Keresés

Részletes keresés

baggins.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 15470

Szép darab. Én nem adnám el, de a te kardod, a te döntésed.

Előzmény: Micó1965 (15468)
baggins.hu Creative Commons License 3 napja 0 0 15469

Nem tudok róla, de biztos van. Én nem is kerestem.

Előzmény: peet972 (15467)
Micó1965 Creative Commons License 2024.02.22 0 0 15468

Sziasztok! 

 

Sajnos eladó sorba került egy susho kitae pengés katanám. A 2 éves a kard, és eddigi életét vitrinben töltötte, nem volt használva. Kézzel kövön élezett és polírozott a kard. Gyönyörű tükörfényes. Agyagos kitakarással differenciáltan edzett. A hamonja gyönyörű, és a típusa sansonbugi. Susho kitae pengeszerkezetű, 7 acélból tevődik össze. A penge keménysége az éllnél 60 HRC, a hátán 40 HRC. Borotva éles a kard. 
Adok mellé egy selyem kard zsákot is.

 

peet972 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 15467

Baggins, nagyon szép kardod van.

sajnálom Ha idióták széttrollkodtak komplett topikokat.

van valami facebook csoport amihez lehet csatlakozni lelkes amatőr érdeklődőknek?

Előzmény: baggins.hu (15466)
baggins.hu Creative Commons License 2024.02.01 0 0 15466

Ha pár évvel korábbi bejegyzéseket visszaolvasol, láthatod kik voltak akik szét trollkodták ezt a csoportot. Semmi kedvem tovább időt pazarolnom rájuk. Üdv! A fotón saját kardom.

Előzmény: peet972 (15464)
Ekevas Creative Commons License 2023.12.24 0 0 15465

Üdvözletem mindenkinek!

 

A kardkészítéssel kapcsolatban keresném Yoshimura Kenichi - A japánok és a kard c. könyvét.

 

Ha valakinek lenne eladó példánya, vagy tudna beszerzési forrást, az kérem jelezze! Hálás köszönet és Boldog Karácsonyt mindenkinek! 

 

 

peet972 Creative Commons License 2023.12.18 0 0 15464

Helló Mindenki.

Én néha idenézek, de nemigazán van új bejegyzés…

Engem érdekelnek a szamuráj kardok de csak rajongásom van e fegyverek iránt, sem nem készítek, sem nem használom őket. Sőt. Még csak különösebben nem is értek hozzájuk.

De érdekel minden ami szamurájkard!

Van is két kardom, az egyik egy Shingunto…

Örulnék ha vagy itt, vagy a Szamurájkard topikban lenne mozgolódás…

üdv

baggins.hu Creative Commons License 2023.09.23 0 0 15463

Üdv Masamune San!

 

Évente egyszer-kétszer én is idevetődök, de szomorúan látom, hogy a trollok annak idején sikeresen és végleg szétverték ezt a fórumoldalt. Sokáig hiányzott, és persze bántott is a méltatlan elbánás, de mint mondják az idő minden sebet begyógyít. Hetven évesen kissé átértékeltem sok dolgot. Már túl kevés van hátra, hogy méltatlan emberekre időt energiát pazaroljak. A saját kardom megvan, a kardcsiszolással nagyon rég felhagytam. Két fegyvertársam is meghalt tavaly, mindketten itt is fórumtagok voltak. Mindkettejük kardját én raktam rendbe vagy tíz évvel ezelőtt. Egyikük a velem egyidős hosszan tartó súlyos betegségben ment el, másikuk, amúgy Szabó András iskolájához tartozó, és idő közben dan fokozatot szerzett jó barátom épp egy éve motorbalesetben halt meg. Nem adtak meg neki elsőbbséget. Jómagam még mai napig motorozok, és remélem, egy darabig még lesz egészségem, hogy pár éig motorozzak.

Jó egészséget!

Masamune29 Creative Commons License 2023.06.23 0 0 15462

Szervusz Baggins San!

 

Látogatja...

Néha felnézek, és 4 év után :D jöttél Te is. 

Volt egy jó pár év amikor virágzott itt az élet, sajnos már elmúlt.

A saját tapasztalatom az..hogy az embereket nem érdekli már ez...vagy maga a fórum.

Mindenki megtalálta a számítását másban.

Facebook oldalon jobb esetben.

 

De rengeteg tudás maradt meg a fórumon.

Lehet ez is elég annak aki valamire kíváncsi, egy kicsit visszakeres, és kész is.

Jó néha visszanézni a beszélgetéseket.

 

Sajnos a Tatamid engem már nem foglalkoztat olyan fokon mint régen.

Nem is csináltam már évek óta  semmit.. Még egy tantót sem.....

 

Jó egészséget neked továbbra is.

Üdv:

R.István

 

 

Előzmény: baggins.hu (15461)
baggins.hu Creative Commons License 2023.06.20 0 0 15461

Sziasztok!

Nem tudom látogatja-e valaki még a fórumot, de hátha...

Van két tekercs eladó eredeti, Japán tatamim tameshigirihez, ha valakit érdekel.

Csak személyes átvétel jöhet szóba a mérete miatt, nem postázom.

Szintén van tameshigirihet zöld bambuszom, 4.5 cm vastag. Ez élő, lábon álló.

Ekevas Creative Commons License 2019.11.25 0 0 15460

Kicsit megkésve, de hálás köszönet a segítségért!!!!!!

Előzmény: Masamune29 (15457)
Masamune29 Creative Commons License 2019.10.19 0 0 15459

Szervusz Chysky.

 

 

 

Úgy látom nekem szántad a kérdést...de ebben sajnos nem tudok segíteni. Nullával azonos a tudásom ezzel kapcsolatban.

 

Viszont érdekelne hogy milyen kardot és kitől veszed...

 

 

Nem igazán találkoztam még senkivel aki Amerikából akart volna kardot venni.....

 

 

 

Előzmény: chysky1992 (15458)
chysky1992 Creative Commons License 2019.10.14 0 0 15458

helo én azt akarom kérdezni hogy szeretnék rendelni amerikaból katanat csak nemtudom hogy mennyivel kéne többet fizetnem a vám végett ? Köszi :)

Előzmény: Masamune29 (15457)
Masamune29 Creative Commons License 2019.10.11 0 0 15457

Szervusz "Ekevas".

 

Előveszem a korlátozott tudásom.

 

Egy átlag Katana tsukára egy átlag méretet tudsz venni ami 4-5 m,és elég is. 

 

Ami a Sageo-t illeti. Az már csak rajtad múlik hogy milyet raksz a Saya-ra.

Ha akarsz raksz rá eltérő fonású, mintást, de ha nem, megteszi az itoból kimaradt is ha elég hosszú.

 

Hol tudsz venni?

 

Neten a leggyorsabb.

 

Vannak itthoni boltok, vagy Ebay...vagy akármi ami eszedbe jut.

Az itthoniakat most nem sorolom fel, mert volt már bajom belőle, de a google a barátod, beírod hogy szamurájkard, majd csak megtalálod.

 

Én annó rendeltem egy itthoni boltból, megnézetem hogy hogy és mint kellene csinálni, és harmadjára sem lett olyan mint amilyennek lenni-e kellett volna..

 

Rendelj egy neked tetszőt, fond, és csináld, és majd kialakul valami..nem fogod vele tönkretenni a kardod.....

 

 

 

Előzmény: Ekevas (15456)
Ekevas Creative Commons License 2019.10.03 0 0 15456

Üdv Mindenkinek!

 

Srácok, tudna-e nekem segíteni valaki, hogy egy 22 cm hosszú, átlagos szélességű tsukára milyen hosszú ito kell?

Érdeklődnék továbbá, hogy az Ito és a Sageo ugyanaz, vagy sem? Mármint a tsukára szoktak sageot is tenni, vagy az csak a saya-ra megy? Eseteleg még annyit, hogy honnan lehetne venni jó árban ito-t és sageo-t? Díszkardra lenne, nem vágókardra.

 

Ui.: Elnézést, ha hülyeséget kérdeztem, de mosd kezdek ezzel a témával foglalkozni és szinte teljesen laikus vagyok még az ügyben.

 

A segítséget előre is köszönöm!

xXxian Creative Commons License 2019.01.23 0 0 15455

Pavel Bolf, Orsai Henrik, Kovács András? Megtalálod őket FB

Előzmény: spehli (15454)
spehli Creative Commons License 2019.01.03 0 0 15454

Tiszteletem Mindenkinek!

 

Először is BÚÉK minden fórum tagnak. Új vagyok itt! Segítséget szeretnék kérni. Olyan embernek az elérhetősége kellene aki tudna iaito katanát készíteni az általam megadott paraméterekkel.

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv!

 

 

Masamune29 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 15453

 Mindenkinek kellemes ünnepeket, Egészségben és Sikerekben gazdag új évet!

 

 

baggins.hu Creative Commons License 2018.08.25 0 0 15452

Eladó egy tameshigiri állvány. és egy tekercs omote tatami.

Csak személyes átvétel, nem postázom!

formatpart Creative Commons License 2018.05.08 0 0 15451

Üdv Mindenkinek!

 

Többen kerestek itt szerelékeket, itot, ilyeneket.

Én folyamatosan rendelek japánból itot, lakkot, ilyesmiket. Nurizaya sajnos nincs, jelenleg 2 év a várakozási idő.

Ha valakinek szüksége van ilyenekre, akkor vagy a face-en itt:

https://www.facebook.com/groups/1378678285476988/

 

Vagy e-mail-en érdeklődjön. Az itthon kapható (szamurájshop, stb) itok ugynonnnan vannak rendelve, természetesen messze ár felett vannak értékesítve. kb 1000-1200 Ft/m a selyem fekete ito...

 

A tsubás vitához egy kis hozzáfűzés:

Spiáter valóban nem jó anyag, mert lágy. A képeken lévő szerelék sajnos valóban alacsony minőségű kínai készítés. Nekem így képről nem vésésnek látszik, ahhoz túl egyenletes a barázda. Inkább beütő, vagy sajtoló szerszám lehetett.

Viszont a rézzel nem értek egyet. Lévén, hogy több eredeti japán edo kori réz tsuba van a birtokomban, ezek között volt olyan, melyen kardnyom volt hárítástól. Az 1800-as évek elejétől sok tsuba készült rézből, többnyire lakkozott formában, vagy feketítve. De a korai edo és momoyama korszakokban is készítettek rézből. Vastagságuk 4-6 mm volt. Azért egy 6 mm-es rézdarabot nem lehet átvágni, teljesen alkalmas hárításra. Szóval nem istentől elrugaszkodott dolog rézből tsubát készíteni.

 

Üdv.

Péter

Elm Creative Commons License 2018.05.05 0 0 15450

Találtam itthon még 5 tigris tsubát. Ha esetleg kell.

Ha nem tudod megoldani, küldd el, nem ígérem meg, hogy egy hét alatt meglesz, de utánakérdezek, és kivágatom.

Úgyis már rég keresni akartam egy vegyi barnítós céget is, mert feketíttetni szeretnék.

Előzmény: tora san (15449)
tora san Creative Commons License 2018.05.01 0 0 15449

Egy ilyen rákos tsubát szeretnék vágatni, ami lent látható. Vagyis hasonlót fogok rajzolni. Sopronban nem tudok olyan helyről, ahol lehet lézerrel vágatni. Erre a flex a divat még mindig... :D Ha meg tudod oldani, küldöm a rajzot a napokban. 5 db kéne nekem. Mit szólsz? :)

Előzmény: Elm (15448)
Elm Creative Commons License 2018.04.30 0 0 15448

Ha muszáj, talán igen, de már nincs meg az a cég, ahol csináltattam. De van ezer másik lézervágós.

Egyébként, másfajta kell, vagy ugyanolyan? Mert a régiből talán még van, meg kellene néznem...

(egy nagy biztosan a fiókomban, ha még emlékszel az első szériára) :D

Előzmény: tora san (15447)
tora san Creative Commons License 2018.04.29 0 0 15447

Elm, ha küldök mintát tudsz még vágatni, mint a tigrisfejet???  :)

Előzmény: tora san (15446)
tora san Creative Commons License 2018.04.29 0 0 15446

Ilyen tsubát keresek, ha van valakinek eladó. Nem kell antiknak lennie, de az sem kizáró ok, hacsak az ára nem... :) Köszönettel és üdvözlettel!!

tora san Creative Commons License 2018.04.29 0 0 15445

Előzmény: KILLR-- (15443)
szijozsi Creative Commons License 2018.03.17 0 0 15444

Hálistennek Mo-on nem túl gyakori a katanával való harc, még ha elő is fordul néha-néha...úgyhogy....amúgy a face profil háttérképemen van egy egész pofás, ámde bronz tsubás katana:)

Előzmény: baggins.hu (15438)
KILLR-- Creative Commons License 2018.02.12 0 0 15443

Üdv! Az eredeti kardméret az, amit a kezemben látsz.1630 után rendeletben tiltották meg a

(metrikusan) 75 cm nék hosszabb pengék viselését.Az ilyen méretű, és tömegű fegyvereket is

tökéletesen lehet forgatni, persze megfelelő fizikai erő szükséges hozzá, nem vitás.Az Eishin Ryu

pedig pontosan erre, a gyors rántás-és vágás technikáira épül.

E hó 17.én, szombaton, a Budai Budo Centerben aki akar, személyesen is meggyőződhet róla, mivel de. 10.00 tól du, 15.00 szemináriumot tartok. Amint a mellékelt fotókon látható, Japánban is használnak még tradícionális pengét.

Előzmény: baggins.hu (15440)
baggins.hu Creative Commons License 2017.12.15 0 0 15442

Természetesen kondíció kérdése is, de érezni kell a kard súlypontját. Én elég hosszú ideig íjásztan, 3D versenyeken is indultam csigás íjjal. Hatvan fontra húzta fel a fegyvermesterünk. Gond nélkül végigcsináltam vele egy edzést , vagy versenyt. Majdnem 10 éve hogy abbahagytam. Nemrég egy ismerős csigás íja volt a kezemben. Nem tudtam megfeszíteni. Szóval sok múlik a kondíción, és a megfelelő izomcsoportok rendszeres edzésén.

Előzmény: nemgyüjtő (15441)
nemgyüjtő Creative Commons License 2017.12.14 0 0 15441

Jó kondícióban kellett lenniük a japánoknak a kardokhoz. A vágógyakorlatokon vannak nők is, akik térdelésből alig tudják kihúzni a kardot.

Nézek ilyen videókat, sokszor már a vágás elején látni, hogy nem fog sikerülni, hamar kiderül, hogy kiktől várható csont nélkül a gyakorlat és ők hozzák is az eredményt sorozatban.

De mintha egy magyart is láttam volna nodachival, aki elképesztőt vágott.

Előzmény: baggins.hu (15440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!