Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

eske3 Creative Commons License 15 órája 0 0 50016

Szerintem is a sok eső nem tett, jót a rózsáknak Szőregen. Én a rendelésemet 2 részletben kaptam meg, mert mikor érdeklődtem, hogy mikor küldik már a rózsákat, azt mondták, hogy a futókat, meg a Poulseneket nem tudták még kitermelni, mert áll a víz a földön. Akkor kértem, hogy ami meg van, azt küldjék el, a két futót, majd amikor tudják. Az első szállítmánnyal érkezett tövek mind szépen hajtanak, a két futó kupacból kiálló vesszői el vannak barnulva, nem tudom, lesz e belőlük valami. Talán sikerül őket pótolni

Előzmény: Rózsaromantika (50005)
Elleinor Creative Commons License 15 órája 0 0 50015

Egy másik videó, a The Fairy talajtakaró metszése:

https://www.youtube.com/watch?v=zDIoV7zUDcI

Előzmény: Mrs.Austin (50011)
Elleinor Creative Commons License 16 órája 0 0 50014

https://www.youtube.com/watch?v=-q3WZpqb4ok

Előzmény: Elleinor (50013)
Elleinor Creative Commons License 16 órája 0 0 50013

Egy videó a talajtakaró rózsa metszéshez. Nem tudom,ezt ismered e.

Előzmény: Mrs.Austin (50011)
bjob Creative Commons License 16 órája 0 0 50012

Most én is rendeltem a szöregi áfésztól, az elején nem válaszoltak a megrendelésre. Majd írtam még 1 levelet, hogy megkapták-e és ezután írták, hogy március vége felé postáznak.

Már tűkön ülök....

Mrs.Austin Creative Commons License 17 órája 0 0 50011

Köszi, ezeket én is ismerem, de pl az angolokat szerintem nem egészen így kell - de ebben sem vagyok biztos. A talajtakaróknál meg csak találomra csinálom, mert arról még sehol sem találtam használható leírást vagy videót.

Előzmény: Elleinor (50009)
123agi Creative Commons License 18 órája 0 0 50010

Valószínűleg  igazad van. Már a sok negatívum miatt azt gondoltam, hogy történt valami "Szőregen".

Én 3 évvel ezelőtt rendeltem tőlük jó pár rózsát, fákat és nekem nagyon szép, erős töveket küldtek. Mind megmaradt. Ezek szerint nem a minőség romlott, hanem az időjárási feltételek nem voltak kedvezőek a múlt évben. Azért kiváncsi lennék ilyenkor a nagy külföldi megrendelők mit szólnak. Kár, hogy Rózsalovag már nincs köztünk, ő biztosa tudná.

Elleinor Creative Commons License 20 órája 0 0 50009

Néhány videó, hasznos tanácsokkal a tavaszi metszéshez: ( van benne bokor rózsa, parkrózsa, öreg rózsa, magas törzsű, futó)

https://www.youtube.com/watch?v=5ohJhXSq2Ug

https://www.youtube.com/watch?v=NxYpMMDZfqU

https://www.youtube.com/watch?v=nrsmdoEc6ZA

https://www.youtube.com/watch?v=nrsmdoEc6ZA

https://www.youtube.com/watch?v=w6tzt7vOagw

Előzmény: Mrs.Austin (50004)
Rózsaromantika Creative Commons License 20 órája 0 0 50008

Szerintem kérdezzél rá te,mert nem jellemző hogy értesítenek előre a szállításról.

Előzmény: rózsabölcsis (50007)
rózsabölcsis Creative Commons License 21 órája 0 0 50007

Ez nagyon jó ötlet, engem is érdekelne, sokat tanulhatnánk belőle.

Aki rendelt már Lottumtól: ti kaptatok értesítést amikor feladták a megrendeléseteket? Egyelőre annyi infom van, hogy kb. március közepén jönnek a rózsáim.

Ősszel rendeltem szőregről Palais Royalt és Edent. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, rendben vannak, duzzadnak a rügyek rajtuk. Ők szóltak mielőtt feladták a megrendelést, és egy korábbi levélben türelmet is kértek, mert a sok eső miatt késett a kitermelés. Ahogy elküldtem a megrendelést, hamarosan érkezett is válasz. Nekem pozitív a tapasztalatom velük kapcsolatban. Igaz, még ne kiabáljam el ugye? Majd ha már virágoztak is a rózsák. :-)

Előzmény: Mrs.Austin (50004)
Elleinor Creative Commons License 22 órája 0 0 50006

A sok esőre gyanakodtam én is leginkább.

Rózsaromantika Creative Commons License 23 órája 0 0 50005

Ősszel nagyon sok eső esett.Sajnos a rózsavesszők nem húzódtak vissza,nem készültek a télre.A sok vizes vessző viszont rosszul telelt.A szőregi rózsák is nagyon vizes állományúak voltak.Volt hogy a Poulsenekre várni kellett több hetet,mert vízben álltak a tövek,nem tudták kitermelni őket.

Nekem a több éves Meillandok vesszői vannak lefeketedve/a nem visszahúzódás miatt/.Emellett két másik tő,de ezek minden évben lefagynak bármilyen hideg van.Szinte nulláról indulnak.

Mrs.Austin Creative Commons License 27 órája 0 0 50004

Fel tudnátok tenni a metszésről előtte-utána képet esetleg? Persze majd ha sor kerül a metszésre.

Elméletben tudom, hogyan kell a teákat, floribundákat, parkrózsákat, talajtakarókat, futókat metszeni (teszem is minden évben), de azért szívesen nézném meg egy profitól, hogy valójában melyik típust hogyan érdemes visszavágni.

Elleinor Creative Commons License 27 órája 0 0 50003

Nálam a földhalmon kívül kaptak szalmás-trágya takarást is, ugyanúgy ahogy az összes többi , de valami más gond lehet, hiszen nem is volt olyan vad , hideg Tél. Még nem temetem ugyan őket- bár benéztem a földkupac alá, és nem nyugtatott meg amit láttam- de, ha nem maradnak meg történelmiek kerülnek a helyükre. Nem kísérletezem velük újra.

Előzmény: Mókuscic (50002)
Mókuscic Creative Commons License 29 órája 0 0 50002

Én is úgy látom, hogy hiába kupacoltam gondosan föl a szőregieket, olyan harmaduk halottnak néz ki. Nem hiszem, hogy ez szokványos, lehet hogy a tavalyi szőregi kitermelés nem volt a helyzet magaslatán, elég nyugtalanító.

A petrovic-szállítmány szerencsére jól van, akármilyen nyüzügének is néztek ki, szívós kis jószágok :)

Előzmény: Elleinor (49998)
eske3 Creative Commons License 1 napja 0 0 50001

Nem tudom, ismeritek e a rosefile.com-ot. Én most találtam rá. Érdemes nézegetni annak ellenére, hogy amerikai. 

Elleinor Creative Commons License 1 napja 0 0 50000

Most még remélem, úgy lesz ahogy mondod, de valóban, néhány hét múlva kiderül. Nálam mind első éves rózsák vannak a kertben, így mindegyiket felkupacoltam, a jövőben meg majd még eldől.

Előzmény: 123agi (49999)
123agi Creative Commons License 2 napja 0 0 49999

Szerintem ne aggódj, nemsokára úgyis kiderül minden.  Az elszáradt ágak visszavágása után talán marad még ép rész amiből kihajthat. Én tavaly így jártam az Angelaval. Csak úgy meredeztek a fekete ágai, még csak ki sem bontottam, hagytam békén. S egyszercsak előbújt egyetlen pici hajtás s most már úgy tűnik meg fog maradni. Hát ha mégsem, te megpróbáltad. Akkor jöhet a B terv, honnan is szerezd be őket újra. Én még pár hétig hagyom a kupacolást, az csak védi a töveket, ártani nem árt, ha van, bár el kell mondjam a régi rózsáimat nem kupacolom és kutya bajuk.

Előzmény: Elleinor (49998)
Elleinor Creative Commons License 2 napja 0 0 49998

Sziasztok!

Olvasgatva titeket, látom, hogy közöttetek is vannak néhányan, akik aggódnak az ősszel ültetett rózsáik miatt. Nálam sajnos, a szőregi rózsatövek vannak a legrosszabb állapotban. Öt tőből egy zöld, a többi szinte tövig fekete. Csodával lesz határos, ha ezekből tavasszal növény fejlődik. Még a decemberben ültetett szerb rózsatövek is jobb állapotban vannak, mint a szőregiek. Lehet jobb lesz, ha utánpótlás után nézek. 

Ti mikor bontjátok ki a felkupacolt rózsákat? 

anlu2 Creative Commons License 2 napja 0 0 49997

Guir.....-t  = Guirlande d'amour   (elírtam)

anlu2 Creative Commons License 2 napja 0 0 49996

Én már több mint 1 hete a neten olvasgatom a honlapokat rózsaügyben. Nem volt olyan hirtelen elhatározás a rendelésem. Mivel nem kaptam rögtön választ (türelmetlen tipus vagyok, bocs :) ) gondoltam nincs tapasztalat a keresett rózsámról (alaszka). Aztán gondoltam, lesz ami lesz megrendelem a Guir.....-t, mivel már nem sokáig lehet ültetni ha jól tudom. Max április elejéig?

Az agel rosen- töl rendeltem meg. Most meg várok, várok .....és várok :))

Előzmény: robida (49994)
Ametiszt59. Creative Commons License 2 napja 0 0 49995

Ez jó hír! Nálam tavaly még nem ismételt, de a virágjaiban már gyönyörködhettem. Valóban gyönyörű.

Előzmény: pucok petronella (49990)
robida Creative Commons License 3 napja 0 0 49994

Te aztán nem cicózol:) Honnan rendelted?

Előzmény: anlu2 (49992)
ditte77 Creative Commons License 3 napja 0 0 49993

Köszönöm a választ, csak most tudtam elolvasni. Megkeresem Pucokpetronella bejegyzését.

Előzmény: Ametiszt59. (49940)
anlu2 Creative Commons License 3 napja 0 0 49992

Köszi a válaszokat! Közben már megrendeltem a Guliane d amour-t :)

pucok petronella Creative Commons License 3 napja 0 0 49991

Bocs....Palais Royal

Előzmény: pucok petronella (49990)
pucok petronella Creative Commons License 3 napja 0 0 49990

Igaz, nem teljesen hófehér, de gyönyörű a Palace Royal (és jobban ismétel mint az Éden, akinek a leszármazottja). Nagyon ajánlom, jó rózsa.

Előzmény: anlu2 (49981)
Ametiszt59. Creative Commons License 3 napja 0 0 49989

Nekem hirtelenjében az Elfe jutott eszembe.

robida Creative Commons License 3 napja 0 0 49988

Guirlande d'amour. Ugyan nekem nincs (sajna), de mindenhol csupa jót írnak róla, és Rózsaromantikának van, az tuti, és Ő is csak jót írt róla:)

Ráadásul egy hibrid pézsmarózsa, ami Nekem szívem csücske.

123agi Creative Commons License 4 napja 0 0 49987

Nekem nincs a futókban tapasztalatom, de amit felraktál, a Nevada az egy nagyon szép rózsa.