Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Ametiszt59. fél órája Creative Commons License 48438

Lányok, akinek az év során ígértem valamit is az írjon rám. (Ági, Deszter a tieteket tudom)

Ametiszt59. fél órája Creative Commons License 48437

Köszönöm szépen.

A bűbájost különösen, főleg, hogy nem rég veszítettük el az egyik nagy kedvencünket.

Előzmény: rózsamánia (48434)
fretty5 1 napja Creative Commons License 48436

En szabad foldbe dugtam el egy jo parat es befottes uveggel boritottam le a vesszoket,6 hetig nem is piszkalom oket,utanna kicsit szelloztetem,de meg mindig marad a bura alatt.Jo par vesszo elbarnul,elfeketedik es azoknak kampo,nekem eddig 3 jott ossze az iden,a legnagyobb mar hozott egy 30 cm-es hajtast is.Meg van 5-6 vesszom ledugva,meglatom azokbol mi jon ossze.Nekem a pet palack nem valt be igazan,igy csak befottes uveg ala dugok le vesszoket.

Előzmény: Mókuscic (48435)
Mókuscic 1 napja Creative Commons License 48435

Hát képzeljétek, egészen furcsa dolgok történnek a dugványaimmal.

Többségében ugye szépen megindultak, lerakás után hamar kipattantak a szemek a többségén, jöttek a levelek, anyu boldog, éééés...

Egyszer csak, hirtelen lekonyulnak a levélkék, majd bebarnulnak/elszáradnak, néhány napra rá a vessző is elhalálozik. (bár van, aminél még zöld, és a ki nem pattant szemekben még bízhatok).

Sorban vesztem el a dugványkáimat így... nem piszkálom őket, nem tudom, mi történik. Ez csak azokra vonatkozik, amik a földben levelesednek, mert a vízben lévők is levelesek, de nem halnak el, illetve van földben lévő, ami nem levelesedett fel az első két hétben, és tök jól megvan. Sőt, van a kis Britten, ami még mindíg él, lassan két hónapja, és bár egy milit se mozdultak a rügyek, zöld, úgyhogy az már biztos gyökeresedik.

Úgy tűnik, ha hamar kihajtanak (kivétel a vizesek) az rossz jel, mert akkor a vessző energiáját élik fel, és nem indul meg a gyökeresedés, aztán ha az elfogyott, akkol az egész megy a levesbe.

Most átrakom őket sötétebb/hűvösebb helyre, hogy ennyire se akarjanak hajtani.

rózsamánia 1 napja Creative Commons License 48434

Csodás a kerted!

Bűbájos ,,az egyik legszebb rózsaszál"!

Előzmény: Ametiszt59. (48422)
Ametiszt59. 1 napja Creative Commons License 48433

Nekem aránylag kevés a Kordres rózsám, ezért hajlamos is vagyok elfeledkezni róluk, de azok valóban végig egészségesek voltak ill. az egyetlen Noack is, sőt őt szinte folyamatosan virágzott.

Előzmény: pucok petronella (48431)
pucok petronella 1 napja Creative Commons License 48432

Azért látom van kikben gyönyörködnöd most is.

A palántáknak meg úgy tűnik tetszik az időjárás...szépek.

Előzmény: Ametiszt59. (48428)
pucok petronella 1 napja Creative Commons License 48431

Nálam a Tantauk, Kordesek és a Noackok voltak jók. Az Austinokkal sem lett volna gond, ha permetezek, de ennek ellenére közülük is többen jól viselték ezt az időjárást, nem rothadtak be a virágok.

Most nagyon ígéretesen néz ki a rózsák többsége, tele vannak bimbóval. Majd meglátjuk mi lesz belőlük...

lychnis 1 napja Creative Commons License 48430

Fájdítod itt a szívem:-)

lychnis 1 napja Creative Commons License 48429

No,igen ez nem a rózsák éve volt. 

De van ami tényleg élvezte ezt a sok esőt.

Ametiszt59. 1 napja Creative Commons License 48428

Az ide év azt hiszem egyértelműen az Austin és a Tantau rózsáké volt, legalább is nálam

Természetesen a mai napot szintén egy kis esővel kezdtük:

Heidi Klum 2x                                                                                   Goldelse                                     Carat

Chippendale                               Melina                                           S. B. zu Guttemberg                    Munstead W.

Calir A.                                        Evelyn                                         Mary Ann                                      W.S. 2000

Teasing G.                                  Aquarell                                        OFF

....és már készülni kell a jövő évre is, gyűszűvirág sarjak és palánták a kihullott magokból

Ametiszt59. 2 napja Creative Commons License 48427

A kert valóban nagyon buja az eső hatására. A fűről nem is beszélve, olyan akár az angol kertészeti magazinokban.

Előzmény: pucok petronella (48426)
pucok petronella 2 napja Creative Commons License 48426

Az idei év tényleg nem a rózsáké volt (bár voltak azért szép pillanataik), viszont a cserjék többsége és az örökzöldek hatalmasat nőttek. Tehát nem lehetünk nagyon elégedetlenek.

Előzmény: Ametiszt59. (48425)
Ametiszt59. 3 napja Creative Commons License 48425

Sajnos az özönvíz szerű eső nagyon tönkre tett mindent. Ilyenkor azért még sok szép rózsa szokott lenni.

Előzmény: pucok petronella (48423)
rózsakalap 3 napja Creative Commons License 48424

Köszönöm a hozzászólást megy az egész a kukába.

pucok petronella 3 napja Creative Commons License 48423

Nem mondok semmit....úgyis tudod (ilyen kertek fotói vannak a kertészeti szakkönyvekben)

Előzmény: Ametiszt59. (48422)
Ametiszt59. 4 napja Creative Commons License 48422

Stephanie B. zu Guttemberg 4 x

Artemis                                        Tea Clipper                                   Aquarell                                      Pat Austin

Indira                                           Oh Wow                                      Golden C.                                     Souv. de la Malmaison

Schneekönigin 2x                                                                             Biedermeier                                Off

... és az egyik legszebb rózsaszálam

123agi 4 napja Creative Commons License 48421

Szét ne szórd!

Igaza van Ametisztnek, soha nem szabadulsz tőle.

Előzmény: rózsakalap (48418)
Ametiszt59. 4 napja Creative Commons License 48420

Nem gondolom ezt  jó ötletnek. Nálunk ahová leesik egy darab borostyán már ki is hajt az új növény. Nem tudom, hogy komposztálni lehetne-e?

Előzmény: rózsakalap (48418)
Ametiszt59. 4 napja Creative Commons License 48419

Ha csak ezért akarod a talajcserét, akkor az általad megadott méret tökéletesen elég.

Én az ültetőgödör aljába is mindig rakok marhatrágyát, majd földet és úgy a növényt. Ez ad egy kis tartalékenergiát a gyökeresedéshez.

Előzmény: Mrs.Austin (48417)
rózsakalap 4 napja Creative Commons License 48418

Sziasztok

Egy csomó borostyántól kell megszabadítanom a kerítést. Össze akarom aprítani és nem tudom, hogy mit csináljak vele.

Szerintetek lehet az ágyásokba szórni belőle?

Esetleg kicsit bele ásni? 

Mrs.Austin 4 napja Creative Commons License 48417

Köszi a válaszokat!

Nem szennyezett a talaj, viszont a tápanyagtartalma nulla. Régen, amikor a házat építettél, az alap ásásakor feleslegessé vált altalajt terítették szét, szóval szerintem el tudjátok képzelni.

Én pedig régimódi lány vagyok. Biztosan nagyon jó a növényeknek a lombtrágya is, szoktam is használni, de azért a növények alapvetően úgy lettek kitalálva, hogy a tápanyagot a gyökerükkel szívják fel. Úgyhogy szeretném minél jobban előkészíteni a talajukat, amennyire csak lehet.

Rózsaromantika 5 napja Creative Commons License 48416

Pat Austin,Belle Epoque,Darcey Bussel,Falstaff.

Tequila,Tea Clipper,Chippendale,Norita.

Chartreuse de Parma,Antike 89',Summer Lodge,A.P.of Phoenica.

123agi 5 napja Creative Commons License 48415

Előre elnézést kérek tőletek, de ültetési tervet készítek és ehhez szükségem lenne a hmf-en kívüli tapasztalataitokra, ezért mostanság lesz néhány kérdésem.

Méretek tekintetében

Ascot

Blue for you méret és virágzási hullám is

Sally Holmes

pucok petronella 5 napja Creative Commons License 48414

Az a kérdés, mivel szennyezett a talaj? Ha csak törmelék, az nem nagy gond, normál méretű gödör elég kicsit több marhatrágyával (én is ültettem rózsákat építési törmelékkel "dúsított" talajba,ugyan olyan szépen fejlődnek, mint a többi). Problémát az olaj és egyéb vegyi anyagok okoznak.

Előzmény: Mrs.Austin (48409)
kertmánia. 5 napja Creative Commons License 48413

Szia!Én úgy tudom még 1m mélyre is simán lemehet a rózsa gyökere de azt képtelenség kicserélni főleg ha több rózsáról van szó.Én kicserélném az 50x50-s részt aztán utánna rendszeresen úgyis trágyázod stb nem lesz szerintem gond velük.

Előzmény: Mrs.Austin (48409)
123agi 5 napja Creative Commons License 48412

Az általad írt méret normál kerti rózsák esetében megfelel- szerintem-, de Austinok tekntetében be kell valljam fogalmam sincs.

Előzmény: Mrs.Austin (48410)
eske3 5 napja Creative Commons License 48411

Az irodalom általában 60 x 60 cm-es gödröt emleget, de Paul Zimmermann azt mondta, hogy neki nem kell ekkora gödröt ásnia, mert mindenhol jó föld van a kertjében. Ő csak akkora gödröt készít, amibe belefér a rózsatő. Én, mint viszonylag kezdő a rózsák terén vágülis az 50 x 50 cm-es gödrök mellett döntöttem. Nálunk nagyon rossz a föld, tele van szeméttel, törmelékkel. Szerintem szemétlerakónak használta az előző tulaj. Csak a felső kb 20 cm-es réteg használható. Az 50 x 50-es gödrök kiásása is kemény feladat, különösen, amikor már az alja felé jár az ember. ráadásul a talajt szinte teljesen ki kell cserélni. Szerintem az alapján döntsél, hogy milyen nálatok a föld.

A gyakorlottabb rózsások biztosan fognak még tanácsokat adni, de én most annyira benne vagyok a gödörásásban, hogy muszáj volt hozzászólnom. Azért azt írd majd meg légyszi, hogyan döntöttél.

Előzmény: Mrs.Austin (48410)
Mrs.Austin 6 napja Creative Commons License 48410

Persze minden évben megkapnák a szükséges pluszt: ősszel komposzt vagy trágya, tenyészidőszakban műtrágya, lombtrágya, de azért ezek biztosan nem tudják pótolni a jó talaj előkészítést. Azért a lent említett gödörnél nagyobbat nem szívesen ásnék.

Mrs.Austin 6 napja Creative Commons License 48409

A segítségeteket kérném: úgy kéne elültetnem a rózsákat, hogy teljes talajcserét kell csinálnom. Szerintetek mekkora gödröt ássak? Mekkora lehet egy kifejlett bokorrózsa (egy angol rózsa) gyökere? 50 X 50-es elég lehet?