Keresés

Részletes keresés

nev-2009 Creative Commons License 9 órája -1 0 85271

hey,

 

hihetetlen szinte, de ma vissza is jött a 18 font 'bonus' díj a wizzair-től !

 

info-kat / link, stb., - utólag is kösz.

Előzmény: halilali1 (85173)
Szomori Tamás Creative Commons License 10 órája -1 0 85270

Inni lehet, legfeljebb nem visznek el részegen, de ezért le nem tiltanak. Ha kiabálsz, vagy csak hozzáérsz a személyzethez akkor már számíthatsz rá. A handling és a crew is megteheti és általában meg is teszi.

Előzmény: MXP--1991 (85265)
Szomori Tamás Creative Commons License 10 órája -1 0 85269

Amennyiben a légitársaság tílt le, akkor Nem Ferihegyről tiltanak ki, hanem velük többé nem utazhatsz.

Előzmény: jr79 (85267)
Szomori Tamás Creative Commons License 10 órája -1 0 85268

Budapestről beszéltem, nem a visszaútról. Megnézik az útleveled/személyid, de ha lejárt is elenged, majd a beléptető ország megtagadja a belépést ha akarja. Igen ám, de ha az megtagadja, akkor a légitársaságnak vissza kell hozni ingyen plusz büntit fizetni, ezért ellenőrzik a kapunál az okmányokat. 

 

Ha Kiss Pistát kitiltod, akkor egyik Kiss Pista sem utazhat? Szerinted ez így működik? :D

 

Előzmény: MXP--1991 (85263)
jr79 Creative Commons License 12 órája -1 0 85267

Ettől még mindig nem értem, hogy ténylegesen hogyan tudják kitiltani az összes W6 járatról. Egy Bécs - Milánó gépre ez alapján simán felszállhat.

Előzmény: Szomori Tamás (85262)
MXP--1991 Creative Commons License 14 órája -3 0 85266

Sajnos, ősszel is az egyik gépben az összes utas berúgott, majd rájöttek, hogy mégsem akarnak utazni és hazamentek.  A gép lajtrom száma 6 al kezdődik.........

Előzmény: Flower2000 (85255)
MXP--1991 Creative Commons License 14 órája -3 0 85265

Az én ismerősöseim, a múltkor úgy berugtak az indulás előtt, hogy elfelejtettek felszállni a gépre, security megvolt, volt még 2 óra, ittak mint az állat 3 órán át, majd megállították, hogy a gépük már felszállt, igy aztán vettek jegyet a következő napra is. Plusz hölgyek voltak, nem is egy iszákos férfi.

Előzmény: Szomori Tamás (85254)
MXP--1991 Creative Commons License 15 órája -3 0 85264

Ha nagyon szeret repülni, akkor hatóságilag megtudja változtatni a nevét, és hiába van kitiltva Kiss Pista, ha neki már Kovács János az új neve, simán tud újra regisztrálni és utazni.

Előzmény: Szomori Tamás (85259)
MXP--1991 Creative Commons License 16 órája -4 1 85263

 Cipruson van határellenőrzés a hazafelé induló utasok esetén is, Törökországban is. Ahol nincs ellenőrzés hazafelé, csak befelé az Nagy Britannia és Írország.

 

Tegnap megint rotációs volt Isztambul is két órás késés, ami dühítő volt, hogy bealltunk a B re épület elé, régen ilyenkor gyaloglás volt, most buszozás, 2.19 kor ment a 200E, utána 60 percig semmi, 100E nem jó nekem, 2.17 kor végeztem az útlevél ellenőrzéssel, szó szerint kifutottak az épületből, elértem, volt szúró próbáld szerű VÁM ellenőrzés, lassító kordon mellet, kb hatan sétálnak előttem,  mindegyik mellet elfutottam, plusz a nézelődő vámos mire felnézett, addigra már kifutottam az épületből. Gondolom szól ha akar valamit, de arra esélyt sem hagytam neki, olyan sprintet vágtam le.

Előzmény: Szomori Tamás (85262)
Szomori Tamás Creative Commons License 17 órája -2 0 85262

Ciprus nem tagja a schengeni övezetnek, van doku check. (meg elvileg útlevélellenőrzés is a hatóság részéről, de kifelé nem nézik)

Előzmény: jr79 (85260)
Szomori Tamás Creative Commons License 17 órája 0 0 85261

 

A két olimpiai festésű (A320 és A321) se volt rossz.

 

Előzmény: VAG (85258)
jr79 Creative Commons License 17 órája -1 1 85260

Ezt egyébként hogyan tudják - főleg schengenen belül - ellenőrizni?

Előzmény: Szomori Tamás (85259)
Szomori Tamás Creative Commons License 18 órája -2 0 85259

A légitársaság nem, a hatóság talán, viszont kitiltásra kerül mind W6 járatról. Érdekes hogy W4-el utazhat... (Pl. Romániából, Albániából, Olaszországból tud Wizzel utazni)

Előzmény: forceberg_avs (85257)
VAG Creative Commons License 1 napja 0 1 85258
forceberg_avs Creative Commons License 1 napja -2 0 85257

Ilyenkor legalább ráterhelnek legalább egy pár 100k-t, mint költséget?

Előzmény: Szomori Tamás (85256)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -1 2 85256

Sajnos ez majdnem mindennapos, ráadásul mint utólag kiderült az okmánya sem volt rendben.

Előzmény: Flower2000 (85255)
Flower2000 Creative Commons License 1 napja -1 0 85255

Ilyen az amikor már tömegközlekedés a repülés. Elképesztő neveletlen alakok is felszállnak.

Előzmény: Szomori Tamás (85254)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -3 2 85254

Tegnap volt egy kis pitty-putty a reggeli LCA-n, visszagurult az állóhelyre, egy utassal könnyebb lett a járat és folytatta az útját.

 

Mx8 Creative Commons License 5 napja -2 1 85253

Ukrán légicégtől bérelt 737-esekkel pótolja ki flottáját a Wizz Air.

Kettő Bukarestben, egy Varsóban lesz.

https://airportal.hu/ukran-legicegtol-berelt-737-esekkel-potolja-ki-flottajat-a-wizz-air/

 

_chillout_ Creative Commons License 5 napja -1 1 85252

Én nem megyek már sehova, amióta kiderült, hogy itt Svájcban van egy helyi online behajtó portál, akik jutalék nélkül szerzik vissza a pénzemet, ha van meglévő jogsegély-biztosításom. Írok a légitársaságnak, kivárom a két hetet, utána írok ezeknek a verőembereknek, és 1-2 hónapon belül visszakapom a pénzemet. Belefáradtam már abba, hogy hatóságokkal levelezzek :-)

Előzmény: tucsok13 (85250)
TeszkósBöbe Creative Commons License 6 napja -3 1 85251

Amúgy ezzel vitatkoznék, szerintem holt versenyben van a Britishel. 

Előzmény: jr79 (85242)
tucsok13 Creative Commons License 6 napja -3 0 85250

Én meg a KLM-el / Air France-al. Egészen az Európai Békéltetőig mentünk tavaly, vissza is fizették amit kértem. Most csak azt próbálom elintézni, hogy a gyerek 2 Flying blue accountját összevonják és kapjon egy érvényes belépőkódot, na ez december óta nem sikerül... nevetséges. 

Előzmény: _chillout_ (85248)
Chris7_7 Creative Commons License 6 napja 0 0 85249

Nem ertem miert kell perrol beszelni. Gondolom kartyaval lett veve a jegy. Mehet szepen a chargeback a banknal meghiusult szolgalatatas miatt.

 

Amugy tuti valami csusztatas van. Torol de siman el fognak vinni alternativ jaraton a celallomasra. Csak itt szokas fel infokkal riogatni.

_chillout_ Creative Commons License 6 napja 0 0 85248

Ja, de nem ám, én a Swiss-szel szívok rendszeresen, amióta az LH alá tartoznak, már jópár éve bojkottálom őket, amikor csak lehet, de néha sajnos beléjük botlom. A wizznél legalább kevés pénzt bukik az ember egy úttal, és türelemmel ugyanúgy visszaszerezhető a jogosan járó pénz :-)

Előzmény: attus germanicus (85247)
attus germanicus Creative Commons License 6 napja -1 0 85247

A bíróság nyilván be fogja hajtani a pénzt, persze, hiszen az visszajár, ez teljesen egyértelmű. 

Bocs a sok offért, nem gondoltam, hogy ebből ennyi hozzászólás lesz, csak egy rövid megjegyzésnek szántam, hogy lám, a nagy nemzeti légitársasággal se könnyebb, mint az ún. fapadosokkal, pl. Wizzairrel. 

Előzmény: _chillout_ (85246)
_chillout_ Creative Commons License 6 napja 0 1 85246

A Lufthansa csoport egy tetű, de amit írtál, erős csúsztatás vagy a kollégád oldaláról, vagy a tiedről. A Lufthansa - ahogy a többi légitársaság is - 14 napon belüli törlés esetén felajánl egy alternatív járatot. Nyilván nem reklámozzák, de az utas nem köteles elfogadni a felajánlott járatot, ilyenkor az eredeti jegy vételára teljes egészében visszajár. A Lufthansa-csoportba tartozó légitársaságok legújabb stratégiája, hogy egyáltalán nem válaszolnak reklamációkra, hanem kivárják, hogy az utas a hatóságokhoz, a bankjához, vagy jogvédő oldalakhoz forduljon, ezek aztán automatikusan visszaszerzik a pénzt. Így a légitársaságnak nem kell fáradnia levelekre válaszolgatással és utalgatással. Mondom, tetvek. De az nem igaz, hogy a pénzt nem adják vissza, csak utána kell járni.

Előzmény: attus germanicus (85245)
attus germanicus Creative Commons License 2024.04.10 0 0 85245

OFF De, elutazott, más légitársasággal. 

Előzmény: jazzcool1,2 (85244)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 85244

Ezért inkább el sem utazott? Ezer variáció van onnan az USA-ba…

Előzmény: attus germanicus (85241)
MZ/Y Creative Commons License 2024.04.10 0 0 85243

Inkább nem akarja fizetni a helyes megfogalmazás, nem? Pár nappal előre még az időjárásra sem tudja fogni. De a jegy árát az sem érintené.

Előzmény: attus germanicus (85241)
jr79 Creative Commons License 2024.04.10 -1 1 85242

Warning: a Lufthansa a legeslegszarabb európai légitársaság, a Ryanair legrosszabb napjait idézi.

Előzmény: attus germanicus (85241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!