ki a család VIE-be, BTS-be. Hadd ne kelljen ezeket a szokásokat megváltoztatni, mert pár igen okos ember romba kívánja dönteni az autós közlekedést a reptéren. Hadd ne kelljen a taxisnak, minibuszosnak pluszba fizetni, amikor a szűk családban csak 7 db autó van. Nem szeretm amikor kiforgatják a szavaimat: sosem állítottam h a világ legjobb városa Bécs. Egyszerűen szeretem azt a repteret. Tudod, ott még most is megállunk az ajtó előtt kivesszük a csomagokat, puszi-puszi, mi be, anyósomék haza. Ilyen egyszerű. És igen, nézz szét az országban: mindenütt lehúznak. Menj le a Balatonra, vidd el a feleséged nőgyógyászhoz, stb. Persze, elég az is, ha csak utasként megjelensz a Lisztferihegy Szkájkúrt Élményterminál Nemzetközi Repülőtér-en. :)

Előzmény: Törölt nick (11957)
Leszállópálya Creative Commons License 2011.05.27 -1 0 11958

Kéretik a társas kommunikációt megfelelő színvonalon tartani, mert takarítás lesz vége!

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11957

Ja, például megkéred a taxist vagy a minibuszost hogy vigyen ki a reptérre, hisz' ezért vannak. Miért rángatnád ki a családod 3:30-kor a reptérre, mikor van ennél sokkal kényelmesebb megoldás is?

Mindezt annak tudatában hogy tisztában vagy azzal, hogy az általad megfogalmazott "tetű banda" úgyis lehúz a drága parkolással, ócska pizzáival és a "világ legdrágább reptéri illetékievel", ócska szolgáltatásaival. Bezzeg a világ legjobb városában Bécsben, ahol még a 2 perc ingyen parkolás is több mint nálunk az öt és az ottani rendőrök is ugyanúgy megbüntetnek csak nem havi 350 hanem 1700 eurót visznek haza, szóval ott tényleg minden más. Nem is értem miért élsz egy olyan "tetű" országban ahol nem érzed jól magad? Vagy inkább nem tudsz beilleszkedni? Hidd el máshol se menne ez neked ilyen gondolkodással.

Előzmény: Törölt nick (11951)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11956

Nem akarom magam eladni. A hócipőm tele van azzal, hogy egyes cégek - és nemcsak a reptérre gondolok - visszaélve a monopóliumukkal, sarcolják az állampolgárokat. Látatlanba fogadok Veled, hogy ha egy ilyen Bécsben történne meg, hogy az autósoknak egy parkolóban kellene vesztegelni, mert egy hozzá nem értő vki, csinált egy tervet, ami matematikailag! már elve halott, továbbá még fizetni is kell nekik a reptér hibájából, másnap fejek hullanának.  Tudod, hol van 1-2 cég eltévedve, mint pl. a BP Airport is? Még mindig azt hiszik, hogy mi vagyunk értük.

Előzmény: Törölt nick (11955)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11955

Arról van szó, hogy jössz a saját elméleteddel, a sajátos megnyílvánulásoddal (tetüzéseddel) és meg vagy sértve, ha akadnak akik nincsenek veled egy véleményen. Ha észrevételed van valakivel szemben, akkor lehet nem kéne ráborítani az asztalt? Esetleg mégis megteszed, akkor ne lepődj meg a következményeken.

Lehet jó amit mondasz és ha lenne stílusod még igazat is adnának, de így nehéz lesz magad eladni.

Előzmény: Törölt nick (11954)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11954

Tehát a problémát azzal kezeljük, hogy az asztal alá seperjük, és aki esetleg fel meri hozni, azt tiltjuk. Értelek. Csak sajnos, én nem az a fajta vagyok, aki ezt meg tudja emészteni...

Előzmény: Törölt nick (11953)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11953

"Felírtam a facebookjukra is, ki is vágtak:))) Ezt a tetű bandát gyerekek."

 

Eddig azt hittem, csak engem zavar a viselkedésed és a dolgokra való rálátásod/reagálásod, de ez az eseted megerősített abban, hogy nem! Jól tették. :)) Ha ezt a stílust folytatod lassan innen is kivágnak, legalábbis remélem. ;)

Előzmény: Törölt nick (11952)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11952

Felírtam a facebookjukra is, ki is vágtak:))) Ezt a tetű bandát gyerekek. Kultúrált országokban ilyenkor mea culpa van, és elkezdenek dolgozni a megoldáson, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő. A nyilvános bocsánatkérésről már nem is beszélek... 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 11951

Pontosan erre számított a reptér. Ugye reggel mennek általában a wizzek. 3-4. Indulnak 6 körül, ergo 4-5 között kinnt kéne lenni. Hajnalban BKV? Felejtős. A többség megkér vkit, hogy vigye ki. 4x mondjuk számoljunk csak  165 emberrel, az 660 fő. ha páran mégis BKV, vonat stb, a többség akkor is autóval jön. 2 sorompó, én átlag 15 sec-et számolok egy autóra /jóindultaú vagyok, nagyon!/ az 8 kocsi /perc 30 perc alatt 240 kocsi. Valakinek kérdése?:))

Előzmény: Törölt nick (11947)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11950

És valóban,a T2 érkező karéját hajnalban rendőrsorfal zárta le,az induláson meg bójákkal lezárták a wellnessparkolót.Tele volt az egész terminál rendőrökkel,FBÖ-sökkel meg Civil Biztonsági Szolgálatosokkal.Állítólag a citadellás versenyző mára igérte a nagy visszatérését,azért volt a majré.

Előzmény: Törölt nick (11917)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11949

Nem is akarok érteni hozzá, viszont nem beszélek hülyeségeket. :)

Előzmény: uhb129b (11948)
uhb129b Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11948

Engem nem győztél meg azzal, hogy a Transport Research Laboratory-ra hivatkozol, hogy Budapesten van Európa legdrágább repülőtere.

 

Nem kötelező értened az iparághoz...

Előzmény: Törölt nick (11946)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11947

A tíz perc talán elég lesz,de a ma hajnali debütálása a rendszernek elég botrányosra sikeredett a T1-en.Minden érkezőt betereltek a parkolóba,akik azután szép dugót képeztek a kihajtásnál,jó részüknek elfogyott az öt perc,visszatolatni a többi mögöttük állótól már nem tudtak,így ma mindenki 710 forintért hagyta el a parkolót,akár gyors volt,akár lassú.

Előzmény: Törölt nick (11936)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11946

Engem nem győztél meg azzal, hogy a Transport Research Laboratory-ra hivatkozol, hogy Budapesten van Európa legdrágább repülőtere.

Arra meg ne alapozz, hogy 5 perc oké, de mi lesz ha nem. Egyébként igazad van, valóban nem 5 perc lesz, hanem 10. :)

Előzmény: uhb129b (11944)
uhb129b Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11945

te azt gondolod hogy a kopasztás a cél pedig nem így van

 

Hát, pedig én nem tudok másra gondolni, amikor a nyitott ég alatt parkolásért az ember annyit fizet, mint egy belvárosi mélygarázsban.

 

Ja, és egyébként érdemes megnézni, hogy Heathrow-n a családtag kirakása ingyenes ("drop-off" alatt szerepel):

 

http://www.heathrowairport.com/portal/page/Heathrow^General^To+and+from+Heathrow^Heathrow+parking+options/9bd59a5c2de32010VgnVCM100000147e120a____/448c6a4c7f1b0010V

 

 

Előzmény: BJ (11924)
uhb129b Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11944

5 perc igérete??? ez nem igéret. tény. ha csak kihozza valaki a barátját-bárkit, 5 perc pont elég és max 15méter plussz séta

 

Feltételezve, hogy semmi nem tartja föl az illetőt... Gondolok itt szerencsétlenkedő más autósra, nem működő parkoló gépre, stb. Ja, és azt is fel kell tételeznünk, hogy a nyomás alatt álló menedzsment nem dönt egyik nap úgy, hogy az az 5 perc mégsem jár ingyen...

 

 

amig a bal szélsőbe engedélyezett volt a megállás, nem a várakozás, addig mindenki ( tisztelet a kivételnek ) leszarta a kresz ide vonatkozó szabályait, bezárta az autót majd eltünt a terminálon, néha úgy hogy másodikként állt be, lehetett legózni annak aki el akart menni.

 

És mióta szokás a kreszt be nem tartók hibáját a többiek megfejésével orvosolni?

 

 

a reptér újabb lehúzása... állandóan azt hajtogatjátok, európa legdrágább reptere... mondjuk ezt még senki nem támasztotta alá, de mindegy...

 

Keress utána! Egy Transport Research Laboratory nevű (TRL-nek rövidített) cég szokott olyan összehasonlításokat készíteni, amelyek a repterek árait vetik össze. Bécs a világ legdrágább repterei között van. Ferihegy pedig Bécset szokta utánozni.

Előzmény: R2R (11910)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11943

Ha megnézed a parkolót, a hátsó traktus gyakorlatilag üres. Kialakítanék 2x2 sávot teljes hosszában. A belső két sávban buszok, hiénák, a külső kettőben az autóval érkező utasok.

Előzmény: Törölt nick (11939)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11942

"A T2-n fent ugye megépítették a kacsaúsztatót"

 

Tudod milyen nehéz volt megépíteni úgy, hogy a sok víz egy helyre gyűljön össze, és ott is maradjon? Élményterminál mellé wellness részleg is tartozik és végre elKÉSZült. :)

Előzmény: BJ (11941)
BJ Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11941

a bécsi rendszert majd akkor lehet itt megcsinálni ha osztrák rendőrök állnak a T1 előtt

Előzmény: Törölt nick (11937)
BJ Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11940

szép bizony :-)

Előzmény: Törölt nick (11934)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11939

Wake Up!!

Budapesten 5 percig ingyenes a parkolás, az kevesebb mint a 2? Vagy az a bajod miért nem 2 mint Bécsben?

R2R lelépte a távolságot, ha 37 lépés neked nagy távolság és az a bajod, hogy sokat kell gyalogolnod, akkor szerintem ne a reptérben keresd a problémát. Az egyesen igazad van be kell állni a parkolóba, de ha csak kipakolsz és mész tovább, akkor az is ingyenes.

 

Fikázni az már láttuk nagyon tudsz, de hogyan oldanád meg a parkolást kb 1400 utas egyidőben indulásának részére? Tegyük fel egy része taxival jön, egy része busszal, vonattal, de van aki autóval (legyen mondjuk 150 autó/20 perc) és mind azt a 15 parkoló helyet szeretné használni egyszerre. Mindezt úgy kérnénk, hogy ne legyen a közlekedésben fennakadás. Erre neked mi a javaslatod?

 

 

Előzmény: Törölt nick (11937)
R2R Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11938

akkor én most besokaltam...

bakker milyen sírás lenne, ha a rendőr mindenkit büntetne...

a sok egysejtű, amelyik még egy fapados jegyet se képes lefoglalni  meg telesírná a homárt. " jaj, 50000 lett a parkolás a reptéren. igaz hogy a rendőr büntetett meg, de akkor is a Malév fizesse vissza! mert én csak kiraktam a családot, amig becsekkoltak és a biztit is megvártam, na de ki nem?"

 

jóccakát.

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11937

Igaz. NA pontosan azt kellene mint VIE-n. Ott simán megállhatsz kitenni az utasaidat. DE! Próbálj meg 2 percnél tovább ottmaradni, v otthagyni az autód. AZonnal ott a rendőr. Na ezt kellene itt is. Nem az a megoldás, hogy - mert tehetetlen farok a reptér vezetése - kollektív szankció van. Nem azzal van bajom, hogy a parkolóból sétálni kell, vagy h be kell hajtani a parkolóba. Az elintézés módjával van a bajom.  

Előzmény: perselus (11930)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11936

Jelenleg 5 perc a várakozási idő, ez nem sokára 10 perc lesz, ezidő után viszont mindenki fizetni fog mint a katonatiszt. Nem lesz kibúvó, sumák taxisok, parkoló őr kikerülése, pótdíj kiszabások, viszont ekkora káosz sem lesz mint ami most szokott lenni a csúcsforgalomban.

Előzmény: Törölt nick (11918)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11935

Az 50m-en belüli megállás tényleg reális, ingyenes, nem értem egyesek nyavajgását

Előzmény: R2R (11932)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11934

Szép ez a repülő:

R2R Creative Commons License 2011.05.26 0 0 11933

amúgy zárójelben, ma inkább a shortot ajánlanám, nem a fenti gyorsparkolót...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!