Keresés

Részletes keresés

püfffneki Creative Commons License 2013.07.09 0 0 38947

Talán a komposztba keverhetnél egy kis difa levelet, azt hallottam, hogy elűzi a bogarakat.

Mindenesetre nálunk nem nagyon vannak.

Előzmény: h.apci (38942)
mikusmate Creative Commons License 2013.07.09 0 0 38946

Köszi a választ!

Előzmény: Sequoia (38924)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38945

Nem fejtrágyaként, hanem a területre. Hogy hogyan lehet egyenletesen elosztani? Talán bekeverni földbe és úgy szétteríteni. Nagyon hatékony tud lenni, de csak rövid időre. Mintha egy évig hatna csak - úgy emlékszem a hallottakra, olvasottakra.

Előzmény: h.apci (38944)
h.apci Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38944

Az egy szatyornyit nem fejtrágyaként értik? Nagyon keveslem beásáshoz...

Előzmény: Törölt nick (38941)
h.apci Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38943

Azt hogy érted, hogy meg sem látszott? Lehet, hogy nedvesség hiányában száraz és hatástalan maradt? Nálam régebben az áztatóléjétől (+ persze az oldott üledék) megbolondultak a növények...

Előzmény: Törölt nick (38940)
h.apci Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38942

Gondoltam a komposztálásra, teszek is belőle oda is, de ez a házunk melletti része a kertnek mentes lótetűtől, s nem is szeretném a komposztból betelepíteni.

Éppen azért kérdezem a mennyiséget, mert tudom, hogy ütős...

Ez a fokhagymám kalocsa mellől származik (onnan kaptam), normál őszi. Amit kaptam, azok 5-6 cm-esek voltak, nálam csak 4-5,5 cm-es lett, de gyenge talajon. Ezért is szeretném feljavítani. Nagyon szép egyenletes lett, alig volt benne néhány apró.

Ahova ültetném elfér kb. 200 gerezd, azzal azért nagy kisérletezésbe nem szívesen bonyolódnék...

Előzmény: Jani71 (38939)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38941

Csak óvatosan a mennyiséggel! Egy reklámszatyornyit mondanak 20-25 négyzetméterre. Én öntözgettem vele elég sokat, de mintha a talaj minőségén rontott volna. Vagy csak az istállótrágya lazító hatása hiányzott, bár azután sem javult, miután  rendesen el lett látva érett, de nem túlérett istállótrágyával.  A komposztálás a jó módszer, a komposzt a jó talajjavító, túl a tápanyaggal való ellátáson. 

Előzmény: h.apci (38937)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38940

Szerintem is komposztáld, aztán ásásnál kerüljön csak földbe. Mi tettünk egyszer ilyen keményre száradt tömbös tyúktrágyát az üvegházba, nem látszott meg. Igaz, az tavasszal került földbe.

Előzmény: h.apci (38937)
Jani71 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38939

Nem tudok mennyiséget írni, de óvatosan bánj a tyúktrágyával, mert nagyon "ütős"!

Kezdő vagyok, nem tanultam a "kertesdit", de nem tudom, hogy jó-e az a fokhagymának, ha tél előtt nagyon megnyomja a nitrogén.

Azért egy próbát talán megér, csak ne vidd túlzásba!

Aztán jövőre többet tudsz (plusz ha megosztod a tapasztalatod, akkor mi is).

Mindenesetre sok sikert, ha megpróbálod!

Javaslom a Messidrom fajta ültetését.

(Ha már olyan sok a cucc, és esetleg van komposztod, akkor mindenképpen tegyél abba  is, azt hiszem, akkor lesz a legjobb a növényeknek! Tavaly ősszel alaposan megkomposztoztam a kert egyik részét, most abban van a paradicsom, paprika és uborka egy része, nagyon jó mindegyik!!! A rézvirágnak kicseréltem a virágos kert neki szánt részét totál komposztra, eszméleten, hogy milyen "egészséges/kerek" az összes növény!)

 

 

Előzmény: h.apci (38937)
taormina001 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38938

Szerintem öszig már nem fog lebomlani; ha akkor újraásod, csak kiforgatod. Erre igazából csak a fagy-csapadék napsütés combo képes, és kell neki néhány hónap, pláne ha nagyon száraz a trágya. Én az öszi ásásnál forgatnám be.

Előzmény: h.apci (38937)
h.apci Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38937

Rám szakadt néhány zsák tömény majdnem száraz tyúktrágya. Használtam már régebben, de csak beáztatva és kilocsolva. Most, hogy felszedtem az őszi fokhagymát és üres a helye, gondoltam megszórom ezzel a trágyával (már amennyire szét tudom verni, mert nem kőkemény), s beforgatom a földbe. Őszig az eső és a locsolás lazítja, s a giliszták megcsócsálják, bedolgozzák. Ősszel újra felásva (az egyenletesebb eloszlás érdekében), elegyengetve mehetne bele megint a fokhagyma, mert mást ősszel nincs szándékom ültetni. Életképes elképzelés ez így, s ha igen, kb. mennyi tyúktrágya mehet egy négyzetméterre?

 

Casamir25 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38936

Szia Mártus 46! :)

 

Tőled szeretnék kérdezni, Mártus. :) Ősszel szeretnék rendelni majd fekete szedret, Navahot, Triple Crown és Loch Ness fajtákat. Azt szeretném megkérdezni, mert olvasom, h neked is van, h ezek mármint a Navaho és a Loch Ness mennyire strapabíróak és mennyire bírják a telet itt nálunk, illetve a tűző napot.  Finom a termésük? :) Azt olvastam, h a Navahot állítólag nem kell kordonnál nevelni, mert erősek a vesszői, nem hajlanak el, ez nem tudom így van-e a valóságban is :) Ha esetleg tudnál nekem némi tapasztalatot mondani e szedreket illetően, előre is nagyon megköszönném :) Szia.

Előzmény: Mártus46 (30685)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38935

Köszi, bár igazából ez olyan, amilyen, ezekből az alapanyagokból ennél egyszerűbbet nem lehet. :D

Ja, van még néhány kép, amit mégis közzéteszek, mert beszéltünk róla aminap, vagy a technológiát mutatnám.


Múltkor volt szó az oreganóról. Most fog egészen virágozni, nemsokára tarra vágom. Még így fetrengősen is sok helyütt megvan 60 centi magas, vagy még nagyobb.

 
Ez az a placc, amit a lejtőn vízszintbe hoztam akácrönk-támfallal. Egyelőre tök üres, mert még kell bele tölteni egy kis jó földet. Most még kissé homokos. Utána is homokos lesz, csak legalább lesz benne egy kis vályogos homok is. :D Jövőre itt főként fűszer lesz.


Így vetettem a cukkinit, 18 tövet. (Másott van még egy fészek cukkini meg 6 fészek csillagtök is.) Egy sor napraforgó, hogy kicsit árnyékolja a tűző napon, egy sor cukkini, kicsit ritkásabban, hogy elférjen mellette a napraforgó is, közöttük fekete luggalt fólia. Még gondolkodom, hogy kicsapjak-e minden második napraforgót, nehogy túl sok vizet szívjon el.


Korall paradicsom. Ezt csak azért mutatom, mert idén először tettem fekete fóliacsíkokat a pari alá is, és teljesen jól szuperál. (A fóliát is "vetésforgózom", ez tavaly a kukorica alatt volt.)


Ez két kép arról, hogy a helyre vetett terményekben mekkora kárt tett a lótücsök. A futóbabnak kb. cak a harmada maradt ép, bár arr ól épp nincs kép, de látom a lerágott csonkokat. A kukricában ott vannak nagyobb üres helyek, ahol járatokat láttam, a póréhagymában (bal oldali kép) szintén. Pedig istenbiza, nincs olyan sok, mint itt némelyek mondják, néhány dög műveli ezt.

Előzmény: CBNora (38933)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38934

Köszi, bár igazából ez olyan, amilyen, ezekből az alapanyagokból ennél egyszerűbbet nem lehet. :D

Ja, van még néhány kép, amit mégis közzéteszek, mert beszéltünk róla  aminap, vagy a technológiát mutatnám.

Múltkor volt szó az oreganóról. Most fog egészen virágozni, nemsokára tarra vágom. Még így fetrengősen is sok helyütt megvan 60 centi magas, vagy még nagyobb.

 
Ez az a placc, ímit a lejtőn vízszintbe hoztam akácrönk-támfallal. Egyelőre tök üres, mert még kell bee tölteni egy kis jó földet. Most még kissé homokos. Utána is homokos lesz, csak legalább lesz benne egy kis vályogos homok is. :D Jövőre itt főként fűszer lesz.


Így vetettem a cukkinit, 18 tövet. (Másott van még egy fészek cukkini meg 6 fészek csillagtök is.) Egy sor napraforgó, hogy kicsit árnyékolja a tűző napon, egy sor cukkini, kicsit ritkásabban, hogy elférjen mellette a napraforgó is, közöttük fekete luggalt fólia. Még gondolkodom, hogy kicsapjak-e minden második napraforgót, nehogy túl sok vizet szívjon el.

 
Korall paradicsom. Ezt csak azért mutatom, mert idén először tettem fekete fóliacsíkokat a pari alá is, és teljesen jól szuperál. (A fóliát is "vetésforgózom", ez tavaly a kukorica alatt volt.)


Ez két kép arról, hogy a helyre vetett terményekben mekkora kárt tett a lótücsök. A futóbabnak kb. cak a harmada maradt ép, bár arróól épp nincs kép, de látom a lerágott csonkokat. A kukricában ott vannak nagyobb üres helyek, ahol járatokat láttam, a póréhagymában (bal oldali kép) szintén. Pedig istenbiza, nincs olyan sok, mint itt némelyek mondják, néhány dög műveli ezt.

Előzmény: CBNora (38933)
CBNora Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38933

Jól néz ki.

Előzmény: Törölt nick (38932)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38932

Lefotóztam egy béna masinával a paradicsomállványzatot. Nem szeretem ezekben a kis kompakt gépekben, hogy a kép soha nem adja vissza a látványt, főleg ha olyan zegzugos, bokros, dísznövényes akert, mint az enyém, így ilyne széeskörű kertbemutatót nem tartok, de az állványt korábban kérdeztétek.

 Ez az egyik placc, a bal oldalát most fejeztem be, látszik hogy még világosak a keresztfák. :)
 Uborba, még kicsi
 Bal oldalt Harzfeuer paradicsom, jobb oldalt a CBNora féle koktélpari. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38931

M ost azt olvastam Bálint gazda tollából, hogy az ültetés időpontjától függ, hogy korán kivirágzik-e és magot termel, vagy a később, júliusban ültetett gumót fejleszt.

Azt hiszem, lemondok a kisérletezgetésről a kis kertemben. 

Azért köszönöm!:)

Előzmény: baby-lon (38930)
baby-lon Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38930
A gumósat vetettem, úgy tudom azt most kell.
Előzmény: Törölt nick (38929)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38929

Üdv.!

 

Szerintem csak az ősszel felszedett, érett burgonya alkalmas vetőmagnak.

Írod, hogy az édeskömény magja földben van. No, de melyik fajta? A gumójáért termesztett? Másikat egyszer ültettem, óriásira nőtt, karózhattam azt is.

A gumósat, ami talán olasz, szívesen ültetném, ha nem késő.

Előzmény: baby-lon (38927)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38928

Hajasbabák

 

baby-lon Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38927

Szeretnék kérni egy kis felvilágosítást... Hogy van ez az újburgonya, tárolási burgonya dolog? Ez fajtától függ, vagy az ültetés időpontjától? Az újburgonyként felszedett apróbb burgonyák jók lesznek vetőkrumplinak?

 

Ez az első krumplis idényem...

baby-lon Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38926

Nos, ízlések és pofonok tényleg... A középső lány imádja az ezergyümölcsűt, gyakorlatilag ő legeli le az összeset... Idén ültettem neki vagy tízet. A feleségem a lucullus típusúakért rajong, a nagylány a sárga körtepariért. Én nem ültetnék magamnak egyikből sem...

Előzmény: -balu28- (38921)
baby-lon Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38925

Köszönöm, tényleg szerencsés vagyok...

Előzmény: Andrea555 (38917)
Sequoia Creative Commons License 2013.07.08 0 0 38924

Szia, amikor én neveltem jalapeño purple paprikát, az éretlenül sötétlila, majdnem fekete volt; ugyanúgy pirosra érik, mint a rendes zöld testvére. Szedni akkor szeded, amikor kedved van; amikor még nagyon pici, akkor az ereje is kisebb, de ha már ujjpercnyi, akkor már van íze. Ha hagyod pirosra érni, akkor a csípőssége mellett valamivel gyümölcsösebb, édesebb lesz, nem amolyan zöldpaprika-aromájú. Nálam 5-6 centi hossznál és mondjuk 2 centi vastagságnál sose lett nagyobb a purple, és írták is róla, ahonnan a magot rendeltem, hogy kisebb az alapfajtánál. A termés nagy része ennél kisebb, inkább hüvelykujjpercnyi volt. De ez nem biztos, hogy fajtajelleg, nyilván víz, trágya stb. mennyiségétől, minőségétől is függ. Szerintem akkor érdemes szedni, amikor már nagyobbacska, de még nem pirosodik, vagy épp csak kezd - a mérete már úgysem lesz nagyobb, viszont a növény akkor új termésekre használja az erejét, nem a meglévők érlelésére.

Előzmény: mikusmate (38908)
-balu28- Creative Commons License 2013.07.07 0 0 38923

Igazad van, számomra akkor is csalódás volt. Koktél méreténél fogva mást vártam, lehet, hogy később még változik (az ízlésem is :) ).

Előzmény: janijani (38922)
janijani Creative Commons License 2013.07.07 0 0 38922

Ízlések különböznek.

Tavaly volt 7 féle paradicsomunk, a családban mindenkinek más volt a kedvence.

Előzmény: -balu28- (38921)
-balu28- Creative Commons License 2013.07.07 0 0 38921

Az idén először van ezergyümölcsű paradicsomom. Megkóstoltam, nem nagyon ízlett, mert elég savanykás (vagy nem a Cherrolla után kellett volna kóstolgatni :) ).

Előzmény: baby-lon (38912)
janijani Creative Commons License 2013.07.07 0 0 38920

Hát bizony, a tyúktrágya hiányozni fog.

Énrám meg rámszakadt a jó világ, találtam egy embert akinek 2 éve lovai vannak és ingyen ideadta az egész trágyadombot ami eddig összegyűlt neki, sőt a jövőbeni trágyát is mindig megkapom. Most éppen nem tudtam szétszórni mert mindenütt vetemény van csak a szőlőbe, meg itt-ott  ahol tudtam beástam a növények tövéhez.  Behordtam a kert végébe, akkora trágyadombom van, hogy csak na!

Ezt meglátják a kérők biztos viszik a lányomat!:))

Előzmény: Törölt nick (38919)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.07 0 0 38919

Szerintem nyugodtan ültess még berakó uborkát. Én egy hónapja ültettem pótlást, már virágzik, bár elég nyiszlett.

Nekem cukkini helyett nőtt egy kistök, már mindenfelé elszaladt vagy 10 méterre, ma láttam, hogy mászik fel a ribizlibokorra. Úgyhogy kiszedem. Luxus egy ilyen aprócska kertben. Éppen most határoztuk el, hogy jövőre kijön egy őszibarackfa, alig terem és nagyon árnyékol, és kiegyenesítjük a díszkert-konyhakert kerítését (kutya miatt kell kerítés), azzal is nyerünk vagy 15 négyzetmétert, és kiírtunk némi borszőlőt is, ne árnyékoljon. Ha még a tyúkokat is felszámolom (hiányozni fog a tyúktrágya:), akkor a tyúkudvar helyét is tudom hasznosítani valamire.

Előzmény: Andrea555 (38916)
janijani Creative Commons License 2013.07.07 0 0 38918

Azt hittem csak én jártam így. Két éve nekem is nőtt egy dísztök az uborkák között, kb ökölnyi kis tököket termett.

Előzmény: Andrea555 (38916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!