Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

robida 2 órája Creative Commons License 49305

Képzeld, ez a rózsa H.Schultheis egyik kedvenc rózsája. Pont tegnapelőtt olvasgattam a könyvét, mivel egész délután nem volt internet:)

Előzmény: pucok petronella (49298)
Mókuscic 3 órája Creative Commons License 49304

Ametiszt, kérlek, az ilyen szagos-mániások kedvéért, mint én, írd azt is oda, hogy van-e illata, és milyen.

PP, ez a Boulé eddig a "kacérkodom vele" listán volt, most hogy azt írtad gyöngyvirág illatú, az "azonnal akarom" kategóriába került át:)

Érdekes, mióta felfedeztem a történelmieket, én is teljesen beléjük estem, jön is pár fajta most Petrovicstól.

Előzmény: Ametiszt59. (49288)
Rózsaromantika 6 órája Creative Commons License 49303

Jelenleg ott sem kapható.

Előzmény: caterina3 (49290)
caterina3 11 órája Creative Commons License 49302

Ez csodaszép, és az külön értéke, ha fehérként jól bírja az esőt. Nem sok ilyen van tudtommal.

caterina3 11 órája Creative Commons License 49301

Szia! :-) Köszönöm szépen! :-)

Nekem is épp a napokban jutottál eszembe. :-) Sajnos nyáron abszolúte nem tudtam megnézni a rózsás topicot, mert a mobilnet iszonyú lassú a telken, és a képek miatt nagyon lassan töltené be az oldalt.

A Tündér Ilona álomszép! Volt nekem is, sajnos tönkrement, de szerepel az álmaim közt, hogy egyszer majd újra ültetek, megbízható helyről.

Lehet, hogy akkor ennek tényleg az alanyával van gond, valami „törpésített”. De legalább Nálad szép lett, ha kicsi is! :-)

Előzmény: 123agi (49292)
caterina3 11 órája Creative Commons License 49300

Igen! :-))

Előzmény: pucok petronella (49291)
IrgummBurgummDemeter 11 órája Creative Commons License 49299

Nagyon szép :-) Őt mennyire szoktad tavasszal visszametszeni? ( A Petrovic rendelésben elvileg van egy ilyenem.) 

pucok petronella 12 órája Creative Commons License 49298

Boule Neige

2012 őszén ültetem. Most kb. 2m magas 1m széles. Virága kicsi, kb 6cm átmérőjű, finom "gyöngyvirág" illata van. Folyamatosan nyílik. Nem permetezem, ennek ellenére kevés a beteg levél rajta. A virágokat nem károsította az eső, pedig az idén volt belőle bőven.

IrgummBurgummDemeter 13 órája Creative Commons License 49297

A gyökéritató is remek találmánynak tűnik. Nyáron én is láttam nálunk a kertészetben.

Előzmény: lovevintage (49277)
IrgummBurgummDemeter 13 órája Creative Commons License 49296

Ennek én is nagyon örülök ugyanis az új rózsalistám nagy része történelmi. Kíváncsian várom a tapasztalatokat.

Előzmény: 123agi (49266)
Ametiszt59. 13 órája Creative Commons License 49295

Ép most böngészem. Igaz a Guillot rózsákat, de majd sorra jön a többi is...

Előzmény: pucok petronella (49293)
123agi 13 órája Creative Commons License 49294

Gyönyörű kezdés....

Előzmény: Ametiszt59. (49288)
pucok petronella 13 órája Creative Commons License 49293

http://www.rosen-direct.de/index.php/language/en/cat/39/page/1

Akkor biztosan megtaláltad ezt az oldalt is. Egészen elfogadható áron vannak a történelmiek náluk.

Előzmény: Ametiszt59. (49289)
123agi 13 órája Creative Commons License 49292

Szia Kata!

De jó, hogy itt vagy!

Isten éltessen így utólag is. Nem hiszed el, de e héten sokat gondoltam rád, vajon mi lehet veled. Az idei nyáron nagyon hanyagoltál minket- pedig kiváncsi lettem volna a rózsáidra. Az Abrudod gyönyörű, éppen a múlt héten nézegettem, és elújságolhatom, hogy már nekem is van egy Márk rózsám Ametiszt jóvoltából: a Tündér Ilona.

Abraham Derby ügyben pedig elmondhatom, hogy szép kis bokor lett, de szó szerint kicsi, nálam sem nőtt nagyra, nagyon alacsony maradt. Igaz ez az első év, talán jövőre.

pucok petronella 13 órája Creative Commons License 49291

Hát sok kincsre lehet itt lelni-jó drágán. Szerencsére legközelebb csak jövő ősszel ültetek újra. Addig meg lehet ábrándozni és gyűjteni a rávalót (és meggyőzni a családfőt, hogy nincs még elég rózsa a kertben)

caterina3 14 órája Creative Commons License 49290

Sziasztok! :-) Csak bekukkantottam, és gyönyörködtem kicsit a szépséges képeitekben meg az Általad linkelt oldalban, és mit látok?

http://www.pepiniere-rosesloubert.com/catalogue,0/abrud,3199.html

Szóval, úgy tűnik, Franciaországban kapható Márk Gergely Abrudja, csak itthon beszerezhetetlen... 

Előzmény: pucok petronella (49283)
Ametiszt59. 14 órája Creative Commons License 49289

Egy pár szépség

http://www.elfenrosengarten.de/

Ametiszt59. 14 órája Creative Commons License 49288

Akkor az első:      

Charles de Mills

Magassága 1,8 m, szélessége 1,5m. Kompakt, szép bokor. A levélzete sötétzöld. A virágok kisebb csokorban jelennek meg, melyek egymás után nyílnak. Ezáltal elnyúló virágzása van, mely közel egy hónapig tart. A virág színe bordós-lila.

Deszter78 14 órája Creative Commons License 49287

Hú, nagyon köszönöm!

Előzmény: pucok petronella (49283)
andi005 14 órája Creative Commons License 49286

Hát abban bízom jövőre ha kicsit nagyobbak lesznek  már nem követnek el ilyen bűnöket ellenem...

Előzmény: Ametiszt59. (49284)
robida 14 órája Creative Commons License 49285

Két okból: Először is rá kellett jönnöm, hogy túl közel ültettem őket a telekhatárhoz, és ezek azért elég szélesek lesznek.

Másodszor az északi telekhatárra tettem őket, és hátul mi teljesen védtelenek vagyunk. El is képzeltem, milyenek lesznek egy vihar után:)

Így aztán áttettem őket a déli határszélre, már figyelembe véve a végső szélességüket. Persze ez is szeles, de azért mégis.

Előzmény: Ametiszt59. (49280)
Ametiszt59. 15 órája Creative Commons License 49284

Nekem jelenleg kistestű kutyáim vannak (skót terrier, a legfiatalabb 7 éves), de van tapasztalatom nagytestű kutyákkal is, mert ő előttük az volt. A nagytestű kutyák jóval nagyobb kárt tudnak kölyökkutyaként okozni, mint az apróbbak, már méretüknél fogva is. Sok türelemmel és szeretettel meg lehet mindenre tanítani őket. Két éves korukra már biztos nem lesz velük probléma.

Nálam a skótoknál elég volt az, hogy körbe vettem pálcákkal az elültetett rózsákat, hogy tudják mit is kell kikerülni. Nagyon tudnak viselkedni. Rendszeresen a kerti utakat használják.

Viszont baleset velük is történ, amit már régebben itt is megosztottam. Az egyik kis kedvencem Ametiszt, a frissen elültetett Baby Romanticat este kiásta, és az a fagyos éjszakát pucér gyökérrel töltötte kint a föld felett. Azt hittem nem éli túl, hisz egész éjszaka fagyott. Tévedtem, megmaradt és gyönyörű lett.

Az idén is volt egy hasonló, csak akkor a rózsatövet úgy emelte ki, hogy az félbetörött és egy halvány kis hajszálgyökér maradt rajta. Egy lyukas garast sem adtam volna érte, de mégis elültettem. Egész nyáron át vegetált, de most ősszel összeszedte magát és erőteljes hajtást hozott. Engem is a gutaütés kerülgetett, mert annyira szerettem volna ezt a rózsát (Belle Epoque), de úgy látszik Ametiszt nagyon érthet hozzájuk, hogy hogyan is vegye ki, mert eddig még szerencsém volt velük.

A német juhász kutyák nagyon okos fajtájú kutyusok. Szerintem biztos meg tudod őket szoktatni a kertben való viselkedésre. Ha egyelőre be-be zárod egy elkülönített területre -, ami kellő mozgást is biztosít nekik - míg nem vagy otthon és csak úgy engeded ki őket, hogy tudsz rájuk figyelni, addig is míg komolyodnak kicsit, talán kevesebb bosszúságot kell elviselned és kevesebb kárt csinálnak.

(nálunk az orosz fekete terrierünk kölyökként az akkor vadi új kocsink ABS-ét rágta szét - mikor meghalt évekig szenvedtük a hiányát)

Előzmény: andi005 (49281)
pucok petronella 15 órája Creative Commons License 49283

Találtam valamit (lehet, hogy most fogtok megverni)

http://www.pepiniere-rosesloubert.com/catalogue,0/tri,0/page,0.html

pucok petronella 15 órája Creative Commons License 49282

Én nem nevetlek ki, hasonlókat éltem át én is még egy éve.

Előzmény: andi005 (49281)
andi005 16 órája Creative Commons License 49281

Ametiszt! Úgy tudom Neked több kutyusod is van! 

A kérdésem :soha nem bántották a rózsákat ,vagy csak mióta kinőttek a" gyerek korból "?

Nekünk eddig nem volt kutyánk,most van kettő német juhász 9 ill.4 hónaposak. Imádom mindkettőt de idegileg kicsinálnak,kiássák a rózsáim,a múlt héten érkezett Olívia rose egyszerűen eltűnt,kiásták és eltüntették! Lehet ,hogy kinevettek de megkönnyeztem...Bezárni nem szeretném őket de így sem mehet sokáig.

Előzmény: Ametiszt59. (49279)
Ametiszt59. 16 órája Creative Commons License 49280

Miért "durrantottad" szét őket?

Köszi neked is a segítséget.

Előzmény: robida (49272)
Ametiszt59. 16 órája Creative Commons License 49279

Jó ötlet! Én is támogatom és kíváncsian várom.

Ametiszt59. 16 órája Creative Commons License 49278

Ez már igen bíztató

Előzmény: Mrs.Austin (49269)
lovevintage 21 órája Creative Commons License 49277

Én szeretek minden ilyet kipróbálni, úgyhogy szerintem beszerzek ilyet. + a gyökéritató az ami nagyon felkeltette az érdeklődésemet. 

Előzmény: IrgummBurgummDemeter (49275)
IrgummBurgummDemeter 22 órája Creative Commons License 49276

Ez de jó hír! :-) Szólsz és jövök én is!

Előzmény: Mrs.Austin (49269)