Keresés

Részletes keresés

MXP--1991 Creative Commons License 5 perce 0 0 85302

Új kell, pontosabban az Istanbulcardrol vonja le. 

Reptéri metró most 25 lira, hajó Ázsiába 29 líra, minden egyéb közlekedés 17 és 18 líra között. Nyilvános WC ahova szintén Istanbulcardrol fizetünk 1-3 lira között. Maga a kártya 70 líra most, több ember is használhatja, de egy naptári hónapban csak 500 lira tölthető rá.

Egy líra ugyebár most 11 Ft.  Az Istanbulcard készpénzes, ez fontos.

Előzmény: hunaqua (85298)
BorsónéVica Creative Commons License 3 órája 0 0 85301

Óh, de aranyos vagy, hogy ilyen szájbarágósan, részletesen leírtad. Köszönöm szépen, így már érthető, s nem csinálok butaságot. Viszonylag sokat repültünk/repülünk, de még átfoglalással nem volt dolgom.
Sok-sok repülős élményt

Előzmény: Mx8 (85299)
jazzcool1,2 Creative Commons License 6 órája 0 0 85300

amikor prió kell a gurulós miatt, akkor 99%-ban Ryanair a megoldás... plusz ingyen bónusz, hogy sokkal stabilabb a menetrendje és sokkal pontosabb, mint az oontopic cég...

Előzmény: tucsok13 (85282)
Mx8 Creative Commons License 6 órája -1 1 85299

Mindhárom opció esetén igaz, hogy nem megy azonnal végbe az a választás, amire rákattintottál. A visszatérítésnél és a felajánlott új járat elfogadásánál is van egy külön ablak, ahol pipálni kell és még egy megerősítő gombot is kell nyomni.

Az átfoglalás meg pláne nem megy azonnal, mert választási lehetőségek vannak. Nyugodtan rákattinthatsz. 

Az átfoglalásnál előjön egy hasonló járatkereső, mint a főoldalon, de a reptereknél egy szűrt lista lesz. PMI esetében átteheted a foglalást ugyanúgy PMI-re, de ott kell(ene) lennie Barcelonának, Alicanténak, Valenciának és Madridnak is. Ha ezen kívül van még célpont, azt a repterek listájában látni fogod.

A naptárban a foglalásod előtti 14 és azt követő 30 napot fogod aktívnak látni, de ez nem jelenti azt, hogy mindennap van járat arra a viszonylatra. A dátumok választása után a Keresés gombra jönnek elő a járatok (ha aznap vannak). Az EU-rendelet miatt ingyen van az átfoglalás az emailben is jelzett mínusz 14 nap, plusz 30 napon belül, ennek megfelelően 0 összeget fogsz látni az áraknál. Nem számít, hogy mennyit fizettél (mekkora a keretösszeg) és mennyi az aktuális ára, akkor is ingyen van, mert a cég egyoldalúan módosított a szerződésen. Az egyéb szolgáltatások is mennek ingyen a foglalással együtt, de elvileg az ülőhely működik keretösszegként, azaz drágább ülőhelyre váltáskor lehet díjkülönbözet. A folyamatot nem kötelező befejezni, ki lehet lépni, a bal felső sarokban pl. a wizz logóra kattintással, vagy böngésző bezárással. Az átfoglalási folyamat akkor megy végbe, ha a legvégén az "Elolvastam és elfogadom" kezdetű mondatot bejelölöd és a "Módosítások megerősítése" gombot megnyomod.

Előzmény: BorsónéVica (85294)
hunaqua Creative Commons License 7 órája 0 0 85298

Azt még meg szeretném kérdezni,hogy a Gayreteppe állomáson átszállsz a 2-re akkor új jegyet kell venni,vagy metróról metróra nem kell?

Előzmény: MXP--1991 (85296)
hunaqua Creative Commons License 7 órája 0 0 85297

Köszönöm! 

Előzmény: MXP--1991 (85296)
MXP--1991 Creative Commons License 8 órája -1 0 85296

De jó, csak kicsivel többet von le belőle.  Bár máshol lenne 35 Km 600 Ft.....

Előzmény: hunaqua (85291)
gambl-R Creative Commons License 8 órája -1 0 85295

Így van! De fel is hívhatod őket. Ilyen esetben a normál díjas számon is lehet velük beszélni. 

Előzmény: BorsónéVica (85294)
BorsónéVica Creative Commons License 9 órája 0 0 85294

Ha, meg akarom nézni mit is ajánlana fel, az még nem azt jelenti, h ezt választom ugye, akkor még választhatom, ha nem felel meg a 120 %-ot. Eddig nem igazán mertem az átfoglalásra katt.

Előzmény: gambl-R (85293)
gambl-R Creative Commons License 9 órája -1 0 85293

Nem feltétlenül. Lehet, hogy a másik időpontban sokkal drágább lenne a jegy. Módosítás esetén  a jegy árának különbsége téged  nem érint. 

Előzmény: BorsónéVica (85292)
BorsónéVica Creative Commons License 9 órája 0 0 85292

Ja, értem csak amit felajánl. Akkor jobban járok a 120%-kal sztem

Előzmény: boris73 (85290)
hunaqua Creative Commons License 10 órája -1 0 85291

Akkor a repülőtéri metróra nem jó az Istanbulcard? 

Előzmény: MXP--1991 (85288)
boris73 Creative Commons License 10 órája 0 0 85290

Ingyenesen átfoglalhatsz -14 +30 nap tartományban, nem csak oda, hanem amit felajánl reptereket még az átfoglaláskor.

Előzmény: BorsónéVica (85289)
BorsónéVica Creative Commons License 10 órája 0 0 85289

Sziasztok,
Október végi PMI utunkat hazafelé 3 nappal meg röviditette a társaság. Átfoglalhatnám, vagy vissza a 120%  Régen már választottam a 120 %-ot, de az átfoglalással nem vagyok tisztában. Ugyanarra az útra foglalhatom át csak másik időpontra a már kifizetett összegen, vagy másik desztináció is lehet ami belefér az összegbe?

MXP--1991 Creative Commons License 13 órája -1 1 85288

Gayreteppe most a reptéri metró végállomása ( már épül tovább) ez 32 perc, pedig 35 km es az út, ott át lehet szállni a kettesre, azzal 3 rövid megálló a Taksim tér, és ugye a kettes megy át az Ahmet szultán keruletbe is a bazár mellett is megáll. Egy hátránya van a reptéri metrónak, hogy csak 20 percenként jár, de ez kibitható, főleg, hogy egyáltalán nem biztos, hogy 20 st kapunk telibe. Infláció azért látszik, már 25 Líra a 35 Km ( 600 Ft) januárban még csak 19 Líra volt.  

Előzmény: amaszat (85287)
amaszat Creative Commons License 14 órája 0 0 85287

Ez jò hìr, tavaly év elején voltunk utoljára Isztambulban, akkor még nagyon hosszadalmas volt bejutni az ùj reptérről a belvárosba. 

 

Előzmény: MXP--1991 (85279)
Jolida Creative Commons License 14 órája 0 0 85286

Talán azért, mert a rendszer a random ülőhelyes beszállókártyát csak az indulási idő előtti 24h-ban engedi legenerálni.

Aki tapasztalatlan, simán Tovább-ot nyom a Checkin során ... rokonnak vettem jegyet, simán elkértek volna még 7k5-öt az ülésért.

Kivártam a 24h-t, kenjék a hajukra. :-)

 

A visszaútra dettó ugyanez, állíthatom be a naptárba az időpontot, amikortól lekérhetem.

Előzmény: Péter Tajti (85285)
Péter Tajti Creative Commons License 14 órája -1 0 85285

mégis eladja az űlőhelyek 1/3 és1/2 közötti részét  jo áron  egyébbként ez csak egy lehetőség pénzért venni

M9945A Creative Commons License 14 órája 0 0 85284

Szebb és hangulatosabb mint Dubai...tetszik!

Előzmény: MXP--1991 (85281)
MXP--1991 Creative Commons License 15 órája -1 0 85283

 Vicc, a Ryanair 2800 ért adja az ülőhelyek egy jelentős részét, Brit járatokra drágább oda 3500 ért, látom is az ülőhely térképen, hogy kb 2x, 3x annyit adnak el belőle mint a Wizzair, olcsóbb áron is lenne ennyi a Wizz bevétele, cserében több elégedett utas lenne. 

 

Ha minden Wizz járatra vennék ülőhelyet évi 400 000 felet lenne , úgyhogy mivel szeretek ablak mellett ülni vettem Privilige passt 100 ért, egy évig oda ülök ahova csak akarok.

Előzmény: tucsok13 (85282)
tucsok13 Creative Commons License 15 órája -1 0 85282

Köszi a képeket! Őszre nekünk is rajta van a listán Üsküdar :)

 

Más: vettem Brüsszelbe jegyeket májusra, kettőnknek 30e Ft-ért. Gondoltam most ránézek, veszek ülést-priot.. hát dobtam egy hátast az áraktól. Prio fejenként, utanként 24e Ft, ülés 7800 Ft/fő/út-tól indul.

Komolyan megveszi valaki ennyiért? Én max 15e/fő/út amit a prioért kifizetnék, de többet nem, ülésnél ugyanez max 5e/fő/út. Szóval simán fizetnék még 80e Ft-ot, de ez nekik ezek szerunt kevés.. akkor megyünk hátival és ültetnek, ahova akarnak. Ugyanez volt Lisszabon is, vicc.

Előzmény: MXP--1991 (85281)
MXP--1991 Creative Commons License 16 órája -2 4 85281

A keddi idei 4. Isztambuli egynapos alkalmával az Ázsiai oldalal ismerkedtem Üsküdar gigantikus 62 000 es új mecsete, a hatalmas új TV torony,  modern új létesítmények, amik az Európai oldalról is láthatóak, de ezek is szépek, nemcsak a régi Isztambul, este még maradt idő az Európai oldalon is sétálni egyet Balat negyedben, igazán tartalmas pár óra volt újra ebben a csodálatos városban, Üsküdarrol alig olvasni idehaza, úgyhogy pótolva a turisztikai oldalak hiányosságát csináltam pár képet.

Airbag. Creative Commons License 30 órája -1 0 85280
MXP--1991 Creative Commons License 1 napja -3 0 85279

A közlekedése is lenyűgöző, a gyors metró 32 perc alatt bevisz mejdnem a belvárosig ( 2 rövid megállóra kell csak átszállni) mindezt kb 600 Ft nak megfelelő összegért. Hihetetlenül olcsó, gyors az egész.

 

Folyamatosan épülnek a metrók, a reptéri metrót 2x hosszabbítottak meg január óta, kedden alig találtam meg az egyik kikötőt, pedig egy hónapja jártam ott, felhúztak egy ujjat azóta.

 

Hihetetlenül sok pénz ömlik be az egész városba, és fejlesztenek, építenek, olyan roham tempóban, amilyet még nyugat Európában sem látni. És egy szegény unión kívüli ország 68% infláció mellett, te jó isten mi lenne velük ha még unióban is lennének..... lehet 20 év múlva már a német keresne náluk munkát, ha felvették volna őket.

Előzmény: Szomori Tamás (85278)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -1 0 85278

5 futópálya van jelenleg amin egyidejűleg 3 tud egyszerre fogadni és indítani járatokat, most épül a hatodik. Hamarosan a világ legnagyobbja lesz IST.

Előzmény: MXP--1991 (85277)
MXP--1991 Creative Commons License 1 napja -3 0 85277

Gigantikus méretű repülőtér, de olyan jól van megtervezve, hogy mégis gyorsan lehet haladni benne, Európaban a legnagyobb most,ennek ellenére , fele annyit kell csak gyalogolni mint pl Koppenhágaba. 

 

Ami nagyon furcsa, hogy amint beáll a gép a kapuhoz, és azonnal jön minden gép mellé a tűzoltóautó, ami egész addig ott áll, amíg a hajtómű le nem áll. Van ott pénz rendesen, hogy még erre is telik.

 

Illetve ami még fura, hogy éjszaka is 5-10 percenként van indulás, 24 órás repülőtér, sohasem állnak le.

Előzmény: Szomori Tamás (85275)
MXP--1991 Creative Commons License 1 napja -2 0 85276

Visszafelé sem gyenge az ellenőrzés, ilyet máshol nem látni.  Kapun be rögtön security, utána kötelező check in, nincs online beszálló kártya, a check in sem a megszokott, először a kordon közepén útlevél control, plusz le fénymásolják, utána egy kicsi matrica az útlevél kemény külső felére, tollal rajta 2 betű és 4 szám. Magyarokkal hamar végeznek, a külföldieket kicsit jobban megnézik. Utána mész a beszálló kártyaért, és MINDIG kérik, hogy mutasd meg, hogy az utasfelvételt megcsináltad, kérik az érvénytelen kártyát. Utána útlevél control, majd egy második security. Beszálló kapu is két menetbol áll, előbb leolvasak a matrica 4 számát és betűket, plusz megnézik az útlevél beszálló kártyát, és utána újabb útlevél ellenőrzés és beszálló kártya csipogtatás. 

De a kapun való belépés és a második security között nem telik el több mint 10-30 perc, rendkívül gyorsan és hatékonyan dolgozik ott mindenki.

Előzmény: Szomori Tamás (85275)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -1 1 85275

Wizzair is szigorú megkötésekkel mehet csak oda, pl kézi final loadsheet + aktuális utaslista amiket át kell ott adni, addig senki nem szállhat ki a gépből. Rengeteg mindennel meg kell felelni oda, ami máshova már nem kell. Ammanba is kellett amíg járt, és SSH, HRG, és SPX (Gizába) is viszik néha.

Előzmény: MXP--1991 (85273)
hunaqua Creative Commons License 1 napja -1 1 85274

Azt nem tudom,hogy a törökök vajon fognak reagálni az árazásukkal?  Azért még van Turkish,Anadolu,Pegasus is jóval magasabb áron. Annak idején 30 volt egy kör a Malévval,akkor a Turkish is rákényszerült arra az árra. 

 

...és mit ért akkor 30 és mit most

Előzmény: MXP--1991 (85273)
MXP--1991 Creative Commons License 1 napja -3 0 85273

Igazán szerencsések vagyunk, hogy nincs már Malév, és 30 000 - 35 000 ből kihozható oda vissza egy isztambuli karika, ahogyan néztem még valamilyen román faluból illetve Debrecen és Lutonbol engedik be a Wizzairt Isztambulba, a Ryanairnek pedig esélye sincs ott leszállni.

 

Kedden spanyol fiatalokkal volt tele a gép este hazafelé, inkább jöttek Budapesti átszállással, mert mint mondták igy 80 % al volt olcsóbb a jegy mint Madridbol közvetlenül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!