Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

atari2 2012.07.31 Creative Commons License 98

Hi gubiferi!
Jó pár éve volt hasonló problémám. Üzemorvos, háziorvos, ultrahang, mindeki végigtapogatta a golyóimat. Mondanom se kell, hogy mindegyik szakértő nő volt.
Még szerencse, hogy nem állt fel. Semmi gyanusat nem találtak. Az urológus elmagyarázta, hogy valami nyomhatja az idegeket. De nem mindig ott a baj, ahol fáj. Ha ott nyomja akkor itt fáj, és fordítva. Fájdalomcsillapítót nem kértem, mert nem láttam célszerünek letakarni a kupacot. 
Akkoriban még lelkes voltam, és esténként, tünetmentes időben, kezdtem kocogni. Ha hiszed ha nem kb. egy hónapon belül megszüntek a problémáim, és azóta se jött vissza. Úgy látszik, hogy az ideg huzalok a bőr alatt elrendeződte.
Az orvosokat persze ne hagyd ki! Fenti esetem legyen csak egy biztató szinfolt.
Kivánom, hogy a Te problémád se legyen komolyabb, és igy oldódjon meg. 

Előzmény: gubiferi (96)
afintha 2012.07.21 Creative Commons License 97

UH volt-e?

Lagyekserved van-e?

Előzmény: gubiferi (96)
gubiferi 2012.07.11 Creative Commons License 96

Nekem januárban kezdődtek a panaszok, először csak egy enyhe nyilalás a bal herében, majd másnap többször, harmadnap pedig éjjel felkeltem rá, hogy nyilal. Most július van és túl vagyok 4 azaz négy urológuson és többfajta gyógyszeren, de nem lett sokkal jobb. Néha van hogy két napig alig, ma meg egész nap sajog. Utóbbi doki hetente prosztata masszázst ad, eddíg úgy tűnt jobb lett, de ma belehúzott. Ha a bal lábam lábfejét mozgatom (mintha dobolnék) erősödik a dolog. Jó lenne már kilábalni belőle.

Anarchista gruftie 2010.04.26 Creative Commons License 94
Az önkielégítésbe bele is lehet halni. :-D
(Csak vicc volt)
Előzmény: Törölt nick (93)
RoByKa207 2009.08.25 Creative Commons License 92
ÜDV!

Az Ondó elszineződést mi okozhatja?

kékcica 2009.08.25 Creative Commons License 91
Ha az egyik here eltér a másiktól bármiben is, megváltozott az állása, megnagyobbodott, keményebb, teltebb lett, érzékenyebb, a bőre más lett.....azonnal dokihoz kell menni, sőt akkor is, ha ülésnél érezni lehet valami kényelmetlenséget.
Nem csak akkor, ha csomó van benne!

Tapasztalatból írom!
kiscsávóka 2009.06.17 Creative Commons License 90
Hali!

Nekem is hasonló a problémám az itt leírtakhoz!
A jobb herém szokott enyhén fájni! Ez kb 3-4 éve volt elöször, de akkor pár na után elmúlt, és nem is tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget!
De nemrég visszatértek a fájdalmak, de csak időnként jelentkezik! Mióta visszaemlékszem arra hogy vizsgálgattam a heréimet nem vettem észre változást rajtuk! Vagyis nemtudom mitől lehet!
Hozzá kell tennem hogy tavaly kiderült hogy van egy 5mm-es vesekövem, de akkor kaptam rá gyógyszert, de nem jött ki, de a panaszok is megszűntek! Azóta nem voltam ultrahangon, hogy megnézzék mi lett vele! Lehteséges hogy nekem is a kő miatt sugárzik ki a vesém a herémre? Moatanság el akarok menni dokihoz!
Netán van valakinek tapasztalata a fehérvári Dr. Hermann János urológussal kapcsolatban? Hozzá szeretnék menni!
Hogy jobb elmenni dokihoz? SZTK-ba vagy magán rendelésre? Én utóbbin gondolkozok!
Sajna a vesekő gondjaim alatt nemigen voltam megelégedve az SZTK-s ellátással, ezért gondoltam a magán rendelésre!
Na majd hamarosan kiderül!
Félek! 2009.03.23 Creative Commons License 89

Sziasztok!

Nekem a bal herém fáj gyenge nyomogatásra. Ez normális? Azt olvasom hogyha daganat az nem fáj és ha kialakulóban van akkor is csak borsó nagyságu de én nem érzek ilyet. Csak szeretném ha valaki tudna mondani véleményt, tapasztalatot.

Elöre is köszi.

szaabee1985 2008.02.29 Creative Commons License 88
sziasztok...

voltam urológusnál és minden rewndben.mindenkinek ajánlom menjen el semmi para nincs benne.amikor már ott vagy ugy vagy vele bármit csinálhat veled a doki :S:S de legalább tudni fogod semmi bajod.
Le is cseszett a doki hogy az emberi test felépitését tanitani kéne a mai fiataloknak.Hát mondom bocs...:):)
szaabee1985 2008.02.21 Creative Commons License 87
Üdv.van itt olyan aki vágja ezt a here témát?:):) de ugy isten igazából???van egy olyan felfedezésem hogy nekem a jobb herém lentebb van mint a bal..és ahogy elnéztem a képeket ez forditva van....én nem tudom...ufo vagyok vagy különleges???..semmi fájdalom semmi nem jelentkezik ezzel...valaki valami válasz?:)
csataig 2007.10.30 Creative Commons License 86
Tud valaki ajanlani egy urologust, voltam egynel aki azt mondta meg kell muteni, de meghallgatnam egy masik velemenyet is.
Koszi
a mocsok 2007.10.17 Creative Commons License 85
ajánlom az orvost.
Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick 2007.09.11 Creative Commons License 84
annyira fáj a herém nem tudok ülni
wisual 2007.07.13 Creative Commons License 83
ez a topik érdekel.
Talán aktuális.
Törölt nick 2007.02.21 Creative Commons License 82

úgy látom nem igazán írkáltok ide,de azér én elmondom: kisiskolás koromban debil iskolaorvos azzal riogatott,hogy AZONNAL menjek urológushoz,mert nem normális dolog,hogy a bal herém a nagyobb.Mondom neki, hogy de nem fáj, minden ok,de ő kötötte az ebet a karóhoz. Ok,elmentem sztk, mire urológus: És? cseréljem meg?  -nem vicc!  najó, hozzátette még, hogy no problem, minden okés,a suliorvost meg küldjem a vérbe. úgy lett.        

hbx8ju 2007.01.24 Creative Commons License 81
Elnézést a kérdésem nem egészen témábavágó:
Tud valaki olyan netes honlapot ahol meg tudom nézni hogy a kerültemben(13.) hova kell menni urolgóiai szakrendelésre? és esetleg még a rendelési idő is fennvan??
Se a kerületi honlapon sem pedig a különböző egészségügyi honlapokon nem találok ilyet, csak magánorvosokat és magánrendeléseket találtam, persze lehet hogy a hiba bennem.
A válaszokat előre is köszönöm!!
Aramisz007 2006.12.10 Creative Commons License 80

Szia!

Bocs, de érdekelne, hogy mi lett a dologból. Voltál orvosnál? Meggyógyultál? Sajnos nekem is ilyen tüneteim vannak. Jövő héten megyek dokihoz, csak előtte rákészülök.

Kössz.

Előzmény: soulgrind1 (-)
Sir Ulrich 2005.02.09 Creative Commons License 78
Csak, hogy tisztázzuk a dolgokat, az egyik here (többnyire a bal) nagyobb mint a másik. Ez természetes. 2 évvel ezelőtt nekem is volt hasonló panaszom, mint a topik indítónak: nyomó érzés, nyilalások a bal herében stb... Elmentem urológushoz de nem talált semmi rendelleneset. És a fájdalmakat a vesének tulajdonította be, mert képes a herébe sugározni... De hozzáteszem, érdemes azért megnézetni...
jotzo 2005.02.09 Creative Commons License 77
A herefájdalomnak sok oka lehet.Néhány évvel ezelőtt egyik kollégámat hererák miatt operálták, és mivel én is gyakran éreztem kis fájdalmat, vagy inkább kellemtlen érzést, elmentem urulógushoz.Prosztatgyulladás.Utána még töbször mentem kontrollra, a rendeléseken mindig más orvos volt.Mignem egyszer egy andrológus vizsgált meg,és herevisszeret állapított meg, és javasolta a műtétet. Azért egy másik orvoshoz is elmentem, de ő is ugyanazt mondta. A műtét előtt még ondóvizsgálaton is voltam, ahol a spermaszám normális volt,de alulról súrolta a határt.A műtét előtti héten terhes lett a feleségem.Úgyhogy a műtét igy utólag nézve majdnem felesleges volt(ami a termékenységet illeti).A műtét viszonylag egyszerű,de ha egyszer meg van bolygatva az a rész, utána szinte állandóan éreztem.Igaz, rendszeresen sportolok,és valószínüleg túl van terhelve a hasam is.Azóta már lágyéksérvvel is műtöttek ugyanazon az oldalon, ami lehet az előző műtét következménye is.
Wasteland 2005.02.06 Creative Commons License 76

Ez itt nem az urológia. Szerintem ott többet tudnak segíteni.

c|,':-j>x

Előzmény: Törölt nick (75)
Wasteland 2005.02.06 Creative Commons License 74

Mindennel állj le, igen. Aztán majd meglátod.

Nem vagyok orvos, de az is ezt mondaná. (Kivéve, ha a hülyébbek közül való, mert az felírna neked még egy-két kemikáliát az eddigiek tetejébe.)

Előzmény: dickers22 (73)
dickers22 2005.02.06 Creative Commons License 73

ezektől is lehet?

Minden szerrel le kell állni? a fehérje sem maradhat?

Te orvos vagy?

Előzmény: Wasteland (72)
Wasteland 2005.02.06 Creative Commons License 72
Mondom, állj le a brutál kondizással, a fehérjeporral-kreatinnal-aminosavakkal. Különben megjárod.
Előzmény: dickers22 (71)
dickers22 2005.02.06 Creative Commons License 71

beszedem, úgy szedés. amúgy semmit

csak sokat eszek, és napi 50g fehérjepor + 7tojás 1-2l tej

meg a kreatin de az csak évente 1 kúra

meg amino max

emellé heti 5 db két órás kemény eddzés

a nyirokcsomók akkor nem gázok?

De a nyakamon mi lehet ez a csomó?

Előzmény: Wasteland (70)
Wasteland 2005.02.06 Creative Commons License 70

Ne hordj annyi szoros nadrágot.

Ami a csomóidat illeti, talán egy kis életmódváltozás jót tenne. Nem egy-két hónapos, hanem végleges. Az eredménye is majd csak egy-két év után fog jelentkezni.

"De mikor 1-2 hónapig nem szedtem semmit, akkor is ilyenek voltak."

Miért, most mit szedsz? Azt írtad, nem szteroidozol. A kreatin nem "szedés", és az aminosavak sem.

Előzmény: dickers22 (69)
dickers22 2005.02.06 Creative Commons License 69

Sziasztok!

Nekem is szokott fájni a bal herém, el is fogok menni dokihoz.

Viszont még egy kérdésem lenne. A nyakamon az áll és az ádámcsutka között van egy borsónyi nagyságú kemény csomó, (a fogorvos szerint lehet nyálkő) és a lágyékomnál a nyirokcsomók kemények dúzzadtak, nem türemkednek ki, csak ha megtapintom akkor érzem mintha kis kövek lennének a bőr alatt. Egyik se fáj egyáltalán még nyomásra sem.

Ez a nyakamon már 4-5 éve ott van. És a lágyéki nyirokcsomók is már 4-5 éve ilyenek. (de az is lehet hogy régebb óta, csak ekkor vette észre ezeket egy bnőm, én fel se figyeltem rájuk mert azt hittem ez normális)

Voltam dokinál, elküldtek vérvételre, hogy biztos fertőzés, de semmi se volt. Fogorvoshoz is küldtek hogy góc. Megröntgenezték de semmi.

Voltam hasi melkasi ultrahangon de semmi szervemmel nem találtak problémát.

Urológusnál még nem voltam de az lesz a következő. Igazából dokik véleménye érdekelne hogy mire tippeltek, mi lehet.

Hozzáteszem még hogy 24éves vagyok, 4éve kondizok, soha nem szteroidoztam, viszont sok (napi 120-150gramm) fehérjét iszok, évente egy kreatin kúrát (600g kreatin) én aminó savakat fogyasztok De mikor 1-2 hónapig nem szedtem semmit, akkor is ilyenek voltak.

Köszi a segítséget előre is!!!

s20 2005.02.06 Creative Commons License 66
Sziasztok!Sajnos rákellett jönnöm hogy lehet visszértágulásom van.Ennek a mütétnek a menete hogy zajlik?ja meg az ezt megelőző vizsgálatok.Miket csinálnak?eléggé parázok a kórháztól.Érdemes azért ez kezelni neM?lehet még javulhat a szexuális élet is nem?remélem kapok segítséget.előre is köszi.
kheiron 2004.10.23 Creative Commons License 65
Mutasd meg egy urológusnak.
Előzmény: Törölt nick (64)
andrzej 2004.08.17 Creative Commons License 63
Nyugodjál meg és felejtsd már el ezt a here sorvadásos dolgot. A here mérete a herezacskón keresztül eleve nehezen állapítható meg.

Már írtam, hogy a herevisszértágulat csak hosszú idő alatt okoz problémákat. Vannak olyan emberek is, akiknél pedig semmilyen komly problémát nem okoz. Ha az orvos rendbe teszi. Azért kell minél előbb rendbe tenni, hogy minél tökéletesebb legyen a regenerálódása.

Azért ide beszúrok egy rövidke lírást a témáról a www.potenciaklinika.hu-ról:

Here visszértágulat /varikokele/ - a meddőség gyakori oka

A herék a méhen belüli magzati fejlődés során -a hasüregből való lejutásuk közben- megnyujtják az őket tápláló ereket. Ezek az erek alkotják -az ondózsinór mellett- a heréket a hasüreggel összekötő vezetéket.

Míg a jobboldali herevéna a hasüreg kisnyomású fő vénájába, addig a baloldali herevéna a viszonylag nagyobb nyomású vesevénába ömlik be. Ezért a baloldali herevezeték vénái nemritkán kitágulnak. Ezt nevezik orvosi nyelven varikokelének. A jobboldali here mellett igen ritkán fordul elő, ilyenkor részletesen ki kell vizsgálni az okát.

Fő tünete, hogy hosszabb állás után, vagy emelést, erőlködést követően a baloldali here felett a herezacskó bőre alatt tapinthatóak, sőt nemegyszer láthatóak a köteges, tágult vénák. Gyakori, hogy huzamosabb állást követően, tompa, enyhe fájdalom is jelentkezik a bal herében.

A herevezeték visszértágulatának, varikokelének a jelentőségét az adja, hogy a rejtettheréjűséghez hasonlóan a tágult vénák révén romlik a here keringése, megnől a herét körülvevő szövetek hőmérséklete. Ez a spermiumtermelés romlásához, végső soron a here károsodásához vezethet. A férfi megtermékenyítő képesség enyhe romlásának az egyik leggyakoribb okai között szerepel. A varikokelések kb. 50%-nál észlelhető csökkent megtermékenyítő képesség.

A visszértágulat kezelésében a legjobban a műtéti megoldások váltak be. Ezek során a tágult vénákat vagy a here felett, vagy még magasabban, a vesevénába való becsatlakozás mellett kötik le. A műtétet követően a korábban nemritkán csökkent megterméknyítő képesség a legtöbbször javulni szokott.

Előzmény: help18 (61)
help18 2004.08.17 Creative Commons License 62
Bocsánat, de fent kell tartanom a topicot, valaki válaszoljon, légyszives.