Keresés

Részletes keresés

Zegzug Creative Commons License 7 órája 0 0 55296

Köszi a választ! Tehát azt mondod, hogy a Gate-nél nem mondhatják nekem, hogy miért nem adtam fel a poggyászfeladásnál a kis hátizsákomat?

Mert most rákeresve betű szerint a honlapjukon ezt olvasom: "Ha nem vásárol WIZZ Priority szolgáltatást, és a kézipoggyásza nagyobb a megengedett méretnél (40 × 30 × 18 cm), akkor az utasfelvételi pultnál ingyenesen fel kell adnia azt, és majd az érkezési repülőtéren veheti át a poggyászfelvételnél."

Csak egyrészt nekem nem lenne máskülönben okom az utasfelvételi pulthoz menjek nagy csomag hiányában, másrészt a kézipoggyászom mérete olyan határeset, emiatt vagyok bizonytalan, de ha ott a Gate-nél úgy ítélik meg, hogy 1-2 cm-be is belekötnek és emiatt azt fel kellett volna adjam, viszont minden további nélkül ők ezt ott szintén megteszik nekem felrótt mulasztás nélkül, akkor rendben lenne.

Előzmény: bm613 (55295)
bm613 Creative Commons License 8 órája 0 1 55295

Nem fog retorzió érni, majd ott elveszik a cuccot, ha akarják.

A méretet kipróbálhatod, a check-in pultok előtt sok méterrel vannak méretre gyártott keretek, amibe belegyömöszölheted a cuccot. Ehhez nem kell beállnod a sorba, nem emberrel kell megvizsgáltatni, hanem csak odamész, és beleteszed.

Előzmény: Zegzug (55294)
Zegzug Creative Commons License 9 órája 0 0 55294

Sziasztok, nemsokára repülök Rómába, és sok sok évvel ezelőtt egy másik légitársaságos kivételtől eltekintve most repülnék először úgy, hogy nincs feladandó poggyászom.
A jelenlegi Wizz szabályok szerint mi a pontos teendőm, ill. mire számíthatok ha Priority nélkül szeretnék egy kis hátizsákot magammal vinni a fedélzetre? Hiába ingyenes, nem szívesen adnám fel, mert mindez plusz idő és macera, és ugyan a táska mérete egy kicsivel talán meghaladja a 40 × 30 × 18 cm méretet, de ha úgy pakolok, lehet egy arra szolgáló keretbe bele tudnám préselni, így akár bele is férhet ebbe a méretkorlátba. Azonban mivel ez nem 100%, és reptéren kívül nem tudom hol próbálhatnám ezt ki esetleg, a fő kérdésem az, hogy most ilyen esetben nekem a reptérre érkezve be kell állnom a poggyászfeladás sorba ahol elbíráltatnám, hogy viehetem --e a fedélzetre, vagy ezt a sort nyugodtan kihagyhatom és akkor legfeéjebb csak a Gate előtt a boardingnál szemlézik meg a hátizsákom és ott döntenek úgy, hogy nem engedik fel a gépre? A lényeg, hogy azt nem akarom, hogy valami retorzió érjen amikor már a Gate-nél vagyok. Hogy megy ez manapság?

Előzmény: Pitta2 (55234)
giornalista Creative Commons License 10 órája 0 0 55293

meglepődnék. szerintem ez szimplán lopás. mivel foglalkozás körében követi el, nyilván ki is rúgják, míg ha a benzinkúton lopja ki a kocsidból a telefont, akkor nem. de ennyi.

meg persze nem a tolvajok pártján állok, csak ne essünk már át a ló túloldalára. 

egyébként azok a cigányok, akik puszta kézzel megölték a badacsonyi borászt, maximum 8 évet kaphatnak, halált okozó súlyos testi sértés vádjával... a családgyilkos szlovák kurva meg már talán ki is szabadult, szóval vannak azért bajok a büntetési tételekkel. 

Előzmény: freyya (55292)
freyya Creative Commons License 10 órája 0 1 55292

A foglalkozás körében elkövetett visszaélés szerintem jóval nagyobb bűntény, mint egy egyszerű lopás. Akire rábízom a csomagom, az ne vegyen ki belőle semmit, vagy részemről mehet a levesbe is. 

Előzmény: giornalista (55291)
giornalista Creative Commons License 10 órája 0 0 55291

életfogytiglan lopás miatt? :DDD 

viccelsz?

Előzmény: freyya (55290)
freyya Creative Commons License 10 órája -1 1 55290

Végül is egy szarkát sikerült lebuktatni az utasnak álcázott rendőröknek, nem? Neki kellene egy életfogytiglan, meg heti egy-két ilyen álruhás ellenőrzés, és seperc alatt eltűnne minden enyveskezű a reptérről. 

Előzmény: vélemény (55289)
vélemény Creative Commons License 10 órája 0 0 55289

A feladott csomagnál nem lehet biztosan tudni, hogy az induló vagy az érkező reptéren loptak-e belőle. Az utas csak később kapja meg. És kérdéses, hogy hogyan lehet bizonyítani, hogy mi volt a csomagban.

Előzmény: freyya (55285)
cloud.strife Creative Commons License 10 órája 0 0 55288

Lufthansa nekem eddig már vagy 3 alkalommal is olcsóbb volt, igaz átszállással. De annyival olcsóbban, hogy megérte.

Előzmény: Kobzoska (55232)
freyya Creative Commons License 10 órája 0 0 55286

Nekem amúgy már az is necces, hogy engednek a vészkijáratokhoz ülést betenni. A régi szép időkben nem kellett azt ott teljesen szabadon hagyni? Nem okozhat torlódást, ha tényleg gáz van?

freyya Creative Commons License 10 órája 0 0 55285

Elég lenne, ha név és aláírás kellene a rakodómunkástól, amikor átveszi a rakományt. Aztán személyesen felel a csomagokért. Nem egy megoldhatatlan probléma ez, csak nem akarják megoldani. Maffia lehet mögötte.

Előzmény: vélemény (55284)
vélemény Creative Commons License 11 órája -2 1 55284

Nincs elég rakodó. A szalag azért áll le nagyon gyakran, mert nincs ember, aki levegye a csomagokat. Bárkit felvesznek, csak hogy kevesebb legyen emiatt a késés, ne panaszkodjanak a légitársaságok. A fapadosok  új csomagpolitikája miatt pedig még több a csomag. Rakodáshoz nem kell erkölcsi bizonyítvány. Sőt lehet, hogy van aki csak azért jelentkezik, mert ott lehet lopni.

Ettől függetlenül a 400 ezer és a hétszámjegyű teljesen komolytalan.

Flower2000 Creative Commons License 11 órája -2 1 55283

Nem hihető. Valóban. De attól még a helyzet nyugtalanító.

Előzmény: Grizenstein (55282)
Grizenstein Creative Commons License 11 órája 0 1 55282

Teljesen életszerű, hogy valaki 400 000 Ft-nyi pénzt tart a bőröndben, az eltűnik, aztán nem várja meg a rendőrséget.

Meg a másik csaknem hét számjegyű összeg is hihető.

Előzmény: Flower2000 (55281)
Flower2000 Creative Commons License 13 órája -2 0 55281
Morti08 Creative Commons License 13 órája 0 0 55280

Október után nincs Bergen desztináció. Végleges vajon?

Flower2000 Creative Commons License 19 órája 0 1 55279

De tudjuk, hogy nem lehet fent velünk. Ebből kifolyólag a pénztárcánk, telefonunk velünk kell, hogy legyenek, ha nem akarjuk, hogy lábuk kelljen.

Előzmény: Flower2000 (55278)
Flower2000 Creative Commons License 19 órája -2 0 55278

Csak a szöveg nincs ott, hogy hol is lesz ez a táska.

Előzmény: mov (55276)
Flower2000 Creative Commons License 19 órája -2 0 55277

Csak a nagyobb táska szerepel. Ezért írtam, hogy össze vissza beszélnek. 

Előzmény: mov (55276)
mov Creative Commons License 19 órája 0 0 55276

Csak kíváncsiság képpen kérdezem, hogy a beszállókártyán mi szerepel, ha nem prioritys? Arra a részre vagyok kíváncsi, ahol itt a "Garantáltan az utastérben szállítható" felirat szerepel.

Előzmény: Flower2000 (55275)
Flower2000 Creative Commons License 20 órája -1 1 55275

Érdekes az ujfajta beszállókártya, hasonlít a Ryanairéhez. 

"A poggyász méretét a kapunál ellenőrzik. Készítse elő beszállókártyáját és úti okmányát az ellenőrzésre. " Ez van ráírva, semmi szó nincs arról, hogy fel kéne adni annak, aki nem elsőbbségivel megy. Csak annyi van, hogy 1 pogyót vihet.

Az a baj, hogy tényleg nem lehet így tudni mit akarnak, ha mindig más variációban mondják el a szabályokat.

irreverzibilis Creative Commons License 21 órája 0 4 55274

végül Kormány Hivatalos fogyasztóvédelmi ügyet indítottam,1millával kínálták meg őket,egy kicsit "sajnálom" őket,az alapvető célom nem ez volt,de ők tojják le a szabályokat,ráadásul volt,hogy az ügyintézési határidő lejárta előtt rájuk írtam,hogy illendő volna válaszolni

ha meg onnan nézem,hogy sok problémával szolgáltatnak és nincs egy helyi kirendeltségük és csak sextelefonon érhetőek el,megérdemlik 

Előzmény: irreverzibilis (53818)
Grizenstein Creative Commons License 23 órája 0 0 55273

Én azért ennyire nem látom gáznak a helyzetet, de vannak ezért problémák.

Én ezt úgy oldom meg, hogy bár prioritym van mindig,  próbálok én lenni az utolsó a kapunál.

Budapesten ez könnyen megy, jó későn érek ki, aztán várok pár percet még bent és csak kapuzárás környékén megyek ki. Várok, ameddig már midenki elinul a géphez és akkor megyek csak oda, így kimaradok a vergődésből és tolongásból.

Hazafelé meg szintén várok az utolsó pillanatig.

Előzmény: _chillout_ (55268)
hunaqua Creative Commons License 24 órája 0 1 55272

Igen,pont ezt akartam írni én is.Suttyók mindenhol vannak.Ami nekem idén mindent vitt,az Antalyai repülőtéren az angol utasok.Én töményen ,ennyi egyszerű bunkót egyben még nem láttam.Persze ez nem azt jelenti,hogy minden Angol bunkó.

Előzmény: _chillout_ (55271)
_chillout_ Creative Commons License 24 órája 0 1 55271
A svájciak jó része nem képes viselkedni külföldön, mi rendszeresen latunk svájciakat randalírozni Németországban. Hétközben betartják és betartatják a szigorú szabályokat, hétvégén vagy szünidőben pedig elutaznak oda, ahol senki nem ismeri őket, és ledobják az ékszíjat.
Előzmény: hunaqua (55269)
t.lantos Creative Commons License 24 órája -1 1 55270

Sajnos ez a hozadeka az olcso jegyeknek. Minden suttyo megengedheti maganak. Aztan viszi magaval a kulturat is.

hunaqua Creative Commons License 24 órája 0 5 55269

Akkor tudok mondani más példát is.A soproni kempingben voltam,igaz jó pár évvel ezelőtt. Délután érkezett 3 svájci motoros.Állítottak sátrat,csináltak kaját,nem is volt addig semmi gond amíg nem kezdtek inni.Hangosan ment németül folyamatosan a károgás.Olyan hulla részegek lettek,hogy azzal szórakoztak,hogy ki hugyozza le távolabbról a motorját. Sok helyen voltam a világban,de egy kempingben sem találkoztam ilyennel.

......szóval nyugodtan utazz szerintem a Wizz-el!  :-)

_chillout_ Creative Commons License 24 órája -1 4 55268
Mondhatok egy másik indokot? Félek, hogy sértődés lesz belőle, pedig a topic 90%-ara nem vonatkozik.
Svájcban lakom, a hazajutásra három opcióm van: Swiss (Zürichből), easyjet és Wizz (mindkettő Bázelből). Utálom a Swisst, mert lehúzósak, bunkók, és tisztességtelenek. Easyjettel szeretek utazni, pontosak, a szabályok pedig világosak. A Wizz viszonylag nemrég indított járatokat Basel-Budapest között, azzal a szándékkal, hogy az easyjet utasait megszerezze (azonos napok, hasonló időpontok). Azóta sajnos havi rendszerességgel tapasztalom meg a magyar kultúrát már Basel vasútállomásán, ahonnan a reptéri buszok indulnak. Röpködnek a bazmegek, a faszok, és a magyar szókincs további alapvető elemei, a reptéren pedig hangosan veszekszenek egymással és a személyzettel, mert valami nem úgy van, ahogy szeretnék (jellemzően pl a priority sorba állnak be sima beszállókártyával, vagy az egy db kézipoggyászt úgy értelmezik, hogy egy db kézipoggyász, egy db hátizsák, és egy db kistáska. Minden alkalommalmegy a sipákolás, hogy márpedig ők nem fizetnek 60 eurot, ez sak egy kis táska). A beszálláskor - ez az easyjetnél is így van sajnos - aztán megy a tömörülés az első ajtónál, 23. sorba szóló jeggyel, és a csúnyan nézés azokra, akik a hátsó ajtón szállnak be (még a beszállókártyan is rajta van, hogy melyik ajtón ajánlott beszállni az adott helyre!).
Szóval az én esetemben nem arról van szó, hogy túl sok szabályt kéne memorizálnom, vagy ne tudnék online foglalni. Egyszerűen ebben a közegben ciki elővennem és bemutatnom a magyar útlevelemet. Így szép lassan visszaállok a Swissre, ahol havi szinten 100 frank extra költségért nem kell szégyenkeznem, hogy magyar vagyok.
Előzmény: Pitta2 (55266)
Pitta2 Creative Commons License 1 napja 0 0 55267

Egy checklisten végig kell menni. Nagyon más a csomagot feladók, a PB-t, fix helyet vásároló vagy nem vásárló utas check listje. Inkább egy bonyolult folyamat ábra lenne rengeteg döntéssel. Meg se értenék. :))

Előzmény: mov (55265)
Pitta2 Creative Commons License 1 napja -2 1 55266

Reméltem, hogy csak lemaradt, különben lekiabáltam volna a fejed. :))

Amúgy nem te lennél az első az életemben, aki azzal érvel, hogy a hagyományos légitársaságnál sok minden ingyen van. És nem értik meg, hogy nincs ingyen,

Szerintem az okozza a legnagyobb bajt, hogy a fapadosoknál előre kell gondolkodni. Mennyi csomagot viszek, bele férek a csomagszabályokba, stb. Nagyon sok ember nem tud előre gondolni.

Volt olyan ismerősöm, aki megkért, hogy foglaljanak neki jegyet, mert ő nem tud. Nem foglaltam, csak oda ültem mellé. És láss csodát megoldotta. Lusta volt gondolkodni. :))

Előzmény: mov (55260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!