Keresés

Részletes keresés

jr79 Creative Commons License 7 órája 0 0 51502

Lehet utalni. 

Előzmény: OrSoLy (51501)
OrSoLy Creative Commons License 8 órája 0 0 51501

Hihi, most látom, hogy ezt benéztem, azt hittem az ár befagyasztásról írsz, áááá. Na de a többi rész az ok, lehet akkor még utalni a Wizznél (és most nem találtam) vagy csak bankkártya?

Előzmény: OrSoLy (51496)
bm613 Creative Commons License 8 órája 0 0 51500

WTF???????? A vegyészdiplomám halkan hüppögni kezdett a fiókban ettől a baromságtól...

Előzmény: Schrödinger matskája (51495)
heikay Creative Commons License 8 órája 0 0 51499

Ez azert erdekes, mert ugye a duty free nem szabalyozza, mennyit vasarolsz. Tehat felvasarolhatod az egesz duty freet, ami ugye bele sem fer egy gepbe, meg akkor sem, ha ures. Kepzeld, ha ezt 180 utas teszi meg:-)) 

Előzmény: Cs_ (51476)
heikay Creative Commons License 8 órája 0 0 51498

Ja, meg felre is olvastal? Ki szolta le Orsolyt? Ennek fussal neki ujra:-) 

heikay Creative Commons License 8 órája 0 0 51497

Erre mondjak, ha hallgattal volna, bolcs maradtal volna:-))

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146514986&t=9109057

OrSoLy Creative Commons License 9 órája 0 0 51496

Ez igaz, de akkor pl fagyasztás után is csak bankkártyával lehet náluk jegyet venni? Ergo aki nem rendelkezik bankkártyával, nem tud a Wizznél jegyet venni ma már?

Előzmény: TR FX (51494)
Schrödinger matskája Creative Commons License 10 órája -3 2 51495

Teljesen mindegy milyen az anyag hőmérséklete, 15 évvel ezelőtt se befolyásolta a röntgen kép leképzésénél, a folyadék akkor is folyadék amikor fagyos állapotban van. Utánaolvastál, nagyon okos vagy, de attól még nem kell leszólni OrSoLy-t azért mert ő ezt nem tudta.

Előzmény: heikay (51493)
TR FX Creative Commons License 13 órája 0 0 51494

Laikus szemmel tök logikusnak tűnt volna. De így akkor nem kell fagyasztani...

Előzmény: OrSoLy (51473)
heikay Creative Commons License 14 órája -2 0 51493

Jol hitted! Termeszetesen. 

,,Csomag- és szállítmányvizsgáló röntgenberendezések

A nemzetközi repülőtereken már több mint 30 éve használnak az utasok kézipoggyászainak, valamint a szállítmányok, postai küldemények biztonsági átvilágítására alkalmas berendezéseket. Az elmúlt évtizedben ezek az eszközök óriási fejlődésen mentek keresztül. Sugárdózisuk a fogorvosi röntgenek dózisának ezredrészére csökkent, kép-felbontásuk többszörösére növekedett, valamint számos olyan funkcióval gazdagodtak, mint az átvilágított poggyászokról készült képek tárolása, robbanóanyagok automatikus detektálása és megjelölése a monitoron, vagy éppen a hálózati alkalmazási funkciók. Mi sem mutatja jobban a fejlődést, hogy a legfejlettebb biztonsági röntgenberendezések képesek a 0,1 mm átmérőjű rézhuzal pontos megjelenítésére és a folyadék-, gél-, illetve aeroszol halmazállapotú robbanóanyagok kiszűrésére is."

Olvtars le van maradva ugy 15 evvel. 

OrSoLy Creative Commons License 14 órája 0 0 51492

És ha úgy vennéd meg hogy utalást választasz? Nem muszáj azonnal kártyával fizetni, nem? Lehet utalást is választani (bár én ezer éve nem fizettem úgy, de mintha...)

Előzmény: HENZA103 (51488)
gambl-R Creative Commons License 15 órája 0 0 51491

Felesleges hivogatni emiatt oket.

Egyebkent, melyik az a komoly penzintezet, ahol nem lehet napi limitet emelni?

Előzmény: gambl-R (51490)
gambl-R Creative Commons License 15 órája 0 1 51490

Mint elozoleg irtak, egy megoldas van: ket kulon foglalasban veszed meg az oda, illetve a visszautat.

Előzmény: HENZA103 (51488)
wdriver Creative Commons License 15 órája 0 0 51489

igen, elvileg lehet netbankon is, ha van.

Előzmény: gambl-R (51484)
HENZA103 Creative Commons License 15 órája 0 0 51488

Már beszéltem a bankkal, pontosabban ez Takarékszövetkezet és nem lehet limitet módosítani. Ők mondták, hogy ma este meg éjfél után már újra fizethetek. Ha meg lehetne bontani az összeget, úgy is jó lenne, hogy felét azonnal, hitelkártyával, másik  felét a másik család utalná. De egyszerűen nem tudok beszélni velük, 3 telefonszámot is találtam ami nem emelt díjas, de nem veszik föl. 

bm613 Creative Commons License 15 órája 0 1 51487

Egy módon tudod kettészedni úgy, hogy meg is maradjon a kedvezmény: nem retúrt veszel. Tehát éjfél előtt odafelé 6 főre, éjfél után visszafelé 6 főre, vagy fordítva. Így mindkét fél foglalásban benne vagy.

Pár %-nyi szívás sajnos lehet ezen, mert így visszafelé €-ban fog számolni a gép, és lehet h buksz a konverzión, ez a bankodon múlik. Az Erste például mocskos szar árfolyamot alkalmaz, kb. 4%-kal rosszabbat, mint a tisztességes.

De tényleg egyszerűbb a bankodhoz betelefonálni limitmódosításért.

Előzmény: HENZA103 (51483)
'szti Creative Commons License 15 órája 0 0 51486

ha feltétlen most akarod megvenni, akkor emeld meg a napi limited a netbankodban. csak egyszerre tudod kedvezményesen foglalni

áim Creative Commons License 15 órája 0 0 51485

Az adott foglalásban kell benne lennie a klubtagsággal rendelkezőnek. Azt lehet, hogy Te benne vagy az egyik napon a háromban, a következőn pedig veszel magadnak és még háromnak, de megéri? Miért nem emeltek inkább a hitelkereten? Vagy fizesd sima bankkártyával a hitelkártya helyett!

gambl-R Creative Commons License 15 órája 0 1 51484

Egyben kell foglanod, ha mindenkinek ervenyesiteni akarod a kedvezmenyt. Emeltesd fel a napi limited a bankkal!

HENZA103 Creative Commons License 15 órája 0 0 51483

Szép napot mindenkinek. Új vagyok a fórumon, először repülnénk Barcelonába nyaralni, és napok óta lógok a Wizzair oldalán, nézegetem a jegyárakat, és töröm a fejem, érdemes-e most megvenni vagy várjak 20 %-os akcióra. 6 főre foglalnék, ez két család, felajánlotta nekem is a csoportos klubtagágit 30 euróért. Így egy foglalásban 143.940 helyett 136535 lenne családonként a retúrjegy, viszont nem tudom egyben fizetni, mert a hitelkártyám 150.000 ft-s napi limit van. Tudnátok-e abban segíteni, hogy ha két részletben foglalok, ma este  3 főre meg éjfél után a másik 3 főre, akkor is felhasználható a klubkedvezményes ár? A feltételek megadásánál olvastam, hogy a foglalónak utazni kell, én utazok, csak a holnapin már nem lesz ott a nevem.  

KozO Creative Commons License 15 órája 0 0 51482

Duty free szatyrokat MGH felengedi Ferihegyen, legyen az Heinemann-os, török, ukrán vagy akármilyen. Rómában pl. nekem nem engedték, ahogy a második kis kézit sem, pedig volt elsőbbségim, szóval ezt sajnos reptere, handling cége válogatja. Tudom, ez a légi fuvarozó szabályzatában benne van amit a GH nem bírálhatna felül, de vannak országok ahol mint tudjuk bármi megtörténhet.

A folyadékot ha nem vagy átszálló utas akkor nem fóliázzák egyszer zárhatóba, de ha kéred akkor megteszik. Erre neked kell figyelni, ha szeretnéd visszahozni vagy még egyszer utazni vele akkor kérd meg hogy fóliázzák. A vásárlást igazoló számla legyen benne a stab-ben és legyen sértetlen a csomagolása. Amit még vásárolsz a boltban azt ne csomagolják mellé (csokoládé, cigaaretta stb) mert nem fogják tudni megvizsgálni LEDS-sel.

Előzmény: evita88 (51475)
KozO Creative Commons License 15 órája -2 0 51481

A folyadéknak ugyanolyan a képe szoba hőmérsékleten és fagyottan is. A rtg anyagsűrűség alapján... de ebbe ne menjünk itt bele. A vasat ha megolvasztod sok ezer fokon is olyan képe lesz, mint szilárd állapotában, szóval nem hőmérséklet függő.

Ja és fontos, hogy a folyadékot szoba hőmérsékleten nézzük, szóval ha lefagyasztod a vizet attól még nem viheted.

trollcsi Creative Commons License 16 órája 0 0 51480

(átlátszó üvegben)

Előzmény: trollcsi (51479)
trollcsi Creative Commons License 16 órája 0 0 51479

lekvárokat, meg ilyen szósz állagú gyümölcspüréket vettem, amik inkabb neztek ki folyadeknak, mint egy par debreceni :)

Előzmény: gambl-R (51478)
gambl-R Creative Commons License 16 órája -2 0 51478

Italokat sem? Máshol is csak azokat rakják zárt zacskóba.

Előzmény: trollcsi (51477)
trollcsi Creative Commons License 17 órája -1 0 51477

igaz, már nem aktuális, mert vasárnap jött vissza az utolsó gép, de pl. Lamezia Termén a benti boltok sima nejlonzacskóba pakoltak, nem volt specko hegesztett cucc, de hát az calabria :)

Előzmény: Cs_ (51476)
Cs_ Creative Commons License 21 órája 0 2 51476

"Mostantól minden foglaláshoz automatikusan jár egy darab legfeljebb 55x40x23 cm-es és legfeljebb 10 kg súlyú kézipoggyász. Ezen felül az utasok magukkal vihetik a biztonsági ellenőrzés után a duty free üzletekben vásárolt árukat is."

https://wizzair.com/hu-hu/informaciok-es-szolgaltatasok/bemutatkozas/hirek/2017/10/30/%C3%A9letbe-l%C3%A9pett-a-wizz-%C3%BAj-k%C3%A9zipoggy%C3%A1sz-szab%C3%A1lyzata#/

Régen és most is úgy van, hogy a duty free-s szatyrok, azok a poggyász függetlenek.

Előzmény: evita88 (51475)
evita88 Creative Commons License 21 órája 0 0 51475

Sziasztok!

A Duty free-ben vásárolt termékeket korlátozás nélkül lehet felvinni a gépre? Friss tapasztalat, hogy Rómából hazafelé, volt kb. 3 duty free zacsink és a kapunál a nő elkezdett velünk vitatkozni, hogy azoknak be kellene férnie a gurulós bőröndünkbe, mert nekünk csak egy kézipoggyász van fizetve. Eddig ilyen még nem történt. Egyébként meg akkor is felvittük a gépre, mert a másik kapus ember meg semmit se szólt, ez a nő ott a sort egyengette és úgy tette szóvá.

Tisztázni szeretném ezt a kérdést.

Köszike

-R3kram Creative Commons License 1 napja 0 0 51474

Köszönöm! Van egy wizz aires légiutas kisérő ismerősöm, most válaszolt. Előfordult hogy itt felengedték a gépre, a visszaútnál voltak gondok. Gondolom check in-es válogatja. Majd du felhívom őket. 

Előzmény: Pitta2 (51472)
OrSoLy Creative Commons License 1 napja 0 0 51473

igen? én azt hittem, a folyadéknak más a képe, abból szűri ki

Előzmény: KozO (51470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!