Keresés

Részletes keresés

füegy Creative Commons License 27 órája 0 0 28829

Nem neked szántam, bocs !! :))

Hanem csak úgy.... ;)

Előzmény: füegy (28828)
füegy Creative Commons License 27 órája 0 0 28828
Előzmény: alomhajos (28827)
alomhajos Creative Commons License 3 napja 0 0 28827

"De, csakis a megnyugtatásunkra, elküldött mri-re, március 8-án megyünk…"

Helyes, már rég ideje volt... habár komoly dologra én sem számítok az elmondottak alapján, de egy angiográfiás vizsgálatnak jobban örültem volna.

áh.

Előzmény: csakcsendbenn (28823)
alomhajos Creative Commons License 3 napja 0 0 28826

:o)

áh.

Előzmény: csakcsendbenn (28824)
füegy Creative Commons License 4 napja 0 0 28825

"De, csakis a megnyugtatásunkra,...."

..... meg a Füviére ...... !! :)

Jól van, örülök, remélem simán ment.

Addig is  minél több fájdalommentes napot kívánok !!

Előzmény: csakcsendbenn (28823)
csakcsendbenn Creative Commons License 4 napja 0 0 28824

Köszönöm, Hajós.

Előzmény: alomhajos (28778)
csakcsendbenn Creative Commons License 4 napja 0 0 28823

„Én is vigyázni igyekszem, hogy ne lépjem át azt a bűvös határt a kéretlenül beleavatkozás és a jóindulatú tanácsadás között.”

Néha még a jóindulatú tanácsadással is rá lehet faragni, kényes dolgok ám ezek…:)

Amúgy voltunk a neurológusnál, szerinte továbbra se organikus eredetű a fejfájás, szédülés, – sokkal inkább depressziónak tartja. De, csakis a megnyugtatásunkra, elküldött mri-re, március 8-án megyünk…

„De amúgy jó ötletet adtál, én majd inkább arra koncentrálok, hogy fent az Égben szülessen olyan megoldás, amely maximálisan a fiú érdekeit szolgálja.”

:) Lehet, hogy jól koncentároltál, mert pont jókor „utánunk nyúlt” Peti egyik tanara, egy barátjának édesapja, és tegnap eljöttek hozzánk. Reményeim szerint segítenek visszahúzni az oskolába a gyereket…

A tanácsokat, meg a bármiféle koncentárolásokat is köszönöm.:)

Előzmény: füegy (28729)
szókeno" Creative Commons License 6 napja 0 0 28822

Hagyd el a literátori vénádat egy kicsit; hátha akkor érthetlek én is!  :)

Előzmény: alomhajos (28818)
szókeno" Creative Commons License 6 napja 0 0 28821

Igazából ezek semmit sem mondanak nekem, mert nem attól érdekel valaki, hogy vallásos-e (én sem vagyok; a mostanában használt "vallásos"-nak semmiképpen sem felelek meg), és nem is attól kedvelek meg valakit, mert az a valaki esetleg bibliaolvasó.

Oké, jöhet nem néhány szóban is, akár. :)

Előzmény: enteomi (28820)
enteomi Creative Commons License 2018.02.15 0 0 28820

Nem tudom néhány szóban leírni. De nem vagyok vallásos, és a biblia sem érdekel túlzottan, ha ez mond valamit.

Előzmény: szókeno" (28817)
babi :-) Creative Commons License 2018.02.15 0 0 28819

öt perce láttam a FB-on beirtad. Magam alatt vagyok. Pont most? Amikor rátaláltam? Mi ez? Nincsenek más szavaim! Ez nem lehet igaz!

Előzmény: Eriel :) (28809)
alomhajos Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28818

"Nem csinálunk ám ebből vitatkozást, mert ha te magadért akarsz imádkozni elsősorban, akkor imádkozz magadért elsősorban..."

Nem értetted meg amit írtam, de mindegy... ehh, felesleges.

áh.

Előzmény: szókeno" (28816)
szókeno" Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28817

Leírod - akár néhány szóban azt a mást, amiben gondolkodsz?

Előzmény: enteomi (28815)
szókeno" Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28816

Oké, akkor legyen úgy az ima meghatározása, hogy az értünk van! Amikor imádkozom, akkor én beszélek az Istennel, és amikor beszélek az Istennel - akkor az Isten pontosan tudja (olyankor érzem, hogy tudja), hogy mit szeretnék. Annyira tudja, hogy akár el is mondja helyettem - nekem. :)

Atyám! ha lehetséges, múljék el tőlem e pohár; mindazáltal ne úgy legyen amint én akarom, hanem amint te.

ezt mondta Jézus, és ezzel nem pont elfogadta az Atya akaratát, hanem egyenesen kérte - az én értésem szerint.

Nem csinálunk ám ebből vitatkozást, mert ha te magadért akarsz imádkozni elsősorban, akkor imádkozz magadért elsősorban; én ebben semmi kivetnivalót nem találok!

Az ima mindig jó dolog, ebben teljesen biztos vagyok.  :)

Előzmény: alomhajos (28814)
enteomi Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28815

Ha valaki azt mondja nekem, hogy fáj a foga, akkor mit mondjak én az Istennek, azt - hogy húzza ki, vagy tömje be?

:) ez tetszett:) A továbbiakhoz nem tudok hozzászólni, mivel egészen másban gondolkodom.

Előzmény: szókeno" (28774)
alomhajos Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28814

" - Miért gondolod te, hogy én nem szeretem magam és az összes felebarátomat, ha nem magamért imádkozom? Szépen levezetted, de... mit? "

Mert ez ismert tézis a kereszténységben, hogy valaki saját magát (ál)alázatba hajtva, csak másokért imádkozik. Holott a valódi alázat belső lelki erőből fakad, nem pedig az alázatoskodásbóll, azaz hogy "akkor vagyok értékes Isten szemében, ha csak másokért iméádkozom, és magamnak nem kérek semmi". (Nem azt mondom, hogy Nálad is ez van, hanem egy általános keresztény nézetre hívtam fel a figyelmet.)

"- Tényleg azt gondolod, hogy az Isteni Gondviselés létszámhoz van kötve? Azt hiszed, hogy Isten nem képes mindenkire odafigyelni, mert többen vagyunk, mint anno?"

Kár, hogy nem értetted meg az egészet, annak kontextusában. Ha tovább olvastad volna, talán nem kerüli el a figyelmedet a lényeg, azaz, hogy egy gyermek hoygan viszonyul a szüleihez.

"Álomhajós, akiben én hiszek, "az" semmiben sincs korlátozva. :)"

Nagy újdonságot mondtál... :o)) Mindazonáltal, továbbra is felhívom a figyelmedet arra, hogy nagyon is helyénvaló a magunkért való ima, nem véletlenül tanított így imádkozni Jézus:

- mindennapi kenyerünket add meg NEKÜNK... - tehát a testnek és léleknek kenyerét NEKÜNK, és nem csak másoknak

- bocsásd meg a MI vétekeinket... - tehát itt is NEKÜNK

- ne hagyj MINKET kísértésbe vinni... - megint csak MINKET

stb.

Amikor pedig Jézus az utolsó vacsora után imádkozott, akkor önmagáért imádkozott, azaz, hogy "ha lehet, múljék el tőlem e keserű pohár". Ennek ellenére, természetesen elfogadta az Atya akaratát, mert tudta, hogy mit vállalt fel azokért, akik hittek Benne, vagy akik fognak benne hinni évezredeken át.

áh.

Előzmény: szókeno" (28813)
szókeno" Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28813

Ha nem imádkozol magadért, akkor a szereteted nem lehet teljes, hiszen, ha magadat nem szereted kellőképpen, akkor hogyan szeretheted a felebarátodat kellőképpen.

- Miért gondolod te, hogy én nem szeretem magam és az összes felebarátomat, ha nem magamért imádkozom? Szépen levezetted, de... mit?

Ezen kívül pedig, megérteném a "biztosan tudja az Isten" nézetedet akkor, ha még mindig a szimbolikus paradicsomban élnénk, és rajtad kívül, nem lenne még néhányszáz millió vagy milliárd Isten-hívő a földön.

- Tényleg azt gondolod, hogy az Isteni Gondviselés létszámhoz van kötve? Azt hiszed, hogy Isten nem képes mindenkire odafigyelni, mert többen vagyunk, mint anno?

Álomhajós, akiben én hiszek, "az" semmiben sincs korlátozva. :)

Előzmény: alomhajos (28779)
emberimádó Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28812

Halihó.

Belga, sok sikert a kísérletedhez. Ha egyszer vagy máskor mégis visszajössz, attól nem leszel hiteltelen. 

Üdv.

füegy Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28811

...(a másikkal épp örül a laptopjának). :o))

... de mennyire !!!! :))))

Előzmény: alomhajos (28807)
füegy Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28810

"Ne feledd az igazi boldogság belülről fakad és nem külső körülmények eredménye."

Ha csak ennyi volt, akkor ennyi, és hidd el, ennek is nagyon örültem. :)

Minden egyes sorodat nagyon szerettem olvasni.:)

Mindig úgy van, ahogy lennie kell. :)*

Előzmény: Törölt nick (28801)
Eriel :) Creative Commons License 2018.02.14 0 0 28809

Nahát Babi... meg vagyok rendülve. Dúl Antal vasárnap meghalt. Egészen meg vagyok döbbenve. A szinkronicitástól is (mintha most hallanék róla először), de amúgy is. Többször eszembe jutott az elmúlt hetekben, függetlenül tőled. 

https://librarius.hu/2018/02/13/elhunyt-hamvas-bela-eletmuvenek-kiadoja-dul-antal/

Előzmény: babi :-) (28747)
enteomi Creative Commons License 2018.02.13 0 0 28808
alomhajos Creative Commons License 2018.02.13 0 0 28807

De csak az egyik szemével... (a másikkal épp örül a laptopjának). :o))

áh.

Előzmény: enteomi (28806)
enteomi Creative Commons License 2018.02.13 0 0 28806

Füvi megint sírni fog....

alomhajos Creative Commons License 2018.02.13 0 0 28805

"Szent együgyüség", Belga máris töröltette magát! Azért kár, mert néha érdekeseket írt. Úgy látszik nem ismerte a fórumozás lélektani törvényszerűségét, hogy mindenki egy idő után megcsömörlik a fórumozástól, és a függőségtől való szabadulásként biztosítékként saját maga számára is, töröltetni akarja a nickjét. Ehhh...

áh. 

alomhajos Creative Commons License 2018.02.13 0 0 28804

Belga kedves, 

mindketten informatikusok vagyunk, és mindketten hívők (még, ha más-más a hitünk alapja), épp ezért tegyünk különbséget, mielőtt még Füvit hintába ültetnéd.

1. Informatikusként tudnod kell, hogy Füvi laptopjának megjavulásához semmi köze nincs a "más idővonalnak". Minden jel szerint a laptopja a Pw gomb rövid megnyomására standby repül, és csak annak hosszantartó megnyomására kapcsol ki. Innentől fogva a rövid megnyomásra, már nem standby-ból indult, hanem pw-off állapotból.

2. Az, hogy a mai esemény, azaz Füvi laptophibája válasz/megerősítés lehet számodra (és csakis számodra) egy döntési folyamatban, lehetséges. Hogy erre hitedből fakadóan milyen szubjektív választ adsz, teljesen rendben van, hiszen mások ezt - hitükből fakadóan - tekinthetik karmának, gondviselésnek, csodának stb.

A lényeg az, hogy úgy korrekt, ha a kettőt tisztába teszed Füvi előtt, különben a két dolog összemosása nem lenne tisztességes, hiszen ezzel megtéveszted Füvit (aki nem ért az informatikához).

Ez így okés?

áh.

enteomi Creative Commons License 2018.02.13 0 0 28803

És miért kell ahhoz töröltetned magad?:) Nem nyomsz rá az indexre többet és kész:) Ha van belső indíttatásod olvasni és írni itt, annak oka van. Ha nincs akkor meg nem kell ahhoz kinyírni a nicked:) Az meg olyan izé, ha majd megjelensz valamikor új nicknévvel:)

enteomi Creative Commons License 2018.02.13 0 0 28802

Hogy ne lógjon a levegőben az egész, el kell itt mondani, hogy másodpercenként több milliárdszor váltunk valóságot, de a tudatunknak köszönhetően az új valóság is majdnem olyan mint a régi :) Konzisztens marad saját ép elménk védelmében. Tulajdonképpen a tudatunktól (pontosabban a tudat alattinktól) függ, hogy mennyire más valóságot tudunk választani.

Szerintem ez nem egészen így van, ha a Seth-anyagból indulok ki. Másodpercenként nem váltunk valóságot, itt szerintem kevered a dolgot a "pulzálással", ki-be lökődéssel, ami nem az a fajta valóságváltás, amiről szó volt, hanem maga a "teremtés", a fizikai valóság létrehozása, mely folyamat pulzálását persze nem tudja követni a tudat, folyamatosságban érzékeli. Párhuzamos valóságok közötti váltásról csak döntéshelyzetekben van szó, amikor választási lehetőség előtt áll az ember, akár úgy, melyik sarkon forduljak be, vagy meggyógyulok vagy nem. Itt is csak olyan értelemben, hogy gyakorlatilag minden lehetőség megvalósul, ami adott hitrendszerben megvalósulhat, kérdés, jelen fókusszal melyiket követi az ember folyamatosságában.

Előzmény: Törölt nick (28762)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.13 0 0 28801

Mint írtam nincs semmi csoda a valóság megválasztásában, hiszen ezt csináljuk minden pillanatban. Akkor kezd izgalmassá válni a dolog, ha mindezt tudatosan tesszük.

Lesznek, akik találnak logikus magyarázatot is a dologra, a "csoda" helyett (én is tudok rá), de ez ne vegye el a kedvedet. Igyekezz mindig tudatosan választani valóságot! (Az sem baj, ha nem tudod, hogyan működik. A szándék a fontos)

Írtad, hogy utólag olvastad, hogy mit írtam, ezért mondhatják, hogy nem is a hited miatt sikerült, hiszen nem tudhattad, hogy miben kell hinned. A sok logikus magyarázat mellett van számos logikátlan és hihetetlen is. Mindenki választhat belőle ízlése szerint.

Személy szerint én ott látom a történet szempontjából fontos valóság választásod (egyelőre még nem tudatosan), hogy olyat választottál, ahol még azelőtt posztoltad a segítség kérést mielőtt töröltem volna magam a fórumról. Másfelől megközelítve én választottam (nem tudatosan) olyan valóságot, ahol még látom a kérésed. Magasabb szintű szándékaink szerint a tudatunk egy valóságot tapasztalt meg. Pontosabban a többit is megtapasztalták, de a core frequency (bocs) ezt a valóságot jelölte ki.

Már többször felmerült, hogy abbahagyom a fórumozást, mert úgy érzem, bizonyos mértékig hátráltat a (gyakran emlegetett) fejlődés(em)ben. Úgy döntöttem, hogy egy (számomra) nagyszabású kísérletbe kezdek. Ennek szellemében telt a mai napom és megvolt az a flow érzés, amit Jávorfácska említett egy másik topicban.

A történeted a számítógéppel (és az eredmény) engem látszik igazolni, hogy jól döntök/döntöttem.

Ne feledd az igazi boldogság belülről fakad és nem külső körülmények eredménye.

Uff, én beszéltem :)

Előzmény: füegy (28796)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.13 0 0 28800

Ezek szerint így működik a világ :)

Előzmény: füegy (28796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!