Keresés

Részletes keresés

vio_p Creative Commons License 2011.12.28 0 0 19

Kedves guaaa29

 

MOst akadtam ra egy forumbeirasodra, az Optometrista Foiskola I. evf.-rol. Sokminden megeshet, kb, hogy mar nem aktiv a felhasznaloneved, azert en egyet probalok :)

Ugy irtad, hogy optometrista vagy/voltal es joideje a szakmaban. Ez azert fontos, mert en ugy 2 honapja kerultem kozel ehhez a szakmahoz es nagyon sok homalyos resz van meg szamomra. Arra gondoltam, hogy mivel Neked kb minden a kisujjadban van mar, a segitsegedet kernem, hogy "tisztuljon a kep" :)

Remenykedem, hogy eljutott hozzad a "bekoszonolevelem" :D  :) :)

 

Ha van valasz, kuldd el :)

 

Szep napot kivanok!

 

 

Viola

Előzmény: guaaa29 (3)
krokodil 12 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 18
Szasztok!
Megkérdezném,hogy melyik suliban lehet optometristának tanulni?Nem nagyon találtam olyat.És hogy kell valamiből felvételizni?tantárgy. Köszi
Belusss Creative Commons License 2009.03.26 0 0 17
Sziasztok!

Nem nagyon olvasott ez a fórum, ahogy látom, de próba szerencse. Szakdogát írok egy gép automatizálásáról és ismertetnem kellene hozzá a (távcső)lencse gyártásának technológiai folyamatát, és a gond, hogy sehol nem találok anyagot, ha valaki tudna segíteni, némi e-tananyaggal nagyon boldog lennék. Köszi
Krizsi77 Creative Commons License 2006.03.22 0 0 16
Sziasztok Kollégák!

Örülök, hogy ennyien látogatjátok ezt a fórumot! :)
Nem baj, majd mégegyszer megemlítem a suliban.


karawan -nak üzenem, hogy majd utána érdeklődünk. (kb.: 38.000 Ft/hó).

üdv.

Krizsi
Zsönidep Creative Commons License 2006.02.18 0 0 15

Üdv,

 

a különböző háztartási eszközök állapotjelzője régen mindig pirosan világított (tv, monitor stb.) ezeket egy ideje elkezdték lecserélni valami noenkék színre. Mitől van az, hogy sötét szobában a piros jelző szinte semennyire nem zavarta a szemet, míg ezekre az újabb kék fényekre mindenki panaszkodik. Olyan mintha szúrkálnák az ember szemét. Van egy ilyen kék színnel világító ventilátor is a processzorhűtőn (jellemző, hogy nem világítót már nem is gyártanak). Elképesztően zavaró a fénye, szúr, míg az optikai egerek piros fénye semennyire nem zavaró. A két fényforrás fényereje közel ugyanakkora.

 

Mitől van ez, miért zavaróbb egyik szín a másiknál?

 

előre is köszi

karawan Creative Commons License 2006.01.17 0 0 14

Sziasztok!

 

Az igazság az, hogy megfelelő fórumot nem találtam  a kérdéseimhez, -így abból a megfontolásból, hogy ti már végigjártátok azt az utat, amit én csak most szeretnék elkezdeni-gondoltam tudna valaki segíteni. Nos : célom az optometrista fősuli. Ehhez ugye kell a látszerész képzés + 2 év szakmában töltött munkaviszony. Pesten ugye két helyen van ez a képzés : a Práter utcai, valamint a Szász Ferenc iskola. Melyiket ajánljátok? (felnőtt képzésről lenne szó). Jelenleg is optikában dolgozom, de ugye képesítés nélkül, mint eladó. Ez beleszámíthat majdan abba a 2 év munkaviszonyba?

Ha van már diplomád, kell felvételi vizsgát tenni a fősulin? Mennyibe kerül itt egy félév költségtérítéses viszonylatban?

Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv

Krizsi77 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 13
Sziasztok! Szia Reidi!

Tudsz valami közelebbit erről a "Hogy is nevezzelek?" dolgozatról, amit a Cu Kacsa feladott? /Pl.: Mt kellene beleírni?/

Köszi: Krizsi

12-én megyek egy kört a Ladával! Szorítsatok!! :)
reidi1 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 12

Szervusztok kollégák!

 

Vizsgaidőpontok:

Optika: január 18. Műegyetem K épület (központi) 14.00h

Filozófia: november 23. 14.00h 428.terem Vass u. pót: dec 7.

Gyógyszertan: november 30. ÁNTSZ Bp. Gyáli út 2-6 B épület 3. emelet 10.00h de lehet kicsit előbb is. Továbbá: december 8, december 13.

Élettan: December 17. 10.30h

 

Andi a következőket kéri mindenkitől:

-Nov 23 Filozófia vizsg után senki ne rohanjon el, mert be kell osztanunk a gyógyszertan időpontokat és le kell adni. Illetve jön be az élettan tanárnő az eredményekkel és a számtech tanárnő az eredményekkel.

-Az indexet csak az veheti fel aki a nov-dec csekket befizette. A csekkeket postán küldik.

 

reidi1 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 11

Szervusztok Kollégák!

Az Andi a következőről értesített:

"A pontos helyszín: Rókus Kórház Stáhli utcai Rendelőintézete, III. em. előadó. Ez ott van a kórház környékén valahol, párhuzamos a Rákóczi úttal. Ennyit lehet tudni. 10 órára kell menni. ott lesz a beiratkozás."

 

reidi1 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 10

Üdv Kollégák!

Kiküldtek Nektek 1 levelet, melyben tályékoztatnak mindenkit az iskolakezdésről. A gond csak a helyszínnel van. A pontos helyről aug 24 után tudunk biztosat mondani.

Benn vagyunk az Optikai Magazinban. Most már nem tudunk bizalmas infókat közreadni, mert lebuktunk. Mindenki tudja, hol van a mi kis titkos találkahelyünk. Nem baj, majd megoldjuk valahogy.

SZem Creative Commons License 2004.07.29 0 0 9

Szasztok!

 

Benne vagytok az Optikai Magazinban! Csak az a kínos, hogy nem tudják az Optika Egyesület nevét. Hogyogy ti tudjátok az Ipartestület nevét??? ;-/

reidi1 Creative Commons License 2004.06.30 0 0 8

Kedves Kollégák!

Úgy tűnik sikeres volt ez a félév. 3 kollégáért még szeptemberben izgulunk, de biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog mindannyiunknak. Az Andi nevében is mindenkinek jó nyaralást kívánok.

Reidi

 

reidi1 Creative Commons License 2004.06.16 0 0 7
Megvannak az optika eredmények!
http://www.fot.bme.hu/hirek.php?id=49
Két fiú kivétellel mindekinek sikerült. Szívből gratulálok!
Nna ugye! Csak csak elég volt az a 45 perc.
Mondtam én, hogy nem kell ANNYIRA aggódni.
Vivát optikai tanszék! Vivát, vivát, vivát.
Juj, de szeretném ugyanezt elmondani anatómiából is :-(
reidi1 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 6
off:
Szia Csabuci!

Mestervizsgával kapcsolatban kérdezd meg a Raák Bencét(Raák Optika Keszthely). Ő most végzett és biztos hogy segít, mert nagyon rendes fiú.
Reidi
on
Nos kollégák! Hogy megy a matek? Élettant nyomjátok? Anatómia? Őskáosz, pánik, hiszti, végső kétségbeesés, ilyesmi????? Mi van?

Előzmény: Csabuci (5)
Csabuci Creative Commons License 2004.05.27 0 0 5
Sziasztok!
Mivel nem tudom, hogy kell, így nem is nyitok új topicot, bocs. :-) Itt nem a fősuliról kérdeznék, hanem a mestervizsgáról, ezért is bocs, mármint az offért.
Remélem tudtok a kérdéseimre válaszolni, tehát: a feleségem, hozzám hasonlóan látszerész, a mestervizsgán töri a fejét. Az anyagot megvette, de a gyakorlat eléggé nehéznek tűnik, forrasztani is kell. De viszont patent keretet is vinni kell. Az egy dolog, hogy annak idején csináltunk patent-formát, de keretbe nem nyomtuk bele. Most akkor mi van? Honnan vesz olyan keretet az ember? Illetve milyen az, fúrt?
Hát most "csak" ennyi, de lehet, hogy lesz még kérdés. Üdv.
reidi1 Creative Commons License 2004.05.25 0 0 4
2004-06-07 9-10 órától lehet az irodaszerv. osztályzatot beiratni, a 244 teremben.
guaaa29 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 3

Sziasztok!
97 ben végeztem, még a régi helyen. Azóta folyamatosan nyomom , jelenleg egy a nálunk lévő legnagyobb lánc üzletében. Közben aztán Németországban is dolgoztam, ugyan ebben a tev.körben és hát mondhatom nagyon izgalmas volt. Ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok.
Ja egyet mondok: a legfontosabb- mert ugye sok mindent tanultok majd, -de a kereszt cylindernél ill. annak használatának tanulásakor nagyon nagyon figyeljetek. Nálunk a szemorvosok nem
nagyon használják és ebben tehát nekünk kell lépést tartanunk. A németek viszont fergetegesen ügyesen dolgoznak vele. Úgy az orvosok mint az optometristák. Megjegyzem olyan optometrista mint nálunk, náluk nincs. Náluk mestervizsga van ami azonos lehet a mi főiskolai képzésünkkel. Mellesleg nagyon-nagyon kemény és színvonalas az ottani elméleti oktatás. Jó tanulást!
" Addig legyetek boldogok míg a Föld forog és az iskola padot nem nőtte ki még a lábatok, hát legyetek boldogok"
EXOTIC /Sipos F. Tamás/ :)

reidi1 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 2
MÁJUS 17. BIOLÓGIA UTÁN:

Egy kis segítség…

A biológia írásbeli után mielőtt hazamész:

1. Add le az élettan tesztet / a teszt eredménye és a megoldások megadása miatt, a tanárnővel még egyeztetni kell
2. Add le a Munka- és Tűzvédelem című irományt
3. A II. emeleti faliújságon nézd meg az autizmus osztályzatod
/ Kód szerint van kiírva, ha nem találod a kódod, keresd meg a tanárnőt, mert van egy névtelen dolgozat!/
4. Ha SZÜKSÉGED VAN SEGÍTSÉGRE AZ OSZTÁLYZATOK BEÍRATÁSÁNÁL, MA KERESD MEG AZOKAT A CSOPORTTÁRSAINKAT AKIK FELAJÁNLOTTÁK A SEGÍTSÉGÜKET ÉS EGYEZTESSETEK!

2004-05-20, 10:30 –11:30 243. szoba Dr. Jurányi Róbertné, Munka- és Tűzvédelem osztályzat beíratása
2004-05-20, eddig kell beérkeznie az IRODASZERV. Irománynak a tanárnő címére
ITT MÉG IDŐPONTOT KELL EGYEZTETNÜNK A TANÁRNŐVEL!
2004-05-21, 14:00-tól 240 szoba Dr Durst János, KÖZEG. És Járványtan osztályzat beíratása
2004-05-21, a gyakorlati jegyeknek ez vagy ez előtti dátumon kell szerepelni
2004-05-25, 14:00-tól 244. szoba mellett, Széplaki Mirjam, AUTIZMUS osztályzat beíratása
2004-05-26, 08:00-tól BIOLÓGIA szóbeli és/vagy osztályzat beíratás – ha erre az időpontra jelentkeztél fel!
2004-05-28, 09:00 ANATÓMIA szóbeli és osztályzat beíratás
2004-06-03, 08:00 BIOLÓGIA szóbeli és/vagy osztályzat beíratás – ha erre az időpontra jelentkeztél fel!
2004-06-03, 10:00 MATEK /504-es terem/
2004-06-07, 09:00 és 12:00 ÉLETTAN vizsga és osztályzat beíratás
2004-06-09, 08:00 BIOLÓGIA szóbeli és/vagy osztályzat beíratás – ha erre az időpontra jelentkeztél fel!
2004-06-10, 09:00 ANATÓMIA szóbeli és osztályzat beíratás
2004-06-15, 11:00 – 12:00-ig OPTIKA vizsga / K épület, mf. 65./
Az eredményekért pár nap múlva lehet telefonálni és időpontot egyeztetni az osztályzat beíratására. Tel:463-1935
2004-06-16, , 08:00 BIOLÓGIA szóbeli és/vagy osztályzat beíratás – ha erre az időpontra jelentkeztél fel!
2004-06-17, 10:00 MATEK szóbeli és/vagy jegybeíratás /335-terem/
2004-06-23, 09:00 ANATÓMIA szóbeli és osztályzat beíratás
2004-06-29, reméljük nem lesz rá szükség, de 09:00 ANATÓMIA szóbeli és osztályzat beíratás
2004-06 végéig a Réz Kata által megadott dolgozatot az indexet, ha van csekket, le kell adni.
Amikor minden index bent van, akkor fogja a Kata beírni az ő jegyeit, nekünk ezzel nem lesz dolgunk.

2004-07-TŐL JÓ PIHENÉST, KELLEMES NYARAT MINDENKINEK

Reidi és Andi

(ezt a levelet hétfőn Andi jóvoltából mindenki megkapja)

reidi1 Creative Commons License 2004.05.10 0 0 1
Drága kollégák!
Nagyon örülök, hogy örültök a fórum újraindulásához, de könyörögve kérem, írjatok Ti is bele, mert csak így működik.
Egyéni kérés: Járványtanból, aki szemészeti jellegű munkát adott le, kérem szépen, küldje el nekem mailban! Köszi:
Reidi
(a bioszhoz mindenkinek kitartást!)
reidi1 Creative Commons License 2004.05.06 0 0 0
Hogy tudjátok a fórumot használni, előbb regisztrálnotok kell magatokat itt az indexen.
Küldenek egy jelszót a címetekre, amit utána szabadon megváltoztathattok. Néhány időpont a teljesség igénye nélkül.
Május 14. Optika leadása (17-re módosítva)
Május 17. 10 óra Biológia írásbeli
Június 03. 10 óra Matek
Június 17. Matek
Május 28. 09 óra Anatómia
Június 10. 09 óra Anatómia
Június 15. 09 óra Anatómia
Június 23. 09 óra Anatómia
Június 29. 09 óra Anatómia UV
optika.hu Creative Commons License 2004.05.06 0 0 topiknyitó
Szervusztok kollégák!
Mivel a régi fórumunk befagyott, csináltunk egy újat. Ha gond van Írjatok.
optika.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!