Keresés

Részletes keresés

zsorsz Creative Commons License 4 órája 0 0 91973

Bocs, ezt a Juditnak szántam.

Előzmény: zsorsz (91972)
zsorsz Creative Commons License 4 órája 0 0 91972

A mézalmácska érdekel,ha most ültetek mikor terem?

Előzmény: Belohin (91971)
Belohin Creative Commons License 5 órája 0 0 91971

Szerintem azt nincs értelme mélyebbre ültetni, mert úgyis elheverő növény. Én ásóheggyel szoktam kiszúrni, hogy legyen vele föld is, úgy kevésbé viseli meg az átültetés.

Előzmény: Balage-81 (91970)
Balage-81 Creative Commons License 6 órája 0 0 91970

Rengeteg Új-Zélandi spenót kelt ki a kertben szanaszét. Holnap átültetem a nagyobbakat egy helyre. Kerülhetnek 3-4 centiméterrel mélyebbre, mint voltak? Az alsó leveleket leszedem.

55judit Creative Commons License 17 órája 0 0 91969

Ősszel is duggassál hagymát, akkor ilyenkorra az már el is fogyhat. A tavasszal duggatott pedig mostanra erősödik meg, ahogy látod.

Április közepén ki szoktam ültetni a paradicsomot vagy 20.-a körül, sajnos most nem lehet. Akkorák már hogy a fél literes poharakban sem férnek. És még 1 hét...

Földieper előrébb jár mint szokott, fán nekem csak mézalmácska és füge van. Elég szépek eddig.

Előzmény: TINTUS (91968)
TINTUS Creative Commons License 24 órája 0 0 91968

Három őszibarack fám van... kettőről másfél óráig ritkítottam. Ledobtam az ikreket, ami pici volt, ami rossz helyen nem tudott5 volna nagyobbodni, ami közel volt. Most kettő bogyó között 10-12 centi van.  Holnap jön a harmadik fa. A hét elején betöltöttem a korai burgonyát a fóliába, a szabadföldi meg kikelt. Én csak most tudom szedni az első újhagymákat. Előkészítettem a fóliát a palánták fogadására, a csepegtetőket lefektettem meg volt a próbaüzem a bedugult részeket kicseréltem. A palánták kitelepítésével várok még egy hetet.

TINTUS Creative Commons License 24 órája 0 0 91967

Tavaly és előtte is elvert a jég reménykedem, hogy idén megúszom.

Előzmény: 55judit (91966)
55judit Creative Commons License 1 napja 0 1 91966

Sokat kint alszik még addig a gyümölcs.🙂

Előzmény: TINTUS (91964)
kobold62 Creative Commons License 1 napja 0 0 91965

🤣

Előzmény: TINTUS (91964)
TINTUS Creative Commons License 1 napja 0 0 91964

No ha idén elkerül a jégverés akkor rengeteg gyümölcsöm lesz.... kell még hordó.

kobold62 Creative Commons License 1 napja 0 2 91963

Nőnek a körték. 😁

zsorsz Creative Commons License 2 napja 0 0 91962

Mostanában ezen agyalok hogy itt egy balkonkertet kialakítani.

 

Szinte már csak ez van kihasználatlanul, oszlopos gyümik, áfonyák, az egészet szúnyoghálóval levédeni,pl a szilvánál, cseresznyénél nem kell mospilan, az őszire nem tud menni a poloska, nem kell fára mászni stb. az egész 2.20x8méter, 3 sorba lehet kalkulálni.

55judit Creative Commons License 2 napja 0 0 91961

Én mikor szedem a sóska leveleit, közben kicsípem a magszárat is.

nekem annyi sóskám van hogy nem kell vágni, leszedek minden levelét, a legalsókat, sérülteket is leveszem, ledobom.

Előzmény: Balage-81 (91960)
Balage-81 Creative Commons License 2 napja 0 0 91960

Mármint mi nőtt újra, a magszárak? Akkor csak annyit lehet tenni, hogy rendszeresen levágom a magszárakat? Nyilván minél hamarabb, amíg még kicsik.

Előzmény: piro para (91954)
kobold62 Creative Commons License 2 napja 0 0 91959

Majd május 1 után. Akkorm lesz édes a termés.

Előzmény: TINTUS (91958)
TINTUS Creative Commons License 2 napja 0 0 91958

Le akartam vetni a kukoricát de esős idő miatt nem akarom, hogy belerohadjon a csírázó szem.

beetee Creative Commons License 3 napja 0 0 91957

Hát nem tudom... a szomszéd telkét egy ideig én gondoztam. Rengeteg vadsóska tenyészett rajta, de évi kétszeri lefűnyírózás után a harmadik évre már nem is próbálkozott kihajtani.

 

Nem egy szamócamálna, na...

Előzmény: CBNora (91956)
CBNora Creative Commons License 3 napja 0 0 91956

Nálunk van a gyepben egy csomó vadsóska (Rumex acetosa). Ha nincs levágva, felmagzik az is. Lehet, hogy később, ezt nem tudom, mert ebből nekünk termesztett változat nincs, csak ezek a maguktól nőttek. Kiveszni tényleg nem szokott, kigyomlálni is nagyon nehéz, iszonyú mély és erős gyökere van, ha nem jön ki az egész gyökér (legtöbbször nem jön ki) vissza is nő.

Van a kertben egy másik faj, a Rumex scutatus (francia v. szürke sóska), inkább erről szoktam szedni, ha sóskát akarunk enni. Erről akkor is lehet enni, amikor virágzik. Állítólag finom, ezt nem tudom megítélni, mert nem szeretem a sóskát.

Előzmény: zoli1122 (91953)
piro para Creative Commons License 3 napja 0 0 91955

A stihl biztos jó lenne, de arra most nincs anyagi keret, annak az ára remélem fedezi majd a fatárolómat,

max 30-40 ezerbe gondolkodom egy fűkasza esetében.

Előzmény: zsorsz (91948)
piro para Creative Commons License 3 napja 0 0 91954

Régen otthon nekem is korán felmagzott, de akkor levágtam tövig a felfutó szárakat, és újra nőt.

Később amikor már láttam, hogy magba szökik, akkor már vágtam, nem hagytam, hogy magot neveljen, és rá menjen a bokor energiája.

A petrezselyemmel is hasonlóan jártam el, és volt amikor 3 évig használtam egy sor petrust.

Mivel itt most, a virágok közé is ültettem a fóliából kihozott petrezselyem "palántából", kíváncsian várom, ez most hány nyarat ér meg:)

És az otthoni pár még meglévő öreg sóskámat is áttelepítettem kora tavasszal, de sajna eddig még nem volt szüret, mert mostohán bánok vele,

kevés vizet kap, mert rossz helyen van, mire odaérek mindig elfogy a víz a kannából.

Előzmény: Balage-81 (91950)
zoli1122 Creative Commons License 3 napja 0 0 91953

Próbálj beszerezni vadsóskát, az sokkal finomabb, mint a boltban kapható magokból termő. Szívósabb is és eleve a leveleknek megvan a természetes savanyú íze. Épp ma voltam szedni egy nagy szatyorral, azon a helyen a töltésoldalon 30-40 m hosszan sűrűn nagy bokrokban nő. Egy tövet sem láttam felmagozni. A szomszéd akárhányszor üzletben vásárolt magot vetett, az kikelt, növögetett kicsit, majd mindig kiveszett, tavaly vitt haza vadsóska tövet, hagyta elmagozni, idén meg már jó sok lett neki a kertben.

Előzmény: Balage-81 (91950)
öreg_néne_b Creative Commons License 4 napja 0 0 91952

Inkább oltsd át!
Ki tudja, a magoncodnak mi lenne a megfelelő pollenadó...

Előzmény: Balage-81 (91951)
Balage-81 Creative Commons License 4 napja 0 0 91951

Van egy magról kelt meggyfám. 3. éve teremne, mindig több száz virág van rajta, de csak 5-10 szem meggy. Beporzási probléma? Több meggyfa van a kertben, az egyik épp a magonc mellett és mindegyik rendesen terem, kivéve ezt. Vágjam ki??

Balage-81 Creative Commons License 4 napja 0 0 91950

Egyszer szedtem a sóskáról és már fel is magzott. Ez normális dolog?

eeddie Creative Commons License 4 napja 0 1 91949

Miféle özönvíz? Épp az előbb néztem, ma már csak 2, 3 mmt igérnek ide pár napig. Az ebben a porsivatagban meg se látszik. 

Előzmény: Belohin (91947)
zsorsz Creative Commons License 4 napja 0 0 91948

Ez egy szuper kis fűkasza, kint a szőlőben  a m-es füvet is viszi.

 

Előzmény: piro para (91946)
Belohin Creative Commons License 4 napja 0 0 91947

Hm-hm! Láttál már olyan árust, aki úgy vezeti fel a portékát, hogy ez egy hulladék, meg ne vedd? Mondjuk a csodakertész őszintébb, talajtakarónak ajánlja azzal, hogy meg is lehet enni, de mérsékelt gasztronómiai élmény.

 

Az én fantáziámat is szokták csiklandozni az efféle újdonságok, de a terület véges, úgyhogy egyre kisebb a kísértés. Még a mézalmácska érdekelne, de valahol azt olvastam, hogy nem olyan szárazságbarát, mint a hazai rokona. És itt szinte mindig szárazság van; most is - áprilisban. Kíváncsi leszek, mennyi hajlandó esni a beígért özönvízből.

Előzmény: CBNora (91944)
piro para Creative Commons License 5 napja 0 0 91946

Egy könnyű, jó akkus szegélyvágó engem is érdekelne, mert tavaly 2 félét vettem, az egyiket a neten, a másikat az auchanba, és egyikkel sem volt szerencsém! Most ott állok, hogy a régi háznál a kerítés mellett már nagyon nagy a fű, és egy fűkaszám sincs!

 

A föld nálam is katasztrófa volt. 20 literes florimo palántaföldet vettem, de a palántáim nem olyanok amilyennek lenniük kéne, igaz meg is égtek, de akkor sem úgy fejlődnek ahogyan kellene!

Előzmény: TINTUS (91928)
zsorsz Creative Commons License 5 napja 0 0 91945

Áfonyát akartam rendelni innen, de most elvettétek a kedvemet.

Előzmény: CBNora (91944)
CBNora Creative Commons License 5 napja 0 1 91944

Az még hagyján, hogy pénzt kér, de micsoda magasztaló leírást ad hozzá!

Szamócamálna – a legjobb fajta, amit ebben a szezonban vásárolhat. 

Előzmény: beetee (91943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!