Keresés

Részletes keresés

Tarlórépa Creative Commons License 2 perce 0 0 52018

Sziasztok!

Valahol a fórum elején találtam leírást a rózsa dugványozásáról. 10 szál rózsából 1 kigyökeresedett, legalábbis már legalább 3 hónapja volt dugványozva és duzzad rajta rügy. Nekem 1 db új fajta rózsa is elég, mert nincs sok helyem.

Na és a lényeg: most mit csináljak a rózsával? Egy árnyékos helyen van, kevés fényt kap. A "párásítót" már leszedtem róla, gondolom legkorábban tavasszal kell átültetni.

A válaszokat előre is köszönöm.

Lévi Máté Creative Commons License 1 napja 0 0 52017

Köszönöm az információkat Rózsamánia!

Azt hiszem, keresek neki helyet, ha ilyen jókat mondasz róla, bár évek óta inkább kistermetű rózsákat keresek. Tantau kisrózsái már megvannak, a Poulsenek közül Szőregen mindig a legjobbak hiányoznak.

Üdvözlettel: Máté

Előzmény: rózsamánia (52009)
robida Creative Commons License 2 napja 0 0 52016

Az idén adtam nekik először, és nekik nem levélre permetezem, hanem a gyökérhez adom, szintén a vassal. (Köszi, valahol én is olvastam:)

Előzmény: alics (52013)
lychnis Creative Commons License 2 napja 0 2 52015

bellarosa Creative Commons License 3 napja 0 0 52014

Körül kell nézni a természetben, a vadrózsák szeretik-e a környéken, valamint érdemes megnézni egy építkezéskor, hogy milyen vastagságú a termőréteg, alatta agyag, homok, esetleg szikla van-e. Nálam sem nőnek nagyobbra, mint ahogy a könyvekben vagy HMF-en meg van adva, de szép bokrosak, rengeteget virágoznak. A futórózsák közül a New Dawn az egyik legcsodálatosabb. Alig egy év alatt elérte az én magasságomat, 170cm, saját gyökéren van, rengeteget virágzik.

Előzmény: kertmánia. (51987)
alics Creative Commons License 4 napja 0 0 52013

Szia! A keserűsót rózsákra próbáltad használni? Azt olvastam ,hogy keserűsóval az idősebb rózsatöveknél a élénkebb színt lehet elérni. ( bemásolom az angol szöveget,hogy nehogy én értsem félre "For stronger color roses, sprinkle 1/2 cup epsom salts around each mature rose bush.") 

Előzmény: robida (51939)
alics Creative Commons License 4 napja 0 0 52012

Köszönöm a választ. Megpróbálom az öntözést s a gyökereztetést is.

Előzmény: lovevintage (51996)
lovevintage Creative Commons License 5 napja 0 0 52011

Így van, rózsák közt nálam most ő a legszemrevalóbb.  😊nagyon jó kis rózsa.

Előzmény: 123agi (52006)
rózsamánia Creative Commons License 5 napja 0 0 52010

Nálam a Te kerted az ,,etalon" :) !!

Előzmény: Ametiszt59. (51959)
rózsamánia Creative Commons License 5 napja 0 0 52009

Szia Máté !

Valóban van Schone Koblenzerin rózsám és elégedett is vagyok vele minden téren.Sötétzöld fényes lombja van,

nagy csokrokban virágzik és a virágok meglepően jól bírják a napsütést,egyszóval tartósak.Illata sajnos nincs,de betegségellenálló ,nem véletlen,hogy megkapta az ADR minősítést.A ,,gyárilag"megadott magasságot nálam jócskán túllépte, kb.8O-9O cm magas és elég terebélyes,majdnem olyan széles mint amilyen magas.A virág színe olyan mint a képeken,nem igazán piros,nem is rózsaszín,inkább a kettő keveréke.A sziromfonák természetesen fehér.A virág átmérő 5 cm. körül van.

Szerintem szeretni fogod,ha úgy döntesz,hogy beszerzel egyet....

Előzmény: Lévi Máté (51942)
eske3 Creative Commons License 5 napja 0 0 52008

Nekem is nagyon hiányoznál, ha elhagynád a topikot. Az a fajtagazdagság, ami nálad megtalálható, igazán páratlan, és mindegyik gyönyörű.  Ha egy rózsába beleszerettem, mindig megnézem, hogy hoztál e róla képet, és mindig találtam. Újabban megtetszettek a ruffled rózsák. Neked biztosan van. Ha van, légyszíves mutasd meg.

Előzmény: Rózsaromantika (51947)
pucok petronella Creative Commons License 5 napja 0 0 52007

Néhánynak valóban emelték az árát. De még így is inkább tőlük vennék.

Még nem csalódtam a minőségben, csere is csak egyszer fordult elő.

Úgy látom a történelmiek ára maradt.

Előzmény: Ametiszt59. (51990)
123agi Creative Commons License 5 napja 0 0 52006

Látom a csodás Márk rózsáról ismét tettél fel képeket A korábbit is, ma vagy 4x megnéztem, nagyon tetszik.

Előzmény: lovevintage (52000)
bellarosa Creative Commons License 5 napja 0 0 52005

Nem találok szavakat, annyira szép. 

Előzmény: Ametiszt59. (51959)
Elleinor Creative Commons License 5 napja 0 0 52004

Off: 

Nálunk vihar van készülőben.

Elleinor Creative Commons License 5 napja 0 0 52003

Ez így igaz az élet számos területén.

Előzmény: Ametiszt59. (52000)
lovevintage Creative Commons License 5 napja 0 0 52002

Igen sajnos a buxusok elültetése után derült ki számomra, hogy milyen nagy kártevője érkezett az országba. Megelőzésként azért kapnak időnként permetet, majd elválik mi lesz. A levendulákat azért se nagyon akarom még bolygatni mert tavaly őszi szaporítás.

Előzmény: Ametiszt59. (51999)
lovevintage Creative Commons License 5 napja 0 2 52000

Ametiszt59. Creative Commons License 5 napja 0 0 52000

Idáig én is hasonlóan csináltam és bőséges virágzás volt. Most megtapasztaltam, hogy nem mindig érdemes eltérni a már bevált dolgoktól.

Előzmény: Elleinor (51998)
Ametiszt59. Creative Commons License 5 napja 0 0 51999

Ez azért szörnyű, hogy úgy kell valamit elültetni, hogy már az esetleges veszteséget is be kelljen kalkulálni

Előzmény: lovevintage (51995)
Elleinor Creative Commons License 5 napja 0 0 51998

Nálam az angolok nagy része most készülődik egy második nagyobb virágzásra, rengeteg bimbóval. Mivel még fiatal tövek, csak letördelem az elnyílókat folyamatában, sokszor meg sem várva a teljes elnyílást és csak később vágom le a "szárakat", mikor már jön az új hajtás. Szerencsére mindig van valahol éppen nyíló. Ebben a hőségben én minden másnap öntözöm őket de nyilván áldásos a marhatrágya, az Osmocote, az Amalgerol a vas és a magnézium hatása is. Tudom, hogy rövid idő még tapasztalatot megosztani de bizonyos mértékben lehet befolyásolni, be lehet avatkozni a viszonylag "folyamatos" nyílásba.

Előzmény: Ametiszt59. (51993)
kertmánia. Creative Commons License 5 napja 0 0 51997

Nekem vannak 3-4 éves rózsáim és alig fejlődnek.El sem tudom azt képzelni amit ír Ametiszt,hogy az Angolok 2 m fölé mennek.Bárcsak így lenne nálam!Biztos ritka jó föld van nála és kedvezők a feltételek.Én most csak az elhervadt virágokat csipkedem le róluk gondoltam kipróbálom mert tavaly írta itt valaki,hogy egy angol nő ezt csinálja és nem befolyásolja a virágzást.Nagyon sokat foglalkozom  tápozom,permetezem őket és nincs eredménye pedig elég jó barna föld van nálunk.

Előzmény: Krisziorchi (51989)
lovevintage Creative Commons License 5 napja 0 0 51996

én a varjuhájaimat amit a képen látsz egyetlen bokorról szaporitottam tavaly. Nagyon jól gyökeresedő növény, ha pl szedSZ a vázàba egy csokorral kb 3 nap után elkezd gyökeresedni. finom àllagú viràgföldbe  szoktam tenni ezután és következő évben már kompakt bokrot alkot, elég akár egy szál is hozzá. A napos helyet kedveli de nálam ami árnyékban van az is gyönyörű. Nagyon jól tolerálja a szárazságot, de a napi öntözés csodát tesz vele. sok fajta varjuhaj létezik , lehet a tied másfajta vagy kicsit el van öregedve. Én a helyedben szednék róla pár szálat vázába majd ha már gyökeres elültetném. Akár cserépben is nevelheted nagyon alkalmazkodó, később teszek fel még képeket erről is. 

Előzmény: alics (51988)
lovevintage Creative Commons License 5 napja 0 0 51995

Hát tény hogy szűkös a hely, de egyelőre még jól néznek ki. Próbálom majd úgy metszeni hogy kis kompakt formàja maradjon majd kiderül mennyire sikerül. Nekem is van ahol hatalmas bokor lett a levendula igaz nem is metszettem erősen. Egyelőre nem gondolkodom a szétültetésen mert ha buxusaimat megtaláljàk a puszpàngmolyok és menthetetlen lesz a helyzet akkor viszont jól jön a levendula. Itt a környékünkön borzalmas pusztítást végeztek.

Előzmény: Ametiszt59. (51975)
Elleinor Creative Commons License 5 napja 0 0 51994

Úgy gondoltam nem lesz gond ha majd összeérnek. Vannak köztük egyszer nyílók, később elvétve virágzók, illetve néhány "folyamatosan" virágzó. Jövőre talán már jobban látom, hogy hogyan férnek el egymástól, és ha még nem késő, akkor a középső sort ki tudom venni és máshova tenni. Örülök annak amit írtál, mert így bekalkulálom ezt a lehetőséget a jövőre nézve és megtervezem ha át kell ültetnem, mit- mikor- hova majd.

Előzmény: Ametiszt59. (51991)
Ametiszt59. Creative Commons License 5 napja 0 0 51993

Az angolok sem virágoznak másnál sem folyton.

Egyébként az idén én is elszúrtam őket. Valaki azt írta itt, hogy olvasta az Austin oldalán, hogy a fővirágzás után a vesszőket fele méretre visszametszi és ezáltal a bokrok mérete kisebb marad.

Megpróbáltam (elvégre nincs veszíteni való). A következő virágzás ezáltal elhúzódott időben - amire számítottam is, hisz logikus, viszont a bokrok ugyanúgy 2 m magasságig v. a fölé nőttek változatlanul.

Egyébként sajnálom, hogy ennyi rózsád nem sikerült, hisz tudom, hogy mennyire szeretted volna őket.

Ametiszt59. Creative Commons License 5 napja 0 0 51992

... ja és ez két évvel ezelőtti állapot, most már jóval nagyobbak.

Előzmény: Ametiszt59. (51991)
Ametiszt59. Creative Commons License 5 napja 0 1 51991

Nem tudom, hogy milyen méretű történelmiekről lehet szó (mert ugye sok fajta és sok méretben van), csak feltűnt, hogy aránylag elég közel vannak egymáshoz.

Nálam az egyszer nyílók 1 m-re kerültek egymástól, egy sorban vannak és összeérnek, sőt miután egy került bele olyan is ami véletlen csere (a Richelieu helyett) és még terjedelmesebb is, mint amit alapból kértem, most már lehetne több is a távolság közöttük . Ha ezt több sorba ültettem volna gondozhatatlanná válna. De az angoloknál is ez lenne a helyzet (egyébként azt hittem, hogy azok)

Előzmény: Elleinor (51978)
Ametiszt59. Creative Commons License 5 napja 0 0 51990

Nézted az angolokat is? Én tavasszal amit rendeltem 6 euróért kaptam meg. Egyetlen a L. of Shallot került 6,5 euróba. Most viszont jórészt 6,5 mind v. még drágább.

http://www.tuincentrumlottum.nl/zoekresultaat.cfm?zoekterm=&rozensoort=215&rozenkleur=&rozenhoogte=&rozengeur=&rozenveredelaar=&gekozenRoos=&alternatief=&startrij=73

Persze, még ez is olcsóbb, mint máshol, csak feltűnt, hogy elég rövid időn belül kétszer is emeltek árat.

Előzmény: pucok petronella (51982)
Krisziorchi Creative Commons License 5 napja 0 0 51989

Nálam azért vannak virágzók, de max. 1 napig bírják ebben a hőségben. Viszont teljesen átérzem, amit írtál, én is csak várom-várom hogy legyen belőlük valami, de semmi... Van olyan rózsasorom (kb. 15 tő egy vonalban), ami már második hónapja semmit sem csinál. Ezen kívül a Kordes rózsáim teljesen megálltak a fejlődésben, még csak nem is hajtanak. Most már 2. évesek, de szinte semmit se fejlődtek. A tavaly ültetett rózsatövek már 100* lehagyták őket méretben. :(

Azt hittem, csak nálam ez a helyzet, már arra gondoltam, hogy valamit rosszul csinálok. De ezek szerint máshol is ez van... 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!