Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 4 órája 0 0 67203

Ezért leszek kíváncsi, hogy a 2. éves tövön valóban hamarabb érik-e be a zöme. Majd fotóval illusztrálom a tapasztaltakat. Remélem megmarad.

Előzmény: BAttila1964 (67202)
BAttila1964 Creative Commons License 4 órája 0 0 67202

Évek óta szabadföldben termesztett, eszement sokat terem, csak kicsit későn pirul... ;)

Előzmény: 55judit (67200)
h.apci Creative Commons License 4 órája 0 0 67201

Igen, szabad-földben volt, de napos helyen. Ősszel mindig kapott egy kis komplex műtrágyát, év közben meg bőven vizet.

Előzmény: 55judit (67200)
55judit Creative Commons License 4 órája 0 0 67200

Nálad a bohócsapka szabad földön termett sokat? Én azért tartottam vödörben, mert az információt kaptam hogy ha korlátozva van a gyökér növekedése, többet terem.

Előzmény: h.apci (67198)
h.apci Creative Commons License 5 órája 0 0 67199

Az izzó nem egy csoda, kommersz LED izzó: V-tac SKU4209 Thermoplastic LED Lámpa (E27, 806Lm, 2700K, 10W, meleg fehér). Ez volt itthon... A rendes palántanevelőm 4 db fénycsővel működik (már nem emlékszem a típusára), de jó.

Előzmény: harula (67197)
h.apci Creative Commons License 5 órája 0 0 67198

Majd meglátom, mire megyek vele, főleg a bohócsapka miatt. Évről évre nagyra nőtt, szakadásig volt terméssel, de nagyon kevés érett be pirosra. Zölden is kiváló enni és savanyúságnak is, de pirosan az igazi. A petúnia csak ujjgyakorlat, rám szakadt kevés mag valahonnan...

Előzmény: 55judit (67195)
harula Creative Commons License 5 órája 0 0 67197

Miért nevetnék? Ha a célnak megfelel, akkor jó. Nem tudom milyen "iizókat" használsz ha LED-es akkor érdemems hidegfényűt (4500 vagy ami szerintem ilyenkor a legjonbb 6000 K-s) venni, a meleg árnyalatú inkább arra jó ha virágzást akarod serkenteni. :-)

Annyira hűde csodásan az enyém sem néz ki, viszont tényleg elegendő fényt ad egy kb 70 x 70 cm-s területnek és a 4 LED chip kivételével (alin most 0,36 dollár/darab), nem került semmibe mert a többi alkatrész volt/kaptam/cseréltem stb.. Amikor a palántanevelés ideje elkezdődik akkor két oldalra még alufóliát is ragasztok ami visszaveri oldalról a fényt. Én csak csütörtökön tudok ültetni addig mindenféle programom van ill. későn is érek haza, persze most csak csilik vannak soron. A többi paprika paradicsom majd március 1. :-)

Előzmény: h.apci (67193)
Mariska néni Creative Commons License 5 órája 0 0 67196

:))) 

Előzmény: harula (67194)
55judit Creative Commons License 5 órája 0 0 67195

Nagyon ügyes vagy H.apci! :)

Előzmény: h.apci (67193)
harula Creative Commons License 5 órája 0 0 67194

Ó a korai vetés miatt feleségemtől mindig szelíd letolást kapok, és kénytelen vagyok igazat adni neki. De februárban már mindig viszket a tenyerem... :-) Régebben nekem is gyalázatosan tudtak kinézni a növények áprilisra, de a világítás tényleg sokat jelent.

Előzmény: Mariska néni (67184)
h.apci Creative Commons License 6 órája 0 0 67193

Na, igen... ...meg ilyenkor már a kiskertész be van sózva, nagyon csinálna már valamit. Nekem is van szobai palántanevelőm világítással, ami nagyon bevált (bár akkor sokan kinevettek miatta; tettem fel róla képet korábban), de most gondoltam egy nagyot a petúnia és a bohócsapka paprika miatt. Ezeknek külön csináltam már most működő ideiglenes palántanevelőt, mert hosszabb időre van szükségük (kéretik nem kinevetni!). Amikor beállítom a többi palántának az igazit, akkor mennek ezek is oda.

Előzmény: harula (67180)
55judit Creative Commons License 7 órája 0 0 67192

Isten ments hogy cibáld! Jön az enyhülés, akkor is nagyon ráér.

Előzmény: BAttila1964 (67191)
BAttila1964 Creative Commons License 7 órája 0 0 67191

Én is, tényleg nem mertem cincálni, talán egy kicsit később... ;)

Előzmény: 55judit (67190)
55judit Creative Commons License 7 órája 0 0 67190

A lila málna és a szeder nálam is azon nyomban gyökeret ereszt, amint földre ér. Úgy tudom a fekete málna is így viselkedik. Bízom a sikeredben. Köszönöm. :)

Előzmény: BAttila1964 (67189)
BAttila1964 Creative Commons License 8 órája 0 1 67189

Szia,

megnéztem a fekete málnát, a helyzet az, hogy tavaly szétültettem a "kezdő" tövemet, az egyik megmaradt, a másik - eddig még - nem hajtott ki, szerintem annak "lőttek"...

A megmaradt tő eddig még nem hozott sarjat, viszont az összes hajtásának (4-5 db) a vége leér a földre, csak azt nem tudom most, mivel fagyott a talaj, hogy egyszerűen odafagytak a fölhöz, vagy esetleg le is gyökereztek... Ha jön egy jó pár napos felmelegedés, akkor talán biztonságosabban meg tudom vizsgálni, az viszont tény, hogy a Loch Ness szedrem hajtásai így simán, maguktól legyökereztek, remélem, hogy a fekete málnám is... (Kis türelmedet kérem.)

Előzmény: 55judit (67174)
55judit Creative Commons License 9 órája 0 0 67188

Köszönöm Mariska!

Azt a fényt kapják, amit a délkeleti ablak beenged. Várok márciusig.

Állítólag az átteleltetett tulipán paprika hamarabb érik a frissen vetettnél. 1 vödörben teleltetek alaposan visszavágva. Eddig nem rohadt ki. :) Tavaly rengeteg volt rajta, majd mutatom tavasszal ha megéli.

Előzmény: Mariska néni (67186)
Mariska néni Creative Commons License 13 órája 0 0 67187

Kaptam ígéretet Jalapenora, ha megkapom, majd küldök belőle:)

Előzmény: 55judit (67178)
Mariska néni Creative Commons License 14 órája 0 0 67186

Judit, szerintem az almapaprika is bőven ráér a többivel együtt, a képemen lévő februári vetésű, áprilisban virágzók között volt alma is.. 

Cseresznyepaprikát én nem szoktam, mióta csilit vetek - de talán az is ráérne a többivel, majd valaki hozzáértő talán nyilatkozik. 

A tulipán nálam is elég későn színesedett, azt talán tényleg jó korábban, ha a világítást meg tudod oldani. A csilik közül nekem a Jalapenon kívül csak Habanero volt, az is elég lusta. A többi csiliről én is hallottam ezt a korai vetést, ezért nem is próbálkozom velük. 

Előzmény: 55judit (67178)
kentaur01 Creative Commons License 23 órája 0 0 67185

Megtörtént a dolog. Vízbe raktam a batátát. Aztán majd kiderül mi lesz.

Előzmény: Mariska néni (67183)
Mariska néni Creative Commons License 23 órája 0 2 67184

Mesterséges világítással persze biztos érdemes:) De nálam csak természetes fény van, és ha elkövetem azt a hibát, hogy túl korán vetek (mindig elkövetem!), akkor áprilisban már ilyen gondom van:

Vagyis áprilisban már virágoztak a poharakban, és még közel egy hónap múlva engedte az időjárás a kiültetést. Persze végül kibírták, de jobb lett volna egy hónappal később vetni, úgy március közepén. 

Előzmény: harula (67179)
Mariska néni Creative Commons License 24 órája 0 2 67183

Tavaly ezt írtam: 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143169186&t=9108176

Persze mint már írtam az előbb, már "próbaképpen" áztattam be párat, de ez nálam kb olyan fedősztori, mint harulánál a csili:)

De most komolyan, így nem lehet megmondani, hogy mikor kezdd el. Az enyémek láthatóan hamar kezdtek gyökeret ereszteni, ebből látom, hogy én kb. március elején fogom  a nagyokat vízbe tenni májusi kiültetéshez. De ezek a saját terméseim, és azt nem tudom, hogy a vásárolt batáták milyen tempóban gyökeresednek és hajtanak. Szerintem egyet tegyél vízbe (úgy emlékszem, elég sokat vettél). Ha szépen kihajt, abból már ki tudod számolni, hogy mikor tedd vízbe a nagyját. Az elsőről pedig nyiszálod a hajtásokat, és pakolod vízbe vagy földbe. 

Előzmény: kentaur01 (67182)
kentaur01 Creative Commons License 27 órája 0 0 67182

Tehát mikor kezdjem el a a batátázást ? :)

Előzmény: Mariska néni (67176)
kentaur01 Creative Commons License 27 órája 0 0 67181

Biztosan igazad van a fény tekintetében, ugyanakkor ez a 22-es csapdája, A tenyészidő hosszú, nap viszont nem süt...persze ilyenkor jöhetnek a pótmegoldások a mesterséges fény....hát én nem biztos, hogy kipróbálom..majd kiderül....azt olvastam, hogy egyes chili fajtákat már előző decemberben el kel vetni...

Előzmény: Mariska néni (67177)
harula Creative Commons License 28 órája 0 0 67180

óóó ez nálam sem a csilikről szól... :-) az csak a fedősztori, szeretek bütykölni ennyi az egész... :-)

Előzmény: kentaur01 (67175)
harula Creative Commons License 28 órája 0 0 67179

Nálam 40 W led 6500 K világítás segít be a napocskának.

55judit Creative Commons License 29 órája 0 0 67178

Én Jalapenót nem tudtam sajnos szerezni, a tulipánt, a cseresznyét és az alma paprikát február közepére tervezem vetni. Jó lesz úgy?

Mariska néni Creative Commons License 29 órája 0 0 67177

Nem lesz még korán? Nálam sincs mesterséges világítás, csak a napfényes erkély/ablakok. A Jalapeno pl. nagyon csúnyán meg tud nyúlni májusig, ha korábban veted, azt elég a többi paprikával egy időben. Rajta kívül én csak a Habanerot és a tulipánt ismerem, azok tényleg hosszabb tenyészidejűek, de nekik is kevés még a természetes fény - szerintem.

Előzmény: kentaur01 (67175)
Mariska néni Creative Commons License 29 órája 0 3 67176

Nem vagyok profi termesztő, mert ahhoz sajna nincs elég helyem. De a hajtatás elég jól szokott sikerülni, valószínűleg jókor (talán túl korán is) indítom el.

Múlt héten a a tavalyi termésből megmaradt vékony, 2 cm köröli darabokat (amiket a konyhában már nem érdemes felhasználni) vettem elő, és betettem vízbe, hogy félig benne álljanak. Már meg is jelentek a kis bajszok, amiből majd a gyökérzet lesz. Sajnos nem tudom lefotózni, mert tölteni kell a gépet (régen volt a kertszezon:)).

De találtam néhány régebbi képet, remélem, látszanak rajtuk a dátumok.

Előzmény: wilona (67115)
kentaur01 Creative Commons License 30 órája 0 0 67175

Én nem bonyolítom a chili vetését, nevelését. Ráteszem a radiátorra tálcákat, lefedem őket...kb. ennyi a technika. Reméljük kikel, utána már kap rendesen fényt a hatalmas ablakok mögött.

Előzmény: harula (67170)
55judit Creative Commons License 1 napja 0 0 67174

Köszönöm.

Előzmény: BAttila1964 (67173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!