Keresés

Részletes keresés

Trattore Creative Commons License 17 órája -3 0 50545

Szia!

A Te esetedben járhat a kártérítés mert a légitársaság felelőssége megállapítható. Mulasztás történt. Beadtad a kártérítési igényedet?

Előzmény: Morti08 (50470)
nádégető Creative Commons License 18 órája -2 0 50544
1991-MXP Creative Commons License 19 órája 0 0 50543

Én úgy tudom, de ha rosszul tudom, Király úr javítson ki, hogy a Malpensara menő vonatokon első osztályra nem jó az Io Viaggio.

Na most a Cadornara menő vonatok kivétel nélkül első osztályú  a  Centralera vegyes kocsi osztály van. Miközben a két vonat kívül belül teljesen egyformán nézz ki.

Előzmény: Sönöl (50539)
gambl-R Creative Commons License 30 órája 0 0 50542

Komoly...

Előzmény: AlmeraTino (50540)
KirályLászló Creative Commons License 1 napja 0 0 50541

Nem az a lényeg, hogy érvényes jegy legyen nálad.

Általában megengedett, hogy egy utazást az A-C állomás között B-n keresztül megtehessél egy vonaton utazva, megszakítás nélkül két külön jeggyel (A-B és B-C). Ez alól a Malpensa express kivétel.

Tehát ha a kalauz B állomás után ellenőriz de látja, hogy nem B állomáson szálltál fel, akkor megbüntet(het), hiába van érvényes jegyed a B-C szakaszra.

Előzmény: Sönöl (50537)
AlmeraTino Creative Commons License 1 napja -1 1 50540

Sziasztok!

Ma este az emeltdíjas számon: 90 900 555, csak angolul adtak felvilágosítás, mondván, hogy magyar majd holnap reggel 9-től lesz.

Mindezt 500 forintért, ami szerintem visszajárna, ha itthonról hívok 06-90-es számot és csak angolul adnak felvilágosítás.

Erről a honlapon egy szó sem volt, hogy este 9-kor nem tudok magyar ügyfélszolgálatossal beszélni.

Sönöl Creative Commons License 1 napja 0 0 50539

Én úgy tudtam, az io viaggio (csak az 1/2/3/7 napos, de pl. éves nem) első osztályra is jó bárhol Lombardiában, kivéve ha Malpensára mész. De ha te mondjuk csak Fernóig utazol (elvileg), akkor mibe köthetnek bele?

Amúgy létezik olyan vonat a reptérről, aminek van másodosztálya is.

Az io-t meg megveheted Malpensán is, pénztárnál vagy automatából.

Előzmény: 1991-MXP (50519)
Flower2000 Creative Commons License 1 napja 0 0 50538

A "tele a gép"-et arra értik, hogy mennyien csekkoltak be. De nem az elsőktől kellene elvenni a bőröndöt, hanem mondjuk a sor közepétől. Hátulról szokták jobb helyen.

Előzmény: SteveLacky (50536)
Sönöl Creative Commons License 1 napja 0 0 50537

Igazad van, szigorúan véve bele lehet kötni. Akkor a teljes szabályszerűség érdekében visszafelé is le kell szállni Fernonál, majd a 30 perc múlva jövő vonatra felszállni. Erről a 23. cikkről nem tudtam. (Habár szerintem azon a 3 perces úton Fernótól a reptérig nem valószínű, hogy sok minden történhetne, és egyébként is, nem azt mondtam, ne vegyen jegyet, így elvileg mindig van nála érvényes jegy, bármikor jön a kalauz).

Ezzel csak arra akartam rámutatni, hogy az io viaggio nem pusztán Milánótól használható, és elvileg lehet spórolni elég sokat.

Pl. ha valaki mondjuk Comoba megy, akkor megúszhatja akár 7,8 euróból az utat vonattal. Vesz Fernoig  3 euróért jegyet, ott leszáll és 4,8 euróért Saronnos átszállással Nord Lagoig (!) mehet. És még gyorsabb is, mintha bemenne Milánóba, onnan meg kivonatozna.

Előzmény: KirályLászló (50533)
SteveLacky Creative Commons License 1 napja 0 0 50536

Persze, hogy mondtam. Meg hogy priority. De pont nem akarták érteni, mondták tele a gép :D.

De hisz épp elkezdték a beszállítást.

Előzmény: Slayleigh (50535)
Slayleigh Creative Commons License 1 napja 0 0 50535

Másodikként valóban fura. Mondtad is nekik?

(Azonban teletömött csomagtárolók esetén valóban nehézkes végigkérdezni mindenkit, hogy ne haragudj, mikor szálltál fel és van-e elsőbbségid...)

Előzmény: SteveLacky (50530)
Flower2000 Creative Commons License 1 napja 0 1 50534

Én pont erről irkáltam nemrég, hogy míg a Ryanair a későn jövőkét veszi el rendszerint, a Wizzairnél az elsőként jövőkét szedi be. Ez meg aztán pláne durva, hogy a prioritisét.

Előzmény: amaszat (50532)
KirályLászló Creative Commons License 1 napja 0 1 50533

...akkor le sem kell szállni a vonatról érvényesítés miatt, nyugodtan mehetsz az io viaggióssal Fernóig, onnan meg Malpensára ugyanazzal a vonattal, szinte ingyen.

Ha a jegyellenőr látókörében vagy, akkor célszerű leszállni és megvárni a következő vonatot.

Az ÁSZF 23. cikke kifejezetten tiltja az ilyen utazást

persze mindenki a saját felelősségére utazik, de ne terjesszünk szabályellenes megoldást, figyelmeztetés nélkül!

Előzmény: Sönöl (50517)
amaszat Creative Commons License 1 napja 0 0 50532

Ha az utolsó beszállók közt kullogsz akkor simán. Node másodikként?? Akkor még arra sem hivatkozhatnak hogy megtelt a gép... az első utas poggyászával? 

'szti Creative Commons License 1 napja 0 0 50531

ha második voltál és a poggyászaid a megengedett méretűek voltak, akkor tényleg nagyon fura, hogy mit akartak.

mert még az új szabályozás szerint is fel kéne engedniük prioval.

SteveLacky Creative Commons License 1 napja -2 0 50530

A Ryanairnél elveszik, ott így is írják. Wizznél nem volt eddig ilyen, szerintem leírva sem, és sosem vették el.

Második voltam a sorban.

Előzmény: amaszat (50529)
amaszat Creative Commons License 2 napja -1 0 50529

Az ok, a +1 kiskézi miatt veszem az elsőbbségit, de ha gurulós bőrönddel utazott valaki (szintén elsőbbségivel) kisebb eséllyel vették el a kézipoggyászt arra hivatkozva hogy megtelt a gép. 

Előzmény: PSB fan (50528)
PSB fan Creative Commons License 2 napja 0 0 50528

A +1 minikézi.

Előzmény: amaszat (50527)
amaszat Creative Commons License 2 napja -1 0 50527

Szerintem meg elsőbbségivel eddig is járt.

Előzmény: TR FX (50526)
TR FX Creative Commons License 2 napja 0 0 50526

"de pont ha van elsőbbségid, akkor felviheted"

Szerintem erre a konkrét garancia majd csak Okt31 után lép életbe.

Előzmény: SteveLacky (50524)
Count Dooku Creative Commons License 2 napja 0 0 50525

és oda is mentél "elsőbbségnek", vagy az utolsó felszállók közt próbáltál szerencsét?

Előzmény: SteveLacky (50524)
SteveLacky Creative Commons License 2 napja 0 0 50524

Hát, hogy tele a gép.

Ami ugye a Ryanair szokása. A wizz is át fogja venni, de pont ha van elsőbbségid, akkor felviheted.

Nem kellett fizetni, nodemánhát........

Nem ez volt a szerződésben.

Előzmény: Slayleigh (50523)
Slayleigh Creative Commons License 2 napja 0 0 50523

És mit mondtak, miért veszik el?

Előzmény: SteveLacky (50520)
SteveLacky Creative Commons License 2 napja 0 0 50522

Krétán

Előzmény: raulista (50521)
raulista Creative Commons License 2 napja 0 0 50521

Ez hol történt?

Előzmény: SteveLacky (50520)
SteveLacky Creative Commons License 2 napja 0 0 50520

Szerintetek ha volt befizetett nagy kézipoggyász plusz elsőbbségi is, és beszálláskor mégis elvették a kézi motyót, akkor lehet reklamálni? 

1991-MXP Creative Commons License 3 napja 0 1 50519

Ez szép, csak egy baj van vele, hogy Fernoban kevés vonat áll meg, jobban jársz ha Busto Arsiziog mész, ez returban ha aznap visszajössz , vagy netten veszed akkor 7 Euro, különben 8.   Bustoban pedig az automata kiadja az Io viaggiot. Bustoban Milano Cadornara menő Malpeensa expresszre elvileg nem jó ,az Io , mert ez csak első osztályú kocsikkal jár,  az Io meg csak másod osztályra jó, de jó a Centralera menő expressz vonatokra, és minden más vonatra jó.

Előzmény: germon (50518)
germon Creative Commons License 3 napja 0 0 50518

Ez ám a tapasztalat! :) Nagyon köszi a tippeket és a részletes választ! Most csak 1 napra megyünk, de tervben van egy több napos kiruccanás is a környékre, majd egyszer vmikor.

Előzmény: Sönöl (50517)
Sönöl Creative Commons License 3 napja 0 2 50517

Ha a visszafelé jegyet Ferno-Malpensa T1 viszonylatra neten veszed előre (érdemes egy vonattal korábbira venni, mint mennél, mert a jelzett időponttól 4 óráig is érvényes a Trenitáliás netes jegy), akkor le sem kell szállni a vonatról érvényesítés miatt, nyugodtan mehetsz az io viaggióssal Fernóig, onnan meg Malpensára ugyanazzal a vonattal, szinte ingyen.

Előzmény: Sönöl (50516)
Sönöl Creative Commons License 3 napja 0 3 50516

Amúgy a legköltséghatékonyabb Lombardiában, főleg hosszabb időre szerintem:

Veszel vagy a neten, vagy a reptéren egy megérkezés napi Malpensa T1 - Ferno jegyet, illetve indulás napit fordítva 3-3- euróért (Malpensa Expressre is jó, és nem 2x 13 euro) . Ezen kívül veszel egy io viaggio passt, annyi napra amennyire mész. Érvényesíted az indulási napon Fernoban, és korlátlanul utazhatsz szinte mindenen a tartózkodásod alatt Lombardiában (vonat, busz, metró, villamos, egy csomó felvonó, sikló, egyes hajók, stb.)

Előzmény: Sönöl (50515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!