Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

robida 4 órája Creative Commons License 48768
rózsakalap 4 órája Creative Commons License 48767

Ebben a szomorú időben gyógyszer a lelkemnek ezek a képek:))

Előzmény: pucok petronella (48765)
123agi 15 órája Creative Commons License 48766

Hát ez valami gyönyörű! Tényleg csodaszép nálad az ősz, nekem egyébként is kedves évszak.

Előzmény: pucok petronella (48765)
pucok petronella 16 órája Creative Commons License 48765

Szép volt az ősz...                                                                                                         .

Rózsaromantika 20 órája Creative Commons License 48764

Nagyon szívesen.

Előzmény: Mókuscic (48762)
kertmánia. 21 órája Creative Commons License 48763

Igen és elég híres rózsa is a Schneewittchen(Iceberg).Szerettem volna régóta mert az első futó rózsám Iceberg volt a Budai Kertcentrumban vettem konténeresen 2010-ben de meggondoltam magam mert feketefoltos volt és visszavittem kicseréltem Lady Hillingdon futóra.Nem bántam meg mert a Lady Hillingdon gyönyörű baracksárga,illatos bokoló virágú angol rózsa.A levelei is különlegesek más mint az angoloké általában.Ezt még a szomszédasszony is észre vette.

Előzmény: robida (48761)
Mókuscic 25 órája Creative Commons License 48762

Rózsaromantika, most jött meg a csomag, köszönöm szépen!

Ha itt lennél kapnál egy nagy ölelést:)

robida 29 órája Creative Commons License 48761

Szerintem jól döntöttél, egy megbízható, szép rózsa. 

Előzmény: kertmánia. (48754)
Ametiszt59. 1 napja Creative Commons License 48760

Közel 200 tőnél kicsit macerás lenne.

Előzmény: eske3 (48759)
eske3 1 napja Creative Commons License 48759

A lemosó permetezés előtt leszeded a leveleket a rózsákról, vagy hagyod, ami rajtuk van és úgy permetezel.

Előzmény: Ametiszt59. (48741)
rózsakalap 1 napja Creative Commons License 48758

Ezeket akartam. Már előre kiválogattam őket katalógusból és a Ti kertetek adott támpontot a rózsák minőségéről és milyenségéről:)

Előzmény: Ametiszt59. (48757)
Ametiszt59. 1 napja Creative Commons License 48757

Ezeket is szeretted volna, vagy volt esetleg olyan amit nem kaptál? Ill. hoztál olyat is amit eredetileg nem szándékoztál?

Előzmény: rózsakalap (48756)
rózsakalap 1 napja Creative Commons License 48756

Meglátogattam Boróczki Urat. Nagyon kedves és segítőkész volt.

Vettem pár tő rózsát: Pastella, Augusta Luise, Piano bordó, Piano pink, Mary Ann, Gospel, Midsummer, Chippendél, Mariateresia.

Krisziorchi 1 napja Creative Commons License 48755

Idén nálam a Schneewittchen nagyon beteges volt, most éppen levél sincs rajta a gombás nyavajái miatt. :( A Black Baccara mellé ültettem, nagyon jól mutatnak egymás mellett. 

Előzmény: kertmánia. (48754)
kertmánia. 1 napja Creative Commons License 48754

Megrendeltem a Schneewittchen-t nagyon örülök neki.Kellett egy fehér rózsa lágyításnak a Golden Celebration és a William Shakespeare 2000 mellé a rózsasorba és majd metszéssel megpróbálom őket egymáshoz igazítani de látom Robidánál,hogy megfelelő tápozással elég nagyméretű bokor lesz.Teljesen meggyőzött Robida gyönyörű bokra!Mellette lesz még a Rhapsody in Blue is.Eredetileg a Bonica került volna a Golden Celebration mellé de nem nyugodtam bele mert nagyon zavaró a két szín együtt inkább fehéret.Várom már a Petrovic rendelést is és persze a tavaszt,hogy gyönyörködhessek az új rózsáimban!

lovevintage 1 napja Creative Commons License 48753

Szerintem barátkozz meg a külföldi rendelés lehetőségével, mert sokkal több fajtára nyílik lehetőség. Itt a többieknek több évre visszamenőleg van tapasztalata az említett külföldi oldalakkal kapcsolatban. Én idén csatlakoztam a csapathoz, szóval nagyon izgatottan várom a külföldi szállítmányukat.

Az említett Albertine rózsával nekem nincs tapasztalatom, de ha jól látom rambler.. annak meg sok hely kell,vagy valami támaszték nem tudom, de az 5-6 méteresre is megnőhet! Ezt érdemes tervezésnél figyelembe venni. No meg azt is, hogy ismétel e vagy csak egyszer virágzó.

A te általad választott rózsa egyszer virágzó.. ezt is vedd figyelembe, mert ha központi helyre teszed-  a fővirágzása ugyan gyönyörű, de utána a zöld levelekben lehet csak gyönyörködni.

Egyébként jó támpont lehet a rózsák megismerésénél a helpmefind oldal, itt a link:

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.113

itt az említett rózsáról vannak, infók, ha rákattintasz a fotókra, akkor felhasználók által készített képeket nézheted meg. Itt megnézheted a rózsa "valós" retus és egyéb szűrők nélküli képét. Hétköznapi és egész profi kertészek töltik fel ide saját képeiket.

Egyébként ha valami gyönyörűségesre vágysz én a Pierre de Ronsard rózsát (Éden)ajánlom. Itt többeknek van, és mindig  irigykedve figyeltem képeiket. Idén ha minden jól megy,  nekem is lesz már :-)) (szöregről is beszerezhető!!)

Bármi kérdésed van írj nyugodtan, valaki biztos válaszol. Jó nézelődést, tervezgetést:-))

Előzmény: Rosa Linda (48748)
Rózsaromantika 1 napja Creative Commons License 48752

Lányok!Akiknek ígértem,a csomagok elindultak.

robida 2 napja Creative Commons License 48751

Történelmi rózsát itthon szerintem nem kapsz. Sajnos.

Én tavaly februárban rendeltem tőlük először, ültetési időben küldik, nagyon profik, a csomagolás, postai díj 17,5 euró volt mindkét esetben. Idén is rendeltem tőlük, november elején fogják küldeni valószínűleg.

http://nellikert.blogspot.hu/2014/05/rozsak-es-illatok.html

http://nellikert.blogspot.hu/2014/08/oszi-rozsarendeles-i.html

http://nellikert.blogspot.hu/2014/09/oszi-rozsarendeles-ii.html

Előzmény: Rosa Linda (48750)
Rosa Linda 2 napja Creative Commons License 48750

És külföldről mondjuk Németországból mennyi idő alatt ér ide a megrendelés és mennyi a postaköltség? Bevallom mindig óvatos vagyok a külföldi megrendelésekkel ezért keresek itthoni alternatívát, bár itt is van rossz tapasztalat is...

Előzmény: robida (48749)
robida 2 napja Creative Commons License 48749

Elég nagy választék van történelmiből, és garantáltan jó minőséget küldenek a Schultheis.rose-tól, Németországból.

Előzmény: Rosa Linda (48748)
Rosa Linda 2 napja Creative Commons License 48748

Huúú! Nagyon köszönöm a kimerítő választ, egyelőre soronként igyekszem az infokat 'feldolgozni':) az angol rózsák!!!ők lesznek az enyémek no meg a történelmi rózsák. Kinéztem az Albertine nevű szépséget és találtam is a Pha...-nál. Ráadásul az év bármely fagymentes időszakában ültethető. A héten már meg is kapom, egyelőre 3 db-ot rendeltem.  Nagyon kiváncsi leszek....Még1x köszi és a véleményedre kíváncsi lennék a választásommal kapcsolatban:)

szép napot

RL

Előzmény: lovevintage (48730)
robida 2 napja Creative Commons License 48747

Hihi, ez is az én képem. Legalább te megtaláltad:)

A Schneewittchen kb. 1,5-2 méter magas lesz. De lehet kisebbre is metszeni, tényleg sok mindent elbír.

A harmadik rózsa nem bourbon, hanem (szintén Starkltól)  a chartreuse de parma. Én nagyon szeretem, bár jelenleg ő már teljesen kopasz, de még mindig tele van virágokkal. Mme Isaac-om nincs, azt mástól kell megkérdezned.

Előzmény: kertmánia. (48725)
lychnis 2 napja Creative Commons License 48746

lychnis 2 napja Creative Commons License 48745

Nagyon impozáns ez a pergola,gondolom virággal borítva is mesés lehet:-)

Valami olyasmi volt a magyarázat,hogy őszi komposztszórás esetén tavaszra elmúlik az a pozitív hatás,amit az "élő" komposzt jelent,tehítja,feláakarát a növények már nem hasznosítják. 

A szomszédban egy néninek nagyon szép rózsái vannak,ő ősszel pár szemre mindent visszavág,tavasszal nem metsz. Mondjuk,ő az egész kertet csupaszra takarítja,felássa,más stílusa van,mint nekem. De a rózsái szebbek...

Előzmény: Ametiszt59. (48744)
Ametiszt59. 2 napja Creative Commons License 48744

Igen, végig rózsával van befuttatva. Ami a képen látszik az két tő That's Jazz.

Mi a különbség, ha tavasszal szórod ki, hisz a komposztáló is kint van télen a szabadban, tehát a mikroorganizmusokra a fagy vagy kiszórva a földön vagy a komposztálóba, de ugyanúgy hat.

A rózsákat természetesen nem vágom vissza teljesen, de jócskán kúrtítok rajtuk, de úgy, hogy az esetleges elfagyás miatt még lehessen visszametszeni rajtuk. (kb. a végleges metszési hossz, kétszeresét hagyom meg)

Előzmény: lychnis (48743)
lychnis 2 napja Creative Commons License 48743

A pergolát végig rózsa futja be?

A komposztot tavasszal szoktam szórni,pedig ősszel praktikusabb lenne,csak valahol azt olvastam,ha ősszel szórjuk ki,a tél folyamán leáll a komposzt "működése",és tavaszra kihalnak a mikroorganizmusok. Pedig ősszel több lenne rá az idő,és általában az idő is kellemesebb.

A rózsákat ilyenkor teljesen visszavágod,vagy tavasszal még egyszer metszel?

Mókuscic 2 napja Creative Commons License 48742

Nagyon szépek a rózsák még mindíg, gyönyörű az idő rájuk. 

Én szombaton ültettem el a szőregi szállítmányt, 17 tő, most nagyon elégedett vagyok. 

Szép tövek, alig várom a jövő májust:)

Most már csak a Petrovic szállítmányt várom nagyon, a helyüket kiástam nekik is.

Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy miket kapunk...

Ametiszt59. 2 napja Creative Commons License 48741

Ma csodás idő volt és a kedvenc őszi munkám egyikét csinálhattam. Komposztot raktam a növényeim tövéhez. Imádom a komposztot, olyan igazi erdei illatú és fantasztikus jó hatással van a növényekre.

Azért egy-két képet is tudtam még csinálni, talán már ők lesznek az utolsók. Jövő héten szeretném én is visszavágni őket és hamarosan jöhet a lemosópermet.

Deszter! ő a sisakvirág

eske3 3 napja Creative Commons License 48740

Annyira boldog vagyok ezzel a rózsával. Örülök, hogy nektek is tetszik. Még nem mertem elültetni, csak néztem és csodáltam, de elhatároztam, hogy holnap elültetem. Nagyon félek, hogy letöröm a gyönyörű virágokat. Egy nagy konténerben lesz a teraszon.

6500 Ft volt. Hatalmas összeg, de ez volt a hazai legolcsóbb lehetőség. A Budai Kertcentrumban még drágább.

Előzmény: rózsakalap (48737)
Rózsaromantika 3 napja Creative Commons License 48739

Bocsi,nagyon szívesen.

Előzmény: Ametiszt59. (48736)