Keresés

Részletes keresés

füegy Creative Commons License 6 napja 0 0 28957

Egy kis ismétlés by Váradi Tibi :)

https://www.youtube.com/watch?v=eF3FDjMEOAY

csakcsendbenn Creative Commons License 2018.05.25 0 0 28956

„Hát persze. Mankóval jár, meg a jobb lábával. Komolyan, nem egyszerű. A család minden tagjának akadnak most nehézségei, de tanulgatunk, tanulgatunk. ;)”

Addig jó, amíg mosolyogni tudsz, a nehézségek mellett is…:) 

„Reméltem azért, hogy ez majd már frankón a végleges gyógyulás lesz, de úgy látom, futtok még köröket.”

Szépen lassan kocogunk… Javulgat. És küzd, a dolgozatokkal.

"Ha augusztus, akkor ez pótvizsgát jelent, nem tudom, ennyi tantárgyból lehet -e."

Hogy most pótvizsgának titulálják, vagy osztályzóvizsgának, nem egyértelmű, de végül is lényegtelen, a fontos, hogy meglegyen, sikerüljön. Voltunk benn az igazgatónál, elég rugalmasnak tűnt, ami azt illeti, nem parázza túl ennek az egésznek az adminisztrációját. Nem is baj.:)

„azt gondolom, az osztálytársaihoz ragaszkodik, azért szeretné ennyire.”

Igen és pont ez motiválja, a tanulásra-küzdésre.

„Ez meg persze újabb stressz. Ördögi körök ezek.”

Most egyelőre erre a 7-8 tárgyra koncentrálunk, hogy letudja, akárhogy is... Nyilván nem lesznek túl jó jegyei, hiszen fejfájósan írja meg a dogákat és kifekszik utánuk, de lényeg, hogy haladjon tovább.

Nem mellesleg, megvan a ct-vizsgálatom (a műtét óta az első ct) eredménye, és minden rendben van…:)))

„Erőt és kitartást, drága CséCsé !!! :)”

Köszönöm, Füvi, Nektek is…:)

Előzmény: füegy (28955)
füegy Creative Commons License 2018.05.14 0 0 28955

"És kibírja, hogy ne álljon rá?"

Hát persze. Mankóval jár, meg a jobb lábával. Komolyan, nem egyszerű. A család minden tagjának akadnak most nehézségei, de tanulgatunk, tanulgatunk. ;)

Nagyon lassan, de úgy néz ki, javulgat valamicskét: mintha kevésbé szédülne és fájna és többet/tovább tud koncentrálni.

Reméltem azért, hogy ez majd már frankón a végleges gyógyulás lesz, de úgy látom, futtok még köröket.

A fiam a műtétnél gerincbe kapott injekciót, amitől legalább négy napig fájt a feje saját bevallása szerint, és az orvosa szerint ez normális volt.

Gondolom elhiszed, akkor egyre sűrűbben jutottatok eszembe.

Ha augusztus, akkor ez pótvizsgát jelent, nem tudom, ennyi tantárgyból lehet -e.

De ez nem is érdekes, már az osztályismétlés, de azt gondolom, az osztálytársaihoz ragaszkodik, azért szeretné ennyire.

Ez meg persze újabb stressz.

Ördögi körök ezek.

Erőt és kitartást, drága CséCsé !!! :)

Előzmény: csakcsendbenn (28952)
csakcsendbenn Creative Commons License 2018.05.13 0 0 28954
csakcsendbenn Creative Commons License 2018.05.12 0 0 28953

Azóta lejárt a fizioterápiás kezelése és elkezdett gyógytornára járni. Nagyon lassan, de úgy néz ki, javulgat valamicskét: mintha kevésbé szédülne és fájna és többet/tovább tud koncentrálni. Hogy most ezektől a kezelésektől vagy mástól, még nem világos. A héten már megpróbál dolgozato(ka)t írni, aztán meglátjuk, hány tárgyból sikerül  elég jegyet szerezni és lezárni. Ahogy számoltuk, legalább öt tárgy tutira átcsúszik augusztusra.

Hát így...:)

Előzmény: füegy (28951)
csakcsendbenn Creative Commons License 2018.05.12 0 0 28952

Füvi, ez elég csúnyául hangzik…:(

És kibírja, hogy ne álljon rá?

Előzmény: füegy (28950)
füegy Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28951

(Ami minket illet, elkiabálni persze nem akarok semmit, de határozottan biztató, amit Petin látok..)

És mizu azóta ? :)

Előzmény: csakcsendbenn (28941)
füegy Creative Commons License 2018.05.09 0 0 28950

"de miután lekerül a gipsz, gyorsan fog javulni."

Nincs gipsz, olyan volt a törés. Beraktak egy vasat, a térdnél és a bokánál rögzítették, belül, persze, 3 hónapig nem állhat rá. :(

Előzmény: alomhajos (28939)
Mnemoszüné Creative Commons License 2018.04.30 0 0 28948

Az úttörő, ahol tud, segít. :-)

Nincs mit egyébként, és nagyon örülök, hogy megoldódni látszik. 

Ölellek! :-)

Előzmény: csakcsendbenn (28942)
füegy Creative Commons License 2018.04.30 0 0 28947

"Most mondanám olyan füvisen, hogy biztos megvan ennek az egésznek az oka/értelme, és előbb-utóbb rájöttök, mi miért alakult így, de ezt te már úgyis elmondtad magadnak...:)"

Csak tunnám, honnan a viharból ismersz ilyen jól ??? :)***

Előzmény: csakcsendbenn (28941)
füegy Creative Commons License 2018.04.30 0 0 28946

"nyaki rész a fejfájással."

Ahogy én sem gondoltam volna pl., hogy a pajzsmirigy ebbe beleszólhatna.

De lám !!!! :)

Előzmény: alomhajos (28940)
füegy Creative Commons License 2018.04.30 0 0 28945

Köszönöm ! :)*

Előzmény: alomhajos (28939)
füegy Creative Commons License 2018.04.30 0 0 28944

"Na, ott a néni megtalálta, hol fáj neki a nyaka, ha nyomja, beutalta fizikoterápiára, most kap minden nap kezelést, az erek tágítására, ill. az izmok lazítására."

Ez az, ez az....Hogy én már látom az alagút végét. :)))

Hajóssal együtt én is azt gondoltam, érszűkületi lesz a dolog.

Vagy is inkább azt gondoltam, az lenne a legjobb, ha végül az lenne. :)

Ez egy nagyondenagyon jó hír.!!!! :D

Előzmény: csakcsendbenn (28938)
csakcsendbenn Creative Commons License 2018.04.30 0 0 28943

Hozzá nem értőként úgy sejtem, és a pszichológus ezt abszolút reálisnak találta, hogy lehet ott neki a nyakában/vállízületeknél valami gyulladás/görcs/merevség, ami nyomhatja az eret, így esetleg kevesebb oxigént kap az agya, ehhez hozzájöhet, hogy az orrjárata is szűkített (az MR szerint), ettől fájhat is, szédülhet is. Meg a fejfájáshoz hozzájárulhatnak még a lerakódások a homlokában, szóval lehet, hogy ezek így jól összejöttek, némelyik meg egymást is erősíthette/okozhatta.

Remélem, hogy ez a megoldás, mert akkor tudjuk, mostantól mire figyeljünk...

Előzmény: alomhajos (28940)
csakcsendbenn Creative Commons License 2018.04.30 0 0 28942

Igen, a TRAK is megjött és tényleg rendben van...:)

És igenigen, én is úgy gondolom, és azt is mondtam Petinek, hogy a cisztát még azért párszor ellenőrizni kell, biztos, ami biztos. Voltaképpen azon lepődtem meg, hogy a neurológus ezt nem vetette fel, sőt kategórikusan kijelentette, hogy az nem változhat.

Köszönöm az idefigyelést, törődést, neked is...:))

Előzmény: Mnemoszüné (28936)
csakcsendbenn Creative Commons License 2018.04.30 0 0 28941

Jaj, Füvi, a gyors bekukkantásban hirtelenjében erre nem is reagáltam...:/

Jobbulást a fiadnak, és kitartást neked és a családnak... És mihamarabbi kilábalást, mindenféle módon...:)

Most mondanám olyan füvisen, hogy biztos megvan ennek az egésznek az oka/értelme, és előbb-utóbb rájöttök, mi miért alakult így, de ezt te már úgyis elmondtad magadnak...:)

"CséCSé, örülök, hogy nagyon kézben tartod a dolgokat, és mintha sokkal több erőt éreznék benned.... ;)"

Hááát, akkortájt, mikor ezt írtad, pont kezdtem kicsit elkenődni/elveszni a lehetőségek közt, és némileg ki is akadtam ezen a nagyon szétaprózódott, néha bizony szemellenzős, olykor csak felelősség-áthárítós "orvoslástechnikán", amit tapasztaltunk. De most, hogy látom Petit jobb állapotban, most én is több erőt érzek magamban.:))

"Minden ( jó )  hírnek örülni fogok. :)"

Én is...:))

(Ami minket illet, elkiabálni persze nem akarok semmit, de határozottan biztató, amit Petin látok...:) 

Előzmény: füegy (28937)
alomhajos Creative Commons License 2018.04.29 0 0 28940

Szia Csécsé,

na, ez új, örülök, hogy javulgat a fizikotól Peti állapota... eszembe sem jutott volna. Nagyon érdekes, nem is értem hogyan függ össze a nyaki rész a fejfájással. De mindenképp előrelépés, az pedig külön jó hír, hogy a kardiológiai vizsgálatok nem mutattak ki semmit. Kiváncsi vagyok a folytatásra.

áh.

Előzmény: csakcsendbenn (28938)
alomhajos Creative Commons License 2018.04.29 0 0 28939

Szia Füvi, nagyon sajnálom ami a fiaddal történt, nem kis megpróbáltatás ez a családnak, de miután lekerül a gipsz, gyorsan fog javulni.

Szóval nyugi, itt küldöm Tizenvalahányadik Beanedek képét, imádkozz hozzá, hogy hozzon Neked vidámságot! :o)

áh.

Előzmény: füegy (28937)
csakcsendbenn Creative Commons License 2018.04.26 0 0 28938

Sziasztok, most egyben írok és gyorsan térek a lényegre. Kardiológus megvizsgálta, csinált EKG-t, szív-ultrahangot, nem szív-eredetű a baj. Barátilag azt tanácsolta, vigyük el Petit a suliból, ahova jár, ő két gyerekét elvitte, mád bajuk volt, de jobban lettek. Peti továbbra sem szeretné a társait/sulit otthagyni...

Voltunk fül-orr-gégésznél, az orrsövényferdülés 18-22 éves korig még változik, nem alakult ki teljesen az orr-berendezés, úgyhogy nem műtik. Adott neki egy orrspray-t (allergiára és a lerakódásokra), plusz elküldte szemészetre (idén is azt találták, hogy nem szem-eredetű a gond), meg, ez új: ortopédiára. Na, ott a néni megtalálta, hol fáj neki a nyaka, ha nyomja, beutalta fizikoterápiára, most kap minden nap kezelést, az erek tágítására, ill. az izmok lazítására.

Hogy most a spray, vagy a kezelés, vagy más miatt, nem tudom, de javulgat:-), a héten harmadjára megy ma be 2 órára a suliba (az orvosjárások/kezelések után), kicsit tovább/jobban bírja tartani magát, szóval, mintha... végre jó úton járnánk, akármelyiken is...:-)

Most ennyi, majd jelentkezem, de itthon is, meg melóhelyen is behavazódás van, tavasz ide, meg oda...

füegy Creative Commons License 2018.04.23 0 0 28937

Én is bejelentkezem ! :)

Nálunk is van jócskán fennforgás, a fiam lába eltört, kórházba szaladgálások , unokára vigyázás és némi idegeskedés mostanság az osztályrészem.

( A fiam haza is költözött egy időre. )

De míg élünk, remélünk !!!:)

CséCSé, örülök, hogy nagyon kézben tartod a dolgokat, és mintha sokkal több erőt éreznék benned.... ;)

A sok munka meg szokta hozni a gyümölcsét, és bizony ez nálatok is így lészen.

Minden ( jó )  hírnek örülni fogok. :)

Előzmény: csakcsendbenn (28934)
Mnemoszüné Creative Commons License 2018.04.23 0 0 28936

"A pajzsmirigy-leletek hál'Isten nem mutatnak semmit.."

Hú, örülök, mert az tényleg nagyon hál'Isten. Macerás egy betegség, kevés tudással az orvosi protokollban. :-(

Ha a T3, T4-ben nem volt eltérés, akkor már jó lesz a TRAK szerintem. 

Most így mást nem tudok, megy az odagondolás ezerrel. 

Még annyit, hogy azt a cisztát egy pár évig esetleg rendszeresen nézethetitek, de ha nem változik, akkor hagyni kell, a sok MR sem jó. 

Ölellek! :-)

alomhajos Creative Commons License 2018.04.23 0 0 28935

Szia Csécsé!

Bocs, hogy nem válaszoltam az előzőre, de húzos hetem volt, még tegnap is szőlőt metszettem, meg kukoricát is ültettem, meg le is égtem szőlőmetszés közben, amit még jól viselek, de valahogyan a mellkasom úgy égett le, mintha egy elcseszett lecsúszott melttartó lett volna rajtam, pedig esküszöm nem szoktam viselni, főleg kertészkedés közben nem... legfeljebb csak esténként felpróbálgatom titokban... habár a múltkor, az egyik barátnőm gyanút fogott, és rám telefonált, hogy nem láttam-e a melltartóját, mert miután együtt borozgattunk, azóta nem találja, na erre mondtam neki, hogy menjen ki az erkélyre, és nézzen fel két óra irányába, mert az utolsó emlékem az, hogy borozgatás közben, vihogva muskátlit ültettünk belé, majd kifeszítettük az erkély jobb felső sarka és a parabola közé... így van ez, éljen soká a genderelmélet. :o)) 

Nah, félre téve a marháskodást, az jó, hogy az MR nem mutatott ki semmi komolyat. Szerintem sem kell foglalkozni a csecsemőkori cisztával, kizárt, hogy az bármit is okozna. Ugyancsak békén kellene hagyni a homloküreget, meg az orrsövényferdülést, felejts el bármilyen felszúrást, műtétet, stb.. Nekem is van orrsövényferdülésem, és Jean Renonak is, meg rengeteg hírességnek, hidd el, ettől még rendesen kapunk levegőt az orrmányunkon.

Itt a lényeg a kardiológus, a fejfájás, szédülés, fáradékonyság mind erre utal, meglátjuk ő mit mond.

Így igaz, ezt a neurológusnénit el köll felejteni. Pont. Úgyhogy, várjuk majd a fejleményeket.

És köszönjük a tulipános rétet, gyönyörű hófehér... mintha csak Perwollal lenne mosva. :o))

áh.

csakcsendbenn Creative Commons License 2018.04.22 0 0 28934

Sziasztok! Elmondom, hol tartunk.

A pajzsmirigy-leletek hál'Isten nem mutatnak semmit, a TRAK még nem jött meg, holnapra várom – kedden megyünk a leletekkel a kardiológushoz.

Az MR-t megkaptuk. 1) az erekről nem tudtak érdemi véleményt mondani, mert valószínűleg bemozdult Peti. 2) van egy 17x7x7 mm-es cisztája – ami a neurológus szerint nem jelent semmit, szerinte csecsemőkorban alakult ki és nem fog se eltűnni, se nőni, nem kell vele foglalkozni... (Utánanéztem, ez a fajta arachnoidealis ciszta többnyire csecsemőkori, de ritkán kamaszkorban is kialakulhat, főleg fiúknál; tehát lehet születési és szerzett, utóbbi származhat vírusos és egyéb betegségekből, érproblémákból vagy ütésből/balesetből; és tanácsos félévente-évente ellenőrizni, mert ugyan fel is szívódhat, de meg is nőhet.) 3) a homloküregben nyálkahártya-duzzanatot láttak, illetve van egy orrsövényferdülése.

Összességében a neurológus azt üzente(?) a pszichológussal, aki bevitte hozzá a leletet, hogy az orrsövényferdülést nézessük meg. És a fejfájás, szédülés, stb. nem függ össze a cisztával. Pont. Majdani MR-kontrollról nem beszélt.

Úgyhogy holnap fülészetre megyünk, beutalóért orrsövény-vizsgálatra/műtétre; kedden kardiológushoz; egyébként meg ehhez a neurológus főorvosasszonyhoz, aki csak a nyomatékos kérésünkre volt hajlandó egyáltalán elküldeni MR-re, – soha többé...

csakcsendbenn Creative Commons License 2018.04.16 0 0 28933

Ja, és elnézést kérek, hogy így rátok öntöttem a magam gondját, ezzel, ahogy elnézem, eléggé beszűkítettem a topikot... Bocsánat!:)

csakcsendbenn Creative Commons License 2018.04.16 0 0 28932

Füvi, kedves, amióta kutakodok, lassan arra kell rájöjjek, a betegségek fele járhat fejfájással... Jó, a tyúkszem, meg a lábgomba nem, de nagyon sok, amire nem is gondoltam volna, igen. Félelmetes precizitással felépített és nagyon érzékeny rendszer (műszer?) vagyunk, és hogy ennek működése épp milyen nüansznyi apróságon dől meg, akár testi, akár lelki elváltozáson... sokszor szinte lekövethetetlen... 

Azt nem tudom, van-e közvetlen köze a szívnek a fejfájáshoz (sőt jóformán semmit se tudok:), de itt most ez is van valamennyire, meg az is van. Az is lehet, hogy egyik vagy másik vagy akár mindkettő csak következmény. Tapogatózunk...

Galagonyát hébe-hóba kevertem a teájába, a fejfájás/alvászavar kapcsán, illetve a Vesperás teában, amit viszont elég gyakran adtam neki, ez az egyik összetevő.

Előzmény: füegy (28929)
csakcsendbenn Creative Commons License 2018.04.16 0 0 28931

Üdv, Hajós. A 6-ból 6 óta többször mértük, úgy naponta-kétnaponta, a ritmuszavarjel ezeknél már eltűnt, de ettől még ugyanolyan vacakul van, feje fáj, szédül, gyenge és nagyon hamar kifárad, stb. Nem kezdtem el neki adni semmi új, plusz gyógyszert – mivel nem tudom, mi ez, éppúgy árthatok, mint használhatok, és jövő héten lássa úgy a szívdoki, ahogy van... Az nekem is gyanús, hogy esetleg nem jut a szíve-agya elég friss vérhez/oxigénhez, attól fáj vagy szédül, de ez már olyan terület, amibe nem merek belekontárkodni. Mindenesetre tolom ki a levegőre, meg sétálni, – ha bírja.

Előzmény: alomhajos (28926)
csakcsendbenn Creative Commons License 2018.04.16 0 0 28930

Szia, Mnené! Igen, ez a pajzsmirigy ez átfutott már az agyamon, a dec-i laborba küldéskor külön kértem is, hogy legyen, meg is nézték (eszerint csak a TSH-t), az normálisnak tűnt, úgyhogy azt én ezzel letudtam... Köszönöm a részletes tájékoztatást és a tippeket, utánaolvastam és elindítottam a dolgot.

Előzmény: Mnemoszüné (28925)
füegy Creative Commons License 2018.04.15 0 0 28929

"Füvi kedves, ne hagyd, hogy csalódjak a természetgyógyászati ismereteidben! :o"

Na bumm és ha mégis ??? :))

Érdekes lenne, ha szívvel lenne kapcsolatos az állandó fejfájás.

Gyakorlatilag nem is hallottam soha ilyesmiről, de hát az ember amíg él, tanul.

", így szívritmuszavar esetén csökkenti a stroke esélyét."

Itt mindjárt a galagonya virágos ágvég jótékony hatása jutott eszembe, messze nem a fűzfa kérge, amit amúgy ízületi gyulladások kiegészítő kezeléseként szoktam javasolni.

De hát .... :))

Előzmény: alomhajos (28928)
alomhajos Creative Commons License 2018.04.12 0 0 28928

"Mindenben maximálisan egyetértek Hajóssal, csak én még nem ajánlanám, hogy a fiad bármilyen gyógyszert beszedjen, amíg valami kézzelfoghatót nem találnak."

Füvi kedves, ne hagyd, hogy csalódjak a természetgyógyászati ismereteidben! :o) A szalicilt régen is használták természetes gyógymódként, és a nyírfa vagy a fűzfa kérgéből állították elő. A Bayer cég az 1800-as évek végén talált egy olyan szalicilt, amelynek megegyezik a molekuláris szerkezete a nyírfa kérgéből előállított szalicillel, csak kevésbé bántja a gyomrot. Ezt szabadalmaztatta, és azóta hívják aszpirinnek. Egy-két évtizede kiderült a szalicilnek az a jótékony hatása, hogy gyulladáscsökkentő hatása mellett, véralvadás-gátló hatása is van, így szívritmuszavar esetén csökkenti a stroke esélyét. Capsiche? :o)

áh.

Előzmény: füegy (28923)
alomhajos Creative Commons License 2018.04.12 0 0 28927

Bocsánat, visszaolvas látom, hogy elírtam, tehát az ASA Protect nem aszkorbinsav (mert az a C vitamin), hanem acetilszalicilsav=befőzési szalicil=aszpirin. 

áh.

Előzmény: alomhajos (28926)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!