Keresés

Részletes keresés

lovevintage Creative Commons License 2014.04.15 0 0 44594

Igen, sikerült összecsipegetni pár rózsát:-)Azt hallottam,hogy ősszel előnyösebb, de azért bizakodó vagyok, mivel ezek konténeresek, kevésbé sérül a gyökerük az ültetés során. Gondolom majd nyár végére tervezitek a következő rendelést leadni, addig van idő még tervezgetni :-)

Tavaly dugványoztam először rózsát, és úgy néz ki 3-4 megéledt belőlük, (ősziek) már hajtanak.

Közben találtam egy képet a tavalyi rózsáimról..igaz csak vázában.. ha jó látom peace és kronebourg...

bár már láthatnám az idei termést is:-)

123agi Creative Commons License 2014.04.15 0 0 44593

Látom jól bevásároltál. Szőregről és máshonnan is ősszel érdemes rendelni, akkor az ültetés is biztosabb. Gyökércsomagoltan küldik, így bárhová el tud jutni az országban.  A mieink is "csupasz gyökérrel " érkeztek Hollandiából. Márk rózsád pedig máris van : a Budatétény az övé.

Előzmény: lovevintage (44592)
lovevintage Creative Commons License 2014.04.15 0 0 44592

Szia!

köszönöm a tippet:-) megnézem mindenképp. A szöregi rózsákat nagyon szeretem, jó tapasztalataim vannak vele, főleg a Kronebourg teljesít nálunk szépen. A másik  kedvencem Mr. Lincoln remélem idén már több virágot hoz.

A kínálatát néztem, küldtek is át listát, csak sajnos jelenleg konténeres rózsáik vannak, amiket csak személyesen lehet átvenni. Én mivel Győr mellett lakom, nem igazán tudom megoldani. Talán egyszer voltam életemben az országban abban a szegletében, szóval ritkán járok arrafelé :-)

Most teljesen beleszerettem az angol illetve a meiland rózsákba, ezekből szeretnék még párat beszerezni.

A pharmarosáról is vegyesen válogattam, ezeket:

Rosa 'Tunesia'-Lilás-rózsaszín portland rózsa.

Rosa 'Jonas'-Rózsaszín angol rózsa.

'Evina' - Fehér angol rózsa.

 Rosa 'Animo'-Narancssárga virágágyi rózsa - floribunda.

  Rosa 'Favorite'-Rózsaszín virágágyi rózsa - 

Rosa 'Königin der Rosen'-Vörös, a sziromfonák vajsárga teahibrid rózsa.

Rosa 'Tiffany'-Narancssárga teahibrid rózsa.

Rosa 'Blanke Pink'-Erős rózsaszínű teahibrid rózsa.

Rosa 'Cream Alba'-Fehér, enyhe rózsaszín szirombelsővel-teahibrid rózsa.

 Rosa 'Budatétény'-Sárgás barackrózsaszínű teahibrid rózsa

Rosa 'Eiffel'-Rózsaszín teahibrid rózsa

Kíváncsian várom őket, elvileg péntekre már itt lesznek .

A Márk rózsákból is szeretnék majd beszerezni, gyönyörűek vannak azok között is.

Képeket is töltök fel akkor a napokban :-)

123agi Creative Commons License 2014.04.15 0 0 44591

Szia, üdvözöllek itt!

 

Várjuk majd a te képeidet is! Közös rendelés nemrég volt, most feszülten várjuk az "eredményt". Ha esetleg lenne közös rendelés akkor itt majd megtalálod. Egyébként nagy választékot találsz Magyarországon a szőregi ÁFÉSZ-nál is: Meilland, Kordes, Poulsen és kommersz rózsákból. Tantau rózsákat a http://mivesrozsa.hu/ oldalon találsz. De rengeteg kertészeti áruda árul rózsákat, akár webáruházban is.

Mit rendeltél a pharmarosatól?

Előzmény: lovevintage (44590)
lovevintage Creative Commons License 2014.04.15 0 0 44590

Sziasztok!

Az angolkert fórumba már keköszöntem, most itt is megteszem :-)

Örömmel olvasgatom hetek óta a kert fórumokat, gondoltam most a csendes megfigyelés után "beköszönök".

Pár éve nekem is megadatott az az öröm, hogy saját kertem legyen, lassan 3 éve már, hogy szépítgetem. Mikor "megkaptam" nyakig érő  gaztenger volt benne, mára már egészen vállalható kis kert lett belőle.

Majd mutatok képeket is ha érdekel valakit :-)

Szóval szeretnék csatlakozni a fórumhoz, tapasztalatokat cserélni. 

Láttam rendeltetek rózsákat külföldről. Ha legközelebb rendeltek, csatlakoznék hozzá én is!

Van esetleg itt Magyarországon olyan kertészeti webáruház, amit szívesen ajánlotok? Most a pharmarosaról rendeltem rózsákat, kíváncsian várom a szépségeket :-)

Jelenleg van valami tennivaló a rózsákkal a kertben?

Liza

rosesheart Creative Commons License 2014.04.15 0 0 44589

Hiszek nektek, csak türelmetlen vagyok! :) Akkor majd ősszel visszatérünk rá.

Előzmény: Ametiszt59. (44587)
Deszter78 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 44588

Bocs, hogy belekotyogok, de szerintem is sokkal biztosabb az őszi dugványozás, főleg amilyen perzselő nyarak vannak mostanában.

Előzmény: Ametiszt59. (44587)
Ametiszt59. Creative Commons License 2014.04.14 0 0 44587

Ha így szeretnéd akkor majd kérem a címed és akkor küldöm. (az én tapasztalatom nem támasztja alá az internetes kutakodásodat, ezért is ajánlottam az őszi időszakot)

Előzmény: rosesheart (44585)
pucok petronella Creative Commons License 2014.04.14 0 0 44586

Nagyon szívesen. Remélem elég volt a növény. Szerintem nagyon fogod szeretni-hálás, igénytelen talajtakaró problémás helyekre.

Előzmény: jasminea (44584)
rosesheart Creative Commons License 2014.04.14 0 0 44585

Kedves Ametiszt!

 

Kiokosodtam az Interneten, azt írják több helyen is, hogy legjobb a rózsadugványozásra a május vége-június eleje. Kaphatnék a rózsa vesszőkből hamarabb is, mint ősszel?

 

Előre is köszi, Mariann

Előzmény: Ametiszt59. (44575)
jasminea Creative Commons License 2014.04.13 0 0 44584

Petronella, sikerült elültetni mindet, bár az utolsókat csak ma este sötétedés után tudtam földbe dugni. mindet jó alaposan belocsoltam. Kicsit kókadtak voltak de nagyon szép gyökérrel küldted őket és végig nedvesen tartottam, úgyhogy szerintem meg fognak maradni. Szép a színük :)

Köszönöm még egyszer.

kertmánia. Creative Commons License 2014.04.13 0 0 44583

Rendeltem 12db Levendula Hidcote Blue-t.(Baráti Díszfaiskola) Biztos szép lesz a terasz mellett az új rózsákkal.

Rózsika :) Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44582

Nekem a tavaly vett törzses rózsák vannak dézsában. Eddig 3volt, sikeresen átteleltettem őket (ide-oda pakolással), így idén még 4jött. Jobban kell rájuk figyelni, öntözni és persze tápozni.

Előzmény: gedeonusz (44579)
pucok petronella Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44581
Előzmény: rosesheart (44577)
Teresz Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44580

Hát ez az! :-) Én nem azt mondtam, hogy nincs, láttam, hogy van pl.: L D Braithwaite, Mary Rose, Winchester Cathedral, Heritage, Graham Thomas (ja, az éppen nincs is), ezek mind olyan régebbi Austin rózsák, amelyeknek pár éve darabját egy euró alatti áron vehettük meg hazai szaporításból, mivel már nem licenszkötelesek. Nem néztem teljes alapossággal végig a listájukat, csak a Summer Song kíváncsivá tett, és akkor elkezdtem nézni a többi Austint - vagy annak titulált - rózsát is. Szinte valamennyihez a "jelenleg nincs raktáron" információt adták. Egyedüli kivétel talán a Gertrude Jekyll, abból két tövük van feltüntetve, és az nem is "szokásosan fellelhető" még itthon. 

Időnként a fórumozók szoktak közösen rendelni, bár arra, aki feláldozza magát az ügy lebonyolítására mindig óriási teher hárul, szóval nem mindig lehet erre számítani, de szerintem érdemes kicsit várnod, hátha. :-)

Előzmény: rosesheart (44578)
gedeonusz Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44579

"Még egy kérdés: dézsában mit birnak a rózsák? Kinek van erről tudása?"

 

Nekem évek óta van két tő futórózsám dézsában, teljesen rendben van, szépen fejlődik, virágzik. Tápozni/trágyázni kell.

Előzmény: Saliko (44570)
rosesheart Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44578

Van a BKC-ban igazi David Austin rózsa, csak nem azok amikre az én fogam fáj.

Előzmény: Teresz (44576)
rosesheart Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44577

Nagyon köszönöm, természetesen kibírom addig valahogy :). Néztem Praskacnál is, Lady Emma Hamilton van, de a főkedvenc Summersong nincs. 

Előzmény: Ametiszt59. (44575)
Teresz Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44576

Ahogy elnézem leszögezhetjük, hogy a Budai Kertcentrumban nincsenek angol rózsák, néhány lejárt licenszű, valószínűleg itthon fillérekért (Bata) szaporított fajta egy-két példányát leszámítva. Ezeket tízezer közeli árakon kínálni, vagy a szőregi négy-hatszáz forintos töveket becserepezve tízszeres áron, hát enyhén szólva is pofátlanságnak tűnik.

A néhányuk mellé odabiggyesztett, lopott fotóról már nem is beszélve, vagy a rózsák eredetének (Austin - nem Austin) zagyvalékáról. Ilyen haszonkulcs mellett nem tudom hogy engedhetik meg maguknak.

Mielőtt valaki odarohanna valamiért kattintson rá a rózsára a részletekért, ki fog derülni, hogy szinte semmi sincs "jelenleg raktáron".

Előzmény: robida (44573)
Ametiszt59. Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44575

Ha tudsz várni őszig, akkor szívesen küldök vesszőt. Nekem mind kettőből van + még egy pár fajta.

Előzmény: rosesheart (44574)
rosesheart Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44574

Köszi, de sajnos nincs, tegnap odaautóztam feleslegesen. Tévesen van a weboldalukon. Tulajdonképpen a Lady Emma Hamiltonból is jó lenne vessző, vagy szinte bármelyik angolból.

robida Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44573

Budai Kertcentrumnál van, csak az árától ne kapj szívbajt!:)

Előzmény: rosesheart (44572)
rosesheart Creative Commons License 2014.04.11 0 0 44572

Sziasztok!

Egészen friss vagyok itt a fórumon. Eddig csak olvasgattalak Titeket. Én elsősorban az angol rózsákba szerettem bele, van már jó néhány a kertemben , de szerencsére nagy a kert úgyhogy még fér bőven. A legújabb kedvencem a Summersong, de sajnos nem lehet sehol sem venni. Ha esetleg van valakinek ilyen rózsája, boldogan fogadnék belőle vesszőt.

123agi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 44571

Én is ültettem most tavasszal, de azt mondják a tavaszi ültetés nem ideális. Nagy a kiszáradás veszélye.

Kupacold fel a rózsát, mintha télre készülnél, és locsold. Majd egy hónap múlva elválik, hogy megmarad-e. Akkor fokozatosan kibonthatod a föld alól. Ha mégsem maradna meg, akkor még mindig választhatsz konténereset.

Dézsás ültetésben nincs tapasztalatom. Vannak fajták, amiket lehet, de azért a földbe az igazi.

Kutyusok ellen elkerítéssel vagy nagyobb csoportok képzésével tudsz védekezni, ilyenkor kénytelenek kikerülni őket.

Jelölgetés nehéz ügy. Én úgy védekeztem ellene, hogy szukát választottam, de az ivartalanítás is segíthet. Vannak távoltartó sprayk, de hogy hatásosak-e?

Előzmény: Saliko (44570)
Saliko Creative Commons License 2014.04.10 0 0 44570

Köszönöm, 123ági!

Idén ültettem, de még van, ami meg sem mozdult, lehet, még rügyet is alig látok rajta. Amit úgy vettem, gyökércsomagolva, viaszolva, nemigen hajtanak. Azzal egyébként van valami speciális teendő? (Igen, a Peace tearózsa.) 

 

Köszönöm a javaslatokat angol rózsára. 

 

Még egy kérdés: dézsában mit birnak a rózsák? Kinek van erről tudása? (Nálunk az a helyzet, hogy kutyák szabadon vannak, tehát csak elkeritett részbe lehet igazán védett helyre ültetni. Viszont a dézsákat nem bántják - ezalatt főleg a jelölgetést értem. Vagy van erre más megoldása?)

 

 

123agi Creative Commons License 2014.04.09 0 0 44569

Mit értesz azon, hogy gyengén muzsikál? Mikor ültetted?

Mert az első évben általában még a gyökérképződés zajlik, a virágzás ezért még nem olyan pompás. A Peace úgy tudom tearózsa, tehát nem virágzik egész nyáron.

 

Angol rózsát a B*dai Kertcentrumban tudsz venni, elég nagy a fajtakínálatuk, de sajnos az áraik kicsit magasak.

A pharmarosa-nal vannak jó áron angol rózsák, de a választékuk csekély.

Egyébként ezeket a rózsákat most árulják a Bosnyák téren lévő templom melletti kitelepülésen. Én csak ennyiről tudtam, remélem segített.

Előzmény: Saliko (44565)
robida Creative Commons License 2014.04.09 0 0 44568

Én nem bánom, ha nem szépül már tovább, csak azokkal a fránya gazokkal tudjak elbánni egyszer:)

Előzmény: Rózsaromantika (44567)
Rózsaromantika Creative Commons License 2014.04.09 0 0 44567

Nagyon szép a kerted már most,mi lesz ezután?

Előzmény: robida (44566)
robida Creative Commons License 2014.04.09 0 0 44566
Saliko Creative Commons License 2014.04.09 0 0 44565

Sziasztok, 

 

szeretnék javaslatot kérni: 

- Peace rózsát vennék (vettem szőregit, többet, a jó része eléggé szerényen muzsikál) - hol érdemes, akár konténereset is

- angol rózsát honnan érdemes venni? (Budapest közelében)? 

 

Köszönöm!


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!