Keresés

Részletes keresés

füegy Creative Commons License 2024.04.02 0 0 30930

Én sem vágyom sehova. 🙂

Előzmény: rhénai (30928)
rhénai Creative Commons License 2024.04.02 0 0 30929

rhénai Creative Commons License 2024.04.02 0 0 30928

a keresztényi menőzés a Camino amiképpen a bulváros hencegők meg Dubajba mennek :))) miközben HAZÁNKBAN IS vannak zarándokutak és igen az egész élet áldozat böjt és zarándoklat :))

ÉN MARADOK itthon. nem böjtölök és nem szüzeskedek.

füegy Creative Commons License 2024.04.02 0 0 30927

Volt egy kósza fuvallat a fejemben Camino kapcsán, ahogy olvastalak, de nem mindig tudok akkor válaszolni, mikor szeretnék, de majd most.🙂

 

Szóval , hogy az életben lehet, hogy nem is egy, de egy Caminót mindenképp megjárunk.

 

Lehet, hogy nem azon az útvonalon, lehet, hogy nem egyedül, de a megélés és a tanulság az olyan lesz, mintha az Utat jártad volna be.

Nyilván jobban hangzik, hogy ott jártál és teljesítettél, ( akikről tudom, elismeréssel gondolok😉 ) de biztos vagyok benne, hogy sokan sokkal többet .

 

Ahogy írom ezeket jövök rá, lehet hogy az Élet egy nagy Caminó ? ? 🤗

 

Előzmény: csakcsendbenn (30926)
csakcsendbenn Creative Commons License 2024.04.01 0 0 30926

Igen, valószínűleg ez egy sokkal életszagúbb, reálisabb történet, mint a Camino. Bár alighanem mindkét embernél és történetnél alapvető a küzdés, külső körülményekkel és belső akadályokkal egyaránt; a konokság és a magányos farkasság.

Előzmény: füegy (30925)
füegy Creative Commons License 2024.03.26 0 0 30925

Annyira egyszerűen kezdte. Folyóvíz nélkül, többen egy szobában, minden kényelem híjján. 

Szorgalmas, magának való kislány.

Egy élet munkája volt valóban, mire elismerték, és menet közben is sok elutasításban, meg nem értésben és  nélkülözésben volt része.

Amikor megkapta a Nobel- díjat, még az sem tudatosult bennem, hogy mennyi idős ís. 

 

Szép történet volt. 🤗

 

ui: végső tanulság: soha ne add fel!!!! 🙂

 

Előzmény: csakcsendbenn (30922)
csakcsendbenn Creative Commons License 2024.03.25 0 0 30924

Ha ilyen képeket jelent a "most inkább élek", akkor élj nagyon soká...:-) Az űrfelvételek ihlette képek is igen jó irány...

Kerpel Péter festménye jutott eszembe, azt nem tudom, hogy ezt itt űrfotó ihlette-e, de van neki is ilyen érintettsége/képe, csak a neten nem látom...

 

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (30790)
rhemaáb Creative Commons License 2024.03.25 0 0 30923
Előzmény: füegy (30921)
csakcsendbenn Creative Commons License 2024.03.25 0 0 30922

Gondolom, délutános/éjszakás műszak után írtam.

 

És neked miért volt szükséged a Karikó-könyvre? Mit tanított vagy adott?

Előzmény: füegy (30921)
füegy Creative Commons License 2024.03.18 0 0 30921

És miért  nem alszol te éjnek-évadján? 😀

 

Shirley McLain-t szinésznőként előbb ismertem meg, mint ahogy tudomást szereztem volna ezoterikus beállítottságáról.

Aztán persze mindig "olyan" szemmel néztem rá, kicsit, mint egy sorstársa.

Tudtam a könyvéről, de  nem olvastam.

Láttam viszont más által készített filmet Caminói "utazásról", ott is megváltozott az élet, lelkiekben biztosan, a továbbiakban.

Ha adódik, elolvasom.😉

 

Kikerülhetetlen lett viszont Karikó Katalin "Áttörések " c.könyve,  mert azt egyszerűen a kezembe  nyomták, hogy márpedig ez olyan jó és el kell , hogy olvassam.

 És tényleg, csak a legszükségesebb esetekben raktam le. Ha nem tukmálják rám, sosem kerestem volna.

Azóta egészen más szemmel  nézek a Nobel- díjasunkra. 

Jó dolgok is ezek.

Neked Caminóra volt szükséged,  nekem Karikó Katalinra. 😂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: csakcsendbenn (30920)
csakcsendbenn Creative Commons License 2024.03.17 -1 1 30920

Hááát... Egyelőre inkább csak tologatom, meg kerülgetem az akadályokat, de... remélem, azt jól...

 

Más. Elolvastam a Shirley MacLaine Caminóját, nekem bejött, szerettem. A küzdelmeit a fizikai-lelki-szellemi korlátaival; a tévedéseit vagy sutaságait; az indulatait, félelmeit, és az azok leküzdésére tett kísérleteit; önmaga minduntalan meghaladását; a mániáját, hogy megtalálja a maga útját, történetét, legbelsőbb igazságát...

Érdekesen őszinte könyv, beleértve, hogy a végefelé nagyon elrugaszkodott dolgokról, megtapasztalásokról ír, amik őt éppúgy meglepik, falhoz állítják és önmaga, meg az ép esze megkérdőjelezésére késztetik, mint a t. olvasót... De bevállalja a kockázatot, hogy hülyének nézik, és ez külön tiszteletre méltó...

Amikor az Atlantiszról, Lemúriáról, meg a nemek szétválasztásáról szóló álmairól (visszarévedéseiről) ír, az nekem már inkább a regény (kitaláció) kategória, de nyilván én nem jártam végig azt a sok száz mérföldes utat befelé, a lélek mélye felé, meg visszafelé az időben, amit ő megtett, vagy megtenni vélt. Viszont ha nem is tudom feltétlen elhinni az általa leírtak valóságtartalmát, azt el tudom hinni, hogy ő ezeket az ő személyes valóságaként megélte.

 

Kicsit hasonló lehetett ez az ő zarándokútja a Caminón, meg a lelkében, meg a múltjában, mint amikor itt tudatos álomban kutakodik egyik-másikótok... Itt is van egyfajta belső(?) 'vezető', akihez lehetetlen kérdésekkel lehet fordulni, itt is meg kell küzdeni (erőn felül kell dogozni) a tapasztalatokért, és itt is jóval távlatosabb információhalmazhoz lehet jutni, mint a mindennapok során. Egyfajta transzban gyalogló, a fizikai és nem fizikai határokat feszegető meditáció, amit ő művelt.

 

Na, erről így kapásból most ennyi...

Szépeket...:-)

Előzmény: füegy (30905)
Tiszta tudat Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30919

Értem és köszönöm.

 

Valamiért nagyon erősen hat rám amit írsz.

Figyelni fogok.

Nem felejtem el.

 

Neked is minden jót kívánok! 

 

Előzmény: 11_11 (30917)
rhemaáb Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 30918
11_11 Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30917

 

Ez a nick név Tiszta tudat  jelenteni fog  valamit számodra. Csak a te

 

nevedet közvetítette, senki másét nem,  lassan 3  éve vagyok itt ,érted már?

 

Önismeret , a belső fényed, lehet hogy  már is elkezdődik  benned valami új, álmaidra is figyelj.

 

 

Minden jót kívánok. 11_11.

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (30909)
polária Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30916

A bennünk való  és a körülvevő valóság HAT RÁNK igaz többnyire ez nem tudatosul: minden hat mindenre .

Előzmény: Tiszta tudat (30914)
polária Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30915

igaz ez is.

Előzmény: Tiszta tudat (30914)
Tiszta tudat Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30914

"lehet külső sugalmazo,akár isten is "

 

Szerintem meg vannak olyan külső környezeti körülményeknek,

amelyek tudatosulás nélkül befolyásolhatják az

adott személy cselekedeteit, gondolatait.

Előzmény: polária (30912)
polária Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30913

Ez korrekt igy.

Előzmény: Tiszta tudat (30911)
polária Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30912

ÉN mondom éppen most :

az ilyesfajta szenzitiv érzékelések sokfélék lehetnek: származhat az adott ember altudatátol,lehet külső sugalmazo,akár isten is de semmi garancia nincsen szinte képtelenség szétválogatni az igazit a kamutol.Régebben szokás volt viccelődni a médiummal érdeklődni NEM LÉTEZŐ elhunyt felől :)))

erre monják kostold meg a gyümölcsét ha megismernéd a fát.Hát én itt semmi különlegeset nem találok 11-11 felhozatalában.

A vatikán is gondban van már annyi szentmáriás látomány megjelenés volt van hogy besokallottak tőlük szinte lehetetlen a nyilvántartás is.

Előzmény: Tiszta tudat (30910)
Tiszta tudat Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30911

Az biztos hogy a tudatalatti jelenségei olyan háttérben zajló folyamatok, amelyek nem vesznek részt közvetlenül a figyelem középpontjában álló jelenségek értelmezésében.

De éber figyelemmel tudatossá tehető. 

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (30910)
Tiszta tudat Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30910

Nem is mondtam ilyent.

 

Előzmény: rhénai (30907)
Tiszta tudat Creative Commons License 2024.03.13 0 0 30909

Köszönöm szépen hogy átadtad az üzenetet,

kíváncsian várom mi fog történni. :)

 

 üdv. Tiszta tudat

 

 

Előzmény: 11_11 (30908)
11_11 Creative Commons License 2024.03.12 0 0 30908

   Régebben beszélgettünk, lehet hogy ez most jött elő

    a tudatalattidból. :)

 

 Szia  

Tiszta tudat  nick nevedet írta ki  nekem, 2024 1. 28 du 

írd le a dátumot, kerestelek februárban is, talán 1 év múlva meg  tudod .

 

Valami célja van  veled  kapcsolatban  a Szent szellemnek gondolom,

ez számodra jót jelent.

 

Ő tudja hogy én sok embert ismerek, azt is tudja hogy nem vagyok Buddhista, azt is tudja hogy az üzenetet átadom , neked  ha tudom.

 

 

 

Előzmény: Tiszta tudat (30906)
rhénai Creative Commons License 2024.03.12 0 0 30907

A tudatalatti és a SZENT Szellem nem ugyanaz :))))

Előzmény: Tiszta tudat (30906)
Tiszta tudat Creative Commons License 2024.03.12 0 0 30906

Szia.

 

Régebben beszélgettünk, lehet hogy ez most jött elő

a tudatalattidból. :)

Előzmény: 11_11 (30902)
füegy Creative Commons License 2024.03.12 0 0 30905

Szóval zajlik az Élet? 

 

Tetszik nagyon, ahogyan az akadályokat vetted, gondolom  nem lepődsz meg, ha azt írom, mintha én csináltam volna. 

Sokáig dolgoztam csapatban, ismerem a buktatókat, előnyöket, hátrányokat.

A jó munka pedig mindig meghozza gyümölcsét.

Jön a tavasz, egyre többet süt a Nap, a sötétség erői hátrébb szorulnak! 🙂

 

Egy nagy ölelés neked ! 🤗

Előzmény: csakcsendbenn (30904)
csakcsendbenn Creative Commons License 2024.03.11 0 0 30904

Megvagyok, köszönöm kérdésed, csak... az amúgy is sokfelé futás közepette ebben a két hónapban a kelleténél jobban beszippantott a való világ... vagy mi...:/

 

Egyrészt beszálltam egy csoportos kezdeményezésbe, aztán tulképpen magamra is vettem jóformán az egészet (utánajártam-nyomoztam, táblázatba rendeztem, ütős statisztikát csináltam, elővezettem), és - egyelőre legalábbis:-) - nem értem el vele semmit...

Másrészt előbbi folyományaként belefutottam egy elég masszív hmm... (hogy lehet ítélkezésmentesen ilyesmit megfogni?) emberi silányságba, és amilyen sok szinten sikerült az illetőnek alulmúlni önmagát, a képességeit, kapott lehetőségeit, kéretlenül szavakba foglalt vágyait, terveit, értékeit, stb, legalább annyi szinten sikerült aláásnia a bizalmamat.
Na, szóval az előbbi afféle idő- és energiarabló pluszvállalásként, az utóbbi meg logikailag-érzelmileg - ha nem is megrengetett, de - erősen lefoglalt.
Most már eljutottam nagyjából oda, hogy azon túl, hogy jelentősen hátrébb léptem és onnan figyelek, illetve (ezúttal önvédelemből) pár lépéssel előre játszok, - kicsit hálás is vagyok az illetőnek a 'tanultakért', meg áldást is tudok néha mondani magamban rá. De... nem tesz boldoggá, amit (folyamatosan) nézdegélek vagy látogatok.

Viszont... már sikerül többé-kevésbé visszavonnom magam a problémákból, ismét elmélyedni jobb dolgokban, rácsodálkozni a világra, 'beszélgetni' egy lüke kisvaranggyal, meg az épp nyiladozó világgal, örülgetni a *segítségnek* (szembejött pl. velem egy videó, ami révén kicsit helyretettem dolgokat magamban, és gyanús volt, hogy ez Tolle, aztán az utolsó mondat jól meg is erősítette ezt.:-).

Szóval vagyogatok...

Család nagyjából rendben, az egyiknél áprilisra várják a harmadik gyermeket, a másik három meg keresgeti az útját, a lehetőségeit.

Előzmény: füegy (30899)
csakcsendbenn Creative Commons License 2024.03.11 0 0 30903

Igen, szépeket rakott fel, és igyekezett szép dolgokra  figyelni, ami nem is olyan egyszerű manapság...

Legyen része 'boldog nyugalom'-ban.

Előzmény: füegy (30898)
11_11 Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 30902

 

Azért keresem mert, 2024 februárban   ezt  a  Tiszta tudat nick nevet,

kaptam , ébren látomásban , de nem tudok mit kezdeni vele ,

 de semmi rossz, csak jó lehet, mert akkor leirta volna nekem , a Szent szellem.

 

 

Kőszi.

Előzmény: füegy (30901)
füegy Creative Commons License 2024.03.10 0 0 30901

Régen nem találkoztam a nickjével, nem tudom, mi lehet vele. 

Előzmény: 11_11 (30900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!