Keresés

Részletes keresés

zerberus Creative Commons License 45 perce 0 0 52024

"Nem EU-tagországból Magyarországra történő be-, illetve visszautazásunk során ne hozzunk magunkkal nyers húst, hentesárut, hústartalmú élelmiszert, tej- és tejtartalmú terméket (könnyen romlandó élelmiszer), mivel ezek behozatala csak a vonatkozó szigorú szabályok és állatorvosi ellenőrzések betartásával lehetséges." - https://konzuliszolgalat.kormany.hu/download/2/bf/90000/vamszabalyok2014.pdf

Levespor rendben, de a felvágottat mellőzzétek, jobb elkerülni minden konfliktust az ottani VÁM-osokkal. A budapesti repülőtéren a biztonságiak nem fogják elvenni.

Előzmény: Jankanéni (52020)
bm613 Creative Commons License 1,5 órája -1 1 52023

A repülési szabályok nem tiltják. A szalámi viszont, mivel nem hőkezelt áru, van, ahova nem mehet. Nézz utána, hogy oda épp szabad-e vinni.

jazzcool1,2 Creative Commons License 1,5 órája -1 0 52022

ipari mennyiséget is vihetsz, ennivaló nincs tiltólistán. 

etniez Creative Commons License 2 órája 0 1 52021
Jankanéni Creative Commons License 2 órája -5 0 52020

Apropó szalámi, feladott böröndbe, nem ipari mennyiségű étket (levespor, felvágott...) lehet tenni? utirány TLV.

Előzmény: Anakin a sith (51996)
gambl-R Creative Commons License 2 órája 0 1 52019

Bar, termeszetesen az sem szabalyos.

Előzmény: gambl-R (52018)
gambl-R Creative Commons License 2 órája 0 1 52018

Max. autoval.

Előzmény: etniez (52015)
1991-MXP Creative Commons License 2 órája 0 1 52017

És mivel mentek vissza ? A non Schengen övezetbe, nem fognak téged beengedni jogsival Ferihegyen. 

1991-MXP Creative Commons License 2 órája 0 1 52016

Persze, hazafelé, ahol ránézz az igazolványodra, a 230 utas mellet ideje sincs megnézni , hogy mit mutatsz neki, fénykép o.k. , név o.k. , lejárat o.k., talán elmegy, próbáld Ferihegyet elhagyni egy magyar jogsival, nem fog sikerülni. Sőt ha az unión kívül mész, olyan helyre, ahova személyivel nem lehet, és hat hónapon belül lejár az útlevelet, azzal se fogsz felszállni a gépre, igaz haza viszont haza tudsz jönni.

etniez Creative Commons License 3 órája -1 0 52015

Szia!

Több londoni magyar jött már haza jogosítvánnyal, ezt biztosan tudom. Elvileg nem kellene elfogadni, de mégis átlehet csúszni vele, akárcsak a bukósisakokkal a motorosok. Az sem fér bele a kézipoggyászba, de mindenhol felengedik.

Előzmény: KozO (52012)
KozO Creative Commons License 3 órája 0 3 52014

Valóban jó lenne leállni a fals információk terjesztésével, el se kellett volna kezdeni ezt a sok ökörséget. Aki ide benéz és azt olvassa, hogy Star Alliance Gold-dal Wizzair járatokon a checkinbe előre mehet, soronkívüliséget élvez az UB-n, plusz poggyászt vihet magával, priority standby stb. olvas, akkor kellemetlen meglepetése lesz.

Előzmény: kevin89 (52013)
kevin89 Creative Commons License 3 órája 0 3 52013

Nem lehetne végre abbahagyni ezt a lufihámozással azonos szinten lévő ""eszmecserét""? 

KozO Creative Commons License 3 órája 0 2 52012

Wizzair-nél nem játszik a Star Alliance Gold se a checkinben, se a securitynél (csak bizonyos beszállókártya mellé pl. Austrian, Lufi), se a poggyásznál, se a beszállításnál.

Okmányt minden járat előtt ellenőriznek ás a jogsit sehol nem fogadnak el.

Előzmény: tucsok13 (52011)
tucsok13 Creative Commons License 3 órája -3 0 52011

Egyébként meg részben Anakinnak igaza van a Gold-al kapcsolatban:

http://www.staralliance.com/en/gold-status

• Priority Airport Check-in
  • Extra Baggage Allowance
  • Gold Track (Priority Security & Immigration)
  • Airport Lounge Access
  • Priority Boarding
  • Priority Baggage Handling
  • Priority Reservation Waitlist
  • Priority Airport Stand-by

A kedvezmények egy része az csak a csatlakozott légitársaságoknál érvényesíthető.. viszont a biztonsági ellenőrzésnél (mivel az társaság-független) simán működik.

A jogsit viszont szerintem sem fogadják el ott ahol ellenőriznek..

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_hu.htm

Előzmény: bm613 (52010)
bm613 Creative Commons License 3 órája 0 5 52010

De, valamint még a rendes nagy kézi mellé egy második, kicsi táskát is enged :-) szerintem ő csak Anakint parodizálja. Kb. ilyen szintű állításai voltak...

Előzmény: etniez (52009)
etniez Creative Commons License 4 órája 0 0 52009

A piority nem garantálja a csomagfelvitelt a repülőre, mint a Ryanair-nél?

Előzmény: Schrödinger matskája (52008)
Schrödinger matskája Creative Commons License 8 órája 0 6 52008

Priority minek?

Egyetértek a csoport bohócával anakinnal, mert azzal nincs is elsőbségid sehol. Nem jó semmire csak felesleges pénzkidobás. Szerintem jobb az ő ötlete a Star Alliance Gold kártya és többet is utazik mint mindenki itt a topicban együttvéve!

Ha többet utaznátok megértenétek hogy a secunál nézik az útlevelet és a határőr már csak a jogosítványt kéri. Aki többet utazik, a priority autómatát is megtalálja!!!

Szerintem jövő héten jogsival megyek én is az oroszokhoz, majd anakinra hivatkozok.

Előzmény: Morti08 (52006)
Morti08 Creative Commons License 10 órája 0 1 52007

A kijáratnál és a bejáratnál is van csomag ellenőrzés. Az online check-in ellenére sorban kell állni a pulthoz, ahol kinyomtatnak egy tradícionális beszálló kártyát. Ezután újabb sorállás az útlevél és beszállókártya ellenőrzéshez. Ez után a valódi security, cipő levétellel, fém kipakolással, esetenként személyeket átirányítanak teströntgenre. Ki kell pakolni a tabletet, fluidumokat, be kell mutatni, hogy a mobil működik. Ezután újabb útlevél ellenőrzés, elveszik a papírcetlit, amit befelé adtak és pecsételnek.  A kapunál újabb beszállókártya és útlevél ellenőrzés. Semmit nem bíznak a véletlenre. El sem tudom képzelni, mi lehet nyáron.

Előzmény: Morti08 (52006)
Morti08 Creative Commons License 10 órája 0 2 52006

Szentpéterváron nagyon komolyan veszik a Priority szolgáltatást: külön bejárat, külön helyiségben való várakozás után külön busszal viszik az utasokat. A többieknek meg kell várniuk, amíg a gép elején beszállnak az elsőbbségiek, ezután engednek fel mindenki mást a hátsó lépcsőn. Érdekes volt.

zsizsikke Creative Commons License 11 órája 0 1 52005

Igen,valóban, talán a kinek van és kinek nincs Star Alliance kártyája kérdés még inkább off topik, mint a téli szalámi vagy a reptéri lopás.

Előzmény: Anakin a sith (51996)
meranusz Creative Commons License 22 órája -2 4 52004

Ne is foglalkozz anakin,és társával.

Multkor belém is belémkötöttek.És csodálkozik ha minuszokat kap.(Tőlem nem,mert nem minuszolok)

Számomra csak az a szomorú,hogy ha valaki tanácsot kér,akkor ne írja olyan biztosra ami nem az.

Szerintem is ez a topik,már nem arról szól mint amiről kéne.

Lehet,hogy többet utazik mint én,de tizünknél nem vagyok benne biztos!

Előzmény: KozO (51974)
Anakin a sith Creative Commons License 23 órája -9 0 52003

Az mire kell? Azzal nincs is elsobbsegid sehol:-) Nem jo a secura se, felesleges penzkidobas. Szerintem jobb az en otletem, vegyel az automatabol fast lane engedelyt. Annak legalabb van ertelme. 

Előzmény: Schrödinger matskája (52002)
Schrödinger matskája Creative Commons License 24 órája -2 9 52002

Mennyit kell utaznom, hogy megtaláljam a Wizzair priority automatát?

Előzmény: Anakin a sith (52000)
bm613 Creative Commons License 24 órája -1 0 52001

Köszi.

Előzmény: halilali1 (51999)
Anakin a sith Creative Commons License 25 órája -9 1 52000

Ha utaznal tobbet, akkor megertened:-) De ne offoljunk tovabb! 

Előzmény: Schrödinger matskája (51998)
halilali1 Creative Commons License 25 órája -1 0 51999

Nekem tavaly nyaron meg sikerult telefon elsobbsegit vennem 4 fos foglalasbol kettonknek, de utanam ket nappal a kollegamnak mar nem csinaltak meg telefonon sem. Azota egyszer megint probaltam, de azt mondtak sajna nincs ra lehetoseg, ok sem tudjak megcsinalni mar.

Előzmény: bm613 (51997)
Schrödinger matskája Creative Commons License 25 órája -2 7 51998

Ma is jó sokat beszéltél és semmit nem mondtál. Vagyis jó sok hülyeséget: jogsival külföldre utazni, star alliance golddal wizz elsőbbségi, EU<>schengen<>svájc zavar, gambi-R keveset utazik, útlevél vs személyi, kihagytam valamit? Tedd el magad holnapra! :p

priority automatáról van már valami infód?

Előzmény: Anakin a sith (51985)
bm613 Creative Commons License 26 órája -2 0 51997

Ha esetleg szabad a fontos témát megszakítani holmi wizzaires kérdéssel :-)

Wizz Got vagy elsőbbségit lehet egy többszemélyes foglaláson belül csak némelyik utasnak kérni, vagy kizárólag mindenkinek egyszerre?

Anakin a sith Creative Commons License 26 órája -7 2 51996

Egyaltalan nem mellekes dolgok, ha az utasokat kiraboljak a repulotereken. Sokkal fontosabb kerdes, mint az, hogy ,,mennyi teliszalamit vihetek magammal" :-)

Előzmény: jazzcool1,2 (51992)
Anakin a sith Creative Commons License 26 órája -5 0 51995

:-)))))))))))))))))))))

Előzmény: cassano71 (51991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!