Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

pucok petronella 6 órája Creative Commons License 48939

Október utolsó napján......

Pretty Jessica                             Yann Arthus-Bertrand       Postilion

Piano                               Sommerabend             Cornelia

a csodálatos és fáradhatatlan Summer Memories

....és a főkertész                                                                                                                             

pucok petronella 7 órája Creative Commons License 48938

kb.150 cm magas és majdnem ilyen széles. (4 éves)

Előzmény: Mrs.Austin (48937)
Mrs.Austin 7 órája Creative Commons License 48937

A Winchester Catedral nálatok mekkora? (Széltében és magasságban)

andi005 9 órája Creative Commons License 48936

Nálam még csak kettő éves!Most őszre megnyurgult,kb 100-120 cm!

Előzmény: Mrs.Austin (48934)
lovevintage 9 órája Creative Commons License 48935

Ma megérkezett a Kordes szállítmányom. Nagyon boldog vagyok, mert csodás egészséges töveket kaptam+ katalógust is!

Mrs.Austin 13 órája Creative Commons License 48934

Andi! Neked hány éves a Queen of Sweden? Júliusban írtad, hogy 70-80 cm-es. Ez egy kifejlett, több éves tő? Mert akkor nagyon nagyok a méretbeli különbségek.

Előzmény: andi005 (46853)
Ametiszt59. 18 órája Creative Commons License 48933

Nekem van G.J is és P.A of K. is. Jó lesz ez a sorrend, a valóságban a Grtrud pinkesebb, Kent tompább rózsaszín

Előzmény: Mókuscic (48931)
lovevintage 19 órája Creative Commons License 48932

Szerintem nagyon szépen összeválogattad a színeket. A P.A of Kent nekem van, és én pinknek semmiképp nem nevezném, inkább egy nagyon szép rózsaszín. G.J.ugyan nincs nekem, de az tényleg pinknek tűnik a képeken. 

Előzmény: Mókuscic (48931)
Mókuscic 20 órája Creative Commons License 48931

Hát nálunk ugye nem az eredeti helyre kerülnek a rózsák, de igyekeztem színsort összeállítani a pinktől a narancsig. így néz ki:

Gertrude Jekyll
P. A. of kent
Jubilee celeb
Jude the obscure
Golden celeb
Lady Emma

Egy kis baki van az elején, mert a Kent a képeken pinkebb mint a Gertrude, de a nagyobbat akartam a szélére rakni. Sajnos én is csak képen alapján tájékozódom, de szerintem így jó lesz. 

Egy sorba kerülnek az angolok, egy másikba a történelmiek, ott főleg a rózsaszínek árnyalatai vannak, nincs túl nagy mozgástér:)

jasminea 29 órája Creative Commons License 48930

Köszönöm kérdésed, mindenhol az van :)

Rengeteg kelt ki, azt hiszem tavaszig békén hagyom őket és akkor kis rendet rakok ( úgy vettem észre nagyon jól palántázhatóak).

Sajnos a Völgycsillagot és a haranglábat nem sikerült elültessem (kicsit elaludtam nyár végén)

de a völgycsillag még fontolgatom hogy elszórjam e de nem találok egyértelmű infót a neten.

Előzmény: Ametiszt59. (48862)
rózsakalap 1 napja Creative Commons License 48929

Niracska!!

Írd már meg légyszíves, hogy hol van ez a kertészet. A férjem szokott Romániába menni hátha összejön egy vásárlás, ha az idén nem akkor jövőre.

Várom a válaszod, hogy mit tudtál meg a Munstend Wood-ról:)

Előzmény: rózsakalap (48926)
IrgummBurgummDemeter 1 napja Creative Commons License 48928

A levenduláid az egyik gyengém :-)

Előzmény: Ametiszt59. (48921)
IrgummBurgummDemeter 1 napja Creative Commons License 48927

Akkor van egy jó kis hétvégi program, a többi mellé :-)

Előzmény: Ametiszt59. (48917)
rózsakalap 1 napja Creative Commons License 48926

Ha megkérdeznéd nagyon örülnék neki:))))

Előzmény: Niracska78 (48871)
lovevintage 1 napja Creative Commons License 48925

Gyönyörűek ezek a levendulak. Hat a puding próbája az evés

.meglatjuk jövőre de köszönöm hogy felhivtad rá a figyelmet. Mindig Szívesen fogadom a jó tanácsot. 

Ametiszt59. 1 napja Creative Commons License 48924

Jajaja!!! Nem éríntheti

Előzmény: gesztenye301 (48923)
gesztenye301 1 napja Creative Commons License 48923

Gondolom azt akartad írni, hogy már nem érintheti

gesztenye301 1 napja Creative Commons License 48922

Már tudom! :)

Előzmény: lovevintage (48915)
Ametiszt59. 1 napja Creative Commons License 48921

Szerintem a levendulát nem szabad erősen metszeni. A metszés a fás részt már érintheti. Nem akarlak elkeseríteni, de az én levenduláim szélessége már meghaladta a 30 cm-t.

Viszonyításként talán a képen látszik, hogy mekkora tud lenni

Előzmény: lovevintage (48919)
gesztenye301 1 napja Creative Commons License 48920

Én is szeretem őket, mert amikor a fagy miatt már minden növény cserbenhagy, ők még mindig rendíthetetlenül virulnak. Nagyon csinos az a kis rózsaágyás. Én is pont a rózsára akartam rákérdezni. Kit tisztelhetünk benne?

lovevintage 1 napja Creative Commons License 48919

Köszönöm.:-) Igen ő First Lady, nagyon hálás kis rózsa egy szavam nem lehet rá,egész nyáron ontotta a virágait.

A levendula  és a buxus közt hagytam kb 30 centit, remélem elég lesz.

A buxusról mindenhol azt olvastam én is hogy nagyon lassú növekedésű. A levendulát megpróbálom erős metszéssel kordában tartani... na a metszés az én Achilles pontom, az kell gyakorolnom.

Előzmény: Ametiszt59. (48918)
Ametiszt59. 1 napja Creative Commons License 48918

Nagyon hangulatos az utolsó képed (Frist Lady van rajta?). Ha már a többi is ilyen lesz, akkor irigylésre méltó kerted lesz. Bár terveidet látva, biztos ilyen szép lesz!

A levendulákat a buxus mögé akarod? Nálam a levendula rövid idő alatt nagyon nagyra nőtt, a buxus szerintem lassabb növekedésű. Nem fogja esetleg elnyomni?

A krizantémjaid pedig valóban nagyon szépek, már a múltkori kettőt is megcsodáltam.

Ametiszt59. 1 napja Creative Commons License 48917

Igen, talán holnap már nálam lehet.

Előzmény: IrgummBurgummDemeter (48913)
gesztenye301 1 napja Creative Commons License 48916

Csodálatos lesz ez a színkavalkád az örökzöld sövény előtt! Irigyellek, hogy ilyen tuti kész terved van! Én nem tartok itt, még fejben sem:(

Előzmény: Mrs.Austin (48874)
lovevintage 1 napja Creative Commons License 48915

Köszi,  a próféta szóljon belőled :-)

remélem tényleg remekül fog mutatni.  Most ősszel rengeteg féle krizit vettem, nagyon jól szaporítható kis növény, talán kissé mellőzött is, pedig ilyenkor ősszel tényleg pazar látványt nyújtanak. A sárgák szinte úgy világítanak a kertben.

Az említett ágyásról 1 kép, itt ugyan még nem látszanak a levendulák, varjúhájak, de a buxus és a krizi igen. Ez még teljesen új ágyás, tavasszal még  zöldségeskert volt, tehát nézzétek el, hogy ilyen kezdetleges.

itt pedig 1!!! krizibokor

A kriziknél mint ahogy a képen is látszik még a metszést gyakorolnom kell, mert elég bátortalanul csipkedtem őket a nyáron, és magasak lettek.

Egy másik rózsaágyást pedig úgy alakítottam ki, hogy társnövénynek írisz, mezei zsálya, törökszegfű, tollborzfű került.

arról pedig egy korábbi kép  

Előzmény: gesztenye301 (48911)
IrgummBurgummDemeter 1 napja Creative Commons License 48914

Milyen komoly tervekkel készül mindenki :-) Nagyon ügyesek vagytok. Lesz mivel büszkélkedni tavasszal jócskán ;-)

IrgummBurgummDemeter 1 napja Creative Commons License 48913

Ametiszt, Neked van már híred a Lottumos rendelésed felől? 

Előzmény: Ametiszt59. (48904)
Mrs.Austin 1 napja Creative Commons License 48912

Köszi :-)

A Munstead Wood azért kerül oda, mert ott van a sétaút, és mindenképp mellé tenném, mert az egyik legjobb/legszebb angol rózsa, ahogy látom,viszont a Queen of Sweden hátrébb kerül, ha tényleg ilyen nagy - talán a Wincester Catedrallal helyet cserélhetne. Ha jól tudom (de szóljatok, ha nem) ő alacsonyabb.

Kíváncsi vagyok a Golden sárga és a Munstead bordós-lilás színének a kontrasztjára, úgyhogy ott a méretkülönbséggel annyira nem foglalkoztam.

Előzmény: 123agi (48910)
gesztenye301 1 napja Creative Commons License 48911

Szenzációs a terved, hogy a rózsák elé csinálsz egy vegyes ágyást hagymásokból  és krizantémokból! Ezek pont kiegészítik egymást. Mire a hagymások befejezik a virulást, addigra nyílnak a rózsák és a krizik hetyke kis gombócokat formálnak eléjük és lassan ránőnek a hagymások kopasz helyére. Ősszel pediga színeikkel lefőzik még a rózsákat is. Klassz, mint egy szimfónia! :)

Előzmény: lovevintage (48883)
123agi 1 napja Creative Commons License 48910

Szép színes a terved! Tetszik.

Esetleg gondolkozz el rajta, hogy a Quenn of swedent kicseréled a P. Alexandra of Kenttel.

És amit még láttam, de lehet, hogy direkt van így, a M. Wood a Golden C. előtt.  Nem lesz túl kicsi a  Golden előtt?

Előzmény: Mrs.Austin (48899)