Keresés

Részletes keresés

boagfu Creative Commons License 4 órája 0 0 54989

Szia ! Jó reggelt!

A lila neve :  Reine des Violettes

Előzmény: Eavit (54988)
Eavit Creative Commons License 15 órája 0 0 54988

A lilat hogy hivjak? swithun 2x, macbeth 2x, nahema bimbos, president clematis. Tavaly ultettem oket, elkesztoen gyonyoruek, mindegyik tele van  bimboval. A kedvencem az Abraham Darby, de az még csak bimbos. Szeretnek még sötétebb rozsaszin, ciklamen vagy lila illatos  rozsat ultetni. Még nem tudom melyik legyen. Ezek a telt viraguak tetszenek. 

Előzmény: boagfu (54987)
boagfu Creative Commons License 18 órája 0 0 54987

Szervusztok!

Tegnap már az öt tavaly vett közül három kinyílt a lila, a sötétpiros és a fehér+...de még a sárgabarack és a sárga még csak bimbó!

Lefotóztam őket, de nem tudom felrakni, ent azt írja hogy nagy!...nem tudom hogyan kell kicsinyíteni! :(

Csak ezt a kettöt tudtam felrakni :(

Ranyu Creative Commons License 27 órája 0 0 54986

Kedves Ametiszt, írtam emailt.

bellarosa Creative Commons License 1 napja 0 0 54985

Itt nálunk, ilyen hűvös, hegyvidéki klimán biztosan nem. Aztán, hogy máshol kikelnek-e még abban az évben, nem tudhatom

Előzmény: Börni27 (54973)
Fildorado Creative Commons License 1 napja 0 0 54984

Köszönöm.

Azt hiszem, nem vagyok számolgatós. (A matek sose volt a kedvencem.) Tavaly ősszel és idén tavasszal ültettem a rózsáimat, úgyhogy nekem most nagyon nagy szám, hogy nyílnak. Az Édent meg különösen várom, mert annyi gyönyörű képet láttam róla itt, a fórumon. Kicsi a bokor, ehhez képest tele van bimbóval. Külön-külön örülök mindegyiknek. Hát ezért számolgattam. Tíz év múlva már biztos nem fogom. :)

Előzmény: Ranyu (54983)
Ranyu Creative Commons License 2 napja 0 0 54983

Nagyon szépek a rózsáid!

Te is számolgatós vagy, mint kedves anyósom? Leltárba veszi, hány tulipán nyílt, hágy virágot bontott az orchidea, stb. Én csak úgy örülök minden kinyílt virágnak.:-)  (Mondjuk azt én is megjegyeztem, hogy a sárga bazsarózsám tavaly négy virágot hozott, idén pedig csak kettőt.)

Előzmény: Fildorado (54979)
Ranyu Creative Commons License 2 napja 0 0 54982

Köszönöm!:-)

Az első képen egy tűzeső fajta van, testvéremnél láttam, onnan kaptam. Nekem is azonnal megtetszett, a fajtáját nem tudom. A futó valóban Eden. Tökéletes rózsa, kár hogy nincs illata.

Előzmény: lychnis (54980)
albero Creative Commons License 2 napja 0 0 54981

Esetleg Caprice de Meilland? http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.32804

Előzmény: Börni27 (54976)
lychnis Creative Commons License 2 napja 0 0 54980

Az 1. képen mi van a rózsa lábánál? A futó az Eden? Gyönyörűséges mind!

Előzmény: Ranyu (54977)
Fildorado Creative Commons License 2 napja 0 0 54979

Hú, de csodásak! 

Kis kedvencemen 60-nál több ilyen bimbó, alig várom a nyílást. Éden:

Előzmény: Ranyu (54977)
Fildorado Creative Commons License 2 napja 0 0 54978

Saint Swithun Beszterce Englantyne Glamis Castle

Ranyu Creative Commons License 2 napja 0 0 54977

Hihetetlen iramban nyílnak a rózsák! Gondolom másnál is, hozzatok képeket, ha van rá idő...

Hátulról a harmadik és az utolsó kettő egy rózsa, egy nap letéréssel.

Börni27 Creative Commons License 2 napja 0 0 54976

Esetleg ezt a rózsát betudja valaki azonositani ?

Előzmény: bellarosa (54966)
Fildorado Creative Commons License 2 napja 0 0 54975

Gyönyörűek a rózsák és a fotók is.

Előzmény: 123agi (54974)
123agi Creative Commons License 2 napja 0 0 54974

Lilák

Börni27 Creative Commons License 2 napja 0 0 54973

Szia !!! Köszi a válaszodat! Nagyjából apám is igy emlékezett,de nem volt magában biztos, és úgy rémlik neki hogy a magok még abban az évben kikelnek !???

Előzmény: bellarosa (54966)
boagfu Creative Commons License 2 napja 0 0 54972

...még várok egy kicsit, nagyon "szorosak" a bimbók!...de már látszanak a színek!

További szép estét, jó éjszakát !

Előzmény: 123agi (54970)
Fildorado Creative Commons License 2 napja 0 0 54971

Örülök én is, mint mindenki a beindult virágzásnak. Csak ne lenne olyan macerás ide képeket felrakni! 

123agi Creative Commons License 2 napja 0 0 54970

Kíváncsian várjuk.

Előzmény: boagfu (54968)
bombaba Creative Commons License 2 napja 0 0 54969

Nem, a Palais Royal nem teljesen fehér. Nekem úgy tűnik, hasonlít az Eden-re -  bár más a növekedési habitusa, de a színei igen, de a Royalnak sokkal finomabbak a színei.

Előzmény: albero (54967)
boagfu Creative Commons License 2 napja 0 0 54968

Sziasztok!

A tavaly vett rózsáim kezdenek "nyiladozni",...majd később teszek fel képeket! Mind megeredt és szerintem igen csak szépek lesznek!

albero Creative Commons License 3 napja 0 0 54967

Nagyon szépek! A Palays Royal közepe nem teljesen fehér?

Én is izgatottan várom a Red Eden kinyitását, (és mind a 65 őszi ültetésű rózsáét). Mindenki új és bimbós, de nem sietik el.

Ma félmaréknyi bundásbogarat szedtem le 3 Princesse de Monaco rózsáról, azt szeretik, talán a gyümölcsös illata miatt. 

Nálam ahány Eden (6 darab), annyi féleképpen nőttek. Egyik egyetlen hatalmas bimbót növeszt, egy másikon meg csokrosan jönnek a virágok. Ametiszt írta korábban, hogy nála full napsütésben van aZ Eden, és igaza van, amelyikeket nem éri egész nap a napsütés, azok gyengébben jönnek.

A rózsanyílás eddigi kellemes meglepetése az Anny Duperey rózsa volt, szép pasztell sárga, illatos, erőteljes és sok bimbot hoz. 

Anny Duperey Anny Duperey

Princesse de Monaco Princesse de Monaco

Black Baccara Black Baccara

Előzmény: bombaba (54964)
bellarosa Creative Commons License 3 napja 0 0 54966

Magvetés: amikor a csipkebogyók még nem teljesen érettek, akkor kell kiszedni a magot és azonnal elvetni. Majdnem mind kikelt, kétszer kipróbálva. A magas törzs kinevelése kb három év, ez csak tipp, nem neveltem még, csak kb tudom, milyen iramban fejlődik egy vadrózsa. De elfagyott magastörzsűt láttam kihajtani, virágozni, piros virágú volt, tehát nem caninát használtak alanynak...bár Márk Gergely könyve alapján én is úgy tudtam

Előzmény: Börni27 (54963)
bellarosa Creative Commons License 3 napja 0 0 54965

Azért nekem ez nagyon furcsa, mármint az, hogy ennyi rózsát dugványról szaporit. Nekem is sok rózsám van dugványról, főként talajtakaró és rambler rózsák, valamint egy Mme Isac Pereire, utóbbi gyengén fejlődik saját gyökéren. Én ezt a módszert csak saját részre alkalmaztam, a valódi rózsaszaporitás szerintem a szemzés. Tavaly szemzett rózsáim összehasonlithatatlanul jobban fejlődnek, mint a dugványról szaporitottak. Ez alól persze van kivétel is, a Fairy talajtakarók nagyon szépek dugványról is és még vannak mások is.

Előzmény: iimi (54959)
bombaba Creative Commons License 4 napja 0 0 54964

Egyre szebbek a napok, elkezdődött a rózsaszezon.

Red Eden. Ha emlékszik még valaki, ősszel-télen nyafogtam miatta. Most még megfelel neki az idő - szép a színe, szépen kinyílik, nem ég meg: 

Palais Royal. 

Ausmas

Elfe

Nahéma

Ezek a futóim, 2-3 évesek, szóval még nem kimondottal nagy bokrok. Az Eden tartozik meg közéjük, de róla nem sikerült képet csinálnom, jól megrágták a rózsabogarak.
Tényleg, Nálatok nincsenek ezek a dögök?

Börni27 Creative Commons License 4 napja 0 0 54963

Sziasztok!!! Nem igazán vagyok jártas ezen a topikon, nemrég kezdett el érdekelni a rózsa. Igazából az érdekelne, miként lehet a vadrózsát szaporitani? Az okés hogy magvetéssel, de mikor és hogyan? Esetleg tudja e valaki, hogy mennyi idő alatt nő meg a vadrózsa,hogy alkalmas legyen a magas törzsű oltásra? A válaszokat előre is köszönöm !!!

123agi Creative Commons License 5 napja 0 0 54962

Én is így tudtam fiatalon, hogy így kell rózsát szaporítani, ahogy Te írtad.  (fejjel lefelé) De ezek halvány emlékképek a gyerekkoromból, onnan az emlék.

Aztán felnőtt fejjel megtanultam, hogy fejjel felfelé lehet dugványozni, (üveg, vagy Pet palack kell rá) ezért így csináltam és lettek is sikeres dugványaim. 

A fejjel lefelé dugványozásra azt hittem, biztos rosszul emlékeztem, és sose próbáltam úgy. Mígnem el nem olvastam a hozzászólásodat.  

Ha felétek biztosan így csinálják és meg is maradnak a dugványok, akkor valószínűleg lehet úgy is. Engem érdekelne a dolog, kíváncsi vagyok többek tapasztalatára.

Előzmény: iimi (54958)
albero Creative Commons License 5 napja 0 0 54961

Lehet, hogy a bujtásról terjedt el ez a fejjel lefelé dolog...

Előzmény: iimi (54958)
Rose_garden Creative Commons License 5 napja 0 0 54960

Nagyon szép lett a rózsád! Itthon nem lehet kapni és nagyon tetszik. Rendeltem tavasszal a Lottumtól, de elég betegesnek nézz ki. Ha nem marad meg jó lenne egy szép tő! Légyszíves küldd már el email-ben a telefonszámát. Köszönöm!!!

Előzmény: No112 (54957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!