Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

IrgummBurgummDemeter 10 perce Creative Commons License 48117

A Paul Smith Rose kellemes, finom illat. Kicsit "hűvösebb", mint a Bvulgari Rose Essentielle, szerintem. Kíváncsi vagyok, Neked, hogy fog ízleni, nyilván függ attól is az illata, hogy Te mit váltasz ki belőle.

Előzmény: tunderlala-3 (48116)
tunderlala-3 másfél órája Creative Commons License 48116

natúr parfümökkel már nem kísérletezem, semeddig nem tart az illatuk, és sajnos az yves rocher rózsás edt-nek szintén.

ezt a parfümöt dícsérik sokan, hát majd kiderül, a héten érkezik belőle minta. Douglasban nincs, előzetes teszt nélkül pedig nem veszek egész üveggel... állítólag nagyon szép tiszta rózsa illat és most nagyon jó áron lehet beszerezni, ha beválik veszek egyet a bvlgari mellé.:)

http://www.fragrantica.com/perfume/Paul-Smith/Paul-Smith-Rose-2522.html

Edit Lázár 13 órája Creative Commons License 48115

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni 3 narancsos-fehér színű, és 2 citromsárga Austin rózsa ügyében! :) A 3 narancsos színű fajta: Pegasus, Port Sunlight és Tea Clipper. Ezek közül melyiknek van a legsötétebb narancsos közepe, és fehér széle? Melyik mennyire magas / széles? Mennyire változik a színük, mennyire fakulnak ki? Mennyire ellenállóak a betegségekkel szemben, stb... Légyszi írjatok erről a három fajtáról, és tegyetek fel képeket összehasonlítás gyanánt! :)

A két sárga fajta a Happy Child és a Golden Celebration. Akinek megvannak ezek a fajták, ezekről is tegyen már fel képeket, és pár tapasztalatot is írjon velük kapcsolatban. Olyan sárga Austint keresnék, amelyik szép erős citromsárga, és egyáltalán nem, vagy csak kicsit fakul ki, és nagyon tömött virágú.

123agi 17 órája Creative Commons License 48114

Én is hoztam néhány rózsát

Elneveztem 4 évszak rózsának, mivel 4 színben pompázik

sárga-rózsaszín, narancs, elnyílásában zöld

Redouté (Első év- köszi Mrs Austin!)

White Dick Koster

Lala gold

Mókuscic 19 órája Creative Commons License 48113

A múltkor megmentett Sutter's Gold már nyílik is!

Kicsit fekete-foltos a sok esőtől, de rendületlenül nő, és még két bimbó van rajta.

Rózsika :) 22 órája Creative Commons License 48112

Sziasztok! Találtam egy videót, gondoltam megosztom veletek. Szép napot kívánok mindenkinek! :)

https://www.youtube.com/watch?v=uKCdPyG3XL8

Rózsaromantika 23 órája Creative Commons License 48111

Jelenleg nincs az eladó rózsák között.

Előzmény: Mókuscic (48108)
andi005 23 órája Creative Commons License 48110

Elvileg itt tényleg van,bár nem feltétlenül mindig .Potom 24 euró - ez már rablás !

Mókuscic 24 órája Creative Commons License 48109

Ó, ez olyan bosszantó.

Azt írják, hogy erős az illata, de a hivatalos Austin oldalon orgona és mimóza illatot írnak, amiért ölnék, máshol erős mirha illatot, amit annyira nem kedvelek.

Én meg nem tudom...

Mókuscic 25 órája Creative Commons License 48108

A hmf keresője szerint ennek a német kertészetnek van Tamorája:

http://www.16-eichen.com/kontakt.php

Ide lehet nekik email írni:

info @ 16-eichen.com

Sajnos nem tudok németül:)....

(tök jó ez a HMF)

Mókuscic 27 órája Creative Commons License 48107

Ha már bulgária...

Hozattam a nyáron Lema rózsaolajat, mert az a tuti, két fiolával. Az egyik az lett, a másik nem (gondolom nem nézte meg az ismerős mind a kettőt). Óriási a különbség. A másiknak a színe is más, az illata is más, és eltűnik 5 perc alatt. Sok gagyit árulnak ott is, de a Lema isteni. Csak figyelni kell, mert szeretnek átverni.

Rózsaromantika, köszi, ezt nem ismerem. De akkor ha ezt használod, és elégedett vagy vele, érdemes tenni egy próbát...

Előzmény: 123agi (48102)
Deszter78 27 órája Creative Commons License 48106

Igaz, éppen ezt az illatot még nem próbáltam és nem is tisztán csak rózsa, de amit használtam eddig a többi illatból, az nekem bejött: http://www.goloka.hu/natur_parfumok_110/rose_rozsa_parfum_376

Hátha valakit ez is érdekel.

Rózsaromantika 29 órája Creative Commons License 48105
Előzmény: Mókuscic (48100)
Rózsaromantika 29 órája Creative Commons License 48104

http://www.ebay.com/itm/Womens-Perfume-Refan-Rose-Eau-Parfum-50-mL-From-Bulgaria-Rose-Women-Fragrance-/121137020512?pt=fragrance&hash=item1c34543e60  ez eredeti damaszkuszi rózsa parfüm. Gyárt és küld is : szappant, deot, kölnit, krémeket stb. 

Ezt az 50 ml-t meg vette a férjem nekem. 

Javaslom nézz az oldalán körül.http://stores.ebay.com/RoseOfBulgaria-Rose-Valley?_trksid=p2047675.l2563

Előzmény: tunderlala-3 (48101)
Teresz 1 napja Creative Commons License 48103

Az YSL-nek volt régebben a Paris nevű parfümje, na, az olyan volt. Nagyon szerettem. Az André le Notre-nak egy az egyben olyan illata van szerintem.

Előzmény: tunderlala-3 (48099)
123agi 1 napja Creative Commons License 48102

Mi anno Bulgáriából hoztunk tusfürdőt, ott tradicionálisan sok rózsás termék volt.

És egy tipp.

Aug. végéig az Yves Rocher-ban van akciósan "rózsás" és cseresznyevirágos és gyöngyvirágos stb parfüm és még tusfürdőt is adnak most ajándékba.

Előzmény: tunderlala-3 (48101)
tunderlala-3 1 napja Creative Commons License 48101

Hát az évek során már én is nagyon sokfélét kipróbáltam, nekem a Bvlgari Rose Essentielle az "ő a nagy ő" (abból is csak az edp töménység, mert az edt-nek más az illata teljesen), mindig van belőle itthon, imádom.:) Sajnos elfogy nemsokára, épp most készülök újravenni.

Chloé Roses de Chloé edt is nagyon finom, van abból is éppen, de a Bvlgari-t nálam nem tudja a trónról letaszítani.:)

Nagyon szeretném megillatolni a Paul Smith Rose edp-t, ezt az illatot ajánlották, és a fragranticán is nagyon jókat írnak róla, esetleg ismeri valaki?

Sajnos a Douglas-ban nem tartják, így nem sikerült kipróbálnom, most kisebb mennyiségben vadászok rá, mert próba nélkül azért nem merem bevállalni a 100 ml mennyiséget, ami egyébként nagyon jó árban van az iparfümérián.

http://www.fragrantica.com/perfume/Paul-Smith/Paul-Smith-Rose-2522.html

Előzmény: Mókuscic (48100)
Mókuscic 1 napja Creative Commons License 48100

Nahát, néhány hónapja én is azzal mentem be a Müller parfümrészlegére (ami elég nagy), hogy mutassanak rózsaillatú parfümöt. :D

Na az a baj ezzel, hogy ilyen nincs. A parfümök illat-összetételének max. csak egy része rózsa. Van egy baromi jó, az English Rose, isteni rózsaillattal kezd, majd a szív-illat egy szantálos vacak. Teljesen elrontja. 

A Bvlgari Rose Essentile áll a legközelebb a dologhoz, az hosszan rózsásabb, de nem csak rózsa, hanem más is keveredik benne.

Sajnos semmi sem hasonlít, meg sem közelíti azt, amit egy Papa Meilland, Frederic Mistral, Line Renaud, vagy Jeanne Moreau megszagolásakor érzel. (Ezeket szagoltam, ezért ezeket mondom, de más finom is biztos van)

Már csak azért sem, mert a "Rózsaillat" sem egységes, lehet citrusos, mirhás, gyümölcsös, vagy régi rózsa-illat... és a kémikusok sem tudják pontosan elemezni sem az összetételét, mert egy növény egy csomó vegyületet termel, ami mind hozzájárul AZ illathoz. 

Sajnos a dolog nem egyszerű...:) Én ezek után egy másik virágos illatot vásároltam. Ha nincs olyan mint az igazi, akkor nem is kell :D

Előzmény: tunderlala-3 (48099)
tunderlala-3 1 napja Creative Commons License 48099

bocsánat, nem egészen rózsa, de parfümmániásként (is) érdeklődnék, van-e itt is hozzám hasonló parfümőrült, és megtalálta-e már az igazi rózsás illatot, ha igen, mit? :)

Teresz 1 napja Creative Commons License 48098

Ja, az Albrighton Ramblert kifelejtettem :D. Futót már végképp nincs hova. Van valakinek St. Swithun-ja? Nálam nagyon nem virágzik, vagy elcserélték, mindenesetre köszönőviszonyban sincs a katalógusban róla írtakkal. Ősszel megint jól betrágyázom, de ha jövőre is így viselkedik, akkor helyette jöhetne.

Előzmény: pucok petronella (48087)
Deszter78 1 napja Creative Commons License 48097

Én már nagyon várom ezt az állapotot, hogy ne legyen hová rózsát ültetnem, mert úgy látszik magamtól nem bírok leállni...

Előzmény: Teresz (48096)
Teresz 1 napja Creative Commons License 48096

Merthogy nekem is tetszik a The Lady Gardener is ...

Különben már nem igazán van hova rózsát ültetnem, a viharfelhők gyűlnek a fejem fölött, hogy "mindent teleültetek rózsával".

Előzmény: Deszter78 (48094)
Teresz 1 napja Creative Commons License 48095

Óó, én is, én is. Vettem is hármat. Gyengeség alatt azt értem, hogy olyan kis csenevészke, nehezen erősödik a többi vele együtt telepítetthez képest, de ezek tél eleji ültetések, szóval még csak az első nyaruk volt. Bízom benne, hogy majd utolérik magukat. Mondjuk a tövek eleve nagyon kis satnyák voltak, de érdekes módon nem csak a két petrovicos, hanem az egy Lottumos is.

Előzmény: rosesheart (48092)
Deszter78 1 napja Creative Commons License 48094

Hehe, ezen nagyon jót nevettem :D

Előzmény: Teresz (48093)
Teresz 1 napja Creative Commons License 48093

De ez csak azért van, hogy ne tűnjek telhetetlennek, úgy csinálok mint Micimackó: "...  kenyér nem kell."

Előzmény: andi005 (48090)
rosesheart 1 napja Creative Commons License 48092

Teljesen beleszerettem a Summer Songba, vettem is egyet a tavasszal a BKC-ban. Mit értesz gyengeség alatt? Talán fogékony a betegségekre?

Előzmény: Teresz (48089)
robida 2 napja Creative Commons License 48091

Kétszer rendeltem tőlük, egyszer januárban, tavaszi szállítást kérve, majd márciusban, azonnali szállítást kérve. A google fordítót használtam a rendelés kitöltésekor. A megadott e-mail címre küldtek egy számlát, az azon levő számlaszámra el kell utalni az összeget euróban, amikor megérkezik hozzájuk a pénz, onnantól él a rendelés. Először 10, utána 9 rózsát rendeltem (megnéztem a számlákat, úgyhogy nem is vettem tőlük 30-at, na majd most ősszel:), mindkét esetben 17,5 eurót számoltak fel a rózsák árán felül, ennyi. Én nagyon meg voltam velük elégedve, tény, hogy a Lottum olcsóbb, tehát ha olyan rózsát akarsz, amelyik a lottumnál is van, akkor nyilván tőlük érdemes, de azért van jónéhány, amit itt lehet beszerezni, történelmiből nagyobb választékuk van, én beleszerettem a pézsmarózsákba, és itt 28-ból lehet választani pl.

Az első csomag valamikor márciusban érkezett, a másodikat márc. közepén kértem, azt hiszem április elején volt itt, nagyon erős vázágakkal, kb. 20 centire visszavágva, nagyon erős gyökérzettel, ami ugyanakkorára volt metszve, mint az ágak.

Előzmény: Edit Lázár (48054)
andi005 2 napja Creative Commons License 48090

Látom az összes újdonságot felsoroltad,kivéve a The Lady Gardener-t. Nekem ő is nagyon bejön :)

Előzmény: Teresz (48089)
Teresz 2 napja Creative Commons License 48089

Hm. Nekem is a Wollerton Old Hall és a Heathcliff, (na meg a Royal Jubilee, Tranquility, The Lark Ascending, Fighting Temeraire, Thomas A Becket ... szörnyű milyen telhetetlen vagyok :-( )

A Carolyn Knight-ot a Summer Song színváltozatának írja az Austin katalógus, ami egy kicsit visszariaszt, ha az utóbbi gyengeségét veszem figyelembe. 

Deszter78 2 napja Creative Commons License 48088

Hát igen, én sem álltam meg, hogy meg ne nézzem, és van Wollerton Old Hall is. De egyet tényleg nem érdemes külön rendelni :o(

Előzmény: Ametiszt59. (48070)