Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 3 órája 0 0 5042

Ketten vagyunk.

Tarifán már voltunk, meg sok más helyen is, mért lassan 2 hete itt vagyunk.

Most második napot töltjük Sevillában. Iszonyú hőség van, így nehezen haladunk a látnivalókkal. Hál Isten tegnap megnêztük Alkanzart, mára maradt a székesegyház, aztán tűzünk vissza a bázisra, Esteponâba.

Előzmény: Limetree (5041)
Limetree Creative Commons License 4 órája 0 0 5041

Csak ketten voltatok? Mi hárman  mi a férjemmel középkorúak vagyunk és velünk van a huszonéves fiunk.

Kár  hogy nem jöttem fel ide előbb  de hát állandóan megyünk, annyi a látnivaló 😊 Most épp Tarifában vagyunk, holnap délelőtt pedig az El Caminito del Rey lesz soron. A délutánt még nem tudom, de eléggé ki vagyunk purcanva. Valószínűleg bemegyünk majd Malagába. 

Előzmény: szkati (5040)
szkati Creative Commons License 6 órája 0 0 5040

Idősebb házaspár vagyunk:-)

Előzmény: Limetree (5039)
Limetree Creative Commons License 7 órája 0 0 5039

Mi is tegnap voltunk Rondában 😊 Meg Setenil de las Bodegasban is. Láttam magyarokat  lehet, hogy ti voltatok? Mikor a kilátón fényképezkedtünk  olyan 3 óra körül. 

Előzmény: szkati (5038)
szkati Creative Commons License 16 órája 0 0 5038

Másfele járunk. Mi épp Sevillában , tegnap voltunk Rondâban, és imádjuk. Setenill de las Bodegast ki ne hagyjátok!Rondától 18 km-re északra:-)

Előzmény: Limetree (5037)
Limetree Creative Commons License 17 órája 0 0 5037

Na még azt gyorsan  hogy Frigiliana szerelem lett első látásra. Fantasztikus hangulata van  gyönyörűek azok a régi, fehérre meszelt házak  a sok virágcserép a falakon, az utcácskák kövezete, a sok cserepes növény az utak mentén és így tovább. Jó sok időt töltöttünk ott, esténként jókat ettünk a fantasztikus kilátással rendelkező éttermekben, amik nem is voltak drágák. 

Nerjától csak 10 perc kocsival, aki arra jár, az semmiképp ne hagyja ki. 

Limetree Creative Commons License 17 órája 0 0 5036

Sziasztok, üdv Álorából 😊  Egy hete jöttünk  eddig nagyon jól érezzük magunkat, bár az egyetlen nap  amit a strandon töltöttünk, nem volt épp nagyon meleg és az egész part ködbe burkolózott. Tabernasban, Granadában és Rondában is 28-30 fokos, napsütéses idő volt, Cordobában este hatig szintén, amikor pedig leszakadt az ég. Holnap megyünk bálnákat nézni Tarifába, de majd akkor írok bővebben  ha hazamentünk. Egy hétig se internet, de még térerő sem volt, olyan eldugott kis völgyben volt a szállásunk. 

Annyit még szeretnék hozzátenni, hogy nagyon köszönöm annak a valakinek  aki a Picasso múzeum bejáratával szemben lévő kajáldát ajánlotta  Már nem emlékszem  hogy ki volt, de telitalálat a hely  a legfinomabb tapasokat eddig ott ettük  

szkati Creative Commons License 1 napja 0 0 5035

Pont fordítva:mi:-)

Előzmény: fmari (5034)
fmari Creative Commons License 3 napja 0 0 5034

Utazik valaki szeptember 22-én Malagara?

szkati Creative Commons License 3 napja 0 0 5033

Na meg egyébként sem vagyunk olyan kétségbe esőek. Alkalmazkodunk.

Előzmény: Flower2000 (5031)
szkati Creative Commons License 3 napja 0 0 5032

Nem estünk kétségbe,  jót a?aludtunk, holn3 Ronda.

Előzmény: Flower2000 (5031)
Flower2000 Creative Commons License 3 napja -1 0 5031

Hát ilyen az élet. Eddig mindig jó időtök volt, fura lenne, ha ez tovább is így lenne. Most esik, de máshol meg viharok, tájfunok vannak, olyan erős ami még tán sose volt.

Előzmény: szkati (5030)
szkati Creative Commons License 3 napja 0 0 5030

Ma egész nap esett.

Előzmény: Flower2000 (5029)
Flower2000 Creative Commons License 3 napja 0 0 5029

Volt nekem nyáron is teljes köd egész nap a Costa del Sol-on. Marbellán.

Előzmény: szkati (5028)
szkati Creative Commons License 4 napja 0 0 5028

Mi minden évben kb.  ugyanebben az időszakban nyaralunk, de az elmúlt 5 évre visszamenőleg nem emlékszem ilyen rossz időre seqhol sem Európában. Összesen az első 2 nap volt napsütés, azóta vastag, szürke felhőzet van az égen, sokszor esik(most is), miközben 80%  páratartalom, a hőmérséklet napközben meg 30 fok körül.

Mexike74 Creative Commons License 4 napja 0 0 5027

Szia,

Egyenlőre még csak készülődünk...2 hét múlva utazunk :-) ...már nagyon várom...beszámolok róluk, ahogy lehet :-) Én is azért választottam őket, mert messze menőkig a legolcsóbbak full biztivel...remélem minden oké lesz...

Előzmény: bulis22 (5022)
szkati Creative Commons License 5 napja 0 1 5026

Egyébként jártam Casertában, talán azért jött elő:-)

Előzmény: bulis22 (5024)
szkati Creative Commons License 5 napja 0 0 5025

Igazad van, de keverem-kavarom sajnos a neveket:-)

Előzmény: bulis22 (5024)
bulis22 Creative Commons License 5 napja 0 1 5024

Szia! Na ilyen tippeket várok köszi ;)

De Casares lesz az mert Caserta Olaszban van. Ahogy látom.

Üdv,

Laci

Előzmény: szkati (5023)
szkati Creative Commons License 5 napja 0 1 5023

Tegnap Casertában voltunk, ani egy szenzációs hegyi, fehér falu.

bulis22 Creative Commons License 5 napja 0 0 5022

Szia!

Hogy sikerült a bérlés Marbesol-lal? Én is őket néztem ki, mivel elég jó akciók vannak. Olcsóbb mint a Malagacar és közvetlenül ott van mellette az iroda is.

Malagacar-ral már voltam, megbízható, rendes cég. Marbesolnál is full biztivel bérelnék de úgy is olcsóbbak.

Szóval minden OK volt?

Előzmény: Mexike74 (4878)
szkati Creative Commons License 6 napja 0 1 5021

Bocs. Bulis 22-nek szántam:-)

Egyébként Estepona jó kis hely.Aranyos a régi városrésze, tele virágokkal, jó kis vendéglőkkel, elfogadható strandszakasszal. De leginkább nagyon jó kiindulási pont a különféle kirándulásokhoz. Malaga 90 km, Marbella 32 km, a többi, általunk kinézett helyek max.150 km-re vannak. Sevillába 2 napra megyünk, mert messze van és sok a nézni való.

Előzmény: Flower2000 (5020)
Flower2000 Creative Commons License 6 napja 0 0 5020

Hát én máshová megyek egyenlőre, ide csak később. No Esteponában nem voltam még, írjál arról milyen.

Előzmény: szkati (5018)
szkati Creative Commons License 6 napja 0 0 5019

Mókás=Mijas, de a tablet azt ír, aki akár:-)

Előzmény: szkati (5018)
szkati Creative Commons License 6 napja 0 0 5018

Mi éppen egy hete vagyunk Esteponában, és innen csillagtúrázunk:- Voltunk tegnap Nirjában, és azt tényleg ajánlom én is, bár a barlangba sajnos nem tudtunk bejutni. Mókás is nagyon aranyos hely.

Remélhetőleg neked jobb időd lesz, mert jelenleg nagyon párás meleg van, a tenger hideg, és a nap nem süt.

Előzmény: Flower2000 (5017)
Flower2000 Creative Commons License 6 napja 0 0 5017

Marbellából megy egy parti sétaút Puerto Banusba, kb 6-8 km, nem tudom pontosan. Azon szerintem eltolhatjátok a babakocsit, szép nagyon. Ha nem végig, akkor visszafordultok. Én busszal jöttem vissza. Vannak izomerősítő gépek is helyenként.

Autóval meg Gibraltárt és Esteponát javaslom,  meg Mijast.

Előzmény: bulis22 (5016)
bulis22 Creative Commons License 6 napja 0 0 5016

Sziasztok!

Pár tanácsot és javaslatot kérnék :)

November közepén repülünk Andalúziába 8 napra 10 hónapos babánkkal. KOrábban már voltunk kettesben 2 hetet, amikor nagyjából meglátogattuk a kötelező dolgokat (Malaga, Sevilla, Cordoba, Nerja, Frigiliana, Ronda, Granada...)

Autónk lesz bérelve végig és a kicsi is jól bírja-szereti a kocsikázást.

Tudnátok ajánlani Marbejához max 1.5 óránnyira lévő megéri-megnézni helyeket? Sétálgatni, nézelődni, lazulni :) Kis fehér faluk is jöhetnek.

Előre is köszönöm!

Üdv,

Laci

Flower2000 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 5015

https://elpais.com/elpais/2018/09/10/inenglish/1536593452_206957.html

Hiperaktívaknak, akik már unják a sok múzeumlátogatást és valami különleges programra vágynak.

feketefelho Creative Commons License 2018.09.09 0 0 5014
Előzmény: bulis22 (5013)
bulis22 Creative Commons License 2018.09.08 0 0 5013

Sziasztok!

November közepén milyen időre lehet számítani Malaga és környékén? Mi az átlag.Nem fürdős utazás lenne.

Köszi!

Üdv,

Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!