Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

eske3 Creative Commons License 4 órája 0 0 50618

Megtaláltam a klematiszos topikot, majd áttanulmányozom, most állítólag úgy is rossz idő ígérkezik. Ha vannak még jó tanácsaid nagyon szívesen venném.

A rózsákhoz visszatérve, mikor kezded el tápoldatozni az újonnan ültetett rózsákat. Pl az ősszel ültetett rózsáknak kell már tápot adni, vagy még várjak. És amit tavasszal ültettem? Az ültetőgödörbe tettem zsákos istállótrágyát. A régi rózsák kaptak rózsatrágyát kora tavasszal.

Ne haragudj, hogy a kérdéseimmel zaklatlak, de a tápanyag utánpótlás központi kérdéssé lépett elő számomra.

Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: Ametiszt59. (50617)
Ametiszt59. Creative Commons License 19 órája 0 0 50617

Igazán örülök, hogy tudtam segíteni. Gyere át a klemátiszos topikra, itt nem szeretném szét OFF-olni a topikot.

Előzmény: eske3 (50616)
eske3 Creative Commons License 28 órája 0 0 50616

Ametiszt! Úgy tűnik, működik a hetenkénti tápoldatozás a klematiszoknál. Egészen másképp viselkednek, mint tavaly. Köszönöm a segítségedet. Nem csoda, hogy ezen a vacak homokos talajon éheztek, de erre magamtól nem jöttem rá. Megmutatom a Myleent, hogy néz ki most. A lábai még kopaszok, de ha majd elvirágzott pár ágát vissza fogok metszeni és akkor jövőre biztosan lejjebb is virágozni fog. Nagyon bizakodó vagyok.

És elnézést, még egy OFF, de rózsa még nincs.

Anianita_12 Creative Commons License 1 napja 0 0 50615

Nagyon köszönöm! Ki fogom próbálni!

Előzmény: kertmánia. (50614)
kertmánia. Creative Commons License 1 napja 0 0 50614

Nagyon elszaporodtak a pockok magyarországon volt a tv-ben is évente többszázmilliós károkat okoznak az ültetvényekben,kertekben.Nálunk is van a kertben kiették 2 éve a kis törpe vérborbolya sövényemet,a kis nyírfámat,fagyalokat.Én vettem karbidot kis kövek ha nedvesség éri füstölni kezd van a gazdaboltban.Ha látok egy lyukat azonnal beledobom és betakarom a nyílást.Eléggé hatásos egész tavasztól csinálom télig.

Előzmény: Anianita_12 (50611)
Anianita_12 Creative Commons License 1 napja 0 0 50613

A meglepi része a macskamenta. Valójában az volt a meglepetés, hogy mielőtt elutaztam, egy kora tavaszi: éppen ébredező kertrészletet néztem minden nap a szobából, és amikor visszajöttem, szinte nyári hangulat fogadott: Nem látok át a szomszédba, mert az orgona kihajtott (azóta virágzik ezerrel), a macskamenta csodásan kéklik, a krókuszok eltűntek a fűről - bár a rózsák még váratnak magukra és az írisz is apró, mégis, ez valahogy mellbe vágott :)

Azóta történtek egyebek is, bár nálam a rózsák még nem bimbóznak:

Sötétlila fás bazsarózsa lesz. Tavaly ültettem, és azt hittem, megsült a forróságban - szinte eltűnt, pedig öntöztem, és idén mégis előjött :)

Előzmény: Ametiszt59. (50561)
Anianita_12 Creative Commons License 1 napja 0 0 50612

A magasabb hajtásokról készült képet lefelejtettem:

Előzmény: Anianita_12 (50611)
Anianita_12 Creative Commons License 1 napja 0 0 50611

Tegnap kicsit a dolgok mélyére ástam - szó szerint - és észrevettem, hogy van egy kis lyuk a nagy Eden Rose mellett, amiről korábban itt kérdeztem, hogy vajon miért fehérek a levelei. Azóta még rosszabb! A magasabb régiókban teljesen fehérek a hajtások, és kezdenek itt-ott leszáradni, valamint 1-2 kicsin is hasonló tüneteket veszek észre. 

Szóval az a kis lyuk: amikor elkezdtem slaggal bemosatni, kisült, hogy nem kicsi, és nem egyedüli. 1 m2-en belül 6 ilyen van, és egyet sem sikerült feltöltenem. Szegénykém köré pocokfészek épült! Az egész kertet átszövik (most derítettem ki, korábban nem volt ennyire rossz a helyzet), de azt hittem, a sok sziklakert elég nekik, a rózsákat nem bántják. A mulcs és a téli takarás alatt csodásan eléldegéltek, és mivel tavaly meghalt a cicám, a kutyusok pedig nem jöhetnek be az ágyásokba, már paradicsomi körülményeik vannak. Sosem mérgeztem semmit, még a levéltetvek ellen is csak a tavaszi morzsolgatásukkal védekeztem, de most gyilkos indulatok ébredtek bennem! Van ötlete valakinek, mit tudnék tenni?

Előzmény: Anianita_12 (50368)
Mókuscic Creative Commons License 1 napja 0 0 50610

Küzdök néhány tővel, mert kéregfoltosak.

Tudom, hogy le kellene vágni az egészséges részig, de nincs mit levágni szinte, mert olyan pici maga a növény. Viszont ha levágom a már elszáradt részt, látszik, hogy a fás szár barnul vissza a zöld kéreg alatt. És már így kaptam őket...

Mit gondoltok, ha lefújom őket Amistarral, az még megmentheti?

Más: voltunk kint a "birtokon", a petrovic-os rózsák olyan picik, hogy szó szerint épp csak kilátszanak a földből. Azt hiszem, idén nem lesz rajtuk, csak egy-két virág mutatóban, mert túl kicsik, igazam van?

(Golden celebration és Jude the obscure)

Sajnos még most is látom, hogy a kibújt hajtások levelei fagytak, ráadásul a metszés helyétől itt is van még, ami el fog halni, még mindig nem vagyok benne biztos, hogy megmaradnak...

123agi Creative Commons License 2 napja 0 0 50609

Ezek szerint õ is nagyon ügyi. Én is jobbulást kívánok, hogy minél többször osonhass ki a kertbe!

Előzmény: Ametiszt59. (50604)
gesztenye301 Creative Commons License 2 napja 0 0 50608

Köszönöm! Az nem baj ha nagy, mert futónak szeretném nevelni.

Jobbulást!

Előzmény: Ametiszt59. (50601)
szanCSI2 Creative Commons License 2 napja 0 0 50607

123agi Creative Commons License 2 napja 0 0 50606

Nem tudom, de én is gondoltam ma ràjuk, hogy jó  lenne egy kis kitérõ, mert ma reggel Szegeden jártam.

Előzmény: Csababá81 (50605)
Csababá81 Creative Commons License 2 napja 0 0 50605

A Szőregi Virág- és Dísznövény ÁFÉSZ nyitva van szombaton? 8 óta hívogatom őket, de nem veszik fel.

Más. Ha végre megvan a cserepes rózsa, maximum meddig maradhat abban, amiben kaptam? Nincs még meg hozzá a nagyobb "konténer". Apropó, tényleg jobb a kerámia?

Ametiszt59. Creative Commons License 2 napja 0 0 50604

Nem engem illet a dicséret, a párom szemezte be a rózsát.

Előzmény: 123agi (50600)
Ametiszt59. Creative Commons License 2 napja 0 0 50603

Iparkodom, bár úgy veszem észre, hogy a mai "nagyhatású" gyógyszerek, mint ha lassabban hoznák helyre az embert, mint régebben. Vagy talán már velem van a baj...?

Emlékszem tavaly is nálad nyílt az első rózsa. Szerintem annak a domboldalnak nagyon előnyös fekvése lehet. A futórózsád vesszőinek az elvezetése, pedig valami mesteri. Jó ötlet valóban ez a háló.

Hozz még sok képet! Gyönyörű a tavasz nálad is

Előzmény: pucok petronella (50599)
Ametiszt59. Creative Commons License 2 napja 0 0 50602

Köszi, igyekszem.

Előzmény: robida (50596)
Ametiszt59. Creative Commons License 2 napja 0 0 50601

A L. Odier nálam idáig, mint írtam is nem igazán brillírozott (egyébként most 3 éves), ezért véleményt sem tudnék hiteleset adni. Amit tapasztaltam, hogy az ismétlése ritkább, mint pl. az angoloknál.

Amire azért a virágzásán kívül is érdemes figyelni az a mérete. Nálam tavaly hirtelen megiramodott, s mostanra elég nagy bokor lett. Tehát a hely kiválasztásánál erre is figyelj.

Előzmény: gesztenye301 (50597)
123agi Creative Commons License 3 napja 0 0 50600

Nagyon ügyesen szemeztél, és most is gyönyörûek a szinek a kertedben, jó, hogy láthatjuk tavasszal is.

Előzmény: Ametiszt59. (50595)
pucok petronella Creative Commons License 3 napja 0 0 50599

Ametiszt! Gyorsan gyógyulj meg. A Rosa Hugonis már elkezdett nyílni....és az Éden is tele van bimbóval (nagyon)....meg az összes rózsa. Ha nem jön valami nagyon rossz, akkor az idén csodálatos lesz a kert.

... és mert nagyon szépek ők is, néhány Daphne....

rózsakalap Creative Commons License 3 napja 0 0 50598

Ezért érdemes volt lopakodni:)))

gesztenye301 Creative Commons License 3 napja 0 0 50597

Ha a beteg kilopakodik kilopakodik a kertbe és fényképezget, az gyógyító hatással is bír!

A fórumtársakra mindenképpen! :) Nagyon szép a tavaszi kerted is!

Louise Odier nekem is van, a Petrovicsos rendelésből. Remélem már az idén megmutatja a virágát is. Mire lehet nála számítani? Mennyire ismételget a nyár folyamán? Azért kérdezem, mert még konténerben van és ettől függően választanám ki a helyét. 

robida Creative Commons License 3 napja 0 0 50596

ÓÓÓÓ, nagyjából ennyit tudnék:)

Gyógyulj meg!

Ametiszt59. Creative Commons License 3 napja 0 0 50595

Miután nagyon ráérek, hisz a beteg vagy nyomja az ágyat, vagy kilopakodik a kertbe és fényképez 1-2-t, így most rakok fel "rózsákat" és pár OFF-ot

Tavaly megkérdőjeleztem, hogy a Louise Odier valóban tud-e nálam is úgy virágozni, mint ahogyan azt Eszter is írta, úgy látszik vette a lapot és az idén dugig van virágbimbóval. Némelyik kis duci bimbónak még a színe is látszik már.

Mellette nagy kedvencem a Deuil Paul de Fontaine, imádom a bimbóját azzal rengeteg tűhegyes kis tüskéjével. Olyan, mint egy kis sündisznó.

Mme Hardy a harmadik tavasza lesz itt nálam, remélem ez a nagy bokor szintén tele lesz virággal. Ő minden évben hozta a tőle várható jó formát. Egyszer nyílóként aránylag hosszan és bőségesen virágzik.

Az egyik rózsaágyás (hihetetlen, hogy 2-3 hét és tele lesznek szebbnél-szebb virágokkal)

Ő pedig a jövő. Boscobel. Köszi Andi a vesszőket, amiből sikerült beszemezni!

És jöhet az OFF

Deszter! Talán most már bizakodhatom. Ugye milyen kis helyes tő lett pár hét alatt? Még egyszer köszönöm! A többi növény is mind meg van és szépen fejlődnek.

Petronella! Ez hihetetlenül cuki! Igaz kis ékszer. Három helyen is megmaradt és mind nyílik. Imádom!

Az új szerzemény, Susan. Robida! ez a te hatásodra! Remélem jó helyet találtam neki.

és még egy pár kép a maiakból

123agi Creative Commons License 4 napja 0 0 50594

Nem csak állítólag szeretik. Ha ilyen jó marad az idő, 2 hét s a fórumon "beindul az élet".

Előzmény: lovevintage (50590)
123agi Creative Commons License 4 napja 0 0 50593

Köszönöm, igen, végre megérkezett, már tanulmányozom is:) Köszönöm a felajánlást, nagyon örülök neki!

Előzmény: rózsakalap (50592)
rózsakalap Creative Commons License 4 napja 0 0 50592

Bízom benne, hogy megkaptad a katalógust.

Előzmény: 123agi (50589)
Rózsácska. Creative Commons License 4 napja 0 0 50591

még bizakodom........naponta többször megnézem, hátha lesz valami...rügyecske-

:D

Jó gazda szeme hízlalja a jószágot"- mottóval dolgozom...

Előzmény: lovevintage (50590)
lovevintage Creative Commons License 4 napja 0 0 50590

Nem biztos ám hogy annyira le vagy maradva. A friss őszi ültetések nálam is többnyire csak levelesek, a pastellat nagyon szép kifejlett állapotban vettem tavaly.  egy tő rózsa van nálam is aminek a szára zöld levele viszont egy sincs. Nem egészen értem mert kontèneresként vettem tavaly egy másik ugyanolyan rózsával,  ami viszont màr csupa levèl.  nálunk is elég vacak a föld , agyagos  törmelékes .. Bár a rózsák àllítolag szeretik az agyagos földet 

Előzmény: Rózsácska. (50586)
123agi Creative Commons License 4 napja 0 0 50589

A nagy fák nem a mi érdemeink. Azokat "készen" kaptuk. Tudom, így könnyű.

Előzmény: robida (50583)