Keresés

Részletes keresés

jazzcool1,2 Creative Commons License 5 perce 0 0 56257

Oktoberi pontok még nektek sem? :-)

Grizenstein Creative Commons License 22 órája -1 0 56256

Végül itt is arra jutottunk, hogy ez már egy régen megváltozott feltétel, de valami miatt még sokszor megengedi a rendszer.

Előzmény: meranusz (56254)
vélemény Creative Commons License 22 órája -2 3 56255

Az ilyen pultoknál hölgyek és urak kizárólag a szűken vett feladatukat tudják elvégezni, egyébként fogalmuk sincs semmiről. Nem érdemes kérdezni tőlük semmit.

Előzmény: meranusz (56254)
meranusz Creative Commons License 22 órája -1 1 56254

Kb.1 hete feszegettem,hogy miért nem tudom megcsinálni az utasfelvételt a visszajövö járatra,hol ott,5napon belül jövök vissza,és egy foglalási kód van.A fiam szeptember 05-én foglalta,én november 06-án.ugyan oda,ugyan akkorra.Neki engedte mind a két foglalást,nekem nem csak 48-órával elötte a visszajövő járatra is.Ülőhely foglalása nélkül./semmilyen más gépről,appról sem/.

Feladják a 10kg-os,/ingyen/felajánlot feladott poggyász,szó nélkül,mind a kettő jó nagy méretü volt,mivel "nincs méret határ"vagy is lehet akkora mint a 32-kg-ost adnád fel.

Látom ott a wizzair pult,két hölgy,senki nincs,megkérdeztem miért nem tudom befoglalni,a visszajövő járatra.

És elkezdik kántálni,hogy ez már régóta így van,ha nem veszek ülő helyet 48 orával tudom csak megcsinálni a visszajövőre is,hiába egy foglalás.Régóta nem lehet mondom,mert idén mindig megtudtam csinálni,és a fiam is.

De csak mondják a magukét....

Visszafele,FCO-on,belekötött a feladott poggyászba,hogy nagy a méret.Hosszas vitatkozás után,még is feltudtuk adni.

boris73 Creative Commons License 24 órája 0 0 56253

Sziasztok, kerékpárt adott már fel valaki?

_chillout_ Creative Commons License 25 órája 0 2 56252
Teljesen egyetértek veled, megél vagy nem, ezt nem teheti meg. A pincé4nek a jatt oké, a túlszámlázás nem. Orvosnak, nővérnek a para oké, az előre kért penz nem. Ahohy a szar munkavegzésre sem mentség a szar élet.
Előzmény: syrius (56247)
1991-MXP Creative Commons License 1 napja 0 0 56251

Ez pontosan így van, én sem értem, hogy emberek miért ragadnak bent, ilyen alacsony fizetesu helyeken. (De ha már valaki ott dolgozik, tény  hogy megelni nem tud, ha csak a napi vegetalast nem nevezuk annak). 

Előzmény: tucsok13 (56250)
tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 0 56250

Nah ezt hagyjuk.. Bp-ről beszélünk és munkaerő-hiányról. Ha nem tud megélni menjen el raktárosnak és máris többet keres.. a fizikai munkások válogathatnak az ajánlatokban. Ez nem feltételezés, tény, most csináltunk kutatást a témáról.

Előzmény: 1991-MXP (56249)
1991-MXP Creative Commons License 1 napja -6 1 56249

Hol élünk ? A Balkánon, ahol napi 8 órába rakodnak, és kapnak érte 140 et, próbálj megelni ennyiből, neked se fog sikerülni.

Előzmény: syrius (56247)
1991-MXP Creative Commons License 1 napja 0 4 56248

Egyszer fel kéne valakinek egy olyan bőröndöt adni, amit egy négy tagú család egy heti munkával telefosot. Megnézném a turkaló fejét utána, amikor konyekig belenyult  

syrius Creative Commons License 1 napja 0 3 56247

Igazad van, de amikor betettem jobb hiján a bőröndbe a tokot, meg nem fordult a fejembe, hogy ilyen megtörténhet. Annyira szánalmas - főleg azután, hogy egy illetékes nyilatkozata szerint a poggyászkezelők bérébe be van építve ez a többletjövedelem. HOL ÉLÜNK?  Ja tudom :-( 

Előzmény: 1991-MXP (56242)
tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 3 56246

Jogos.. ebbe így nem gondoltam bele, benne volt a piperében, 3 hétre nem kis kiszerelést szoktam vinni a cuccokból..mármint még akkor amikor rutintalan voltam és azt gondoltam a nyaralásra kell a parfüm :-D

Minél többet utazunk, annál inkább rájövök hogy a minimál a jó megoldás: lehető legkevesebb cucc, a lehető legkevesebb érték. Órát, ékszert nem viszek, és mióta a parfümöt ellopták már azt sem. Minimál pipere itthonról (megkezdett flakonok) amit kinn kihajítok ami megmaradt és ennyi, egyébként meg a bőröndben lehetőleg csak ruhanemű, abból is a szennyes felül.

Az USA-ból hazafelé valóban rendszeresen van TSA papír a bőröndben, de még el nem tűnt soha semmi ezekből a felnyitásokból.

Előzmény: _chillout_ (56244)
_chillout_ Creative Commons License 1 napja 0 2 56245
(Amerikában rendszeresen felnyitjak a csomagot a vámon, nem 100%-ban, de gyakran. Nekem 4-ből kétszer. De ők nem lopni akarnak, csak a biztonságra mennek.)
Előzmény: tucsok13 (56243)
_chillout_ Creative Commons License 1 napja 0 2 56244
Miért ne vihetnéd fel? Parfüm legnagyobb kiszerelese 100 ml, azt felvihetex.
Előzmény: tucsok13 (56243)
tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 2 56243

Jó, értéket tényleg nem kellene a bőröndbe tenni...bár ha jól értem nem volt szem előtt. De hogy használt parfümöt is lopnak (mert ugye azt nem vihetem fel) az azért elég gáz. És egy normális parfüm még félig tele is többet ér (=a ptólása drágább) mint 5000 Ft... felháborító hogy turkálnak a cuccaim közt, és nem az érték miatt hanem úgy egyáltalán. 

Mi van hogy sok új cuccot hozunk haza az USA-ból, ilyenkor bevallom direkt hagyok szennyest és szétrakom a bőröndök tetején ahogy csak lehet. Turkáljanak abban a mocskok könyékig. 

Előzmény: 1991-MXP (56242)
1991-MXP Creative Commons License 1 napja -5 5 56242

Na mit is kéne tenni? Pl nem hagyni értéket feladandó csomagba, meg parkoló autóba se. Mindkét műfajt szeretik a honfitársaink gyakorolni. Pedig, ha nem etetnénk a "galambokat" nem szoknának ide.

Előzmény: syrius (56240)
peliatan Creative Commons License 1 napja -3 0 56241

Ugye tudod, hogy a Debrecen  vonzáskörzetében lévő települések  gyerekei Debrecenben születnek és ott anyakönyvezik? Ebbe tartozik Váradi József is, csak 60 km-rel távolabb nőtt fel. Ebbe a "kategóriába" tartozik a NAV volt vezetője, Tállai András is, ő Görbeházán "szocializálódott".

Előzmény: Imrikfalva (56239)
syrius Creative Commons License 1 napja 0 3 56240

Ez nem a Wizz sara, de sikerült megtapasztalni a reptéri szarkák ténykedését. Egy mobiltokban volt 5000 HUF tartalékpénzem - a mobilt kivettem, a majdnem üres tokot hagytam a bőröndben. Szombat hajnalban érkeztünk Teneriféről bő órás késéssel, itthon fedeztem fel a dolgot. (Meg se kérdem mit lehet, kell, szokás tenni, csak mérhetetlenül szomorú vagyok és nem az 5000 miatt elsősorban)

Imrikfalva Creative Commons License 1 napja 0 0 56239

Péntek délután óta két Wizz-gép állomásozik Debrecenben, s azóta folyamatosan elindultak az új járatok. Ma reggel percre pontosan elment az első Barcelona járat (azóta vissza is jött), s innentől kezdve nem lehet valami múló kalandnak tekinteni ezt a vidéki vállalkozást.

Meg kell említeni, hogy a debreceni önkormányzat másfél évtized alatt elég sokat invesztált a repülőtérbe, ami azért nem rövidtávú befektetés volt...

Körbe nézve a környező repülőterek lehetőségeit, valamint bele számolva, hogy Váradi debreceni születésű, nem fantázia szüleménye az, hogy a debreceni repülőtér még hatalmas lehetőségek előtt áll...

szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 0 56238

Telefonon hivd fel őket és ott egyszerűen megcsinálja az ügyfélszolgálatos. A másik lehetőség, hogy ne az applikáción keresztül, hanem szamitógepen, a webes felületen próbáld. Én telefonon csináltak kb 1hete is. 3perc volt.

Előzmény: kirgizke (56237)
kirgizke Creative Commons License 2 napja 0 0 56237

Sziasztok!

Még áprilisban vettem jegyet a dec. 23-ai agadiri járatra, és az ősz folyamán kaptam a menetrend módosításról több e-mailt. Nem csináltam semmit, mert egy közeli családtagomat a múlt héten műtötték, gondoltam kivárok. Most belépve már azt látom, hogy a menetrend változásról nem is ír semmi figyelmeztetést, csak hogy közben a poggyászszabályok megváltoztak, és vagy fogadjam ezt el, vagy a másik lehetőség a szerződéstől való elállás.

Régebben volt még olyan is, hogy átfoglalhatok másik járatra, de ilyen "gomb" most nincs. Pedig e-mail még tegnap is kaptam a módosításról és abban is benne van az átfoglalás lehetősége. Mondjuk nem akarom átfoglalni, csak - mivel a gyerek is jön - gondoltam, hogy addig lebegtetem ezt a lehetőséget, amíg lehet, nehogy vmi betegség miatt befuccsoljon az út, aztán úszik a pénzünk. De most már idegesít a dolog, ráadásul a 23-ai járatra a keresővel azt írja, hogy nincs is...

Remélem azért fix a helyünk a 23-ai gépen?! Mert - ha nem lesz beteg a kölök - akkor menni akarunk.

Help me pls. :-)

tucsok13 Creative Commons License 3 napja 0 0 56236

OFF

Nem így hívták, de ennek már 6 éve.. magán apartman volt, a folyóparton a 27. emeleten, hatalmas panoráma-ablakokkal Manhattan-re.

Furnished Suites Facing the Manhattan Skyline volt a neve, de már vszg nincs fenn mert ha rákattintok a régi foglalások közt más hotelek jönnek csak fel, ez nem.

Előzmény: _chillout_ (56235)
_chillout_ Creative Commons License 3 napja 0 0 56235
OFF
Pont ma foglaltam pont erre a helyre!!! Dharma home suites, ugye? Nagyon jókat írnak róla a bookingon.
ON
Előzmény: tucsok13 (56234)
tucsok13 Creative Commons License 3 napja 0 0 56234

Mi pl. nem Manhattan-ben szálltunk meg hanem Jersey city-ben, a Hudson partján. Volt egy komplett 3 szobás lakás konyhával, 2 fürdővel, üvegterasszal, hatalmas panorámás ablakokkal Manhattan-re. (6-an voltunk, kellett a hely) A Path-al negyed óra alatt a WTC-nél voltunk. És mindezt kb annyiért mint Manhattanban egy kis lyuk lett volna..  ha az ember már járt valahol utána könnyű megmondani mi a jó és mi a nem. De itthonról, a net előtt ülve, max hosszas olvasgatással-kérdezősködéssel lehet kitalálni hogy hol-mit érdemes megnézni, a város melyik részén érdemes megszállni - különösen kritikus ez ott ahol nincs autó. Londonban pl először több mint 1 órányira laktunk, Feltham-ben.. ok hogy vonatközleketés, na de ha az ember 5 napra megy, rohadtul nincs kedve 5 nap alatt több mint 10 órát vonatozni :-P

De ne offoljuk szét a topicot, ez nem az USA-ról szól :)

Előzmény: bicogos (56230)
tucsok13 Creative Commons License 3 napja 0 0 56233

Nekem általában a 30. nap letelte előtt 1-2 nappal reagálnak mindig.. de volt hogy csak annyit hogy "küldjem már el újra" és hiába küldöm el a választ 1 percen belül onnantól ugye megint van 30 napjuk :-P

Előzmény: K.Töhötöm (56227)
bicogos Creative Commons License 3 napja 0 0 56232

van motel8 chain de ki kell gugliznod az URL-jet      aranyszabaly    csak 1 ejszakat fizess es ha nem szar   vehetsz tobb ejszakat is a masodik nap

Előzmény: bicogos (56231)
bicogos Creative Commons License 3 napja 0 0 56231
bicogos Creative Commons License 3 napja 0 0 56230

teljesen igazad van      te is floridai vagy edesapad reven           en laktam manhattanben is egy hetig egy olyan OLCSO helyen ahol az agy osszecsuklott alattam egy kis forgolodas utan     azt hittem megbolondulok mert elore kifizettem egy egesz hetet

Előzmény: tucsok13 (56229)
tucsok13 Creative Commons License 3 napja 0 0 56229

Mások az igények, és nem mindegy hol... fizettem már horror összeget egy lepukkant motelért a Yellowstone bejáratánál és lyukas gombokat egy vegasi lakosztályért. Átlagosan a 100 dolcsi kb reális, de nagy a szórás azért.

Mi nagyrészt nem járunk motelbe, általában Best Western-Courtyard by Marriott- Fairfield Inn-Hampton Inn láncokban, vagy ehhez hasonlókban lakunk.

De néha azért motelben is foglalok, máskor meg drágább hotelt, attól függ épp mik a preferenciák. 

Alapvetően az ár-érték arányt szeretem ha megvan.  De elfogadom ha valakinek az ár a fontos, olvastam olyan blogot ahol csak Motel6-ben szálltak meg.

(egyébként 2 gyerekkel járunk túlnyomórészt, 8 és 16 évesek, nagyot nyom a latban ha nappali-háló elrendezésű a szoba.. vagy van konyha, esetleg grill, szeretünk steaket sütni.. pl a Marriottokban mindig van a medencénél grill)

Most megyünk El Paso-ba két ünnep közt, ott 65 dolcsi egy nagyon jó szoba egy szinte új hotelben. De ez extrém olcsó azért.

Előzmény: bicogos (56228)
bicogos Creative Commons License 3 napja 0 0 56228

boven van szallas NORMALIS 100 alatt       1985 ota csak kereskedelmi szallashelyeken laktam   kezd itt   motel6.com 

Előzmény: cassano71 (56224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!