Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

rózsabölcsis másfél órája Creative Commons License 48254

Igeeen! Ez lenne a nekem való! :-)

Előzmény: pucok petronella (48251)
pucok petronella másfél órája Creative Commons License 48253

Nálam 6 fajta van. A legelső beszerzés már 17 éves- ő az alapfaj- kb 1 m magas és 2m széles . Évente többször virágzik, és termést is hoz. A bokor alól szoktam magoncokat kiszedni és a nagyrézsűbe ültetni.

Egy másik, beazonosítatlan fajta nagyon lassan nől, viszont virágzik, de termést eddig nem hozott,pedig sokan vannak.

A többi fajtán még nem láttam virágot- van közöttük törpe (legalábbis ezt ígérték) és van közöttük ami 3 méteres.

Előzmény: lychnis (48252)
lychnis két órája Creative Commons License 48252

Nálam sincs rajta sem termés,sem virág. Mert pont a termete miatt nyesegetni kell,hogy közlekedni tudjunk. És így sose alakul ki rajta virágrügy.

Előzmény: rózsabölcsis (48249)
pucok petronella két órája Creative Commons License 48251
pucok petronella két órája Creative Commons License 48250

Többféle babérmeggyem van. Van amelyik terebélyes, és van amelyik még terebélyesebb. Minimum kettő (de inkább több) méter távolságot kell tőle tartani. Akkor is ha nyesed. Nagyon gyorsan nől, van amelyik csak széltében (inkább terülő) van amelyik minden irányban. Nagyon szép...de nem nagyon tűr mást maga mellett.

rózsabölcsis két órája Creative Commons License 48249

Nem a szomszéd fala adja az árnyékot, inkább a pavilon. Délelőtt napos az ágyás, délután 1 óra körül kezdődik az árnyék.

Én is arra gondoltam, hogy ez babérmeggy lehet. De a babérmeggynek is van egy csomó fajtája. De mindegyik fajtára azt írják, hogy tavasszal virágzik, aztán termést hoz, ezen a hmf-es képen, sem virág, sem termés. A felfele növekedése nem lenne gond, de a terebélyességétől én is félek, mert sehol sem írják, hogy milyen széles. És te egymás mellé ültetted a babérmeggyet és a rózsát, vagy háttérbe a babérmeggyet, és elé a rózsát? Milyen ültetési távolságra kellene tennem? Tudnál képet feltenni?

Szép a rakétaboróka is, de ebbe a hmf-es képbe totál beleszerettem. :-)

Előzmény: pucok petronella (48248)
pucok petronella 3 órája Creative Commons License 48248

A képen  a rózsák mögött Laurocerasus van. Nálam is van ilyen ágyás (szintén szomszéd takarás okán) Ha ilyent szeretnél a z ültetési távolságra ügyelni kell, mert ez a fajta babérmeggy nagyra nől, "nyomja" a rózsákat. A mostani tapasztalatommal lehet, hogy inkább borostyánfalat (befűzöm a borostyánt  a dróthálóba) csinálnék ami évi kettő  nyeséssel kordában tartható. De most ősszel éppen ezért inkább a rózsákat menekítem máshová. Őket könnyebb átültetni, mint a 3 méter magas babérmeggyeket.

A Laurocerasusnál még a rakétaboróka is kevesebb helyet foglal.(vagy az oszlopos európai ciprus, ha a klíma megengedi)

Milyen napszakban takarja a szomszéd fala az ágyást???

Előzmény: rózsabölcsis (48247)
rózsabölcsis 3 órája Creative Commons License 48247

Köszönöm szépen mindegyikőtöknek a válaszokat. Sajnos annyira nem nagy a hely, hogy sok rózsa elférjen, arra egy másik ágyásom lesz majd, de kerítésépítés miatt, valószínű, hogy oda majd csak jövőre ültethetek. Erre a helyre, amit mutattam, viszont még örökzöldnek is be kellene férnie, mert télen is szeretném, ha takarná valami azt a szürke falat.

Találtam a hmf-en egy bokrot a rózsa mellett, tudja esetleg valaki, hogy hogy hívhatják a bokrot? Ilyesmit szeretnék örökzöldnek. Esetleg babérmeggy? 

A palais royal, pierre de ronsard, Árpádházi Szent Erzsébet emléke virágairól valaki tudna nekem információt adni, hogy hogy bírják az esőt, mennyire tartósak a virágaik, illetve, hogy az Árpádházi bokor szélességre mekkora? Előre is ismét köszönöm.

pucok petronella 7 órája Creative Commons License 48246

Ametiszt! Írtam mailt.

lychnis 17 órája Creative Commons License 48245

Köszönöm ezt az elismerést,a te birtokod ismeretében ez különösen megtisztelő:-)

Egy kerthez egyáltalán nem értő barátunk egyszer úgy dicsérte meg,hogy Könnyű neked,ilyen szép virágok nőnek,neked csak meg kell hagyni őket:-)

Előzmény: pucok petronella (48242)
Rózsaromantika 25 órája Creative Commons License 48244

EU .tagországból "simaügy" , máshonnan meg izgalmas. 

Előzmény: wotton (48243)
wotton 26 órája Creative Commons License 48243

Értem. Akkor talán nem őrültség, ha Angliából, Hollandiából rendelnék rózsát én is.

Köszönöm :)

Üdv,

Wotton

Előzmény: Rózsaromantika (48147)
pucok petronella 26 órája Creative Commons License 48242

Nehéz megfogalmazni a kertedet...természetes... sokrétű.... és nagyon egészséges. Olyan, ahol az ember otthon érzi magát.

Ez a legtöbb amit a kertjével az ember elérhet.

Valami ilyesmit szeretnék én is.

Előzmény: lychnis (48241)
lychnis 27 órája Creative Commons License 48241

Mrs.Austin 1 napja Creative Commons License 48240

Ja igen, a Mme Pierre Oger nálatok teljes napon van?

Mert azt olvastam, hogy a Souvenir du dr Jamain félárnyékba való, de gondolom a Pierre nem. Eredetileg egymás mellé akartam őket ültetni, de ha nem ugyanazok az igényeik, akkor változik a terv.

Mrs.Austin 1 napja Creative Commons License 48239

Szupp, akkor az még arrébb van.

Egyébként nem fenyőkéreggel takarom a talajt, hanem faaprítékkal (lombhullató bokrok aprítékával), de most, hogy ilyen párás az idő egész nyáron, teljesen kiszedtem a rózsák alól. (Igazból azért használom, hogy kevesebbet kelljen locsolni és gyomlálni). Valószínűleg a többi növénynél meghagyom a mulcsot, de a rózsák tányérját csupaszon fogom hagyni, max ha nagyon száraz lesz a jövő nyár, akkor fogom valamivel takarni.

Előzmény: Ametiszt59. (48181)
tunderlala-3 1 napja Creative Commons License 48238

légy szíves mondd meg, hogyan, pontosan milyen szerrel kell ezt elvégezni, és mikor csinálod, amikor visszametszed-takarod a rózsákat?

nálam az idén a Leonardo lett olyan foltos, hogy sosem gondoltam volna róla... sajnálom szegényt:(

Előzmény: Ametiszt59. (48181)
tunderlala-3 1 napja Creative Commons License 48237

irigy vagyok, és nem tagadom! :)

Előzmény: Ametiszt59. (48182)
tunderlala-3 1 napja Creative Commons License 48236

de gyönyörű az Alain S. .... na akkor várom a jövő nyarat, hogy nyíljon nálam is :D

Előzmény: Ametiszt59. (48205)
tunderlala-3 1 napja Creative Commons License 48235

:DD

Előzmény: pucok petronella (48209)
tunderlala-3 1 napja Creative Commons License 48234

óóóóóóó, mint a Julia Child nonstop rózsa:D, ő is mindig így tele van, és nincs egy pettyeske levele sem

de ez ráadásul úgy tűnik nekem kép alapján, hogy nem is fakul annyira meg elnyílásban... illatos is?

Előzmény: pucok petronella (48221)
tunderlala-3 1 napja Creative Commons License 48233

ahogy kertmánia is írta, a modern hibrid tearózsák már nagyon szép bokrosak, csak a metszőollót nem szabad sajnálni tőlük, így nem nyurgulnak fel.:)

megjött közben a Paul Smith Rose edp-ből a 10 ml mintám... hát... kellemeske, de asszem maradok a bvlgarinál:)

viszonylag tiszta rózsa illat, de akkor sem az igazi rózsa illata, legalábbis én konkrétan pont ilyet még sosem éreztem... akkor meg inkább legyen benne az a bvlgari-extraluxus :D én tovább nem is kutakodom, annyi "csalódás" ért már rózsás parfüm téren... jött egy minta a Juliette Has a Gun Miss Charming-ból is, amit szintén nagyon sokan dícsérnek-szeretnek, mint rózsás illatot.... na ő meg aztán végképp nem.. :)

(azt hiszem, veled beszéltünk parfüm-rózsáról, ha mégsem te voltál bocsánat, majd látja itt más is)

Előzmény: Mókuscic (48227)
robida 1 napja Creative Commons License 48232

Lombhullató és örökzöld fák, cserjék, rózsák:) Mindet imádom:)

http://nellikert.blogspot.hu/2014/05/rozsak-es-illatok.html

http://nellikert.blogspot.hu/2014/01/nahat-itt-tel-keszulok-tavaszra-avagy_27.html

http://nellikert.blogspot.hu/2014/02/segitseg-kipeceztek-majd-tervezzunk_3.html

http://nellikert.blogspot.hu/2014/02/a-rozsasoveny_11.html

http://nellikert.blogspot.hu/2014/07/titkok.html

Egyébként a topicon levőkhöz képest kismiska vagyok rózsaügyileg, viszont megfertőzni engem is ők fertőztek meg. Így lett az idén a "kötelező" néhány rózsámból kb. 50, az őszi rendeléssel együtt pedig kb. 70.

Előzmény: Mókuscic (48171)
kertmánia. 1 napja Creative Commons License 48231

Én ide biztos csinálnék egy hosszú angolrózsa sort.A kerítéstől olyan 150 cm távolságra.A kis kerti pavilontól a sarkától kezdeném L alakban aztán végig a kerítés előtt.Tennék oda Monsteed Wood,Lady Emma Hamilton,William Shakespeare 2000,Golden Celebration,Falstaff,Graham Thoma,Winshester Cathedral,LDB,Lady of Shalott stb bokrokat.Tehetnéd őket a futók elé is.Lehet a fűben hagynám őket mint nálam vannak a rózsák csak a tövükben van tányér ott gyomlálnám csakl mert látom elég szép zöld terület.Nemm is lenne sok gondod vele.Jól nézne ki dehát nem az én telkem:-)

Előzmény: rózsabölcsis (48225)
pucok petronella 1 napja Creative Commons License 48230

Bármelyik nagyobb kertészeti árudában, és barkácsáruházban (OBI, Praktiker....)

Előzmény: eske3 (48222)
pucok petronella 1 napja Creative Commons License 48229

Még egy észrevétel. Ha már tudod mettől meddig lesz az ágyás, már elkezdheted gyomirtózni, tisztítani a helyét. Igaz, hogy egy ideig a csupasz földet nézegeted, de sok későbbi munkától (gyomlálástól) kíméled meg magadat.

kertmánia. 1 napja Creative Commons License 48228

Ezek a modern tearózsák már sokkal bokrosabbak mint a régiek.Így ránézésre teljesen olyan mint egy angol a levélzete is és a virágforma.Nagyon szép bokor.

Mókuscic 1 napja Creative Commons License 48227

Jézusom, ametiszt, ez egy egész erdő! Ugye nem egy tő?

Gyönyörű egyébként, arra számítottam, hogy a teákat nem lehet ilyen bokrosan tartani, mert felnyurgulnak. Elárulod, hogy csinálod? Hogyan metszed? Nekem ősszel érkezik az Alain, jó pár kis barátjával, és nagyon szeretném, ha néhány év múlva ilyen lenne.

123agi 2 napja Creative Commons License 48226

A hey tökéletes és a választott fajtákkal biztosan meg leszel elégedve.

rózsabölcsis 2 napja Creative Commons License 48225

kép

Előzmény: rózsabölcsis (48224)