Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

-ikszipszilonze- 2014.04.19 19:07:35 © 44608

sziasztok!

nekem csak kommersz rozsaim vannak, raadasul valamiert megalltak a fejlodesben es csunyulnak a leveleik, majd elszaradva lepotyognak. eleg gyors lefolyasunak tunik, egyelore jobb otlet hijan dithane+wuxal super kombot kaptak ket alkalommal par nap kulonbseggel, illetve raktam a keverekbe nonit -ot is. gombara es/vagy tapanyag ellatas problemara gondolok, tehat ha rajtam mulik lehet hogy kapnak foszfort is, de elotte megkerdezlek titeket is.

szurok be ket kepet, nezzetek meg kerlek, hatha felismeritek a problemat, betegseget vagy barmit. 

koszi!

Ametiszt59. 2014.04.19 07:07:39 © 44607

A konténeres rózsánál valóban nincs semmi különös tennivalód. Ahogyan írtad kiveszed a cserépből és elülteted simán.

Persze, ha csapadékhiányos időszak jönne, akkor érdemes locsolni pár alkalommal.

Előzmény: móniszilvi (44606)
móniszilvi 2014.04.19 06:56:54 © 44606

A hozzászólás második része mindenkihez szólt...

Szóval szívesen veszem a tanácsokat a konténeres rózsaültetéssel kapcsolatban bárkitől :)

Előzmény: móniszilvi (44605)
móniszilvi 2014.04.18 15:24:17 © 44605

Most kifejezetten kellemes csalódtam a szőregiekben. Írtam nekik, hogy 3 tő rózsám (Black Baccara, Julio Iglesias) nem eredt meg az őszi ültetésből. Érdeklődtem, hogy konténeres kapható-e jelenleg ezekből a fajtákból, az üres helyeket szeretném mielőbb kitölteni....

És nagyon kedvezményes áron kaptam gyönyörű konténeres töveket, ma el is hoztam, és hamarosan megyek is ültetni :)

Véletlenül eggyel többet hoztak be a telephelyről, de nem volt szívem otthagyni, így lett egy ráadás is.

Ugye ezt a mostani ültetést már nem kell felkupacolni ? Van valami különleges tennivalóm, vagy csak simán kiveszem a cserépből és a helyére teszem a földbe ?

Előzmény: Rózsáska (44550)
pucok petronella 2014.04.18 13:35:57 Creative Commons License 44604

Az idén ő volt nálam a legfürgébb!

robida 2014.04.18 08:57:08 © 44603

A kamélia nálunk dézsás növény, nagyon érzékeny, ez biztos, de nem sok mást tudok róla, nézz utána, mert nem egy egyszerű eset.

Szélfogónak a növények a legjobbak, mert lecsendesítik a szelet, a fagyal, mogyoró ilyesmi aránylag gyorsan nől, persze nem tudom, mekkora telketek van, mit lehet ültetni szélfogónak. De addig én várnék a magnóliával.

Előzmény: lovevintage (44602)
lovevintage 2014.04.17 20:45:36 © 44602

Jajj, a kameliáról nem tudtam, hogy fagyérzékeny:-( Ez van mikor hirtelen felindulásból vásárolok:-)

Végülis van egy fedett teraszunk, ami fűtetlen, így ott áttelelhet.

Sejtettem, hogy a magnoliák nem szeretik a szelet.. bár van egy kis sövény hátra ültetve szélfogónak, de még elég kicsik. Mondjuk a férjemnek már mondogattam, hogy jó lenne hátra egy kis szerszámtároló faház, az is sok szelet felfogna.

Előzmény: robida (44600)
robida 2014.04.17 10:56:26 © 44601

Na, ha már Tündérkertje, három nagyon szép angol rózsa van náluk, konténeres 1500,- Ft-ért. Ha valakit érdekel.

robida 2014.04.17 10:54:45 © 44600

A kamélia az fagyérzékeny, de gondolom tudod. Tehát az nem való kinti növénynek. 

A magnólia nem szereti a szelet, úgyhogy előbb ültess a hátsó udvarotokba sövényt, ami felfogja a vadabb szeleket. Csak utána érdemes a magnóliával próbálkozni. Ezek nálam is az első, aránylag védett kertrészben vannak, hátul borzasztó kitett, azért ilyenre figyelni kell, mert egyrészt nagyon sok pénzbe kerülnek, másrészt az ember azt szeretné látni, ahogy évről-évre szebbek lesznek, nem pedig azt, hogy tönkremennek.

Észre sem vettem az elírást:)

Előzmény: lovevintage (44599)
lovevintage 2014.04.17 09:25:33 © 44599

Annyi szépség van a tündérkertjénél is, hogy alig győzök választani. Most kértem 2 szépséget, kíváncsi vagyok, milyenek lesznek.

az egyik double diamond, a másik egy japán kamélia.

Egyébként a liliomfa bírja a szelet? Sajnos a hátsó udvarunk nagyon szeles, nem állandóan, de ha fúj, akkor nagyon. Szeretnék idővel oda is telepíteni liliomfát.

(előbb, bocsi elírtam a nickneved)

robida 2014.04.17 08:50:55 © 44598

Köszönöm, nagyon aranyos vagy. A tündérkertjéből én a nagyobbat vettem, de tényleg érdemes biztosra menni, és már virágzót vásárolni. Ettől függetlenül a tündérkertje egy nagyon jó online kertészet, azért érdemes hozzájuk be-bekukkantani.

Előzmény: lovevintage (44597)
lovevintage 2014.04.17 08:33:35 © 44597

Robiba! A kerted egyszerűen csodás, minden elismerésem! A fa tényleg lélegzetelállítóan szép. Régóta keresgélek hasonlót. A tündérkertjéről mekkora magnoliát rendeltél? Hány literes konténesreset érdemes venni? Szeretnék én is rendelni onnan, de még vacillálok, hogy a kisebbet vagy a nagyobbat vegyem e, mivel pár éve egy faiskolában vettem egy magnoliát kis konténerben, nem is volt drága, de még eddig nem virágzott :-(

Nem akarok még egyszer így járni, és éveket várni arra, hogy végre virágozzon.

Most vettem ugyan egy susant is, vele biztosra mentem 180 centi magas és tele van virággal :-)

robida 2014.04.16 10:37:01 © 44596
pucok petronella 2014.04.15 21:21:22 Creative Commons License 44595

telefonon kérdezd meg a szőregieket, melyik faiskolába, esetleg multihoz szállítanak konténeres rózsát a környéketekre. A hódos áruházak úgy tudom szőregi konténereseket árulnak.

Előzmény: lovevintage (44594)
lovevintage 2014.04.15 15:50:05 © 44594

Igen, sikerült összecsipegetni pár rózsát:-)Azt hallottam,hogy ősszel előnyösebb, de azért bizakodó vagyok, mivel ezek konténeresek, kevésbé sérül a gyökerük az ültetés során. Gondolom majd nyár végére tervezitek a következő rendelést leadni, addig van idő még tervezgetni :-)

Tavaly dugványoztam először rózsát, és úgy néz ki 3-4 megéledt belőlük, (ősziek) már hajtanak.

Közben találtam egy képet a tavalyi rózsáimról..igaz csak vázában.. ha jó látom peace és kronebourg...

bár már láthatnám az idei termést is:-)

123agi 2014.04.15 13:13:27 © 44593

Látom jól bevásároltál. Szőregről és máshonnan is ősszel érdemes rendelni, akkor az ültetés is biztosabb. Gyökércsomagoltan küldik, így bárhová el tud jutni az országban.  A mieink is "csupasz gyökérrel " érkeztek Hollandiából. Márk rózsád pedig máris van : a Budatétény az övé.

Előzmény: lovevintage (44592)
lovevintage 2014.04.15 12:03:34 © 44592

Szia!

köszönöm a tippet:-) megnézem mindenképp. A szöregi rózsákat nagyon szeretem, jó tapasztalataim vannak vele, főleg a Kronebourg teljesít nálunk szépen. A másik  kedvencem Mr. Lincoln remélem idén már több virágot hoz.

A kínálatát néztem, küldtek is át listát, csak sajnos jelenleg konténeres rózsáik vannak, amiket csak személyesen lehet átvenni. Én mivel Győr mellett lakom, nem igazán tudom megoldani. Talán egyszer voltam életemben az országban abban a szegletében, szóval ritkán járok arrafelé :-)

Most teljesen beleszerettem az angol illetve a meiland rózsákba, ezekből szeretnék még párat beszerezni.

A pharmarosáról is vegyesen válogattam, ezeket:

Rosa 'Tunesia'-Lilás-rózsaszín portland rózsa.

Rosa 'Jonas'-Rózsaszín angol rózsa.

'Evina' - Fehér angol rózsa.

Rosa 'Animo'-Narancssárga virágágyi rózsa - floribunda.

Rosa 'Favorite'-Rózsaszín virágágyi rózsa - 

Rosa 'Königin der Rosen'-Vörös, a sziromfonák vajsárga teahibrid rózsa.

Rosa 'Tiffany'-Narancssárga teahibrid rózsa.

Rosa 'Blanke Pink'-Erős rózsaszínű teahibrid rózsa.

Rosa 'Cream Alba'-Fehér, enyhe rózsaszín szirombelsővel-teahibrid rózsa.

Rosa 'Budatétény'-Sárgás barackrózsaszínű teahibrid rózsa

Rosa 'Eiffel'-Rózsaszín teahibrid rózsa

Kíváncsian várom őket, elvileg péntekre már itt lesznek .

A Márk rózsákból is szeretnék majd beszerezni, gyönyörűek vannak azok között is.

Képeket is töltök fel akkor a napokban :-)

123agi 2014.04.15 11:27:14 © 44591

Szia, üdvözöllek itt!

Várjuk majd a te képeidet is! Közös rendelés nemrég volt, most feszülten várjuk az "eredményt". Ha esetleg lenne közös rendelés akkor itt majd megtalálod. Egyébként nagy választékot találsz Magyarországon a szőregi ÁFÉSZ-nál is: Meilland, Kordes, Poulsen és kommersz rózsákból. Tantau rózsákat a http://mivesrozsa.hu/ oldalon találsz. De rengeteg kertészeti áruda árul rózsákat, akár webáruházban is.

Mit rendeltél a pharmarosatól?

Előzmény: lovevintage (44590)
lovevintage 2014.04.15 09:19:59 © 44590

Sziasztok!

Az angolkert fórumba már keköszöntem, most itt is megteszem :-)

Örömmel olvasgatom hetek óta a kert fórumokat, gondoltam most a csendes megfigyelés után "beköszönök".

Pár éve nekem is megadatott az az öröm, hogy saját kertem legyen, lassan 3 éve már, hogy szépítgetem. Mikor "megkaptam" nyakig érő  gaztenger volt benne, mára már egészen vállalható kis kert lett belőle.

Majd mutatok képeket is ha érdekel valakit :-)

Szóval szeretnék csatlakozni a fórumhoz, tapasztalatokat cserélni. 

Láttam rendeltetek rózsákat külföldről. Ha legközelebb rendeltek, csatlakoznék hozzá én is!

Van esetleg itt Magyarországon olyan kertészeti webáruház, amit szívesen ajánlotok? Most a pharmarosaról rendeltem rózsákat, kíváncsian várom a szépségeket :-)

Jelenleg van valami tennivaló a rózsákkal a kertben?

Liza

rosesheart 2014.04.15 08:24:58 © 44589

Hiszek nektek, csak türelmetlen vagyok! :) Akkor majd ősszel visszatérünk rá.

Előzmény: Ametiszt59. (44587)
Deszter78 2014.04.15 07:30:51 © 44588

Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem is sokkal biztosabb az őszi dugványozás, főleg amilyen perzselő nyarak vannak mostanában.

Előzmény: Ametiszt59. (44587)
Ametiszt59. 2014.04.14 20:28:55 © 44587

Ha így szeretnéd akkor majd kérem a címed és akkor küldöm. (az én tapasztalatom nem támasztja alá az internetes kutakodásodat, ezért is ajánlottam az őszi időszakot)

Előzmény: rosesheart (44585)
pucok petronella 2014.04.14 18:29:11 Creative Commons License 44586

Nagyon szívesen. Remélem elég volt a növény. Szerintem nagyon fogod szeretni-hálás, igénytelen talajtakaró problémás helyekre.

Előzmény: jasminea (44584)
rosesheart 2014.04.14 13:19:38 © 44585

Kedves Ametiszt!

Kiokosodtam az Interneten, azt írják több helyen is, hogy legjobb a rózsadugványozásra a május vége-június eleje. Kaphatnék a rózsa vesszőkből hamarabb is, mint ősszel?

Előre is köszi, Mariann

Előzmény: Ametiszt59. (44575)
jasminea 2014.04.13 22:19:47 © 44584

Petronella, sikerült elültetni mindet, bár az utolsókat csak ma este sötétedés után tudtam földbe dugni. mindet jó alaposan belocsoltam. Kicsit kókadtak voltak de nagyon szép gyökérrel küldted őket és végig nedvesen tartottam, úgyhogy szerintem meg fognak maradni. Szép a színük :)

Köszönöm még egyszer.

kertmánia. 2014.04.13 11:55:40 © 44583

Rendeltem 12db Levendula Hidcote Blue-t.(Baráti Díszfaiskola) Biztos szép lesz a terasz mellett az új rózsákkal.

Rózsika :) 2014.04.11 19:55:48 © 44582

Nekem a tavaly vett törzses rózsák vannak dézsában. Eddig 3volt, sikeresen átteleltettem őket (ide-oda pakolással), így idén még 4jött. Jobban kell rájuk figyelni, öntözni és persze tápozni.

Előzmény: gedeonusz (44579)
pucok petronella 2014.04.11 18:45:27 Creative Commons License 44581
Előzmény: rosesheart (44577)
Teresz 2014.04.11 16:10:40 © 44580

Hát ez az! :-) Én nem azt mondtam, hogy nincs, láttam, hogy van pl.: L D Braithwaite, Mary Rose, Winchester Cathedral, Heritage, Graham Thomas (ja, az éppen nincs is), ezek mind olyan régebbi Austin rózsák, amelyeknek pár éve darabját egy euró alatti áron vehettük meg hazai szaporításból, mivel már nem licenszkötelesek. Nem néztem teljes alapossággal végig a listájukat, csak a Summer Song kíváncsivá tett, és akkor elkezdtem nézni a többi Austint - vagy annak titulált - rózsát is. Szinte valamennyihez a "jelenleg nincs raktáron" információt adták. Egyedüli kivétel talán a Gertrude Jekyll, abból két tövük van feltüntetve, és az nem is "szokásosan fellelhető" még itthon. 

Időnként a fórumozók szoktak közösen rendelni, bár arra, aki feláldozza magát az ügy lebonyolítására mindig óriási teher hárul, szóval nem mindig lehet erre számítani, de szerintem érdemes kicsit várnod, hátha. :-)

Előzmény: rosesheart (44578)
gedeonusz 2014.04.11 15:30:30 © 44579

"Még egy kérdés: dézsában mit birnak a rózsák? Kinek van erről tudása?"

Nekem évek óta van két tő futórózsám dézsában, teljesen rendben van, szépen fejlődik, virágzik. Tápozni/trágyázni kell.

Előzmény: Saliko (44570)